Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 20 ekim 2019 yukatel denizlispor fenerbahçe maçı

  bir galatasaray li olarak sunu net diyebilirim; mac fenerin hakkiydi, denizli nin pozisyonu yok goller ise temiz algi kasmaya gerek yok.

 • 2. tekrar üniversite sınavına girilse yazılacak bölüm

  okumazdım. itlik, serserilik peşinde koşardım. sırf ortam olsun diye iibf'den bir bölüm seçerdim.

 • 3. ayağıyla ayağını iten adamı ifşa eden feminist

  bir adet adam gibi adam abimize maruz kalmış feminist. özellikle şu kısma koptum;

  "diyalog kurmayı neden düşünmediniz dedim. kurdum işte dedi"

  sen nasıl bir kralsın üstad? gel red pill türkiye kanaat önderimiz ol.

 • 4. şehirlerin meşhur buluşma yerleri

  izmir-sevinç pastanesi. hiç şaşmaz.

 • 5. geceye hayatta öğrendiğin bir şey bırak

  insanın sevinçlerinin, umutlarının, güveninin asla başka bir insanın insafına bırakılamaycak kadar değerli olduğudur.

 • 6. 20 ekim 2019 rte sigara açıklamaları

  tek tip sigara paketine geçileceğni söylemiş.

  elveda malboro kutusu , araba anahtarı ve cüzdan. elveda dar paçalılar.

 • 7. türkiye'nin 2023 yılı haritası

  bu gidişle (bkz: sevr)

  milyonlarca sığınmacıyla ülkenin demografik yapısını bozar, kendi insanını işsizlik ve sefalete mahkum eder, mahkemelerden suçluları adeta ödüllendirerek gönderip ülkenin sosyal psikolojisini bozar ve yeni rejim adı altında ülkeyi iki kutuplu bir kamplaşmaya sıkıştırırsan günün sonunda suriye gibi paramparça olmuş bir ülke bırakırsın geride. bop eşbaşkanlığının misyonu bu mu diye merak etmiyor değilim.

 • 8. güvenilir erkek bulmanın çok zor olması

  kadınlar siz güvenilir erkek bulmak istemiyorsunuz ki.
  siz kendi iradenizle birini seçip ona güvenip sevebilmek yerine size yazılan abazanlar arasından zengin, görgüsüz, kadına değer vermeyen ve tırt olanını seçip aşk yaşamaya çalışıyorsunuz sonra değer göremeden aldatıldıktan sonra ortada güvenilir erkek yok diye ağlıyorsunuz.

  koç gibi delikanlılar var her yerde ve ne hikmetse hepsi yalnız. iyi erkeklerin yalnız olmasının nedeni ise ülkedeki genel kadın profili yüzünden, bir düşünün bakalım erkekler neden yalnızlığı seçiyor diye, önce kadınlar olarak seçimlerinizi sorgulayın.

 • 9. ios pişmanlıktır

  selam ekşi ahalisi. neden bu konuda bile birbirinize girip çirkin çirkin laflar söylüyorsunuz. sırf sen ios, başkası android seviyor diye karşındaki adama “babanız ios” diyorsunuz. neden maddi gücü ios kullanmaya yetmeyen ya da maddi gücü yetse de android kullanmayı tercih eden insanlara “paranız yetmez” minvalinde şeyler söyleyip yaralıyorsunuz. siz mal mısınız? altı üstü 500$’lık bir telefon. nasıl bir insanın kalbini kırıp onurunu zedelemeye, annesini siken adam olmaya bu kadar kolay diliniz varıyor?

  not: iosspor.

  edit: şu yapıcı söylemime bile "stev jop sizi söğüşlerken biz androidin ucuz ve seri telefonlarıyla çağ atlıyoruz." diye mesaj atan yavşak dolu bu sözlük. be amcık ağızlı, sen ve senin gibilere yazdım ben bunu zaten. ios kullanıyorum ama ios kullanan arkadaşlar'ın android kullanan arkadaşlarına olan söylemlerinden rahatsız oldum. gelmiş bana mesaj atıyor "stev jop sizi söğüşlerken falan." sıfatını siktiğimin çocuğu, amına kodumun cahili.

  edit 2: "maddi gücü ios kullanmaya yetmeyen insan" cümlemi (bkz: #96766458) numaralı entry'e yazdım. bunu da açıklattırdınız ya.

