Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. algida'nın fena bozması

  edi büdü: youtubercu tayfa da şimdi bunun üzerine video çeker. bakalım önce kim davranacak. konu çıktı kendilerine. sevinsinler

  öyle böyle değil. son 3 yıla kadar bir nebze olsun yenilebiliyordu ite kaka ama artık yenilecek gibi değil. içlerine ne zıkkım katkı maddesi katıyorlarsa artık. ürünleri hem berbat hem de fiyat arttırımı yapıyorlar bu rezil tada karşılık. bu nasıl bir abdülcenaplıktır böyle algida tüzel kişisi.

  sen böyle yapmaya devam ettikçe azalarak biteceksin bu piyasada. büyük algida boykotu geliyor. aklın varsa zehir gibi tadı olan ürünlerine ciddi çeki düzen ver ya da biz sana yol vermesini biliriz. çekilişle verdiğin vereceğin porsche ve maserati için harcadığın paraları ürünün kalitesini arttırmakta kullan. ne yapalım biz senin vereceğin lüks arabayı.

 • 2. 6 temmuz 2020 arçelik buzdolabı yangını

  @yigitt87 nickli çaylak arkadaşımızın ricası ile bu başlığı açıyor ve kendisinin sizlerle paylaşmamı istediklerini aşağı ekliyorum;

  edit 5:
  @televizyonsuzluk nickli yazar şu linkteki makalenin başlıkta olmasının uygun olacağını düşünmüş, kendisine katılıyorum ve linki ekliyorum. makale abdurrahman kılıç'a ait. kendisi ülkemizde yangın konusunda çok önemli çalışmalar yapmış (bir zamanlar itfaiye teşkilatının müdürü, itü’de akademisyen)
  buzdolabı yangınları

  edit 4:
  yiğit arkadaşımızdan sorularınız üzerine öğrendiklerimi yazıyorum
  1-buzdolabı 2. el değilmiş, sıfır almışlar
  2-bugüne kadar bir kez arızalanmış, yaklaşık 1,5 yıl önce yetkili servis fanını değiştirmiş, başka bir arızası olmamış
  3- evde kaçak akım rölesi mevcutmuş
  4- ev 6 yıllıkmış yani eski bir yapı değil

  edit 3:
  1- yiğit adlı arkadaşımız şunları size iletmemi istedi
  "entry ve yorumlar sonrası arçelik müşteri hizmetleri mağduru arayıp 'konu hukuk departmanındadır ve şuan yapılabilecek farklı bir şey yoktur' şeklinde bilgi verildi ve çözümsüzlük devam etmektedir"

  2-itfaiye raporunu soran arkadaşlar için yazıyorum, yiğit arkadaşımız bana onu yolladı, kendim okudum, orada açıkça yangının buzdolabı kaynaklı olduğu yazıyor. resmi rapor olduğundan hukuken bir bağlayıcılığı olup olmadığını bilmediğimiz için burada paylaşmadık.

  edit 2:
  1-sevgili arkadaşlar konunun muhatabı yiğit adlı çaylak arkadaş. bana attığınız mesajlara elimden geldiğinde cevap verdikten sonra ss alıp whatsapp'tan yiğit arkadaşımıza iletiyorum, dilerseniz doğrudan ona da yazabilirsiniz. ilgi ve desteğinize çok teşekkürler.

  2-@uyuyanpisipisi nickli yazardan şöyle bir mesaj geldi. isteyenler bu yolla da destek olabilir;

  "(#109830862) https://www.arcelik.com.tr/iletisim

  şu linki konu altında ekleyip 30-40 kişinin tepki maili atması sağlanırsa arkadaşın maddi zararı karşılanır diye düşünüyorum.

  ben gönderdim."

  edit: durumu gösterir video

  bunlar da fotoğraflar

  görsel
  görsel
  görsel
  görsel
  görsel

  arçelik marka no frost buzdolabımızın elektronik aksamında oluşan arıza nedeniyle (itfaiye raporuyla sabit), sabaha karşı uykudayken buzdolabı yanmaya başladı evimizde yangın çıktı. evde yalnız yaşayan annemin uykusunda yakalandığı bu yangın evin büyük bir bölümünü sardığında yarattığı gürültülerle uyanıp evin içini sarmış dumanların içinden saniyelerle kaçarak canını zor kurtardı. komşuların ve itfaiyenin yardımlarıyla yangın güçlükle söndürüldü ancak evin hemen hemen tamamı kullanılamaz hale geldi (duvar ve tavanlar, kapılar, pencere, mutfaktaki tüm beyaz eşyalar, kombi, elektrik, su ve doğalgaz tesisatları, mutfak dolapları, parkeler, koltuk, yatak vb... her şey).

