lionel messi

 • 7 senedir şlde yarı finali bile yok neymiş psg'ye şl kazandırmadan gitmemeliymiş. mental ve fiziksel olarak tepe günleri bitti adamın artık kabullenin. ne şl kazandırması?

 • karsisindaki benzema vucut calimi yerine gol attigi icin bu gece sampiyonlar ligi defterini kapamak uzeredir...

 • 40 yıllık ronaldo'cuyum ancak messi'ye balon diyenin kabilesine sıçayım be kardeş.

  tanımsa tanım: iki maç kötü oynayınca ekşici çomarların balon ilan ettiği yaşayan efsane.

 • böyle devam ederse 8. ödülü de alır. allah vergisi yetenek. geri kalmış orta doğu toplumlarınca sevilmemesi üniversitelerde ders olarak okutulmalı.

 • bir penaltıyla şampiyonlar liginde en çok hatrick yapan oyuncu olacaktı ama penaltıyı mbappe'ye bıraktı. messi nedir ? messi budur. en iyi olduğunu bildiği için rakamlara ihtiyaç duymaz ki rakamlar söz konusu olduğunda da en iyisidir. bu adamı başka bir futbolcuyla kıyaslamak batman'i bir polis memuruyla kıyaslamak gibi.

  (bkz: 19 ekim 2021 paris saint germain rb leipzig maçı)

 • evet ronaldo sezon başından beri patır patır golleri atıyor ama işte bu adam bir tane de atsa öyle bir atıyor ki, bambaşka bir seviye.

  kim daha büyük, kim daha iyi, kim daha golcü, kim daha başarılı, kim sahada daha etkili, hepsi tartışılır ama tartışılmayacak bir şey varsa kimin daha estetik olduğudur.

  böyle bir futbol sanatçısı 100 yılda 1 ya gelir ya gelmez.

 • berbat bir tercih yaparak kariyerini ve imajını baltalayan efsane. mis gibi city, guardiola ile yeniden çalışma imkanı ve premier lig varken sırf birkaç milyon fazla kazanmak için penaltı kullanamadığın, 10 numara giyemediğin takıma gitmek...

 • barcelona'nın yüz yıldan daha uzun süre tarihinde
  -26 tane la liga şampiyonluğu mevcut. bunlardan 10 tanesi 2004'ten sonra.
  -13 kere supercopa kupasını kaldırmışlar. bunlardan 8 tanesi 2004'ten sonra.
  -şampiyonlar liginde işler daha da değişiyor. 5 tane şampiyonlar ligi kupası var. bunlardan 4 tanesi 2004'ten sonra.
  -5 tane super kupaları var. bunlardan 3 tanesi 2004'ten sonra.

  hormon eksikliği tedavisi almak için barcelona şehrine gelen lionel messi 2004 yılında barcelona futbol takımına girdi.

  adam yüz yıllık takım kaderini belirgin şekilde değiştirmiş. böyle balon mu olur

 • “üç kuruş fazla maaş için fransa’ya gidiyor” deniliyor hakkında ekseriyetle. üç kuruş dedikleri fark haftada 600-700 bin pound, haftada! hastayım bu ekşici ergenlere ya.

  psg’nin haftalık ~1m pound teklifine en yakın teklif ingiltere’den ~350bin pound imiş, zaten messi duyunca görüşme bile olmamış kibarca reddetmiş.

  bunlar hala yok ingilizcesi yokmuş, yok parayı tercih etmiş, yok ronaldo rekabeti seçmiş. o da babasının hayrına gitti çünkü madrid’e, torino’ya.

  aktif futbol hayatının kuvvetle muhtemel son kontratını psg ile yapmak üzere olan, dünyanın gelmiş geçmiş belki de en yetenekli futbolcusu.

 • gidişi en çok beni üzmüştür.