Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. cüneyt özdemir'in beyin yakan imamoğlu yorumu

  azıcık yavşak olmasa zaten ibb yi chp kazandı diye anında kanun değişikliği yapıp ukomede ibb nin temsil yetkisinin belediyenin elinden aldıklarını söyler.

  ama yavşaklık bunu gerektirir ve o da hakkını ziyadesiyle veriyor.

 • 2. ayşegül roza aksoy

  vay anasını ya.

  millet doyamadı sosyal medya paylaşımları ile kariyerlerini bitirmeye.

  engelli bir insanın oğluyla çektirdiği fotoğrafın altına : '' oğlun yürüyor mu :)) '' gibi bir yorum yazmak neyin kafasıdır.

 • 3. ilk öpüşülen insanla bugünkü durum

  ikimiz de evlendik. ikimiz de boşandık. şimdilerde instagram'daki hanım hanımcık fotoğraflarıma alevli emoji gönderiyor.

 • 4. borsa istanbul'un %10'unun katarlılara satılması

  ya ulkeyi 66 yasinda imamhatipli bir zat yonetiyor. neyi tartışıyoruz anlamadim ki.

 • 5. 27 kasım 2020 milli piyango vurgunu

  bakın 5 trilyon öyle bir ihtimaldir ki, örneğin kafanıza ard arda birkaç defa yıldırım düşmesi ihtimali 10 milyonda 1'dir. ya da birazdan deprem kuşağında olmayan bir bölgede 6-7 şiddetinde deprem olma olasılığı 10 milyonda 1'dir.

  5 trilyonda 1 demek, doğacak 3 çocuğunuzun sırayla amerika dış işleri bakanı olması ve bu sırada sizin zimbabve liginde futbolcu olmanız gibi bir şeydir.

  t: olasılık teorisinin sınırlarını zorlayan yerli ve milli vurgun.

  devam ediyorum editi: mesela 1 milyonda 1 ihtimale örnekler;

  - havaya atılan paranın 20 kere arka arkaya tura gelmesi

  - 24 saat içinde doğacak bir çocuğun ileride amerika başkanı olması

  - genel seçimde decider oyu vermeniz. (yani örneğin cumhurbaşkanı seçiminde iki adayın oyları tamı tamına eşit çıktı, ve son oyu siz atıyorsunuz, sizin oyunuz cumhurbaşkanını belirliyor) zaten şu ihtimal aklınızı başınızdan almıştır, ve bu milyonda 1.

  - kafanıza esen 6 tane ünlünün herhangi birinin makalesinin wikipedia random article (rastgele başlık öner) kısmında denk gelmesi.

  tekrar ediyorum, bunlar 1 milyonda 1 ihtimaller.5 trilyonda 1 akıl sınırlarını zorlayacak bir ihtimaldir.

 • 6. yazarların efsane cuma'da harcadıkları para

  pazar’a gittim bir kilo karnabahara 14 tl verdim. domates 10-8 tl bandında dolanıyordu her gün için bir tane alıp, ucuzundan tabi 15 tl ile halletim. geçen hafta 7-5 tl bandındaydı. biraz kereviz yarım kilo bibere de 15 tl verip, ucuz diye patatese abandım. batı balık yan gider diyerek az istiridye mantarı aldım. bim’den de alacağım tavuk incikle bir sote yaparım diye düşünüyorum. maydanoz ve yeşil soğan artı limonla birlikte 110 tl harcadım. hayırlı cumalar. dua ve selamla

 • 7. 27 kasım 2020 çakıcı'nın kılıçdaroğlu açıklaması

  kerhanede peçetecilik yapabilecek kadar bile motor yetenekleri gelişmemiş, sittirici çadır dekoru kurma meraklısı, mala davara faydası olmayıp siyaset zevzekliği yapan bir mafya bozuntusunun yeni mektubudur.

  iyi de saati niye yazdın amk? sanki sevk irsaliyesi imzalıyor... ülkenin mafyası bile eğitimsiz, bir de laf yetiştirmeye çalışıyor!

  sevgili alaattin; bırak artık mektup yazmayı... git lamba falan okşa ya, belki içinden cin çıkar.

