karaage29
profili

 • murat kurum

  "biz yine istanbul için, sayın cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde, çalışacağız"

  sayın cumhurbaşkanınız olmasa siz oturduğunuz mahallede muhtar bile olamazdınız zaten biliyoruz. ama o da değil mesele, cumhurbaşkanı ve 17 tane bakan bilfiil istanbul'u almak için uğraşmış ve buna rağmen 1 milyon oy farkı yemişsiniz sandıkta. sizin bu saatten sonra çalışıp da istanbul'a kazandıracağınız tek şey yok. bunu lütfen anlayın ve rakibiniz tebrik edip gidin, kaybolun artık.

 • inci taneleri

  zahir kıskançlığından dövdü dilber'i. çünkü aslında zahir de azem'e aşık. orospu zahir, sakalından utan.

 • somali c.b'nin oğlunun kazasının yeni görüntüleri

  bu görütülere bakıp motorcunun "bariz" hatalı olduğunu söyleyen kişilerin iyi niyetinden de, insanlığından da şüphe ederim. görüntünün başından itibaren motorcu zaten en sağ şeritte. sonrasında daha da sağa geçmek için aniden yavaşladığı ve dönüş yaptığı doğru fakat zaten mevcut şeridin içinde yapıyor bunu. kör müsünüz, orospu çocuğu musunuz amk hangisi? motorcuya o son hareketin sebebini soramıyoruz çünkü kendisi cinayete kurban gitti.

  benim aracım arıza yapabilir, önüme bir insan fırlayabilir vs, mevcut şeritte aniden durmam beni hatalı yapmaz, arkadan çarpan her zaman suçludur çünkü takip mesafesini dikkate almadan ilerlemiş ya da dikkatini yola vermediği için benim durduğumu geç görmüştür. somali'nin bilmemneskim bir şeyi olunca trafik kuralları değişmiyor. utanmasalar ölen kuryenin ailesine ceza yazacaklar. insanlığınızı sikeyim sizin.

 • villasının bahçesine afad çadırı kurulan akp'li

  "tepkilerin artması üzerine çadır jandarma tarafından söküldü. akp'li sertaç kaya ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çadırı bir engellinin güvenli olarak barınması için evinin bahçesine kurduğunu söyledi."

  ulan madem engelli için kurdurdun, gösterseydin, biz de utansaydık. neden söktürdün çadırı da engelli vatandaşı mağdur ettin? vallahi billahi bunların yalandan başka bir şeye aklı çalışmaz.

 • ismailağa'dan internetten cevap vermeyin çağrısı

  "dünden beri her türlü hakareti küfürü eden orospu çocuklarına uymayın"

  uyarıyı ne kadar da özümsemiş bir mürit. allah her şeyhe böyle pırıl pırıl müritler nasip etsin.

 • diş fırçalamak gerçekten yararlı mı sorunsalı

  genetik mirasınız bozuksa günde 5 kere de fırçalamanın faydası olmaz.

  banyo yapıp temizlenmek faydalıdır mesela ama sedef hastalığınız varsa bunun temizlikle bir bağlantısı yoktur. "ben sedef hastası oldum, demek ki banyo yapmak işe yaramayan bir şey" demek ne kadar saçmaysa diş fırçalama konusunda da benzer bir iddiada bulunmak o kadar saçma yani.

 • bahriye subayının bülent ersoy'a şemsiye tutması

  subay, ya da genel anlamda bir türk askeri yardıma muhtaç insana elbette el uzatır. bülent ersoy ise öyle biri değil.

  her şeyden öte subayın bir ağırlığı olur. bazen acımasız görünse bile öyle olmak zorundadır. teğmen olarak katıldığım seferberlik tatbikatında asteğmen çocuklardan biri, birliğe yeni katılan askerin valizini taşıyordu. dayanamadım, yanlarına gidip bu ne hal? sen komutanına valiz mi taşıtıyorsun lan paşa mısın sen amk diye çıkıştım. al dedim yükünü kendin taşı, yürü git şu binanın önünde bekle. askeri yolladıktan sonra asteğmene de sen askerin emir eri mi oldun, rütbeni de söküp at bari tam olsun dedim. komutanım iki tane valizi vardı işte taşıyamazdı hık mık yaptı, ulan dedim birliğe varıncaya kadar nasıl taşıdıysa yine öyle taşısın. gitsin gerekirse 2 seferde taşısın, sen elini süremezsin.