  yangın çıkan gün arçelik servisine çamaşır ve bulaşık makinelerinin hasar tespitinin yapılması için yetkili servis çağırdık. gelen servis evin harabe olmuş halini görünce arçelik bölge müdürlüğüne konuyu aktardı ve müdürlükten bir teknisyen yanan buzdolabını incelemeye geldi. 3 gün sonra da şehir dışından bir arçelik uzmanı daha evimize gelerek buzdolabında incelemeler yaptı. daha sonra arçelik sigorta eksperi bizimle temasa geçerek evi görüntülü görüşmeyle hasarları tespit edip görüntüleri kaydetti ve benden hasar listesi, servis raporlar vb. bir çok belge istedi. tüm isteklerini yerine getirdim ve yaşadığımız maddi hasarın arçelik tarafından karşılanacağını söyledi. 15 gün boyunca bizi türlü türlü oyunlarla oyaladılar (sona yaklaştık, süreç olumlu gidiyor, son prosedürler kaldı vb...) ve size yakında bir teklif yapılacak dediler. bu konuşmadan birkaç saat sonra eksper tekrar arayarak "arçelik sorumluluk kabul etmiyor, ödeme yapmayacak, istediğinizi yapabilirsiniz" diyerek telefonu kapattılar. yaşadığımız bu büyük hayati tehlike bir kenara(annem yanarak veya uyurken dumanda boğularak can verebilirdi), evimizde oluşan bu ciddi maddi hasarı arçelik'in karşılaması gerekiyor. ancak ödeme yapmamak adına konudan kaçtıkları için arçelik'e karşı maddi manevi tazminat davası açacağız. siz de evinize beyaz eşya alırken arçelik markasını bir kez daha düşünün lütfen...

  konunun şikayet.var linki. burada buzdolabı ile ilgili video ve fotoğrafları görebilirsiniz.

 • 3. 6 temmuz 2020 kayserispor beşiktaş maçı

  sivasspor ve galatasaray'ın puan kaybettiği bu haftada beşiktaşımız şampiyonlar ligine katılabilmek için ölüm kalım maçına çıkıyor.

  şanlı beşiktaşımız bizi yanıltmayacak ve ölecektir. :(

 • 4. ennio morricone

  spagetti western’lerin müziklerini yapan baba...

  huzur içinde uyusun...

  allah clint abiye uzun ömürler versin, bir tek o kaldı bu ekipten sağ herhalde...

 • 5. fatih terim

  zorlu diyordu, basaksehir ya da ts sampiyon olacak. nasil olacak simdi. hadi bakalim.

 • 6. dünyanın en sinir bozucu sesi

  susturulmayan küçük çocuk sesidir.

 • 7. klima çarpıyor terör örgütü

  cidden türkiye'ye özgü bir terör örgütüdür. dünyada klima gibi bir buluştan bu kadar korkan bir kitle daha görmedim. 32 derece hava ve deniz kenarından gelen hayvan gibi neme rağmen ''ay çarpıyor ben hasta oluyorum yaa'' der dururlar. ulan bu meredi biz gene aynı sıcaklıkta kullandık yurtdışında ofiste. ipince bluzle gezen ecnebi kadınlar hiç rahatsız olmazken bizim ülkede özellikle kadınlarda ''ay çarpıyor''

  aslında klima şeytan icadı falan diyecek bu gericiler, ama o kadarı fazla diye bu çarpma meselesini uyduruyorlar.

  tamam 18 derecede çalışmasın klima, ama 24 dereceye ayarlanan klima sizi çarpmaz teröristler! çarpıyorsa da üstünüze şal falan alın siz hemen her şeyden etkilenen zayıf bünyeli hımbıllarsınız diye pişecek miyiz oturduğumuz yerde?