 • 10. android pişmanlıktır

  gidip düşük özelliklerde cihaza para verin o cihazdan üstün performans bekleyin sonrasında android pişmanlıktır tabii yersen .

 • 11. ahmet nur çebi

  galatasaraylıyım.

  öncelikle hayırlı olsun. beşiktaş taraftarının mutlu olması gerektiğini düşünüyorum. ahmet bey mütevazi, zeki, para yönetmeyi çok iyi bilen bir işadamı.

  sahip olduğu firmalarda kriz zamanı tek bir emekçi işten çıkarılmamıştır. maaşları asla geç yatmamıştır. sahibi olduğu fabrikalarda beşiktaş bayrağı dalgalanır. gönülden beşiktaşlıdır.

  menfaati için başkan adayı olan trabzonsporlu adamı seçtiler diyen gerizekalılar var. çebi ailesindeki parayı hesaplamaya matematiğiniz yetmez. rahat olun. adam gerçek bir beşiktaşlı.

  tekrar tebrikler, hayırlı olsun.

 • 12. mavi jeans ağ yırtılması kurnazlığı

  abi nasıl yırtıyorsunuz? h&m den 30 liraya kot almıştım 3 sene giydim yırtılmadı. kardeşim 3 gün giymiş hemen ağını yırtmış. dişleriniz falan mı var orada? bi daha da nah bulurum 30 liraya h&m kot...
  edit: "küçük taşaklıysan hayat sana güzel" demişler * kadınım ben arkadaşlar. pantolonumu ödünç alan kardeşim de kadın. taşakları yok.

  edit2:sorun bizde değil mavi jeans'in kurnazlığı dşyenler var. arkadaşlar bu marka bu krizde reklam yapıp reklam parasını bizden çıkarıp fahiş fiyatlara ürün satan "yerli" bir marka. gidip levis alın, zara, mangobershka, h&m falan alın. zaten aşağı yukarı aynı fiyat. bu fiyata neden yerli marka alıyoraunuz ki verdiğiniz paralar direkt serenay sarıkayan'ın ve kıvanç tatlıtuğ'un banka hesabına yatıyor. tasarım desen, perşembe pazarından hallice...

 • 13. yazarların cevap vermekten hoşlanmadığı sorular

  babanın mesleği ne? bir dönem.

 • 14. macbook pro

  abime çalıştığı şirketten verdiler 3-4 ay önce. evde öyle duruyordu çoğu zaman. hiç merak edip açmamıştım. bugün kendisinin windowsa ihtiyacı olduğu için benim bilgisayarıma el koydu. ben de kurcaladım biraz macbook'u. hayatımda ilk defa windows dışında bir işletim sistemi kullandım. hoparlör, ekran, klavye kalitesi olsun, sistemin tepkiselliği ve seriliği olsun resmen aşık oldum yav. bir çılgınlık yapıp macbook al diyor şeytan ama çok pahalı meret.

 • 15. aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

  kalır bir sokakta
  bir genel telefonda
  bir soru yanıtında..

  ezginin günlüğü- aşk bitti

 • 16. cem yılmaz'ın artık komik olmaması

  artık halkın arasında olmaması, sokak jargonundan, gençlerin esprilerinden uzak olması nedeniyle eskisi kadar güldürmüyor. kendi kısıtlı arkadaş çevresinde, elit zevklerin içinde yaşarken halka inmesi zorlaşıyor. onun işinde üretkenlik için gözlem şart ama artık o şansı pek yok.

 • 17. boşta duracağına 2 bin 500 tl'ye çalış

  bekara karı boşama hikayesi vol.2 olmuş bu resmen... böyle bir tavsiye ancak karşındaki insanın detaylı tanıyarak verilmelidir.

  1 - bu kişinin aylık masrafı nedir ? tek mi yaşıyor? , ailesi ile mi ? , ev arkadaşları ile mi ? bakmakla yükümlü olduğu kimseler var mı ? ailesiyle birlikte kalıp, ailesinin de maaş vs.. geliri varsa ve aldığım tüm maaş bu kişiye kalacaksa bu tavsiye mantıklı olabilir.

