debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. ölümü en çok üzen karakter

  benim için sirius black’tir.

 • 2. peak (teknoloji firması)

  yaptıkları reklamla herkesi kendi sitelerine davet ettiler ve milyonlarca insan aynı anda akın etmesine rağmen adamların sitesi takır takır çalışırken, ne bu diye merak edip sözlüğe girenler yoğunluktan burayı çökertti. garip.

 • 3. galatasaray'ın kadıköy'de fenerbahçe'yi yenmesi

  gs bizi bu sene kadıköy de yensin de bari hem onlar hem biz hem de türk futbolu rahatlasın. en azından biz fenerbahçeliler de " kaç yıldır bunlara yenilmiyoruz bak burada ehehe" diye boş boş övünüp durmasak. adamlar bizi yenemediği o dönemde türkiye de kaç kupa kaldırdı. avrupa şampiyonu oldu. biz de hala gs bizi yenemiyor diye övünmeye devam edelim. ben gs yi tt arena da 30 sene yenmemeye ama 20 lig şampiyonluğu iki tane de avrupa şampiyonluğu kazanmaya razıyım.

 • 4. organize işler sazan sarmalı

  hani yönetmenler ve filmleri için yazılır ya "bir x filmi" diye; bu film için de "bir yılmaz erdoğan mastürbasyonu" yazılmalı bence. tamam abi gençsin hala, sen daha ölmedin tamam. yani çıkarıp masaya da vursaydın keşke*

  bok gibi film, olan kıvanç'ın karakterine ve oyunculuğuna olmuş demek istiyorum ama o karakterde de recep ivedik halleri yok değildi. o değil de cüce koşturup gülmek ne lan? müthiş mizah gerçekten.

 • 5. yazarların şu an duymak istediği söz

  yaşadıklarınızın hepsi hayatınızın bir ön izlemesi idi. bu ön izlemeden gerekli derslerinizi çıkardığınızı düşünüyoruz ve sizi 1 dakika içinde gerçek hayatınıza geçiş yaptırıyoruz.

 • 6. 18 şubat 2019 antalyaspor başakşehir maçı

  tüm stadyumun gördüğü şeyi görmeyen kör bir hakemin yönettiği maç. arda gitti top benden çıktı dedi yine de taçı başakşehir'e verdi. itiraz eden antalyasporluya sarı kart çıkardı.

 • 7. house m.d'nin türkiye'ye uyarlanması

  house'un hastane içerisindeki bir hemşire ve bir doktor ile aşk üçgenine sıkışıp uzun uzun bakışmasıyla ve bir dönem mafyayla başının belaya girmesiyle geçecek bir dizi olacaktır.

 • 8. kızlar porno izler mi

  "aşkım bi kere arkadaşlar izlerken bakmıştım onda da midem bulanmıştı zaten"

 • 9. bir erkeği kaybetmenin en kısa yolu

  sürekli aynı meseleler üzerinden sorun çıkararak çaresiz bırakmayı amaçlayın.
  bakın nasıl güzel kaybediyorsunuz...

 • 10. milf denilince türkiye'de akla gelen ilk isim

  (bkz: nurgül yeşilçay)

 • 11. otobüste taciz eden kişinin linç edilmesi

  eğer bir ülkede hukuk yoksa bu tip hadiseler daha çok yaşanır. dua etsin karakola canlı ulaşabilmiş. devlet bu tiplere gereken cezayı vermemeye devam ederse yakında vatandaş kendi cezasını vermeye kalkar, karakol yerine morga çeker otobüsü. sonra bir yerlerde ayten kızımız bunu fırsat bilip kurtulmaya çalıştığı erkek arkadaşına tezgah kurup otobüste linç ettirmeye kalkar, adam b.k yoluna gider falan...

  işte bunlar hep ortadoğu...

 • 12. ahmet kaya'nın hayatını anlatan filme isim önerisi

  “hem dinleyip hem sövüyorlar” cuk oturur sanırım.