 • 8. yazarların basit terapi yöntemleri

  buzdolabında beklettiğim kağıt maskeleri, çok yorgun olduğum ve baş ağrısı çektiğim zamanlar çıkarıp çıkarıp yüzüme uygulamak. bunların nemlendirici, aydınlatıcı, kolajenli, hyaluronik asitli, meyve ekstraktlı, peptitli, kafeinli, davar özlü binbir çeşidi var. hiçbirinin mucizevi bir etkisi olduğunu sanmıyorum ve indirim oldukça topluyorum. bir de jade roller denen şu zımbırtıdan aldım, kötü bir gün mü geçirdim, başım mı ağrıyor, cildimde irritasyon mu hissediyorum, çıkar kağıt maskeyi, yapıştır yüzüne, jade rollerla da bir güzel üstünden geç. haftada 2-3 akşam michael myers gibi oturuyorum, çakralar parıl parıl.

 • 9. android pişmanlıktır

  önceki telefonum samsun galaxy s6 idi. bu seneye kadar gayet randımanlı kullandım. altı yıl sonunda artık pes etmeye başladı. bana müsaade dedi. s 10 plus'tan devam ediyorum.

  bu arada s6 aldığım sırada 69 kiloydum. bugün 75 kiloyum.

  o yüzden bence android şişmanlıktır :)

 • 10. üstteki yazara bir şarkı hediye etmek

 • 11. azeri askerlerin ermeni mezarlarına saldırması

  işkenceye uğrayan adam için gençken hocalının baş aktörlerinden biriydi demek de oldukça mantıklı. hocalıda o da vardı yetmiyor, bir de baş aktörlerinden biriymiş ayağına yatmışlar. bu şekilde bok dolu vicdanlara yaslanmak daha kolay sanırım.

  halbuki zulme uğrayan adamın hocalı katliamında 54 yaşında olması gerektiği ve söz konusu resimde elinde keleşler tutan adamın ise 54 yaşında olmasının mümkünsüzlüğüne odaklanmaz bunlar. kolayca görmesi gereken göz görmez bu gerçeği.

  bunun da iki sebebi olabilir: ya torbasından aşan boktan ötürü önünü göremez vicdanları ya da bunlar o kadar lafını ettikleri hocalının daha tarihini bilmezler. keşke kötü ya da cahilden sadece birisi olsanız.

 • 12. sinirli kadını sakinleştirmek

  karşısına geçip ezan okuyun!
  en azından dikkati dağılır sakinler.

 • 13. işsiz kalınca terk edilmek

  işsizsin diye ilişkisini bitiren, yarın daha fazla kazandığı için seni başkasıyla taksitlerini ödemek için kıçından terler akarak çalıştığın yatakta boynuzlar verilmiş sadakan varmış ki erken kurtulmuşsun.

 • 14. evde yapılan yoğurdun türkiye'de tutmama sebepleri

  çiğ sütün, işlenmiş sütten sağlıksız olduğunu sanan andavalları da bilmiş, bellemiş olduk.

 • 15. gram altın

  ytd yazıp da insanları yanlış yönlendirenlerin olduğu başık.

  piyasa altını fiyatlamak için sizin aşıyı yemenizi beklemez arkadaşlar, bir olay olduğu sırada, bir sonraki olayın fiyatlanmasına başlanmıştır bile.
  bu her emtiada aynıdır, hisselerde de aynıdır.
  beklenti satın alınır, gerçekler satılır.

 • 16. evrimin maymundan geldiğimizi söylemesi

  maymunlar aşağılayıcı olarak algılandığı için evrim geyiklerinde bol bol kullanılıyor ama insan maymundan gelmiyor, maymunla ortak primat atalardan geliyor. onlara da maymun diyorsanız bilemem, o sizin ayıbınız ama değiller. bu ortak atalar daha sonra ikiye bölünüyor ape ve monkey olarak. maymunlardan ayrıldığımız yer burası, aynı gövdenin farklı dallarındayız ama hepimiz primatız, kardeşiz. bizde ape denen kelimenin karşılığı olmadığı için her şeye maymun diyoruz. misal planet of the apes'e, planet of the monkeys ismini vermemişler, niye? çünkü maymun değiller, kuyrukları yok. açın bakın filme. bizimkiler maymun diye çevirmiş mecbur.