 • 8. limak kolin cengiz'in çukurova havalimanı ısrarı

  edit: "limak kalyon cengiz" olacakken, mahşerin 4 atlısı olan şirketlerin bir tanesini diğeriyle karıştırıp başlığı hatalı açmışım. başlığın düzeltilmesini rica ederim.

  favlayınca gündeme girmeyecek olan, hakkında yorum yapılıp gündeme girmesi gereken haberdir. rica ediyorum favlamayın bomboş.

  16 mart’ta yapılan çukurova havalimanı ihalesine 2 firma girdi. bu firmalardan biri olan "cengiz - limak - kalyon" girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı. (bkz: 28 mart 2020 ulaştırma bakanının görevden alınması) yeni bakan 15 nisan’da eski ihaleyi iptal etti. bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak.

  kafa karıştıran bazı detaylar:

  1- havalimanı mersin’e yapılacak ancak bölgede halihazırda adana şakirpaşa havalimanı bulunuyor. bu havalimanının yolcu sayısı son 4 yıldır yerinde sayıyor.
  2- kamu özel işbirliği (köi) ile yapılan havalimanlarının hazineye maliyeti ortadayken yeni havalimanının yine köi modeliyle yapılacak olması tartışmalara neden oluyor.
  3- proje için mart ayında ihaleye çıkılmış, ihaleye cengiz, limak ve kolin inşaat da girmiş ancak bu üçlü ihaleyi kaybetmişti. daha sonra göreve gelen yeni ulaştırma bakanı ihaleyi iptal etmişti.

  yediniz yediniz bitiremediniz ülkeyi, meğersek ne kadar zengin bir ülkeymişiz biz...

 • 9. netflix'te şimdiye kadar izlenen en iyi dizi

  kesinlikle (bkz: the end of the fucking world)

 • 10. kızların evde kalmalarındaki inanılmaz artış

  “evde kalmış” erkek oranında da aynı artış var, evde kalmış erkek olarak bildiriyorum.

 • 11. 5 ayda 520 fabrika açtık

  gazete linki

  videosu da gelmiş.. 2:07'den itibaren

  ağzım açık şekilde izlediğim rte vecizesi. ilk 5 ayda 520 fabrika açılmış. bu rakam daha sonra bakan varank tarafından güncellenerek 6 ayda 583 olarak açıklanmış. yani ülkede her gün 3 fabrika açılmış. peki millet kıraathanesi açarken bile tören yapanlar bu fabrikalar açılırken bir tane bile açılış töreni yapmadılar mı? yaptılar da biz mi görmedik?

  her gün 3 fabrika açılıyorsa işsizlik oranı nasıl yüzde 26 oluyor? sadece nisan ayında sanayi üretimi geçen seneye göre nasıl yüzde 32 daralıyor? şu an üniversite mezunu olup ış bulamayan genç sayısı 1 milyondan fazla. bu açılan fabrikalardan hiçbiri bu gençlere iş vermiyor mu?

  ya da asıl soruyu soralım. siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz?

 • 12. 6 temmuz 2020 avukatlık kanunu değişikliği kabulü

  iktidarın mülakatla aldığı savcının hazırladığı iddianameyi, iktidarın mülakatla aldığı hakim muhakeme edecek. savunma avukatı mlkb -marksist leninist komünist baro- üyesi ise dava başlamadan biter. bir anlaşmazlık davasında sünni hukukçular birliği barosu ile alevi hukukçular birliği barosu avukatları karşı karşıya gelirse dava başlamadan biter.
  hukuk, doğası gereği, iktidarların fahişesiyken, savunmayı bizden-sizden diyerek bölmek, adaletin tamamen bitmesi demek.
  o selalar boşuna okunmuyor türkiye!

 • 13. survivor 2020 ünlüler-gönüllüler

  sercan'ın insanlara niye itici geldiğini anlamış değilim. adam yarışmadaki en şöhretli kişi olmasına rağmen kimseye karşı bunu kullanmadı. hatta araba ödüllerinde" benim ihtiyacım yok, ihtiyacı olan biri kazansın"dedi. çıkıyor efendice mücadele ediyor, gıcık sevinç gösterisi yapmıyor. nisa olayındaki duygusal hataları olmasa bugün sms lideri olabilirdi. yine de yarın kazanırsa kesin finalde olur.