  2 - bu kişinin sağa sola borcu var mı ? belki adamın daha yüksek maaşa ihtiyacı var. aylık 2500 tl yetmeyecek o borçları ödemeye daha fazla lazım. eh haliyle zaten işine yaramayacak para için neden strese girsin bu kişi ?

  3 - bu kişi evli mi ? çoluk çocuk var mı ? tamam yetişkin insanlar yoktan anlar... ancak konu çoluk çocuk olursa gerekirse giydiğin montunu satarsın o coçuklara yemek götürmek için... az çok maaşa bakmazsın...

  4 - bu kişi uzun süredik işsizse psikolojik sorunları başlamış olabilir. tükenmişlik, hayattan bunalma... bunlar kolay şeyler değil arkadaşlar... belki kendisininde farkında olmayan ve aşması gereken sorunları var... profesyonel destekten utanmayalım... herkes alabilir, bu sizi deli yapmaz, sicilinize deli diye işlemez... garip korkularla hayatınızı daha kötü ediyorsunuz...

  5 - sen 2 sene işsiz kalmış bölüm birincisi mühendise git burger kingte çalış veya garsonluk yap, sekreterlik yap dersen... o insanın bir onuru gururu yok mu ? ne farkı var onun lise mezunundan ? boşuna mı okudu o kadar üniversite vs ?? lanet olsun diyor o kişi... var tanıdığım biri... 3.5 yıldır işsiz adam. bilgisayar mühendisi, tam 1.5 sene iş aradı mezuniyet sonrası, deneme süresi deyip kullanıp atan mı ararsın. kaçak çalıştıran mı ararsın... neler gelmiş başına... en sonunda çocuğa tak dedi. ailesinin maddi durumu iyi. ancak onun yine umurunda değil. alıyor kitabını, takıyor kulağına müziği bütün gün sağda solda oturuyor. adamın umudu yok artık uğraşmak için... nasıl olsa hırtın tekine denk geleceğim, ya maaşımı vermeyecek ya da köle gibi kullanacak aldığım 3 kuruş para bir halta yaramayacak diyor. günde 20 tl bile harcamıyor bu adam. termosu ile geziyor sağda solda...

  6 - belli bir yaştan sonra iş bulmak daha da zorlaşıyor. piyasada 20-30 yaş arası o kadar çok kalifiye ve işsiz insan var ki; farklı bir özelliğin yoksa kadın erkek farketmeksizin 35 yaş ve üstü eleniyor... şirketler genç ve dinamik bireyler arıyorlar. peki ne yapacak yaşı büyük insan ? taş mı kaynatsın ?

  dünya kadar gencecik insanı bu kadar umutsuz ve bu kadar bıkkın hale getirenler utansın. yaşı geçmiş insanları işsiz bırakanlar utansın. o akıl veren sevgili insanlarda bu yazdıklarımı iyi okusun ona göre akıl fikir versin...

  son olarak iş beğenmiyor diyen insanlar içinde bu haberi okusun. başlık şu: tüik verilerine göre, 20-24 yaş arası gençlerin yüzde 33.7’si, 25-29 yaş arası gençlerin ise yüzde 34.5’i ne eğitim alıyor ne de bir işleri var.

  sistemsel bir hata olduğu ve bu hatanın yönetimden geldiği fazlasıyla açık... işsizlik gençlerin suçu değil...

  insanlar bir amacı ve uğruna savaşacak şeyleri varsa çalışır. siz bunları insanların elinden alırsanız işsiz ordusu görmeniz çok normal... hele bir yıl sonu gelsin asgari ücret artışını görelim. ocak ayında işsizler ordusu daha da büyüyecektir...

  ağzı olan konuşuyor gerçekten...