 • 13. geceye bir kitap tavsiyesi bırak

  karamazov kardeşler* - fyodor mihailoviç dostoyevski

  bin küsür sayfa, kelimelerle ancak bu kadar güzel doldurulabilir; bin küsür sayfalık hikaye ancak bu kadar ustaca anlatılabilir. başka çok güzel kitaplar da var ama 700'e yakın okuduğum kitap arasında en hayranlık duyduğum, benim için en zirvedeki kitap bu kitaptır. hele ki zamanı ve imkanları göz önünde bulundurunca... bana göre her kitapseverin mutlaka ama mutlaka okuması gerekir.

  hatta tolstoy'un evini terk ederken yanına aldığı tek kitap olduğu söylenir.

 • 14. z kuşağının en büyük sorunu

  geçen gün yahudi bir dostum tevrat'ta gördüğü bir pasajı benimle paylaşmıştı. pasajda nuh tufanından bahseden yerde tanrı "yeni nesil çok bozdu, hepsi saygısız, ahlaksız, kafası bir karış yukarıda olduğu için bu nesli helak etmeyi seçtim" diyordu. bu yazı yaklaşık 4-5 bin yıllıkmış, yani 4-5 bin yıldır her nesil kendinden sonra gelen nesilleri boklamış. bu adet hala da devam ediyor. nesiller kendilerinden sonra gelen nesilleri anlayamadıkları için bok atmayı seçiyorlar. bir de her nesil kendi egosunu koruyabilmek için kendisinin dünyadaki son düzgün nesil olduğunu, kendisinden sonra dünyanın bozguna uğradığını düşünmek istiyor. bu tamamen psikolojik.

  artık nesillere inanıp bir neslin diğerinden daha iyi olduğunu düşünmenin burçlara inanmaktan farkı yok. oturduğunuz yerden göbeğinizi kaşıya kaşıya "yeni nesil çok bilmiş ve çok şımarık" diyerek aslında kendinizin çok bilmiş ve şımarık olduğunu göstermekten başka bir şey yapmıyorsunuz. yeni çağa ayak uyduramadığınız, yeni nesil sizden daha iyi çocukluk geçirdiği ve daha iyi imkanlara sahip olduğu için onlardan nefret ediyorsunuz.

  yaşadığım yerde (abd) z kuşağına baktığımda bazı konularda zorlanan ama bazı konularda önceki nesillerden fersah fersah ileride olan bir nesil görüyorum. burada "tembel" bir nesil oldukları söylenmiş ama uzaktan yakından alakası yok. önceki nesillere göre çok daha çalışkanlar. saygısız oldukları söylenmiş ama iş hayatına yeni yeni giren z kuşağında gözlemlediğim kadarıyla çok saygılılar. özgüvenleri yüksek ama bu kötü bir şey değil. zaten olması gereken yüksek özgüvendir, bizim gibi silik toplumlarda özgüven kötü bir şey olarak aşılandığı için yüksek özgüvenli insanlara kötü gözle bakılır (erkekse piç, kadınsa orospu yaftası yapıştırılır).

  hangi istatistiğe bakarsanız bakın, y kuşağı diğerlerinin gerisinde olan bir nesil değil. bir kere kendilerine önceki nesillerden çok daha iyi bakıyorlar. internetten bir ürün alırken 50 defa araştırma yapıyorlar. önceki nesillerde lise mezuniyet oranları %75'lerdeyken şimdiki nesilde %95'e yaklaştı. lisede uyuşturucu ve alkol alımı önceki nesillerden kat kat düşük. ingiltere ve hollanda'da "teen pregnancy" oranları önceki nesillerin yarısından daha az.

  her şeyi bıraktım türkiye'de 40 yaş üstü nüfus %70-75 oranında akp'ye oy veriyorken yeni nesile "çok bozdu" diye bok atmak zaten komik kaçıyor.