  apelerin en büyük farkı kuyruksuz ve zeki olmaları. insanlar; goril, şempanze ve bonobolarla beraber ape sınıfında yer alıyor. apeler de kendi içinde üçe ayrılıyor. goril (gorilla), şempanze (pan) ve insan (homo). insana hem genetik hem de zeka bakımından en yakın primat şempanze değil, bonobo. %98'lik gen uyuşumu var. maymunlarla "ape > homo" olarak hiçbir zaman aynı sınıf içinde yer almamış olsak da bu bizim zamanında daldan dala atlayıp kıçımızı kaşıyan şebekler olduğumuzu yine değiştirmez. utanılacak bir şey yok. olurda gezegen birkaç milyon yıl daha ayakta kalırsa evrim devam edecek. bu birkaç milyon yıl sonraki plus plus plus homolar "biz insandan mı geldik ne kadar utanç verici" deseler kırılmaz mıydınız? hepimiz birkaç milyon yıl sonrasının maymunlarıyız. daha kuyruk sokumlarınız kaybolmamış maymunları beğenmiyorsunuz.* o zaman memelilerin başına gidelim, hepimiz bir tür sıçandan gelmeyiz. o şirin sıçanımsılar da primatların atası. maymunlar bunu reddetse onlara "ayy götüm" deriz. bizden sonrakilerde maymunları beğenmediğimiz için pekala aynı şeyi bize der. ben olsam kesin derdim. belki de demezdim o zekayı şimdiki zekamla oturtamıyor olabilirim. o yüzden maymunları aşağılamayalım biraz empati. bunu yapabiliyor olmak gerekir çünkü onlardan farkımız bu, ironik.

  bonus: ape kardeşlermizle insanların arasında yapılan ibretlik bir deney videosu.

 • 17. polisin yol verdiği akp'li genç

  ilk seçimde biz de akp'ye yol vereceğiz.

 • 18. çocuklukta izlenmiş ve halen unutulamamış haberler

  1988 yılında turgut özal, partisinin* olağan genel kongresinde konuşma yaptığı sırada kartal demirağ tarafından gerçekleştirilen silahlı bir saldırının hedefi oluyor. özal saldırıyı elinden hafif yaralı olarak atlatırken, o sıralar 3 yaşında olan ben, özal'ın silahlar ateşlenmeden hemen önce sarf ettiği "şimdi, bu işi değiştirdik. buyur kardeşim!" repliğini; silahların ateşlenmesiyle kalabalık içinde kendisini yere atıp yuvarlana yuvarlana kaçmaya başlayan saldırganın görüntüsünü, ve olay durulduktan sonra özal'ın tekrar kürsüye çıkıp "allah'ın verdiği canı onun izninden başka alacak yoktur," deyişini hafızama derin derin kazıyorum.

  aynı yıl italyan hava akrobasi timi frecce tricolori almanya'daki ramstein hava üssünde gösteri uçuşu yaparken uçaklardan ikisi havada çarpışıyor ve seyircilerin üstüne düşerek onlarca insanın feci şekilde can vermesine yol açıyor. olay anı trt 1 ekranlarında defalarca art arda gösteriliyor. hadise, benim için hatırladığım ilk iki haberden birinin öznesi olmak özelliğini kazanırken, almanya'daki birkaç ergenin gelecekte kuracakları metal grubuna isim ilhamı oluyor.

 • 19. zambiyalı kızın türkler hakkındaki yorumu

  karşılaştığı tipleri tahmin ettiğim için içerlesem de hak verdiğim kızdır.
  ona şimdi 'sizin kitap değişti' den girip 'isa ölmedi kızıııım' a kadar yüz bin şey söylenmiştir.
  hristiyan olmamak hristiyanlık hakkında konuşmamak anlamına gelmez ama ağzından "inanmıyorsan saygı duy" düşmeyen müslümanlarının da kendi dinlerinin dışındaki inançlara ne kadar saygı duyduğu malüm.
  inançlı bir müslüman olup hristiyan bir ülkede yaşamak zorunda kalsanız ve size sürekli "olm isa'dan sonra din gelmedi, sizi kandırıyorlar" deseler tepkiniz tam olarak bu kızın tepkisi ile aynı olurdu.