 • 14. türkiye'deki pahalılığın artık cana tak etmesi

  muhalefete hala sallanıyor.
  amk, sikerim sizin yapacağınız işi.

  suçlu iktidar ve seçmeni!
  başka bir suçlu yok, suçlu yaratmanın da anlamı yok.

  muhalif seçmen olarak ne yapmam bekleniyor?

  cumhuriyet mitingi? katıldım.
  gezi? katıldım.
  adalet yürüyüşü? katıldım.
  bilmem ne zammı protestosu, bilmem ne grevi..
  ..
  bilmem nerede hükümeti protesto için, hayat pahalılığı, özgürlük müdahaleleri için toplandınız da gelmedik mi?

  geçeceksin bunları kardeşim.

  muhalefetin suçu yok!
  sopayla, topla, silahla mı oy alacak?
  hukuksuzluk mu var? gitti anayasa mahkemesine.
  boktan bir kanun mu getirildi meclise? vermedi oy.
  eylemlere, protestolara destek verdiler mi? verdiler.
  köylere mi gitmediler? gittiler kardeşim, gittiler.
  ne yapmadılar? her şeyi de yaptılar.

  seçmene kendini anlatamamışmış...
  seni dinlemeyen insana istediğin kadar laf söyle. bi' bok anlatamazsın, bi bok değişmez, değişmedi.
  bunların seçmen profilini biliyorsunuz işte, niye direniyorsunuz?

  vatandaş olarak, yasalar çerçevesinde yapabileceğin her şeyi yapmışsın.
  muhalefet, yasalar çerçevesinde yapabileceği her şeyi yapmış.
  neden asalak gibi kendinizi de suçluyorsunuz?
  neden suçlarına ortak olmayı kabulleniyorsunuz?

  ülkenin anasını siken belli.
  sikenlere oy verenler de belli.

  aptal olmayın.

 • 15. sitenin güvenlik görevlisini darp eden maganda

  muz cumhuriyeti'nde sıradan bir olay. havaya ateş aç, güvenliği darp et, bak yoluna.

  ne güzel memleket amına koyim ceremesini çeken bi biziz galiba.

  kalmadı ki birader, böyle kendini kentin zaptiyesi sanan orospu çocuklarının başını ezecek bir tane hakim, bir tane savcı kalmadı.

  anasını siktiniz ülkenin anasını. aha bu da çocuğu.

 • 16. 5 temmuz 2020 ebebek'in hacklenmesi

  neden ebebek sorusunu soranlar olmuş, cevabı basit: güvenlik açığını orada bulmuşlar. emin olun saldırı almayan websitesi yoktur, açıkları olanları patlatıyorlar.

  ayrıca neden bu konuda hassasiyet var ki, bebeklere birşey olmayacak, ticari bir kuruma saldırılmış sadece.

 • 17. 5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçı

  siz de fatih terim olabilirsiniz.
  her sey nizami, gs yenilir: hani bizi sampiyon yapiyolardi, hani kollaniyorduk.
  her sey nizami, gs kazandı: tüm zorluklara, hatalara karşı galip gelmeyi bildik. onlar elinden geleni yapsin.. biz burda oldugumuz surece kazanacagiz.
  her sey gs lehine, gs kazandı: var' dı yoktu gecelim bunlari. bize daha cok oluyor.
  her sey karsi takim lehine, gs kaybetti: ben soyledim kimse beni dinlemedi. ama hepiniz gelin. elinizden geleni yapın.

  nakaratx2

  arada bir "bir suçlu varsa benim"

  arada bir "taraftarimiz bizi affetsin"

  arada bir atarlı artistik twit.