  -yeni nesil çok bozdu abi. çok kibirliler, biz öyle miydik, muhteşem ötesi bir nesildir, her birimiz birer newton, einstein, tesla'ydı ama gram kibir yapmıyorduk, tarihteki en iyi nesil bizdik. bizim gibisi gelmedi. o kadar da mütavazı bir nesildik ki anlatmaya kitaplar yetmez.

  -buradaki ironiyi göremiyorsan sen yok ol zaten.

 • 15. alman ekonomisinin durması

  alman ekonomisi tamamen durdu yani?

  haberde büyüme durdu diyor; ekonomi durdu demiyor. ayrıca adamların yüzde 2 büyümesi türkiye'nin yıllık geliri nerdeyse. siz beğenmezsiniz almanları ama herkesin cenazesine de alman ekonomisi gelir.

  (bkz: yunanistan)
  (bkz: ispanya)

 • 16. netflix'in r. ivedik 6'ya 3.5m euro teklif etmesi

  recep ivedik izleyecek olan malum kitle netflix'e zaten para vermeyecegi icin sacma bir tekliftir. netflix'in ne oldugunu bilmiyor bile olabilirler.

 • 17. gs'nin şampiyonluğu vs. fb'nin küme düşmesi

  ya galatasaray fenerbahçeyi kadıköyde yener, üstüne şampiyon olur, üstüne de fenerbahçe küme düşerse? siz o zaman seyredin cümbüşü.

 • 18. erdoğan'ın putin'e bu araç zırhlı mı diye sorması

  akabinde km başı kaç kuruş yakıyor demiş. putinse cevaben ne kuruşu bizde kapik var amk demiştir.

 • 19. mbaye diagne

  bize de abubakar geldiğinde ilk 3-5 hafta ne top sürebiliyordu ne de topa vurabiliyordu. şampiyonlar ligi ve ligde içinden drogba çıktı ve herkes bonservisi alınsın dedi. ama bu anlattiklarimin diagne ile hiç bir alakası yok.

 • 20. her boku yiyip domuz yemeyen insan

  bir anımı yine aklıma getirmiştir.

  köftenin baş ülkesi bir balkan ülkesinde 2 sene önce hostelde yakama hostelde bir türk yapıştı; "abi seni gezdireyim" diye.

  çıktık, açlıktan ölüyorum. bir ara sokakta köfteci gördüm, minik bir dükkan. önünde 3-4 tane tabure var ve tabureler hamburger yiyen insanlarla dolu. hamburgerler ömrümde gördüğüm en büyük hamburgerler idi. hamburgerlerin lezzetli olduğu yiyenlerin ifadelerinden ve minicik dükkanın doluluğundan belli idi. ben böyle küçük ve salaş mekanları keşfetmeyi çok severim.

  "ben şurada bir köfte yiyeyim" diye yöneldim mekana. tek kaşlı arkadaşım kolumdan asıldı. "abi yeme, domuz eti olabilir içinde" lan iyi de söylemesen gidip yiyip çıkacağım, domuz olup olmadığını sormazdım bile.

  sonra gittik, tavuk döner yedirdi bana zorla. en temiz yiyecek bu diye. ben hala o hamburgerlerin tadını çok merak ediyorum ve domuz eti olmadıklarına da eminim. o ülkede sığır yetiştiriciliği domuz yetiştiriciliğinden çok çok daha fazla çünkü.

  akşam bu yanımdaki tek kaş ile bara gittik, kızlarla tanıştık, kızlardan birini bu kendisine sevgili yaptı çirkin bulmasına rağmen. yattı, kalktı onunla. puff. bunu yapan bana hamburgeri domuz eti vardır diye yedirtmeyen asalak-tenya.