 • 18. ekşi itiraf

  babam öldüğünden beri, arada bir whatsapp konusmalarimizi okurum. ve bazen yazarim bir seyler o'na. gercekten o'nunla konusur gibi. anlatirim...ozlemimi, hislerimi, dertlerimi....
  bir yildir hep "ahhh keske iki tik olsa su yazdiklarim. keske bi cevap verse, 'yaziyor' diye gozukse" diye gozyaslari doktum onlarca kez.
  biraz once yine yazdim. iki tik oldu...
  kalbim ve beynim yerinden cikti sanki sozluk.
  belli ki numarasini baskasi almis. o numaradan babamin kelimelerinden baska kelime dokulmesin diye, yazdigimi silip, numarasini engelledim.
  su an babama bi daha nasil yazacagim, nasil dertlesecegim derdindeyim. sanki yine babamdan bir sey eksildi....
  ya yarin sen kimsin diye beni ararsa ve telefonumda babamin aradigini gorursem diye strese girdim.
  karmakarisik hisler, evlatca ve cocukca gozyaslari icerisinde, bogazim dugumlenmis.... b.k gibiyim.

 • 19. 20 ekim 2019 azerbaycan olayları

  türkiye'yi desteklediği için değil, halkın kötü şartlar altında yaşadığı için karışan devlet.

  azeri bir arkadaşım vardı, usulsüzlük ve torpil her yerde var parası olan her şeyi yaptırıyor diyordu. anlaşılan artık canlarına tak etmiş.

 • 20. öğrencisine zayıf not veren resim öğretmeni

  ezik, egomanyak, ahmak hocaların yaptığıdır. resim, müzik, iş eğitimi, beden eğitimi gibi pratik yetenek isteyen alanlarda öğrenciye düşük veren hoca aptaldır. sınıfa söz geçirmek için düşük verir ki sözünü sınıfa geçirebilsin. sıfırcı hoca olarak anılmak ister.

 • 21. ozan güven'in muhaliflere verdiği efsanevi ayar

  böyle tatlı su milliyetçiliği yapanlara da kıl oluyorum. yarın ülke karışsa oğlunu alıp ilk uçakla avrupa ya da amerika'ya gider. hiç boş yapmasın.

 • 22. radiohead'in en hüzünlü şarkısı

  lucky'dir.

 • 23. varoş dövmesi

  fakirler için:

  kral tacı, only god judge me, canım anam...

  zenginler için:

  less is more

 • 24. masumiyetkarinesi adlı yazar uçurulsun kampanyası

  üst edit: masumiyetkarinesi adlı faşist, işidli trolün özgür düşüncelerinin daha fazlasını özgürce dinlemek isteyen varsa buyursun twitter hesabına gitsin! ya da isterseniz abdullah öcalan da gelsin burada yazsın, türk askerine sövsün nasıl olsa düşünce özgürlüğü ya! insanları birbirine düşüren düşünce özgürlüklerini kendinize saklayın.

  edit: burada bunun gibi yüzlerce trol var ama bu onlardan farklı. bu ciddi ciddi rejime dil uzatıyor, cumhuriyete dil uzatıp atatürk’e küfrediyor. unutmayın vikipedi de atatürk’ e hakaret var diye kapatıldı. alelade terör propogandasıdır bu!

  edit 2 : bazı çakma özgürlükçülere de bak hele. aslında sevmiyormuş da yine de ifade özgürlüğüymüş. e hacım sen o zaman aç bakayım bir başlık malım şahsın diktatöryası diye özgürlük kapsamında silivriyi bize tasvir edersin! bu şahsın düşüncelerini söylemesi mevzu değildir. bunun gibi çok var. bunun amacı düşünce belirtmek değil, sistematik olarak belli bir anaç doğrultusunda halkı kin ve düşmanlığa sevketmektedir. şahıs tam da halkın ortak amaç gütmesi gereken şu dönemde iyice aktifleşti. sebep çok net: bu daeşçi üyeler için halkın bütünlüğü istenmez! siyasal islamın altında da kendini gizler. bu yüzden tehlikelidir ve uçurulmalıdır.

  malum yazarı bilen biliyor. bilmeyen için de (bkz: masumiyetkarinesi)

  bilmeyenler için söyleyelim ki şahıs fatih tezcan adlı cumhuriyet düşmanı, eski fetöcü ve siyasal islamcının ekşi sözlük hesabıdır. amacı provoke edip, atatürk hakkında hakaretler yağdırıp, rejim karşı propogandalar yapmaktır.

  mevzu kime neye karşı olması değil olay şahsın halkı kin ve düşmanlığa sevkederek insanları galyana getirip kaos çıkarmaktır. bunun terör örgütü propogandasından farkı yoktur. normal bir troll değildir ve derhal banlanmalıdır.

  açtığı provakatif başlıklardan birkaçı

  (bkz: geceye bir kemalist zirvasi birak)

  (bkz: #96736557)

  (bkz: #96708631) şahış burada yönetimin şaf etmemisinden dolayı atatürk’e diktatör diyebiliyor ve hala yazar.