 • 20. ormanda mevlana okuyan 2 peri kızı

  ulan böyle tarikatın müridi olurum diyecektim de bir an aklıma adnan oktar geldi. adam yaptı hiçbirimiz gidip müridi olmadık amk.

  demek ki işkembeden sallamamak lazımmış.

 • 21. 26 kasım 2020 mediamarkt şahane cuma rezaleti

  aynı ürünü alarak aynı mağduriyeti yaşadım. aradılar ve ellerinde teşhir kaldığını söylediler. yalan olduğunu bildiğim için teşhir de olsa gönderin dedim. gönderemiyoruz dediler. kayıt açtırdım ben de. sonuca göre media markt'ı hayatımdan sileceğim.

 • 22. 27 kasım 2020 renault mais rezaleti

  evet sonunda bana da nasip oldu böyle bir rezalet başlığı açmak.

  lütfen çaylarınızı doldurun ve gelin.

  özet isteyenler için ise “renault değiştirdim dediği parçayı yapıştırıp bana kakalamış”

  18 haziran 2020 tarihinde renault mais izmir bayinden dacia sandero stepway aracımı sıfır km teslim aldım.

  aracın sağ tavan rayının tam yerine oturmadığını fark edip 1 hafta içerisinde servis kaydı oluşturdum.
  sorunu onlar da tespit etti.
  sorun tavan rayının ucundaki plastik kapaktaydı.

  ilgili parça

  renault mais izmir, üretim hatası olduğunu, plastik kapak yerine tüm tavan rayının yenileneceğini söyledi!

  ufacık bir plastik parça için neden tavan rayının tamamen değişeceğini merak etsem de sonuçta renault'un tasarrufu olduğu ve para ödemeyeceğim için umursamadım.
  isterse komple aracı değiştirsinler diye düşündüm.

  tavan rayını fabrikadan isteyeceklerini, gelince tarafıma haber vereceklerini belirttiler.

  yaklaşık 3 ay tavan rayının gelmesini! bekledim.

  sonunda tavan rayının geldiği, randevu almam halinde takılacağı bilgisini tarafıma verdiler.

  26 kasım 2020 tarihinde, yani yaklaşık 4 ay 10 gün sonra yeni! tavan rayıma kavuştum.

  eski parçayı sorduğumda " bana veremeyeceklerini, garantiden değiştiği için kendilerinde kalacağını söylediler."

  ona da tamam diyerek servisten ayrıldım.

  şimdi gelelim rezalet kısmına.

  3 gün önce parça yolda seyir halindeyken plastik kapak yerinden çıkıp yola uçtu.
  sağ olsun arkamdan gelen hanımefendi korna çaldı da durup parçayı alabildim.

  yerdeki plastik parçayı elime aldığımda beynimden vurulmuşa döndüm.
  renault mais izmir değiştirdiğini iddia ettiği tavan rayını değiştirmemiş, plastik parçayı yapıştırıp tekrar yerine takmış.

  yapıştırıcı izleri bariz görülebiliyor.

  görsel

  görsel

  görsel

  görsel

  görsel

  renault mais izmir apaçık ortada olan bir parçayı değiştirdiğini söyleyip, yapıştırıp başından atmış. ilgili parçayı da dosyama işleyip parçayı bir güzel renault türkiye'den almış.

  konuyla ilgili renault mais türkiye'yi bilgilendirdim. ortada nitelikli dolandırıcılık olduğunu ve başka bir servisin muhakkik atanmasını, orada ilgili kontrollerin yapılmasını talep ettim.

  beni ren-ser yetkili servise yönlendirdiler.

  sağ olsun bir kadın arkadaş aradı gayet kibar şekilde randevumu verdi.

  randevu saati ren-ser'e gittiğimde ise bir kaporta ustası gelip, " yapıştırma değil bu, yağ! mais izmir değiştirdim diyorsa değiştirmiştir. " gibi bir tespitte bulundu.

  ben de kendisine araç üretim esnasında her parça kontrol edilir, asetatlı kalemle de uygunluğu işaretlenir, bu işaretleme sadece fabrikada yapılır, sonradan takılan, değişen parçalarda olmaz. peki değiştiğini iddia ettiğiniz parçada asetatlı kalem izi ne arıyor? diye sordum.