 • 21. süresiz nafaka mı olur kardeşim

  yargi devlet eliyle cinsiyet esitsizliginin yaratildigi kurumlardan biri.

  velayet davalarinin %80'i erkek aleyhine sonuclaniyor.
  bosanmalarin %90'i erkegin nafaka odemeye mecbur birakilmasiyla sonuclaniyor.
  cogu zaman velayet davalarinin sonucunda bakim masraflarindan sorumlu oldugu cocugunu sadece iki haftada 2 saat gorme gibi muthis sinirli ve insanlik disi kararlar veriliyor.

  feministlere sorsaniz toplum kadini eziyor. is kazalarinda olen erkek, agir isleri yapan erkek, nafakayi odeyen, cocugu alinan erkek, savasan erkek. ama kadin magdur.

  (bkz: yersen)

 • 22. nba all-star 2019

  “şu adamların kaçında mvp mayası var amk? kaçı bu sezon 50 sayı atmış?”

  bu sezon 50 sayıyı geçen oyuncular:
  james harden 61 + 57 + 54 + 50
  kemba walker 60
  lamarcus aldridge 56
  klay thompson 52
  lebron james 51
  steph curry 51
  kevin durant 50
  blake griffin 50

  50’ye yakın atmış olan diğer all starlar:
  anthony davis 48
  paul george 47

  kaçında mvp mayası var bakalım; lebron, curry, durant, giannis, harden, pg, davis, westbrook, kawhi, embiid hatta jokic...

  derrick rose’u ben de çok severim, keşke all-star olsaydı ama saçmalamayın diyorum. luka doncic bile yokken rose niye yok diye sormak saçma.

 • 23. ekşi itiraf

  geçen hafta ayrı eve çıkarak yetişkinliğin gerektirdiği bütün gereklilikleri yerine getirmiş bulunuyorum.

  haftalardır doğru düzgün çalışamıyordum, annem ayrı eve çıkma kararına yine işimden olacağım kaygısıyla karşı çıkmıştı. herkesin kolayca yaptığı onca şeyi yapamadığım için ailemin korumasında kalmalıydı ona göre. her an her şey olabilirdi. ciddi bir psikolojik rahatsızlık yaşıyordum ve her an her şey olabilir, hayatım daha önce yüzlerce kez olduğu gibi tepetaklak olabilirdi. olabilir, belki yine olmaz ama artık yeni şeyler denemek lazımdı. anlıyorum ki ısrarla yaşamaya korktuğum, korktuğum için olduğum yerde onlarca kabus yarattığım hayatın içinde olmak dışında olmak kadar korkutucu değil. hata yapmak da hata yapma korkusundan daha az korkunç.

  akşamüstü bir kafeye gittim. çalıştım, iş yetiştiremiyordum. birkaç saat çalıştım. çevremdeki insanlardan korkmadığımı farkettim, yanımda sohbet eden insanlardan çok farklı değildim. bir işim var, bir evim, sorumluluklarım var. yüzümü eğip "ailemle yaşıyorum" demiyorum. içtiğim kahvenin parasını ödeyebiliyorum. wifi şifresini çekinmeden isteyebiliyor, herkesin içinde gerilmeden çalışabiliyorum. korkacak bir şey yok. kimse bana bakmıyor, garip davranmıyorum. zihnimden geçen onca tuhaf şeyden kimsenin haberi yok. belki o kadar garip bile değil o düşünceler. herkes gibiyim. çalışıyorum, para kazanıyorum. markete gidiyorum, alışveriş yapıyorum. bulaşık yıkıyor, çamaşır asıyorum.

  taksime kadar yürüdüm, yolda ışıklara baktım. kaldırım taşlarını saymadım. karşıdan karşıya geçerken tedirgin bile olmadım, insanlara çarpmaktan korkmadım. karanlıktan da korkmadım. yürürken kafama bir şey düşer diye de korkmadım. kimseyi düşünmedim. kime ne hesap vereceğimi de. kendimi de, kendime verdiğim değeri, beni gerçekdışı ideallerimi de, nevrozumu da unuttum. herkes gibiydim. bir buçuk sene önce akıl hastanesi koridorlarında ıslak terliklerle volta atan ben çok uzakta. hayat bana kucak açtı, beni sonunda kabul etti. çok mutluyum. sonunda mutluyum.