  (bkz: #96689111) halkı kin ve düşmanlığa sevketmeye devam, atatürk’e put demeye devam ama yönetimden ses yok.

  (bkz: #96661729) devam da devam. bu entrileri defalarca giriyor. sebebi kavga çıksın, halk sokağa dökülsün, kan dökülsün. bu şahıs hem banlanmalıdır hem de yargılanmalı.

  (bkz: #96758577). bakın nasıl da örgütlü çalışıyor. bu açıkça suçtur! savcılar da varsa burada lütfen bir iki dilekçe patlatıversin şuna.

 • 25. dolgu dudaklı kalın kaşlı akp sevdalısı türbanlı

  birgün olur da akp iktidardan düşerse açılıp bikiniyle poz verme olasılığı %1000 olan kitleden sadece bir tanesi.

 • 26. karakomik filmler

  cem yılmaz sanat sever bir insan bunu biliyoruz. karakomik filmler'i izledim. bir ara beğenmek için kendimi zorluyor olduğumu fark ettim. film çekmek ve bir şeyler üretmekten büyük keyif alıyor fakat bu kendisini tatmin etmekten ibaret olmaya başladı. kadro konusu ise ayrı bir başlık. zafer algöz, ozan güven ve cem yılmazı bir arada görmeyi seven vardır ama her filmde bir arada olmaları baydı. her biri başlı başına iyi ve kaliteli oyuncular onda sorunumuz yok elbette. bu grubu bir arada gördüğümde, çok iyi bir kanka grubunun sırf kendileri eğlenmek için birlikte yaptıkları bir aktivite gibi geliyor artık. beğenilir ve gelir sağlarsa ne ala, yok öyle olmazsa da biz eğlendik zaten modunda gibiler.

  not: bu filmi eleştiriyor olmamız, recep ivedikleri, cumali ceberleri, yok efendim enes batur filmlerini beğeniyor olduğumuzdan değil. onları izleyip eleştirme zahmetinde dahi bulunmuyoruz o bambaşka bir vaka. biz göte göt diyoruz, yapılan budur.

 • 27. batı'nın doğu'ya üstünlüğünün sebebi

  insanın kendini tanıyabilmesi için, geliştirebilmesi ve kendi başına düşünebilmesi için yalnız kalması gerekir.
  batı toplumu bireysel olduğu için bu eylemleri yapabiliyor.
  ama doğu toplumu,kabile gibi hep göt götedir.her boku birlikte yer. haliyle de hep toplum ne düşünüyorsa onu düşünür.

 • 28. kadının en tatlı yeri

  kimse amcık dememiş çok ilginç

 • 29. türk erkekleri gitsin iskandinav erkekleri gelsin

  iki ulke icin de muthis gen cesitliligi olacak, saglikli nesiller dogacak ve iskandinavlar kaybedecektir.

 • 30. en zevkli matematik konusu

  yaş problemleri. eksi çıkan yaşlar mı dersin, çocuğun anneden büyük çıkması mı dersin...

 • 31. 20 ekim 2019 ypg'nin ateşkesi bozması

  sen istiyor bombardıman, bozacak ateşkes...

  yahu ben anlayamıyorum. nasıl bir gaza gelme, nasıl bir aptallık. hadi suriyede idareyi boş buldun, türkiyeye niye dalaşıyorsun?

  hrant dink in çok güzel bir röportajı var. izleyin. osmanlının son zamanı fransızlar ingilizler bölgeye geldi, onların gaza getirdiği ermeniler de osmanlının zayıflığından faydalanıp ülke kuracağız diye ayaklanıp türklerle düşman oldu. sonra ingiliz, fransız gitti, kardeş kardeş yaşanılan türklerle düşmanlık kaldı.

  aynısını amerika ve kürtler yapıyor şimdi. bu iş asla olmayacak. ve amerika çekip gidince kürtlerle de sadece düşmanlık kalacak. bunca yılın birlikteliği yok olacak...

  adamın ne kadar haklı olduğunu kürtler anladığında çok geç olacak. büyük şehirlerde bile tepki görür hale gelecekler pkk lı olmayanları bile...

