mustafa kemal atatürk

 • 2021’de de izinde olacağımız tarihin en büyük lideri.

 • ben ilkokuldayken; 29 ekimlerde, 10 kasımlarda, 19 mayıslarda hiçbir şey hissetmezdim. bu atatürk’ü ya da onun mirasını sevmediğim anlamına gelmesin asla sadece insanların gözlerini dolduran o duyguya bir türlü giremiyordum. şu an yaşım genç biraz büyüdüm ve ülkenin geldiği durumdan kaynaklı atatürk’ün bizlere ne kadar büyük bir miras bıraktığının her geçen gün daha da farkına varıyorum. 29 ekimlerde istiklal marşı okurken duygulanıyorum artık. 10 kasımlarda siren sesi duyunca üzülüyorum artık.

  sanki bir şekilde unutturmaya çalışıldıkça bendeki yeri daha da artıyor gazi mustafa kemal’in

  “bir zaman gelir beni unutmak ve unutturmak isteyen gayretler belirebilir. fikirlerimi inkâr edenler ve beni eleştirenler çıkabilir. hatta bunlar benim yakından bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler hint’ten mısır’dan dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur.”

  bir kere unutturmaya çalışınlara karşı bin kere hatırlamaya hatırlatmaya devam edeceğiz. yaptığın her şey için minnettarız sana. bu ülke bu güzel vatan senin sayende dimdik ayakta iyi ki vardın iyi ki varsın

  #olmasaydınolmazdık
  #yaşıyor

 • ne olursa olsun karşıma ne zorluklar çıkarsa çıksın toplumu bütünleştirici kabiliyetini , hayatını ,ileri görüşlülüğünü, politik zekasını her zaman örnek alacağım önderimdir.

 • sana söven ,hakaret eden ama senden hala deli gibi korkan tüm vatan haini orospu evlatlarına inat izindeyiz paşam.

 • atatürk'ün, bütün ümidim dediği gençlik biziz.
  korkmaya devam edin, çünkü atatürk biziz!

  görsel link atamın 1923 ile 1938 yılı arasindaki fark. vatanı milleti için kendini hiç bir şartta düşünmeyen tek lider .

 • şu an bastığınız topraklarda rahat nefes alabiliyorsanız, bağımsız bir ülkede yaşıyorsanız, 5 - 10 şehirlik bir ülkede değil, 81 tane ili olan bir ülkede yaşıyorsanız bilin ki bunlar mustafa kemal atatürk sayesindedir. atamla ilgili çok zoruma giden bir mevzu var; atatürk hatay için çok uğraştı, hatay'ın türkiye topraklarına ait olması için çok uğraştı. hatay, atatürk sayesinde bugün türkiye topraklarına aittir ama ne yazikki atamız bunu göremeden hayata gözlerini yumdu. bugün kendisine ayyaş, sarhoş diyen kim varsa bilmelidir ki, ayyaş dediğiniz adamın kurduğu ülkeyi, ayıkken yönetemiyorsunuz. atatürk, türkiye'yi yönetmeyi bırak, bizzat sıfırdan kurmuştur. atatürk sayesinde bugünlere gelip, atatürk'e küfür edenleri hiçbir zaman anlamadım ve de anlayamayacağım. atatürk zamanındaki siyasilere iyi bakın veya ben size söyleyeyim;

  josef stalin
  adolf hitler
  winston churchill

  bu üçünün de eline kan değmiştir, birçok insanı öldürmüştür ama atatürk bunlardan çok daha farklıdır.
  tüm dünya hitler'den it gibi korkarken, nazilere nota çeken adamdır atatürk. stalin gibi bir adama posta koyan adamdır mustafa kemal atatürk. atatürk yurt dışında bile sevilen ve saygı gören bir lider ama içimizdeki yavşaklar nefret etmeye devam ediyor. neymiş adam içki içiyormuş, sigara içiyormuş. bunları yapmayanları da iyi biliyoruz. devran bir gün dönecek. o zaman birileri fena çuvallayacak işte.

  edit: bir şey söyledik bari kaynaklarını da verelim. buyrunuz efendim;

  atatürk'ün nazilere verdiği nota

  atatürk'ün staline verdiği ayar

 • siyasal islam'ın, 1950'den yani menderes'ten beri hesaplaşa hesaplaşa bitiremediği büyük insan.

 • ata’sını tanımayan, it peşinde gezer.

  mustafa, onur
  kemal, gurur
  atatürk, şereftir.

  asaletin yeter!

 • 1930'da söylediği bir söz var mustafa kemal'in

  türk çocuğu, artık arap çölleri için kanını dökmeyecektir.

  entry bu kadar.

 • 10 kasım 1938’den beri mustafa kemal atatürk bilinçli bir şekilde unutturulmaya ve değersizleştirilmeye çalışılmaktadır. (bkz: atatürk'ü unutturmak isteyen ideolojik akım) bunların olacağını önceden bilen atatürk, 1937 yılında bizler için aşağıdaki notu bırakmıştır:

  “bir zaman gelir beni unutmak ve unutturmak isteyen gayretler belirebilir. fikirlerimi inkâr edenler ve beni eleştirenler çıkabilir. hatta bunlar benim yakından bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler hint’ten mısır’dan dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur.”

  atatürk’ün münir hayri egeli ile birlikte kaleme aldığı “ben bir inkılap çocuğuyum” adını taşıyan film senaryosuna 1937’de kendi el yazısı ile eklediği not.

  saygı, sevgi, özlem ve minnetle...