 • 24. 18 şubat 2019 peak.com reklamı

  "istersen kanal değiştir" dedi, ben de değiştirdim.
  eurosport'ta kayakla atlama finalleri vardı, onu unutmuştum iyi oldu.
  iyi ki varsın peak.

 • 25. sığır varlığında ab birincisiyiz

  mecazen kasıtla herifçioğlu gayette haklı beyler dağılalım, inanmıyorsan çevrene bak

 • 26. sahibinden.com'daki 1+0 stüdyo daire ilanı

  daire demişsin ama bu resmen f tipi cezaevi.

 • 27. kadınların araba kullanırken yaptıkları hatalar

  geçen sene trafikte bir bayanı ayna kapalı diye uyarmıştık, ay çok kirleniyor demişti.

 • 28. b. yıldırım'ın alkol içenlere afiyet olsun demesi

  yaşam tarzınıza karışmıyoruz ta ki o mekanların içki ruhsatını maziye gönderene kadar mesajıdır.

 • 29. vodafone'un internet paketlerinin çabuk bitmesi

  ayda 15 gb internet hakkım olmasına rağmen nedense yenilenmesine 1 hafta kala sürekli bitmekte ve ek paket almaktayım. farklı operatörde 5gb kullanan eşim ise benden çok daha fazla sosyal medyada video vs izlemesine rağmen neredeyse arttıracak internet paketini. evde ve işte wifi olmasına rağmen nasıl oluyorda bitiyor hayret. muzdarip olanlar var ise merak etmekteyim, acaba problem bende mi?

  tanım: bir tespit.

  edit: imla

 • 30. 2018/2019 sezonu sonunda küme düşecek takımlar

  biz 13. olacağız diğerleri sıralamayı belirlesin

 • 31. alp semenderinin timelapse oluşum anı

  eğer sağlam bir biyoloji bilgisine sahip degilsen ne olup bittiği hakkında hiçbir fikrinin olmadığı bir video var. hiçbir şeye benzetemediğin şekiller değişip duruyorlar ve anlam veremeden izliyorsun. etkileniyorsun evet güzel ama ne döndüğünü bilmiyorsun.

  peki bu bilgisizliğin nasıl tanrının kanıtı oluyor? ben de bunu anlamıyorum. "bilmiyorum" demek neden bu kadar zor?

  tamamen doğal süreçler sonucu bir canlı ortaya çıkıyor ve sen buraya bakıp doğaüstü bir güç görüyorsun.

  bu supermenin polisi arayarak suclulardan kurtulması gibi bir şey

  daha da açayım. bir tecavüz olayı yaşanmakta, sen de uzaktan izliyorsun ve polisler olay yerine gelip suçluları yakalıyorlar. sense bu olaya bakıp supermeni görüyorsun. diyorsun ki işte supermen bir suçu daha önledi. supermen polisleri aradı ve olay çözüldü diyorsun. halbuki bu olayın supermen tarafından çözüldüğünü iddia edebilmen için olayların süper yöntemlerle çözülmesi gerekirdi. birinin uçarak kaçarak gelip suçluları paketlenmesi gerekirdi.

  olay doğal, olayın gelişimi doğal, olayın sonucu doğal ama sebep doğaüstü. hiç mantıklı gelmiyor...

 • 32. sovyetler birliğinde günlük yaşam ve olanaklar

  "ozgurlugun zorluklari vardir ve demokrasi mukemmel degildir. ancak en azindan insanlarimizin kacmamasi icin bir duvar insa etmek zorunda degiliz."

  john f. kennedy'nin ich bin ein berliner konusmasindan bir parca. bu cumle herseyi ozetliyor aslinda, ekstra aciklamaya gerek yok.