  karşıdan bakınca benim titr manyağı, insanlıktan nasibini almamış biri olduğumu düşünen varsa da canı cehenneme. askerlikte rütbe esastır. sen eli kolu tutan askerin valizini yüklenirsen ertesi gün o asker seni sikine takmaz, emir veremezsin, taşak oğlanına dönersin.

  bülent ersoy'a şemsiye tutan komutanın arkasından da emin olun ast rütbelerce bin tane laf konuşulur. o komutandan artık bir halt olmaz. adı sanı önemli değil, üzerinde devletin verdiği bir rütbe var, bir zahmet gereğini yapacak. düşkün bir teyzeye bırak şemsiye tutmayı, sırtlayıp gerekirse kilometrelerce taşıyabilir türk askeri. ama bülent ersoy gibi bir sürü çalışanı ve 8 haneli banka hesabı olan birine, hele hele bir subayın şemsiye tutup eşlik etmesi kadar lüzumsuz hareket yok. er bile yapmamalı bunu. kimsenin vatani görevi görgüsüz ve kıyamet gibi zengin bir kadına yaverlik etmek olamaz.

 • 27 aralık 2021 dolar kuru

  allah'ım, yüce rabbim, her şeye muktedir tek ilah, senden niyaz ederim ki şu mecrada okuyan ve yazan insanların algısını biraz aç, akıl ve vicdan nasip et.

  doların düşmesinden değil düşüş şeklinden rahatsız olduğumuzu anlatmamıza yardımcı ol. biz belli ki doğru kelimeleri seçemiyoruz. bizi anlamalarını sağlayacak sözcükleri dağarcığımıza bağışla ki derdimizi onlarla paylaşabilelim.

  net milli rezervimizin negatif olduğunu, borç olarak alınmış yani kasamızda bir anlamda emaneten duran paradan her hafta üçer beşer milyar dolar sata sata düşürülen doların birkaç ay sonra yüksek kurdan çok daha büyük zarar getireceğini ifade etmemize yardımcı ol.

  üretimle, görevine layık kamu yöneticilerinin atanmasıyla, gerçekten bağımsız yargıyla, fetö'nün siyasi uzantılarının araştırılması ve ortaya dökülmesiyle, hazineden uçan paraların sadece lafla değil belgeyle şeffaflıkla açıklanması ile, yüksek kurla mücadelede finans biliminin gerçeklerini reddetmeden, yani kısacası türk lirasının itibar ve değerinin ülkemiz ve ekonomimize duyulan güvenin arttırılması ile korunması halinde buna sonuna kadar destek olacağımızı anlamalarına yardım et.

  yardım et ki ahmakça ve hatta haince bu ülkenin dibine dinamit eklemeye devam etmesinler. yardım et ki gerçekten halkın çıkarlarını korumanın peşinde olan yöneticilerimiz olsun. yardım et ki hangi görüşten olursak olalım, görevini ve yetkisini kötüye kullanan her memura hep beraber hesap soralım ve birlikte daha güzel bir memleket inşa edelim.

  biz anlatmayı beceremiyoruz ya da bu insanların vicdanına dokunamıyoruz. işimiz sana kaldı allah'ım, bizi yüzüstü bırakıp aklını ve gönlünü bedeninden kovmuş ve ihanete düşmüş bu insanların insafına terketme.

 • james webb uzay teleskobu

  james webb teleskopunun fırlatılmasından heyecan duyanlar ve bunu gereksiz bulanlar bir şekilde tespit edilip ayrıştırılsa ve iki farklı ülkede yaşamaya başlasalar mesela. bir ülkede insanlar büyük bir refah içinde yaşar, diğerindekiler bokunda boğulurdu.

 • 23 studios

  yaptıkları açıklamayı götlerine soksunlar.

  pardon yanlış yazmışım, gözlerine soksunlar diyecektim, saygıyla duyuruyorum.

 • 16 mart 2020 umrecilerin kaçma girişimi

  bu kadar zeki ve gerizekalı insanın bir araya geldiği toplum zor bulunur. tam bir mozaik amk.

 • dolar dip yaparken sesi çıkmayan ekşici

  dolar düşsün diye ne taklalar atıldığını, ülkenin milyarlarca dolar kaynağının nasıl piç edildiğini bilen kişidir. sessizce beklemektedir.