  asetatlı kalem izi var.
  hem sol tavan rayıyla aynı renk ,aynı ton ve aynı kalınlıkta.
  hemde sol tavan rayı ile aynı tarihlerde üretilmiş bir parça. nasıl oluyor bu? diye sordum. ayrıca sağ tavan rayını tavana bağlayan civatalarda da herhangi bir deformasyon da yoktu. sökülüp takılmış olsa kılcal da olsa çizikler ezikler oluşmuş olmalı.

  madem mais izmir, parçayı değiştirmiş, nasıl oluyor da sol tavan rayının üretim tarihiyle aynı tarihlerde bir tavan rayını 4 ay sonra bulup getirebiliyor?

  nasıl oluyor da aynı asetatlı kalemle, aynı renkte, aynı kalınlıkta, aynı tonda çizebiliyor?
  nasıl oluyor da civatalarda en ufak bir çizik dahi oluşmadan söküp takabiliyorlar?

  peki her şeyi geçtim sizce bu parça yerinde mi? oturmuş mu? olmuş mu? dedim.

  yani pek olmamış dedi.

  resmi bir belge istedim alamadım.

  anlayacağınız servis servisi koruyor, usülsüzlüklerinin üstünü örtüyor.

  yetkili servislere dahi güvenemeyeceğiz. apaçık ortada olan bir parça için bunu yapabiliyorlarsa, siz düşünün görünmeyen yerlerde mekanik aksamda yapılabilecekleri. ben bundan sonra renult mais de ne fren diski değiştiririm ne balata ne soğutma sıvısı.

  her işlemde usülsüzlük yapıyorlardır demiyorum. ancak benim artık renault izmir'e en ufak bir güvenim kalmadı. apaçık ortada olan bir parçada buna cesaret eden,
  mekanik aksamda nelere cesaret eder düşünmek bile istemiyorum

  konudan bağımsız olarak aracı satın alırken 4 hoparlör olarak bilgilendirilmiştim ancak arka kapılar içerinde hoparlörün yerinde yeller esiyor. araçta 2 hoparlör var.

  umarım aracın airbagleri vardır diye umut ediyorum.

  sol tavan rayı

  okuyan herkese teşekkür ediyorum. desteklerinizi bekliyorum.

  edit: aracı renault mais den teslim alırken tavan rayını ellemiştim. servis yetkilisi “beyefendi lütfen ellemeyin.” diye tepki göstermişti.

  hayırdır yapıştırma bir parça mı var? diye terslediğimde ise;

  “yok tabiki de ama yine de yeni yapıldı biraz dursun.” demişti.

  tüm taşlar şimdi yerine oturuyor.

  edit2: renault ne teklif ederse etsin bu entry burada kalacak. yaptıkları dolandırıcılığı herkesin okumasını görmesini istiyorum. hiçbir teklife açık değilim. konuyu tüketici hakem heyetine götürüp süreci paylaşacağım.

  edit3: destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

  edit:4 bunu söylemeyi unutmuşum ren-ser’den arayıp randevu veren kadın aradı. tespitin ondan habersiz yapıldığını konuyla ilgili üzgün olduğunu belirtti. sürecin başından beri çözüm odaklı tek konuşan kişi kendisi oldu. teşekkür ederim ancak ortada organize bir kötülük ve üstünün acemice örtülmeye çalışılması var. röper diye adlandırılan parça işaretleme, boyama işlemi sadece fabrikada yapılır. değiştiği iddia edilen parçada röper olmaz, olamaz.

  kaportada röperli parçayı değiştirdim diyen servis mekanikte neler yapıyordur düşünmek bile istemiyorum.

  edit5: aracın servis kaydını soranlar olmuş. buyurunuz efendim. servis kaydı

 • 23. yılmaz vural

  bu ülkede istifa etmeyi bilen nadir kişilerden (bkz: yılmaz vural)

 • 24. kanal istanbul'a yoğun talep var

  sikma recep. o proje yapilmayacak.

  yerli ve kuresel dedigi katarlilarin alan parsellemesi disinda bir sey degil.

 • 25. 27 kasım 2020 tidal ve deezer'ın yasaklanması

  cengiz inşaat ve yandaşların vergi borcunu sildiğine laf söylemiyor da deezerın vergi vermediğine hayıflanıyor kevaşe.

  edit : özelime dolan bütün aktrollerin amına koyayım. (hayatımda yaptığım en güzel edit bu olsa gerek)

 • 26. türkiye'nin en yobaz ilçesi

  sakarya'nın ilçeleri tek geçerim.