 • 33. geceye bir kod bırak

  (bkz: ayşe tatile çıksın)

 • 34. hayattan çıkarılmış en önemli ders

  kaç yaşında olursan ol ya da kaç senelik dostun olursa olsun, karakterinin bozuk olduğunu ve sana zarar verdiğini düşündüğün bir arkadaşın varsa mesafeni koy. aksi takdirde uzun vadede seni zehirler.

 • 35. yazarların sakinleşmek için yaptığı işler

  evin hemen altında küçük bir garajım var. içerisindeki arabaları dışarıya aldığımda, eğer gerginsem, oturup odun eğeliyorum.
  bir ufak mengene yardımı ile tahta parçasını sıkıştırıp, ortalama 3-4 saat durmaksızın tahtayı eğeliyip, zemini dümdüz yapıyorum. cila sür, yok kenarına delik aç, talaş süpür.
  bazen şarap vesaire yanına çıkardığımız peynirler için, peynir tahtası yapıyorum, bazen ufak ufak kesip, sağda solda kullanmak için çay bardak altlıkları yapıyorum.
  son 10 senede yaptığımda beni rahatlatan başka bir şey olmadı.
  balık tutmayı denedim. ne yazık ki onda hırs ve küçük, büyük balık yakalama işi dolasıyla bıraktım. sıkıntımı katladı. bir de balık tuttuğunda etrafındaki diğer insanların bir sürü söylediği şeylerden dolayı kafam almıyor gürültüyü!
  en iyisi, bu tahta, bir de netten trt-türkü kanalını açıyorum ki, bir an da garaj bildiğin kurtuluş ara sokaklarında 1 tahta sandalye yapıp, ayda bir satış yapan emekli irfan amca atölyesine dönüyor.
  bu bana hep iyi geldi, tavsiye ederim.

 • 36. bir kadınla sevişmek dışında yapılabilecekler

  felsefe yapmak, dibe dalmak, tartışmak. kadınların en güçlü yönü, detayları görebilmek, farklı yönden konuyu ele alabilmektir. günlük konulara ikinizin de ne kadar farklı bakabildiğinizi görün. sizin tıkandığınız bir soruna onun ne kadar pratik bir yol bulduğunu ya da ona çok zor gelen bir konuyu sizin nasıl şıp diye çözdüğünüzü görün. böylece bu işin aslında kim güçlü ya da zevk oynu gibi değil de, birbirini tamamlama gibi manevi bir anlamı olduğunu kavrayabilirsiniz.

 • 37. binali yıldırım'ın simit yerkenki sempatikliği

  esas, oğlu çok sempatik de gazetelere fotoğrafları düştükten sonra ortalarda gözükmüyor.

  tanısanız çok seversiniz.

 • 38. 25 şubat 2019 beşiktaş fenerbahçe maçı

  türk futbolunda adalet sistemini sorgulatan maç.

  fenerli arkadaşların anlamadığı şu; biz fener maça dinlenmeden çıksın ya da neden onlar için maç pazartesi oynanıyor demiyoruz. yani elbette şartlar en iyi halde oynansın ki kıran kırana zevkli ve adil bir maç olsun. adil kelimesine takıldınız değil mi? sorunumuz tam olarak bu. size olması gereken şeyler uygulanırken beşiktaş’a neden cuma sabahı uçaktan indiği hafta pazar günü derbi oynatıldı? olması gereken buysa beşiktaş’ın neden hakkına tecavüz ediliyor? tff başkanı beşiktaş’lı diye söylenen arkadaşlar; lobisizliğin dibinde olduğumuzu görüyorsunuz, algı trollüğünüzün boşa olduğunu görüyorsunuz değil mi?

  bize olunca oynayın, fenere olunca bik bik bik. başkanımız çıkıp ağlasın mı, sağa sola tehditler mi savursun? efendi takıma negatif ayrımcılık neden? bizim oyuncularımız demirden çelikten de onların ki pamuktan mı? neden olması gereken onlara uygulanırken bize ayrım yapılıyor, ya da bize yapılan gaddarlık, umursamamazlık neden onlara da uygulanmıyor?

  beşiktaş’ım sahada tüm bunların cevabını oynanan oyunla verir de farklı bir galibiyetle asıl meselenin ruh ve futbol olduğunu tüm türk futbol kamuoyuna hatırlatır umarım.