 • içilen en iyi viski

  şimdiden rica ediyorum buraya içimi en güzel viski diye şişesi binlerce lira olan markaları yazmayalım, okurları depresyona sokmayalım.

  fakr-u fakir bir viski sever olarak kesinlikle ballantine's derim. performans/fiyat oranı bu kadar yüksek bir viski tatmadım. red label, j&b, jim beam, jameson gibi aynı fiyat düzeyindeki viskilerden bariz 3 gömlek üstündür. vat 69'u falan zaten saymıyorum*.

  edit: içimi en güzel viski başlığını buraya taşımak neyin kafasıysa artık... içimi en güzel viski konusundaki görüşüm ile bugüne kadar benim içtiğim ya da "bir arkadaşımın" içmiş olduğu en iyi viski arasında öküz gibi fark var ve bunu göremeyen başlık taşıyan'ı kınım kınım kınıyorum.

 • 16 ekim 2018 dolar kuru

  bugün investing'de bir haber gördüm, "merkez bankası 200 baz puan veya altında bir indirim yaparsa 5.70 desteğini kırması çok zor" diyordu özet olarak, hah dedim bunlar da artık 5.70'i böyle cesur dillendirdiğine göre cidden büyük bir beklenti var ya da çok kişiyi batıracaklar.

  bak, son 2 saattir güya çok sağlam destek olarak gördüğümüz 5.69-70 i caaaart diye yırtıp atan bir düşüş var. piyasa kapandıktan sonra deli skmiş gibi düşen dolara bu etkiyi ne yapmış olabilir? ne oldu da tl böylesine değer kazandı bir anda?

  haberlere baktım, suud başkonsolos ülkesine dönmüş ve bizim ekipler evine girip arama yapmış. bu yüzden mi değerlendi türk lirası? yoksa meclisten geçen lübnan tezkeresi mi bir anda piyasaya güven verdi?

  sözün özü, şu anda bir kalkışmaya şahit oluyoruz. bekleyen emir kümeleri (cluster) nerede? 5.69 ve civarında büyük bir cluster olması gerekiyordu. peki ne oldu? 5.70'den 5.66'lara 5 dakikada indi kur. hiçbir tereddüt olmadan. hiçbir engelle karşılaşmadan. piyasa yapıcılar bunları zaten görüyor ve belli ki piyasayı sonradan patlatmak için bu cluster'a denk karşı işlemler oluşturarak tüm alıcıları terste bırakıyorlar. forex piyasasından alışkınım böyle ayak oyunlarına ama şu gördüğümüz öyle adice ki, içim kalktı. millet kaybettikçe smart money kazanacak.

  koca ülkenin para birimin fare kapanına çevirdiler, oyuncak ettiler, allah kahretsin. şu düşüş kalıcı olsun, nerede kalırsa kalsın ama stbil bir tl olsun istiyoruz, peki olacak mı? mümkün değil. son saatlerdeki hareket var ya, temmuz-ağustos'taki operasyondan çok daha adice. bunu zamanla çok iyi anlayacak herkes.

 • 12 ekim 2018 dolar kuru

  birkaç gündür, takip eden onlarca insanın -beni de epey mutlu eden- "yazmaya devam et" ısrarının da gazıyla dayanamadım, yazıyorum.

  (bkz: 2 ekim 2018 dolar kuru/#81860434)

  günlük grafiğin son hali.

  2 ekim'de yazdıklarımın bir kısmını cımbızlayıp küçük bir modifikasyonla (sadece o gün için geçerli olan moving average seviyesini falan silerek) tekrarlıyorum:

  >>
  ...5.82'de ise gerçekten çok daha güçlü bir destek/direnç seviyesi olan 0.886 var. 0.618 kadar popüler olmasa da, birçok teknik analistin büyük sıçramalara zemin olarak gördüğü bir fibonacci geri çekilmesi seviyesidir. 6.83'ün üzerine çıkacak bir rallinin başlangıcını teşkil edebilir.

  fantastik fikir: bulunduğumuz yerden sarktığını ve 5.82'ye iğne koyup 5.94 seviyesinde -veya üstünde- kapanış yaptığını görürsem beş saniye düşünmem böbreği satar dolar alırım. yatırım tavsiyesi değildir eheheh.

  nihayet 5.82'nin kırılması ise son kaleyi, yani 5.69'u gündeme getiriyor. 5.69 dolayında double bottom yapıp patlamayı buradan ateşlemesi söz konusu olur. burayı da kırarsa artık başı kesilmiş tavuk gibi koşarım. 5.53 ve 5.38'e gider mi?... yani 5.82'yi kıracağını bile hiç sanmıyorum, ne diyim, bence gitmez.
  <<