 • 27. akp dönemi bir dizi olsa alacağı isim

  (bkz: kasada no papel)

 • 28. erkeklerin evlenmek istemedikleri kadın tipleri

  çoook konuşan
  durmadan eleştiren
  hiçbir boktan memnun olmayan
  nerde nasıl davranacağını bilmeyen
  kendine yeterli özeni göstermeyen

 • 29. 27 kasım 2020 zara black friday görüntüleri

  insanlar gayet güzelce mesafeli olarak kuyruğa girmiş bekliyor sırasını. ben de sandım ki içeriye hücum ettiler izdiham oldu falan.

  gayet normal ve insani manzaralardır.

 • 30. 26 kasım 2020 taksi boykotu

  -talim istemezük,
  -ıslah istemezük,
  -frenk tüfengi istemezük,
  -canımız istemezse cenge gitmezük,
  -cülusu beğenmezsek hücum etmezük,
  -çoluk çombalağumuza torun tombalağımuza dahi üçaylık iserük,
  -ek iş dutaruk,
  -sefer beğenmedük mü pilava kaşık çalmazuk,
  -baklava alaynda emanet tepsüleri de baklavayla yerük (kap kacak niyeyse azmış, o yüzden ödünç verilirirmiş, esnaf tarikat/loncalarında kiralık kap kacak olurmuş, bayramda yeniçerilere adet üzere baklava verilirmiş, bu pezevenkler tepsileri "pek lezzetliydi, tepsisiyle yidik diye çalar olmuşlar. ),
  -bunlara ses iden ağayı, ses ettüren başayı ve dahi hünkârı istemezük...

  sonra kazan ine kalka devrildi, ikinci mahmut kışalarıyla kazanlarıyla beraber köklerini kazıdı, kalanlar belgrat ormanlarına kaçtılar, av oldular.

  plakacı = yeniçeri.
  z
  fark yok.

 • 31. cem karaca şarkılarında geçen acımasız sözler

  ''hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar''

 • 32. evde kalan kız sayısındaki belirgin artış

  kızlar evde kalınca erkekler birbiriyle mi evleniyor? evliliklerin azalması dense daha doğru olur.

 • 33. bu işin birinci derecede sorumlusu bilim kurulu

  bak işte..
  ´hani herşey sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla´ idi?

  t: rte'nin rte'yi suçlaması.

 • 34. kimi yuhalıyorsun sen

  videoyu yeni izledim. nereden bakarsan bak kral hareket. efendilik illa ki iyi hoş, ancak yeri geldiğinde böyle de herkese anladığı dilden konuşmak lazım.

  sana başlarda biraz mesafeliydim ekrem başkan. herkese gül dağıtma tutumun benlik değildi. ama belli ki sen işini biliyorsun. benden sana oy çıkar.

 • 35. erken kalkmaktan daha kötüsü

  işe giderken üşümektir. maske nefes alırken ve verirken nemlenir. soğuk soğuk cildinize temas eder.
  gözler sulanır. tam bir perişanlık halidir.

 • 36. black friday'in hakkını veren firmalar veritabanı

  bu ülkede taklitçilik bile çakma. abd'de black friday'de gerçekten indirim oluyor. burada o bile çakma,yalan. cuma günkü fiyatı ertesi gününde de aynı, önceden de aynıydı. üstüne fiyatı da şişirip bunu yapan enayi avcıları var. traştan ötesi değil. almayın, bu tıraşciları ödüllendirmeyin.

 • 37. zamları chp zihniyeti amerika ve avrupa yapıyor

  yüce reis'in bu zamlara engel olamadığını, cehape, avrupa ve amerika'ya boyun eğdiğini ima eden bir adet fetö çocuğu beyanıdır.