 • 39. how i met your mother'dan akılda kalanlar

  hayat dersi niteliğinde olan şu tavsiye unutulmaz:

  "iyi olan hiçbir şey gece saat 2'den sonra gerçekleşmez. saat gece 2’yi geçtiğinde, sadece uyu. çünkü saat 2 den sonra verdiğin kararlar, yanlış kararlardır.”

 • 40. istanbul arapça konuşmaya başlamış

  biz idlib'ten halep'ten koyduk ses istanbuldan geldi demek istemis olabilir herif.
  hakli tabi, boyle hem ilkesiz hem de gucsuz olursan boyun egmekten baska caren kalmaz. az ta$ta$ gecmiyolar lan bizle.

  edit: ayrica peskov, petrov degil.
  peskov beyin anadolu comarlarindan iyi turkce konusup yazdigini bilmeyen yazar artiklari toplasmis hemen basliga. yav bi siktirin gidin comarolar. herif turkoloji mezunu lan, turkolog yani.

 • 41. binali yıldırım'ın garsonu müşavir yapması

  tam anlamıyla siyasal islamcı vizyonu. umuyorum ki dışişleri bakanlığı'na kadar yükselir.

 • 42. mitolojik kitap önerisi

  (bkz: kuran incil tevrat zebur)

 • 43. uzaylıların dünyayı hiç ziyaret etmeme sebebi

  sen bağcılar'a tatile gider misin ?

 • 44. rakı içen kadın & viski içen kadın

  adabı vardır rakının...**

  bir insanın sıvı tüketimini bu kadar abartan başka ülke var mı acaba ya...

  rakı içen de viski içen de alkol alıyordur. bir şey içiyordur. biri rakı seviyordur, biri viski seviyordur. bu da hiç bir aklıevveli ilgilendirmez.

  bir de bunlar üzerinden sosyolojik tespit kasan tipler var. inanılmazsınız. ne kadar çok alıştık insanları genellemeye belli değil. bu da onlardan biridir. insanı tercih ettiği içki türüne göre genellemek de nereden baksan çomarlıktır.

 • 45. en çok nefret edilen erkek burcu

  (bkz: erkek burcu kim amk)

 • 46. ineklerin gaz çıkarması dünya için büyük problem

  bil gates'in bu söylemi hatalı değil.

  küresel iklim değişikliğine yol açan "insan kaynaklı" sera gazları arasında, ineklerin saldığı metan gazı da çok önemli bir yer tutuyor. neden peki?

  çünkü, normal şartlarda inek nüfusu şu andaki sayısının onda biri bile olamaz. ancak, insanlar et ve süt tüketimi için olağanüstü sayıda inek / koyun / keçi / domuz gibi hayvanları üretiyor, besliyor. "hayvancılık sektörü" dediğimiş şey bu. evet, bu metan gazını inekler üretiyor ve küresel ısınmaya neden oluyor ancak, sorun yine insan kaynaklı.

 • 47. berat albayrak'a geceleri ekonomi dersi veriliyor

  (bkz: bakın burası çokomelli)

  berat da powerpoint dersleri versin onlara; belki kendilerini daha iyi ifade ederler.

 • 48. akıldan çıkmayan bilimsel denklemler

  delta eşittir= be kare eksi dört a ce... gün gelir nefes almayı unutacağıma inanırım bu formülün kafamdan çıkacağına inanmam.

 • 49. sabah kalkınca ilk düşünülenler

  ananı sikiyim hayatttt