 • 32. 1.50 boyundaki kızla sevgili olmak

  lastikte pirelli kadında bir elli *

 • 33. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  "vay arkadaş, sonunda sözlükte bir halta derman olacak bir başlık açılmış" şeklinde tepki vermemi sağlamış liste. yapmayın böyle şeyler, insanı şaşırtıp korkutuyorsunuz sonra.

  bende dert dizboyu hanımlar, beyler. hatta dert dediğimiz olgu galaksinin ücra bir köşesinde şekil alıp, fiziksel bir forma dönüşmek suretiyle beni meydana getirmiş olabilir, o derece.

  ama yıllar boyunca bize yakın veya uzak türlü insanlarla yaptığımız boş beleş, kafa ütülemekten başka bir halta yaramamış, ayık ve ayık olmayan kafayla yaptığımız muhabbetlerin sonunda artık ne dinleyecek; ne de anlatacak mecalim kaldı. yıllar içinde yolumu buldum, artık kimseyle dert konuşmuyorum ben. onun yerine reiki yapıp kainata mesaj falan da yollamıyorum, afedersin koyuyorum g.tüne gidiyor gittiği yere kadar. hani derler ya "her şey olacağı yere varır" diye, hakikaten var öyle bir şey. bazen kendini de parçalasan, bir bakıyorsun planların, öngörülerin uçmuş gitmiş, kafanda kurduğundan çok farklı bir yerdesin. kaldı ki ne zaman "artık daha beteri olamaz" desem daha da beteri olmuştur. kötünün de kötüsünün, kaybedilecek daha fazla şeyin her zaman mevcut olduğunu (geç de olsa) anlayınca kafamı toparladım, yel değirmenlerine kılıç sallamayı bıraktım gitti. gerek yok.

  ernest hemingway: "yaşadığınız kişisel trajedinin farkına varın, bilin ama hayatınızı onun etrafında inşa etmeyin." der. madem böyle bir başlığa ihtiyaç duydunuz ve şu saatte buraları okuyorsunuz, benim söyleyeceğim şey bu olsun sizlere. çok da dillendirmeyin yani.

  zaten bugünlerde ne zaman birini karşıma alıp "konuş hafız" deme cesaretini gösterebilsem, adam/kadın eski sevgilisi cenk'ten, açılamadığı platoniği merve'den, gözüne kestirdiği ceyda'dan "dert" diye bahsedip asabımı bozuyor. bir tripler bir havalar, zannedersin ki 1 haftalık ömrü kalmış hıyarın; kafasına deri kaplı tolstoy cildimle vurup oracıkta bayıltma isteği uyandırıyorlar. o nedenle bu başlık altında motivasyonları içtenlikle dert dinlemek olan yazarlara "kolay gelsin" diyorum. dert dediğiniz eften püften şeyler olsun. çoğunuzun sıkıntı olarak bahsedeceği konular muhtemelen gerçek bir derde sahip insanlar için susam sokağı müsameresi tadında kalacaktır.

  tabii bir de şu var: "ekşi sözlük fuck buddy aranıyor ilanları" ile "dertleşecek insan veritabanı"nı kafamda bir saniyeliğine kıyaslayınca 'aferin lan, veritabanı dediğin böyle olur' demekten de kendimi alamadım. ne kadar farklı yelpazede ve amaçlara hitap eden başlıklar çıkıyor sözlükten, çok ilginç.

  ama dur bir dakika lan... dert dinlemek diyoruz, yıpranmış ilişkiler diyoruz... yoksa?!

  (bkz: dertleşmenin sonunun sertleşme olması)

  (bkz: buralar hep köpekbalığı dolacak)

  alıntıdır.