 • 18. ekşi itiraf

  bugün abim evlendi sözlük. son 1 haftadır kınasıydı hazırlığıydı derken epey yorulduk. bugün de yoğun bir koşuşturmanın ardından düğünü de hallettik. ömür boyu mutlu mesut olsunlar inşallah. her şey iyiydi güzeldi. abimleri eve bıraktık, vedalaştık. abim şaka yollu takıldı bana; oğlum artık işten gelirken sigara al diye bana mesaj atamayacaksın falan. tam kapıdan çıkarken boğazıma kocaman bir yumru oturdu lan. 22 yaşında koca adam oldum ama oracıkta ağlayacaktım. çok eski zamanları hatırlıyorum da, biz küçücük veletken annem bizi beraber duşa sokardı. abimle aramızda tam 5 yaş var ama abim şanslıydı. okuldan kaçardı, içki içerdi, manita gelirdi mahalleye/eve her boku yerdi. ben okulu asıp internet kafeye gidince kemerle döverdi beni. öyle eski zamanlarda aç pc'yi otur muhabbeti yoktu. abimle internet kafeye giderdik. beni knight online'a alıştırmıştı. bazen geç vakitte kendisi giderdi, ben de evden kaçıp yanına giderdim. kızıp geri gönderirdi beni. ilk bilgisayarımız 512 ram'liydi. acayip kasıyordu. zamanla yükselttik falan derken biz abimle düzeni kurmuştuk. iki saat o, iki saat ben otururdum. bazen o geç çıkar, bazen benim iki saat dolmadan zorla çıkarırdı. kavga ederdik, o beni döverdi ben de ona tokat atıp babamın yanına kaçardım. yıllarca hep aynı odada uyuduk, birbirimizin kıyafetlerini giydik. geçen gün boşalttık evi, abimin yatağını falan attık. bilgisayarını aldı götürdü. şimdi odada kaldım ben tek başıma. yazdıkça boğazıma bir yumru iniyor. bu gece köpek gibi içeceğim. ulan olaya bak be. beni gören, gözlerimin önünde adam kesseler istifimi bozmayacağımı düşünür. fakat gel gör ki kendi iç dünyamda çok duygusal bir insanım. abimden dayak yerdim, büyüyünce ben de güçlü olacağım ve seni o zaman döveceğim derdim. şimdi büyüdüm, onun kılına dokunanı harcarım, hiç düşünmeden hem de. şans bu ya, şimdi de kardeşimi çok öptüğüm zaman bana sinirleniyor, büyüyünce seni döveceğim diyor kerata* abim ve yengem, çok mutlu olsunlar, bir ömür mutlu mesut olsunlar inşallah. az daha yazarsam ağlamaya başlayacağım. yeter bu kadar be.

 • 19. 0 850 spam çağrı terörü

  kesinlikle kabak tadı vermiş boku çıkmış terördür. baş edemiyorum. engellemenin de yolu yok sanırım. her halde sadece bu sene 100 tane numara engelledim. durduramıyorum. kah internet satmaya çalışıyorlar, kah klima bakımı yapmaya, kah sigorta satmaya. işin tuhafı türkiye'de bile değilim. yeter ulan düşün yakamdan.

  acaba 0 850 ile başlayan bütün çağrıları otomatik engelleyen bir uygulama filan var mıdır android ve ios için ? yoksa ben yapacağım aq.

 • 20. türkiye'nin dünya lideri olduğu konu

  makam aracı sayısında dünyada birinci sıradayız...

 • 21. yazarların en az 500 kere dinlediği şarkı

  the moody blues - melancholy man

  kaçıncı 500 kim bilir. bir ömür dinleyeceğim.

 • 22. türkiye'de muhalefetin ne işe yaradığı sorunsalı

  iktidar partisinin yardımcısıdır. bir parti 18 sene iktidarda ise bunun en büyük sebebi beceriksiz muhalefet liderleridir.

 • 23. beach club'ların kadınlara isyanı

  çok doğru söylemiş de benim anlamadığım işletmeye ne?

 • 24. 80 bin tl ile kurulabilecek iş

  buraya yazan mallara 80 milyar dolar da versen iş kuramaz.

  25 dolara play console hesabı aldım.
  oyunlar ve reskin için 5 bin harcadım.
  oyunlardan tutan oldu ve aylık 10 bin lira bırakıyor.
  al sana iş. uğraş gerektirmiyor. her ay paran hesabında.
  abd, ingiltere ve almanya admob kullandigim için ödemeler dolar, sterlin ve euro olarak geliyor. böylece kendiliğinden dövize yatırım yapmış oluyorum.

  (bkz: android oyunlardan para kazanmak)

 • 25. erkeklerin çok açık giyinmeye başlaması

  ne var kardeşim etek giydiysek delikanlılık ölmedi ya.

