şenol güneş

 • tff 'nin istifayı, şenol güneş'in kovulmayı beklediği bir sürecin aktörüdür kendisi.

  italya:3 - türkiye:0
  galler:2 - türkiye:0
  isviçre:3 - türkiye:1

  şg: kovir misen ağam?
  tff: kovmirem ula!

  türkiye:2- karadağ:2

  şg: ağam kovir misen?
  tff: kovmirem ula!

  hollanda:6 - türkiye:1

  şg: ağam şimdi kovir misen?
  tff: kovmirem ula, kovmireeem!!

 • bayan voleybol takımının başına geçse kenan karamanı kadın yapar yine oynatırdı herhalde.

 • ülkedeki tüm problemlerin ana kaynağı olan iki büyük sebebin ikisini de taşıyor. nedir o iki büyük sebep?

  1) yaşlılar
  2) karadenizliler

  bir tanesinde utanma arlanma olduğunu görmedim, görmediniz.

 • euro 2020 rezilliğinden sonra kovulması gerekiyordu. turnuvada makedonya kadar top oynayamadık.

 • bi tarafına teneke bağlanıp tarihin en dip çöplüğüne gömülmesi gereken cahil.

  türkiye'yi, türk futbolunu temsil etmesi utanç verici.

 • beyefendi 20 haziran 2021 isviçre türkiye maçının ardından beklentinin altında ezildik demiş sanırım.

  beklentinin altında çocuğuna verdiği sözü parasızlıktan karşılayamayan baba ezilir, çeki dönen esnaf ezilir, covid pandemisinde ha bugün ha yarın iş başı yapacağız diye bekleyen esnaf ezilir.

  yılda 30 trilyon alıp hala beklentinin altında ezilen varsa kusura bakmasın siktirsin gitsin.

  sen orta saha yerine sıvı sabunlar çıkarsan daha seni çok ezerler beyefendi.

 • arkadaşlar lütfen biraz daha sabredin. hocanın çok istediği yabancı sınırı gelip tarık çamdal, mustafa pektemek gibi süper starlar 4 büyüklerde hayal edemeyecekleri paraları kazanınca milli takım uçuşa geçecek. ne sabırsız insanlarsınız ya.

  süper lig seremonilerinde istiklal marşı okuyamayan futbolcu görünce hocanın morali bozuluyor, bu da olumsuz bir şekilde milli takımın performansına yansıyor. sizi biraz insan psikolojisinden anlamaya davet ediyorum.

  hoca, takımı turnuvaya iyi hazırlayamamış da ne olmuş yani. adam karın tokluğuna çalışıyor, olur böyle ufak tatsızlıklar.

 • tarihin uluslararası tecrübeye en çok sahip olan milli takımına malta gibi top oynatan ve bunun için yılda 3,2 milyon euro (33 milyon lira) para alan,

  fatih terim'in, lucescu'nun sistemleri sayesinde artan avrupa'daki türk futbolcu sayısını yabancı limitini destekleyerek bitirmeye çalışan

  mız mız fız fız ne dediği belli olmayan, milli takıma hiç yakışmayan vizyonsuz teknik direktör.

 • bugün roberto mancini'den teknik direktörlük dersi almış hocamız. koskoca italya dersine çalışıp senin takımının zaafına göre kadro çıkarmış. sen turnuva öncesi yabancı sınırı diye car car konuştun. ezbere, rakibi hiç analiz etmeden moldova'ya çıkardığın kadroyla italya karşısına takım çıkarıyorsun. yusuf ve ozan'la olmayacağı 20.dakika gözükmesine rağmen gol gelene kadar izledin.

  elin fransız, italyan, ingiliz teknik direktörleri oyuncularımızdan nasıl verim alıyor. bizim türk hocalar burak kariyerini bitirecek hala adamı nasıl kullanacağını çözemediler. hakan milan'ın en iyi oyuncusu seçiliyor, çağlar premier ligde en iyi 11'lere giriyor milli takımda oynayamıyorlar. türk futbolunun artık şenol güneş ve fatih terim gibi çağın gerisinde kalmış hocalardan kurtulması lazım. yazık lan şu kadronun oynadığı futbola. isviçre bizim yüzümüzden çok iyi gözüken italya'dan aşağı takım değil. yazık olacak.

 • insanlar neden şaşırıyor anlamadım. şenol güneş yine şenol güneş'lik yaptı sadece..

  şenol güneş kimdir? çok iyi bir hocadır. şenol güneş kimdir? hiç beklenmeyen maçlarda çok başarılı sonuçlar alabilen bir hocadır. şenol güneş kimdir? adı sanı duyulmamış gençleri parlatan biridir.. şenol güneş kimdir? iyi bir taktisyendir..

  peki, tüm bunların yanında şenol güneş aslında tam olarak kimdir? kendi inatları uğruna her şeyi tek kalemde harcayabilecek biridir.. ve bu ihtiraslarının öyle esiridir ki; hata yaptığını kabul etmemek için, göz göre göre bir takımı uçurumdan aşağı atar..

  bu adam geçmişteki milli takım macerasında da böyleydi, beşiktaş'ın başında tarihin en iyi takımıyla 4. olurken de böyleydi, trabzonspor'da alanzinho'yu sol bek oynatırken de böyleydi, milli takıma geri döndü haliyle yine böyle.. 30 senedir bu adamı takip eden herkes de bilir bu gerçeği..

  sadede gelelim; sezon başından beri fenerbahçe taraftarını sinir hastası eden caner erkin'i milli takıma aldı. herkes ayağa kalktı caner'in bu takımda ne işi var diye.. şenol ne yaptı peki? tüm eleştirilere inat hiç gereği yokken her iki maçta da caner'i oynattı..

  ve bugün daha da ileri giderek 2 senedir milli takımın sol beki olan adamı kesip, caner'i 30 mart 2021 türkiye letonya maçında 11 başlattı..

  sonuç? caner ilk golü yedirdi, şenol onu çıkarmadı.. caner ikinci golü de yedirdi, şenol yine onu çıkarmadı.. çünkü çıkarırsa hata yaptığını kabul etmek olur. gitti takımda kim iyi oynuyorsa onları çıkardı ama ne yaparsa yapsın yine de caner'i çıkarmadı..

  neden? sonuçta 3-2 öndeyiz. nasılsa kazanırız diye düşünüyordu şenol.. ne olursa olsun caner'i çıkartıp, "neden caner'i oynattın?" sorularına maruz kalmamalıydı.. fakat caner; üçüncü ve son golde de bir metre önündeki adama baskı yapmak yerine aval aval baktığı için, o top da gitti gol oldu..

  ve en sonunda caner erkin 83'de oyundan çıkarıldı.. caner çıkana kadar kimler çıktı peki oyundan? şahane oynayan kenan karaman. bir gol atıp 2 defa da gollük pozisyon hazırlayan hakan çalhanoğlu. orta sahanın en iyi oyuncusu ozan tufan ve her ne kadar kötü oynasa da forvet kanadında caner'den 50 kat faydalı olan yusuf yazıcı.. bu adamların hepsi 30 dakika içinde teker teker oyundan çıktı ama caner'e dokunulmadı.. takıma sürekli gol yedirmesi yetmemiş olacak ki hücumda da top tutamayalım diye sol açığa alındı..

  şimdi tek bir şey kaldı.. maç sonu basın toplantısında, caner bence çok iyi oynadı. değişikliklerde de hata yaptığımı düşünmüyorum demesi.. bahisler açıldı, bakalım bunu da yapacak mı?