 • 38. melih gökçek'in olası biyografisinin adı

  melih g. bir ankara fışkiyesi

 • 39. 63 akp milletvekili istifa edip deva'ya geçecek

  "bunu kim istemez biliyor musun ali babacan çünkü hdp mhp ittifakı olurkidfmjkşgsflişldfhlşsgşagjnmsi"

  (bkz: aneliz şelalesi)

 • 40. urfa'da aşiretlerle anlaşma yapılması

  evet arkadaşlar yanlis okumadınız, ilgili haber soyle geciyor:
  urfa'da çocuk yaşta evliliklerin önüne geçebilmek için aile, çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğü, 4 aşiret lideriyle protokol imzaladı. protokol ile aşiretlerin, erken yaşta evliliklere izin vermeyeceği öngörülüyor.link

  urfa magna carta'yi imzaladı, daha gelişmenin önüne kimse geçemez.

  edit: bölgenin gerçeği masalını geçin arkadaslar, devlet kanunen yasak olan bir konuda bir kac kıytırık aşiret ağasıyla masaya oturmaz. yasak olan fiili yapan kişiyi adam akıllı cezalandırır bir daha kimse de aynı halti yapamaz. bitti.

  ayrica bölgenin bu kadar geri kalmasında da aşiret agaligi faktörünü es gecmeyelim.

 • 41. masterchef türkiye

  serhat hafta başında ben bundan sonra zayıf gördüğüm kişileri yazacağım kimse şaşırmasın, finalde kendime güçlü rakip istiyorum, dedi ve ebru’yu yazdı, kaptan düellosunu kazanmalıydın diye de uyduruk bir sebep sundu. bu hamlesiyle potaya yollanacak ismi ebru’ya bırakarak izleyicilerin gözünde ebru’nun nasıl bir oyuncu olduğunu potaya gitmekten korkup korkmadığını afişe etti, bu aslında tam barbarosluk hareket, helal stratejik reyize.

 • 42. covid-19

  hay sicayim sizin buyuk oyun gorme sevdaniza.

  her sey illuminati, her sey dunyayi yoneten 4 aile. beyniniz yandi komplo teorilerinden, akp bu kadar mi beyninizi eritti dis gucler diye 20 yilda?

  yok biden gelince covid bitecekmis,

  yok asi hastaligi bitirmek icin degil insanlari kontrol etmek icinmis,

  yok bill gates dunya dijital olsun diye yapmis,

  yok gripten farki yokmus da korku pompalaniyormus,

  yok bilerek abartilip halkin ozgurluklerini kisiyorlarmis.

  her donemde salak var elbette ama bu kadar salagi bir arada gormek bize nasip oldu bu ulkede.

  tanim: yapay, dogal, komplo ya da degil ciddi bir salgindir, sevdiklerimizi bizden almaya devam etmektedir. kendinizi koruyun, dikkat edin.

 • 43. plaka için arsa sattım o arsa şimdi 20 milyon tl

  (bkz: sikilmiş götün davası olmaz)

  sikizyüzbin dolara plaka alan gerizekalıyla birlikte yaptığınız yanlış yatırımın ceremesini istanbul halkı neden çeksin? bende zamanında 15000 bitcoin almak yerine o parayla ekmek almıştım, ekmek fiyatı 170 milyon tl olsun o zaman.

 • 44. almanya'da türkçeye çevrilmiş covid-19 önlemleri

  "herkez" ve "yokaridaki" yazmışlar, google translate bunu yapamaz, yapsa yapsa bi almancı kardeşimiz yazmıştır bunu

 • 45. erkeklerin sevgili olmak istediği kızda aradıkları

  benimle aynı zekada ya da gerizekalılıkta olması

 • 46. 7.9 milyon $ kızılay bağışının ensar'a verilmesi

  yaklaşan deprem gibi, unutulmaması gereken bir skandal.

 • 47. katarlılara satılabilecekler listesi

  (bkz: ak-saray)

 • 48. 27 kasım 2020 hırvatistan türkiye maçı

  murat kosova anlatacak. kaan kural yorumlayacak. özlemişiz.

  ırmak kazuk da röportaj yapsa keşke.

 • 49. ayrılık acısı geçer mi

  geçer elbette, inşallah hayatınızda yaşayacağınız en acı şey aşk acısı olur.

  zaman her şeyin ilacıdır.

 • 50. süper kupa finalini katar'da oynatmayı planlıyoruz

  valla bu hızla gideceklerse karılarını katarlılara kiraya versin bu gözü dönmüş siyasal islamcılar. adamlarda nasıl bir katarlı aşkı var, nereden yalayacaklarını şaşırıyorlar.