  özet: 5.82, olmadı 5.69. buralardan patlama bekliyorum. buraları kırar da aşağı sarkarsa analizimde yanıldığım için kendime kızarım fakat piyasa açısından mutluluk duyarım. en azından bir süreliğine rahatlama olur. lakin kaderimiz mühürlenmiş gibi. ne 8.94 hedefimden ne de ülke ekonomisi hakkındaki diğer fikirlerimden şüphe duymuyorum. yine de mecburiyetten: "yatırım tavsiyesi değildir."

  dipnot: yazmayı bıraktığımı söylemiştim birkaç gün önce ve sebep olarak teknik analizi kötülemek için elinden geleni yapan, her ne koşulda olursa olsun insanlara hakaret etmeyi yaşam biçimi haline getirmiş insanların arasında kalmamı göstermiştim. hatta belki merak eden vardır diye örnek olarak şunu anlatayım:

  sabah 04:10 civarı mesaj atmış biri. "6.50den terste kaldım ne yapayım" demiş. ben cevap veremedim gün içindeki yoğunluktan, aslına bakarsanız o gün hiçbir mesajla ilgilenemediğim için onu da görmemişim. akşam eve geldim, sofraya oturmadan evvel sözlüğe baktım, aynı adam "senin amına sokayım" diye mesaj atmış. ilgilenmedim ya paşayla, sinirlenmiş. ben de benzer bir tonda cevap verdim ve niye küfür ediyorsun diye sordum. cevap şu: "insan gibi yazdım cevap vermedin. küfür edince niye cevap veriyorsun amcık!"... neyse ben bu arkadaşa gerekli cevabı/telkini verdim zaten. yine de burada paylaştım ki bir daha böyle şeylerle karşılaşmayayım. yani, rica ediyorum yapmayın böyle şeyler. bugüne kadar sözlükte kimseyi engellemedim, bundan sonra da engellemek istemiyorum.

 • loris karius

  anladığım kadarıyla bu başlıkta adama nazar değdirmek için elimizden geleni yapıyoruz. ama ben bu oyunu bozarım.

  bok gibi kalecidir, en az 60 tane gol yiyecek sezon sonuna kadar.

 • dolar 2-3 kuruş yükseldi diye karalar bağlamayın

  dolar yatırımcısına hitaben söylenmiş gibi. 2-3 kuruş yükseldi diye üzülmeyin, çok kısa süre içinde 20-30 kuruş yükselecek ve iyi para kaldıracaksınız minvalinde olabilir. ya da ağam eğlenir benimle.

  edit: bu arada dolar zaten geçen sene bu zamanlardan beri 50-60 kuruş falan yükseldi. 2-3 kuruş dediğimiz dünden beri mi oluyör?

 • ingiltere denince akla gelenler

  "orospu çocugu ırkçı insanları(devlet dahil)."

  denmiş. ben iyisini de tanıdım ancak genel itibarıyla ırkçı olmalarını da tuhaf karşılamıyorum. biz ki suriyeliler aramıza karışana kadar almanya'nın türklere yaptığı muameleyi yıllarca hazmedememiş bir milletiz. ne zaman ki aramıza kendimizden aşağı gördüğümüz bir ırk ve kültür karıştı, hepimiz isyan ettik. akp'lisi de isyan etti yani yanlış anlama olmasın.

  herifler ingiliz lan. yani düşün hele dünya tarihine ve dünyanın bugününe etkilerini. ben ingiliz olsam bütün gün "ingilizce bilmeyenler ölsün, rolls royce'dan selamlar" diye videolar paylaşırdım, hiç kimse de sikimde olmazdı. bu da beni bir orospu çocuğu yapmazdı açıkçası. ha öte yandan hali hazırda aşağı gördüğüm insanların bana böyle bir yafta yapıştırması da sikimde olmazdı.

  sonuç olarak, ingiltere denince benim aklıma "keşke biz de onlar gibi olabilseydik" düşüncesi geliyor.

 • mengerler ve mercedes ile yaşadığım kötü tecrübe

  (bkz: orospu belgin)*

  ben de daha önce çalıştığım firmada saha çalışması yaparken bu mengerler'in servisine giderdim, dibim düşerdi, çok elit ve kaliteli gelirdi her şeyiyle. meğer arka planda motorunun ebesi sikilmiş araçları kakalıyorlarmış millete.

 • pixelcanvas'da türk bayrağını koruyoruz kampanyası

  evet bence de bu çok önemli kampanyaya katılalım ki en çok işsizin bizde olduğu belli olsun.

  (ara: akıl fikir)