masterchef türkiye 2023 all-star

 • cemre döveceğim diyor alican’ı. yukarıda entriyi yazan ya yaşı küçük biri ya da cidden malın önde gideni.
  cemre ablası sayılır alican’ın ve onu çok seviyor. elendiği için üzülüyor ve refleks olarak bunu söylüyor. aynı şeyi biz bile yapıyoruz. sevdiğimiz biri yanlış yapınca gebertcem seni diyoruz. çünkü ona kıyamıyoruz aslında. gerçekten gebertmiyoruz. mal

 • bugün dilara takım arkadaşlarına çemkirirken şefler yarışmacılara dilaranın dünkü rezilliğini gösterir, herkes alay edip dalga geçmeye başlar, rezil rüsva olan dilara ağlayarak yarışmayı terk eder diye beklerken şefler dilaraya basit bir yemekle kaşık attılar.
  tanyaya torpilli, onu kayırıyorlar diyordumda dilaranın yanında tanyaya laf atanı allah çarpar. ben ömrümde böyle birşey görmedim, dilaraya yapılan torpil, kayırma filan diye açıklanamaz, çok farklı bir seviye.

 • zamanında bu kız için burcu ne dediyse haklıydı. geçen haftalarda beni tehdit edemezsin diye ağlıyordu, kendi sezonunda emre'yi parmağını sallaya sallaya açık açık tehdit etti.

  cemre queen seni nasıl insanlar yetiştiriyor dedi diye girmediği şekil kalmadı, yine kendi sezonunda burcu'ya senin arkanda seni destekleyecek bir ailen bile yok benim kocaman ailem var dedi. kimde neye laf ediyorsa zamanında hepsini kendi yaptı aslında. işin tuhafı kimse de çıkıp bunları ona hatırlatmıyor.

  sonuç olarak bu kız gerçekten çekilecek gibi değil. seyir zevkimizin de içine ediliyor.

 • tolga gerçekten on numara bir adam. dün ayaz sosunu çöpe atınca yanlışlıkla, tolga epey kısık sesle jüriye sosu ısıtabilir miyim diye sordu. arkadaşı üzülürken sosunu duymasını, üzülmesini istemedi. adam gibi adam. yarışmada hep çok küçük detaylarla aşırı ince düşünceli davranıyor. çok büyük saygı duyuyorum kendisine.

  2 evladım var. şu klaslıkta/ dürüstlükte yaşasınlar hayati. gözüm hiçbir zaman arkada kalmaz.

 • ayaz mumyadaki üçkağıtçı elemana benzemiyor mu * görsel

 • yarışmanın reytingleri düşmüş ve hızlandırmaya karar vermişler. bence çok isabet. bir aydır teferruatı geçip son değerlendirmeye bakınıyorum. ne kavgalar ne de jüri ve yarışmacıların boş geyikleri ilgimi çekmiyor. bugün de baygın bir şekilde en son oyunun değerlendirmelerine bakıyordum ki fake şef memo, alican’a şöyle bir cümle kullandı:

  -alican seninki klasik bilinen ve garantili bir tabak. eğer esra, dediğimiz yanlışları yapmasa kazanırdı çünkü biz her zaman (buraya dikkat) “ yaratıcılığı olan tabağa oy veriyoruz”.

  ya güleyim mi söveyim mi yoksa acıyayım mı bilmiyorum. amnezik beyinliler, daha bir ay önce yaratıcılık oyununda dümmdüzz beyti yapan kadına dokunulmazlık verdiniz olm siz? hayırdır yani taşak geçmenin başka bir level hali bu. yaptığınız mallıkları unutuyorsunuz bence, yoksa başka bir açıklaması olamaz.

  bu arada dilara denen yarışmacıya acımaya başladım. kendi sezonunda da böyleydi bu. hep başkalarının aklıyla hareket eder, kendi başına hiçbir şeyde bir halt beceremezdi. bu sezon kanatlarının altına sığındığı sergen ve tahsin de kapıyı gösterince, hepten afalladı. bu da yemeğine, psikolojisine, kısacası her şeyine yansıdı. hep özendiği ama bir türlü olamadığı “güçlü ve ayakta durabilen kadın” imajı, cemre ile özdeşleşti ve belki de en korktuğu şey başına geldi. cemre öyle manipüle ettiği danya’ya, ezik azize’ye benzemez çünkü. silindir gibi ezdi geçti. bence kısa zamanda yarışmayı terk et, kendini tek iyi hissedeceğin anne babanın yanına dönüp onların piremsesi olmaya devam et. yarın da ayaz eleniyormuş. o da senin gibi, yancılık yapacak biri olmayınca yalan oldu.

  adettendir, t: yemek programı adı altında servis edilen 3. sınıf kabare programı.

 • “adamın zamanı kalmıyor, arttırmıyorum o benim arkadaşım”
  imza : tolga

  ta*aklrına beton yetmez be kara elmas.

 • herkesle iyi geçinen, potaya gönderildiği zaman bile kimseye itiraz edip tartışmaya girmeyen, esprili , eğlenceli, iyi niyetli ve sevimli bir yarışmacı olan batuhan’la bile (potaya girdiği halde) tartışma yaratıyorlar.
  hırsın, özellikle kötü hırsın fazlası çok antipatik duruyor.

 • dilara plastiğe şok geçirdi, çok basit kıyma poşetinden girmiş işte, suçlayacak kişi bulamadı, artık allah'a suçu attı, allah'ın işi diyor, pis çalışırsan plastik çıkar dilara..

 • uzun uzun yorum yapmadan özet geçmek istediğim reality show;

  - kıvanç’ın hakkı yendi
  - barbaros kendinden iğrendirdin ama şer ittifakına yanaştığın için ödülünü aldın
  - sergen yedi köyün ağası gibi dolanıyor, jüri’deki adamlara dengi gibi davranıyor, adamlar da ağzını açıp tek kelime edemiyor. öyle saça böyle tarak hesabı.
  - dilara, seni ailen dışında ekran başında en yakın arkadaşın bile desteklemiyordur