 • 26. çift kişilik yatakta tek kişi uyumanın yalnızlığı

  yalnızlığımın en sevdiğim tarafı çift kişilik yatakta tek kişi uyumak. ne diyonuz siz? mis gibi yayıla yayıla uyuyorum. denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 • 27. netflix'e gelmesi gereken özellik

  bunu bir daha gösterme özelliği.

 • 28. geceye hayret ettiğin bir şey bırak

  dün kendine kalan ömrün için yoldaş, yaren kıldığın; birlikte nefes aldığın kişiden bugün nasıl bihaber olunur, nasıl bu denli uzaklaşılabilir, el olunur..

 • 29. kalitesiz insanların övündükleri şeyler

  övünmek zaten başlı başına bir kalitesizlik değil mi?

 • 30. mersin'in türkiye'nin en güzel şehri olması

  yıllardır bu başlığın açılmasını bekliyordum. şehrin merkezinden 20 dk batıya gidince plaja, 20 dk kuzeye gidince yaylaya çıkarsın. insanı sıcak, havası sıcak. dünyada üç dinin yan yana gömüldüğü tek mezarlık olan akbelen mezarlığına sahiptir. mavi bayraklı plaj ve koyları bedavadır. liman şehridir. yemeklerimiz konusuna hiç girmiyorum bile, tantuni bile yeseniz yanına en az 5 çeşit meze gelir. ucuzdur. ama maalesef en son gidişimde tarım yapılan arazilere imar izni verilmiş, güzelim narenciye bahçeleri talan edilmiş eskiden şehre girince limon, portakal kokardı. mhpliye şehri emanet edersen böyle olur 5 yılda tanınmaz hale geldi.

 • 31. turknet

  ne?! bazı bölgelerde bazı kişilerde sorun mu çıkmış?? eyvahlar olsun !!

  hemen "taahhütsüz 100mbit'e kadar 85 lira" olan internet paketimi iptal edip ttnet'in "2 yıl taahhütlü 35mbit'ine 105 lira" vermeliyim...

  az sakin olun lan, ttnet'te olup birilerine ulaşsanız ne olacaktı? sanki birilerine ulaşınca sorunları çözecekmişsiniz gibi konuşmayın lütfen.

  t: lanet ttnet'ten bizi kurtaran gül gibi iss.

 • 32. deniz mi daha çok huzur verir orman mı sorunsalı

  ormanın bittiği yerde başlayan deniz.

 • 33. temeli atılan 450 milyon tl'lik barajın kaybolması

  akp döneminde gerçekleşmiştir. konu hakkında basın açıklaması.

  tbmm'de dahi güzellemesi yapılan: şuradan izleyin,
  orman ve su işleri bakanı tarafından törenle temeli atılan: kaynak

  baraj ve temeli chp'li vekillerin tüm çabalarına rağmen yerinde bulunamamış. eski belediye başkanına kadar gitmişler ancak gören, duyan ya da bilen yokmuş.

  kaç kişiden oy aldılar bu baraj vaadiyle merak konusudur.

  açılın ekleme geldi a dostlar:
  baraj kayıp olduğu gibi istimlak işlemi de yapılmış. muhabirimiz @acilin acilin ben geldim bildirdi. 141 kişinin toprağı istimlak edilmiş. bu da demektir ki yapılmayan barajın hem reklamını yapmışlar hem milletin arsasını satın almışlar. baraj yapılacağı için istimlak bedeli de yükselmiştir. bu yüzden barajın yapılmamasıyla zarar daha da artmış demektir.

  kaynak - 141 kişilik istimlak listesi

 • 34. özkan uğur

  instagram hesabından yaptığı açıklamada 2.kez kanseri yendiğini belirtmiştir. yaşa!

 • 35. 2 bin tl maaş alıp mekanlarda gezip eğlenen kız

  ben. öğrenci olduğum için ailemden yaklaşık 2kdan da az para alıyorum. kimseye de bir şey ısmarlatmıyorum. bu aralar favori mekanım bir çay bahçesi. yaşlı teyze ve amcaları izleyip çay içiyorum, dondurma yiyorum. gayet de eğlenceli oluyor. müzik olmadığı için kitap da okuyabiliyorum. kirli uzun saç, kenarları kalemle boyanmış dudak veya amk, abee, aga gibi laflar duymadan - görmeden temiz dakikalar yaşıyorum.