 • 34. mağazada inceleyip internetten satın almak

  geçenlerde televizyon bakmaya gittik teknosa'ya 6250 tl. idi beğendiğimiz, genç bir çocuk ilgileniyordu bizimle peşimizden ayrılmıyor, belli ki prim ile çalışıyorlar, internetten arama yaptım karşıma çıkan ilk sonuç 5150 tl. idi. bu kadar fark anormal değil mi dedim, abi yok burda görüp elleyip alıyorsun, internetten alacağın şeyin ne çıkacağı belli mi dedi.

  yaşının 25 bile olduğunu sanmıyorum ilgili arkadaşın, kendisinin bile inanmayacağı cümle kuruyor, almayacağı farkı savunabiliyorlar işte.

  acil durumlar, ufak tefek ıvır zıvır flaş bellek gibi ürünler dışında mağazalardan alışveriş yapılmaz bu anlaşıldı, meraktan bir sürü ürünü inceledim en iyi %20, ürününe göre %100 fark eden ürün var. ayıptır.

 • 35. 20 ekim 2019 fenerbahçe'nin attığı faullü gol

  faulle alakası olmayan gol. adam yükselmemiş, yükselen de basmış üstüne geçmiş. çok sevdiğiniz erman toroğlu yıllarca anlattı bu pozisyonu öğrenemediniz. ne güzel topun düşeceği yerde bekliyim ben mal gibi, sonra kimse müdahale edemesin. geçiniz efendim.

  var'ın nasıl çalıştığını da artık öğrenin. hala her maç aynı terane.

  not: tinerspor

 • 36. sarhoş olunduğunun anlaşıldığı an

  wcye gitmek için kalktığında sallandığını hissettiğin an.

 • 37. ilk ezberlenen ingilizce şarkı

  emilla - ım a big girl in a big world

 • 38. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  bu kadar abazan ın olduğu bir sözlükte cesaretinizi neye borçlusunuz?

 • 39. kırmayan tartışmayan ilgilenen aldatmayan erkek

  tamam zaten bizde köle olmaya geldik dünyaya.

 • 40. geceye bir kemalist zırvası bırak

  "bu kadar astığımız yeter, gerisi eğitilebilir"
  zırva!
  bunlar eğitilmezler, bunlar tifo mikrobundan beter, kuduz hastalığına denktirler.
  alayını kuduz köpekleri itlaf eder gibi itlaf etmeleri gerekirdi.

 • 41. malatya adıyaman savaşı

 • 42. skolyoz hastası yunus'a yardım kampanyası

  hasta baltalimanı başta olmak üzere bir çok devlet hastanesinde ameliyat olabilir. kendisinin yakınına ulaştım kimlik numarası ile filmlerini gördüm. baltalimanı hastanesi'nde bundan daha kötü bir çok omurga ameliyatı başarı ile yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.

  eğer tüm bu devlet imkanlarına rağmen hasta ben özelde olacağım bana 350 bin lira ver diyor ve bahane olarak da çaresiz olduğunu söylüyorsa bunun adı nitelikli dolandırıcılıktır, hayasızlıktır, fırsatçılıktır. para toplama kaygısının tedavi olma niyetinin önüne geçtiğinin göstergesidir.

  hastalık acil ameliyat olunması gereken bir hastalık değildir. sadece azmi hoca ve ekibinin yapabileceği bir ameliyat değildir. bu sebeple bu tarz başlıklara sazan.avi olarak bakıyorum. bir benzer başlık omurga eğriliği hastalığı olan 19 yaşındaki genç şeklinde oluşturulmuş ve benzer şeyleri yazmıştım. demek ki işlere ket vurulmuş aynı olay farklı başlıkla tekrar piyasada.

  yardım kampanyasına ön ayak olan yazarlar ile ilgili kamuyu yanlış bilgilendirmek, devlet hastanesinin ameliyatı üstlenmemesi gibi bir şey söz konusu değil, ve nitelikli dolandırıcılık sebebiyle dava açılacaktır.

 • 43. jöh timinin nusaybin'deki çatışma görüntüleri

  bu görüntüler; çözüm sürecinde valilere "teröristlere dokunmayın, süreç tıkanmasın" talimatını verdiren, komutanlara operasyon izni çıkartmayan, güneydoğu silah yığınağı haline gelirken megri megri diye kürdistan paçavrasını şanlı bayrağımızın yanına çektiren téyyibin eseridir.

 • 44. mustafa yumlu

  trabzon'u için fenerbahçe'den puan çalmak adına her türlü soytarılığı yaptı ama işe yaramadı.