 • 36. merkez bankasında eksi 27 milyar dolar kalması

  hiç yoktan kötü.

 • 37. çocuk yapınca kadının erkeğe it gibi davranması

  yıllardır şahit olduğum olay.

  sevgiliyken veya evliliğin ilk aylarında her şey canım cicim, atomu beraber parçalayabilme gücü vs. derken çocuk olduktan sonra kadın sanki artık amacına ulaşmış gibi erkeğe karşı aşırı tahammülsüzleşiyor.

  erkek ağzıyla kuş tutsa ''neden östaki borunla tutmadın'' moduna giriyor..

  hiç sekmez aga.
  medyatikler, -bok gibi paraları olan erkekler hariç- gördüğüm neredeyse tüm evlilikler böyle.

  çocuk demek, kadının boşanma dilekçesi demek..

 • 38. güne bir metal şarkı bırak

  judas priest - a touch of evil

 • 39. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  evrimsel psikoloji ile ilgilenenler bu başlığı irdeleyebilir... erkek bireyler yaşlarını, mesleklerini, sevişmek istediklerini dert dinleme çatısı altında kibar yolla dile getiriyor. az sayıdaki dişi bireyler ise bu hengamenin içinden kendilerine uygun olanı seçiyor. bundan 250 bin yıl önce botsvana çayılarında dolaşan atalarımızda aynısı yapıyordu. tabii o zamanlar biosuna mühendis değil son mamut bükücü yazıyorlardır sanırım.. kafa pek değişmedi

 • 40. elif can yetim

  elif hanım'ın sevgili mesai arkadaşları, öncelikle hepinize iyi haftalar dilerim...

  mail atsam ulaşamam hepinize. burayı sürekli okuyup elif hanım'ın arkasından dedikodu yaptığınızı varsayarak buraya yazıyorum.

  zamanında istanbulda thy sınavına girmiştim. babam işçi emeklisi, emekli maaşından artırıp yol parası vermişti bana. hiç unutamam çok ağırıma gitmişti. neyse kazanamadım... belki haketmedim bilemem lakin eğer ki hakkımı yiyen, aracı olan, göz yuman vs birisi varsa ve okuyorsa burayı ona bir çift lafım var;

  hakkım haram zıkkım olsun...

  hayırlı mesailer...

 • 41. 6 temmuz 2020 çanakkale orman yangını

  eceabat gelibolu arasında yeni köprü yapılıyor hmmmm...
  buralarda yangın çıkıyor hmmmm...
  acaba yangın çıkan arazi hazine arazisi mi? hmmmmm...
  ...

 • 42. 6 temmuz 2020 istanbulluların sıcaktan yanması

  evet an itibariyle yanmaktayım. afakanlar basmakta. üstüme üstüme gelmekte basra alçak basınç sistemi.
  ülkenin havasını da araplar kendi havalarına benzetti.
  hani bir tabir vardır ya, "ter götümden akıyor" neremden aktığı belli değil benimkinin. tereyağı gibi eriyorum. üstüne üstlük maske takıyoruz. işim gereği dışarıda olmam gerek. gözlükte var numaralı, iflahım sikiliyor yani.
  cinnet geçiren genç diye bir haber görürseniz akşam haberlerde, derse ki haber spikeri "anbean kameralara yansıdı görüntüler" o benimdir işte.

  yok abi ben kış adamıyım. yemişim yazını, sikmişim basra'sını ya.

 • 43. 6 temmuz 2020 mustafa varank'ın tweeti

  sanki 25 yıldır istanbul kendilerinde değilmiş gibi, bu 25 yıllık hezimeti düzeltmeye çalışan adama yüklenmek. işte siz tam olarak busunuz. laftan da anlamıyorsunuz ki.

 • 44. 6 temmuz 2020 rusya ayasofya açıklaması

  dostum putin yine kaldırmış.

  ne yani bütün camiler tam kapasite doldu, halk namaz kılamıyor sokaklara taşmış, sokaklar elleri seccadeli insanların protestolarıyla inliyor sanki.
  ve biz bununla baş edemedik, ayasofyayı açalım diyoruz.
  açın aq. açın da böylesi bir tarih yuvası çorap ve ter koksun.
  1 yıl sonra da restorasyon ayağına iyice içine sıçarsınız.

  (bkz: götüyle inatlaşan donuna sıçar)

 • 45. martı scooter

  one kiz arkadas koyup arkadan dayamazsan kiralanmiyor sanirim. binenler hep boyle.

  erkek 80kg desek, kadin 50kg etti mi sana 130kg.

  aletin kullanici sozlesmesinde ne yaziyor?
  100kg ustundeyseniz binmeyin.

  aleti bozmayi falan zaten gectim oleceksiniz lan, manyak misiniz olm.
  alet zaten tehlikeli, adam koymus kizi onune bagdat caddesini enine gecip yokusa vuruyor kendini.
  bir tane cukura denk gelsen agzin burnun yer degistirir.

  hadi caninizi sevmiyorsunuz tamam, e bana carpacaksiniz benim sucum ne.

  edit: bu arada alete dusman degilim keske her yere yayilsa, sorun kiralik her alette var.

  abla en son ilkokulda bisiklet gormus, gidiyor isbike kiraliyor sen 20'yle giderken pat diye onune dusuyor. her 2 saatlik bisiklet surusumde en az 5 tane kaza atlatiyorum manyak refleksler gelistirdim. doblocular, isbike'cilar bitti simdi de scooter'cilarla ugrasiyoruz.

 • 46. turkcell'den vodafone'a geçmek

  hakkında yazılanları gülerek okuduğum hadise.

  neyse turkcell yıllarca bizden kopardıklarını en azından ihtiyacı olan sözlükçülere harcamış herhalde *

  nil’in hazır kart reklamlarına çıktığı yıllardan beri turkcelliydim. 2 yıl önce ayrıldım. 10 gb internetim vardı turkcell’de. 90 liraydı fatura. saçmasapan ekstra şeyler charge edip duruyorlardı onları hiç söylemiyorum. uydurup uydurup uğraştırırlar. bir ay normal evde dururken faturam 200 lira geldi. ensar olayından sonra zaten fırsat kolluyodum. aynı gün vodafone’a geçtim. 25 gb internetim var şu an 2020 yılında hala 80 lirayı aşmayan bir fatura geliyor. hiç çekme sorunu da yaşamadım. yapın, düşünmeyin.

 • 47. ikinci el otomobil piyasası

  alıcılara önerilerimin olacağı piyasa.

  düşük km, temiz, 2013-2014 ve üstü araç bakıyorsanız ekspertizini yetkili serviste yaptırın.

  bu ne işinize yarar:

  1- sıkıntılı satıcılarla karşılaşmanız otomatik olarak engellenir. (çoğu kabul etmez)

  2- serviste birçok ekspertizin bakamadığı yazılımına varana dek baktırmış ve içiniz rahat etmiş olursunuz. adam kaportaya bakıyor tamam diyor lan. karpuz mu lan bu?

  3- gideceğiniz yetkili servisi gideceğiniz güne kadar gizli tutun. tabii bu istanbul ve ankara benzeri yetkili servis seçeneği bol iller için geçerli.

  taklaya gelmeyin, ortalık kansız dolu.

 • 48. alexander sörloth

  adam tank gibi. gollerinin yanında asistleri de cift haneye yaklaşmış.

  kendine balon diyen kamili de, sırtına aldığı galatasaray defans oyuncusu ile gol atarak göt etmiştir. adamın götü acıyınca da gelmiş buraya "yeni nesil diagne" demiş, utanmadan gollerinin üçte biri penaltıdan olan diagne ile karşılaştırmış.

  dostum futbol olmamış sende be, curling var, artistik patinaj var vs, onları dene istersen.

 • 49. 5 temmuz 2020 okullarda alınacak corona önlemleri

  benim oğlum 16 yaşında özel okula gidiyor. geçen hafta tyt matematik kursu başladı, maskeyi hiç çıkarmıyorlarmış. sabahçı, öğlenci şeklinde ders yapılıyor. günde 4 ders matematik, sınıfta 10 kişiler. perşembe günü okuldan geldi ve kahkahalarla, sınıftaki bir arkadaşıyla güreştiklerini anlattı. hayatımın şokunu yaşadım.

 • 50. proton pompası inhibitörü

  herifler mide asidi düzenleyicisine uzay roketi ismi takmışlar.

  pazarlama bu olsa gerek.