 • 45. chp'li tunç soyer'in kıbrıs'tan çıkalım açıklaması

  bu ekrem imamoğlu ve tunç soyer niye kendileriyle alakası olmayan her işe burnunu sokuyor?

  mansur yavaş'ın böyle saçma salak bir tane açıklaması yok mesela.

  kıbrıs'la ilgili kararları da kıbrıslılar değil türkiye cumhuriyeti alır. 74'te orada keyif için şehit vermedik. rahmetli ecevit'in kemiklerini bari sızlatmayın.

 • 46. cahillerin artık hiç utanmaması

  geçmişte cahil insanlar gittikleri yerlerde çekinip, cahil olduklarının farkında olup çok konuşmaz, toplum içine çok karışmaz kendi dünya'larında yaşarlardı. günümüzde ise cahiller cehaletlerini yüksek sesle dile getirip, bu durumdan hiç utanmıyorlar.

  20 yıl öncesini hatırlıyorum, cahil insan çok konuşmazdı, konuştuğu zaman dalga geçileceğini bilirdi, utanırdı, yüksek sesle bu cehaleti dile getirmez, durumun farkında olarak genellikle fikir beyan etmezdi.

  günümüzde, 4 ayaklı bir varlıktan sadece konuşabiliyor olması özelliğiyle ayrılan büyük bir kitle, her türlü bok püsürü ortalığa saçıyor ve bunların herkes tarafından doğru olarak kabul edilmesini savunuyor. enteresan...

  adam sıfır eğitim, 10 iq ile fikir beyan ediyor ve herkesin bu fikri doğru kabul etmesini istiyor.

  cahil cesaretli olur, ama cahilin cesareti, yapacağı işin sonucunu düşünmeden, yani düşünemeden, eyleme girmektir, çünkü yapacağı işin sonucunu düşünebilecek donanım, bilgi yoktur kendisinde.

  günümüz cahil cesareti başka bir başlık altında tartışılmalıdır, hiçbir anlamı olmayan kelimeleri bir araya getirip, bunu ses olarak ortaya saçmak ve herkesin buna doğru demesini istemek başka bir bilimin konusu olmalıdır.

 • 47. 20 ekim 2019 teke tek bilim yayını

  bu tür programlar yaptığı için fatih altaylı'ya saygım var. fakat kuzey anadolu fay hattı'na yönelik farklı bilimsel yaklaşımlar varken, süreli aynı yaklaşımın temsilcilerini programa çıkarmasını da yadırgıyorum.

  sonuçta celal şengör bu fay hattı ile ilgili 20 yıldır yaptığı neredeyse bütün tahminlerde yanılan bir bilim insanı.

 • 48. sözlük'te chp'lilerin çok olmasının esbabımucibesi

  imkanlıdır. şöyle ki: okumalı yazmalı ortamlara ilgi duyan, fikirlerini ifade edip nispeten düzgün cümle kurabilen insanların bu taraftan çıkması ile ilgili olabilir mesela.

 • 49. darwin teorisine artık inanmayan prof

  darwin teorisine artık inanmayan "bilgisayar bilimi" profesörü. başlıkta sanki adam genetik bilimi, biyoloji vs profesörü gibi aktarılmış.

  gördüğü kanıtları da anlatmamış. katıldığı tartışmalar ve okuduğu karşıt görüşler vs sonucu karar kılmış.

  tuğçe kazaz'ın müslüman olması ile (en son müslüman mıydı la) aynı haber değerini taşıyor benim için.

  not: müslüman

 • 50. türkiye neden federasyon olmasın

  " güneydoğu'ya özerklik verilince bütün kürt kökenli yurttaşlar güney doğuya mı gönderilecek" sorusunun sorulmasıyla geçerliliğini yitiren önerme.

  bu cümlemden sonra "sen de kimsin yarrağam istanbul'da, ankara'da izmir'de senin kadar bizim " diyen kürtçü arkadaşları duyar gibi oluyorum. birader evet haklısın tabi ki senin de ama bunun yanında diyarbakır'ı hakkarisi van'ı da senin olduğu kadar benim. buralara pasaportla girmek istemiyorum. benim olan senin, senin olan benim.

  ben mi kimim? türkiye cumhuriyeti'nin sıradan bi vatandaşı.