vincent aboubakar

 • maçtan sonra taraftara 3'lü çektiren kara boğa.

  resmen porto başkanına "kovir misin agam?" diyor.

 • hani lan bedavaya beşiktaş'a gelecekti?

 • fenerbahçe gerekli transfer ücretini verir ve abubakar gelmek isterse bu transferin olmaması için bir sebep yok. ama buraya gelip de biz sizin elinizden feyyaz'ı aldık diyen adamlara ne deneceğini hiç bilmiyorum, feyyaz fenerbahçe forması altındayken bile en büyük hayalim beşiktaş forması ile jübile yapmak diyen bir insandı, seba'ya karşı bir hata yaptı ve beşiktaş başkanı onu affetmedi, bu sebeple de kendisi ne kadar diretse de fenerbahçe'ye yollandı. olayları bilmeden burada konuşan arkadaşlara ise biraz okuyun ve büyüklerinize sorun diyorum.

 • ilginç bir şekilde hala çoğu kişi tam olarak farkında değil ama aboubakar bize gelmeden de çok iyi bir forvet oyuncusuydu, şimdi de öyle, gelecekte de öyle olacak... gidişi ne sosa'ya ne de gomez'e benzer, şu an ne demek istediğimi anlamayanlar şampiyonlar ligi'nde deplasman maçlarında gol pozisyonuna giremediğimizde ne demek istediğimi çözecekler.

  iddia ediyorum, deplasmanda napoli'ye attığı bu golü cenk de gomez de atamazdı çünkü adamlarda ceza sahası dışında top takibi ve top sürme kabiliyeti yok... napolili oyuncu geri pas veriyor ama orada aboubakar var ve topu ceza sahasına kadar sürüp golü atabiliyor... benzer golü olympiakos maçında da attı, yine hatalı bir pas ve orada yine aboubakar var ve yine gol!

  bu çocuk sadece avrupa maçlarında 6 gol attı ve lyon serisinde de oynamadı ki oynasaydı eminim turu onun sayesinde geçip yarı final oynayacaktık... tüm sezon boyunca yaptığı tek hata içerideki olympiakos maçında gördüğü kırmızı karttı, bunun dışında bana göre müthiş bir oyun sergiledi aboubakar. dünyada kaç tane forvet oyuncusu bu gol pasını verebiliyor, bu kadar temiz bir ayak içi plaseyle uzak köşeye gol atabiliyor, böyle ve böyle dönerek gol atabiliyor? ya bu fake ve gol?

  bu sezon yaptıkları saymakla bitmez, bitiremeyiz... komplekssiz, faydacı, yıpratıcı, tamamen takım oyunu odaklı muhteşem bir forvet oyuncusunu göz göre göre kaybediyoruz... sinirden kendimi sikesim geliyor newcastle haberlerini gördükçe, bu adam daha 25 yaşında ve görüp göreceğimiz en iyi forvet oyuncusu ama sanırım kimse bu gerçeği hala algılayamadı.

  aşağıdaki videoda nasıl pas oyununa odaklı ve yıpratıcı olduğunu görebilirsiniz;

  https://www.youtube.com/watch?v=dmvjfrvva0u

  aşağıda da bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu;

  https://www.youtube.com/watch?v=uzdvlvqk0qq

  bu adam takımda kalmalı, kalmalı ki kaybettikten sonra yana yakıla ağlamayalım... verin şu 9 milyonu, ne yapın edin verin be!

 • psikolojisini anlama çabaları güdüp yaptığı şeyleri bir kılıfa sokmaya uğraşırdım ama benim maaşım yetmez. o beşiktaş'ta oynayıp daha bu yaşta, profesyonel olgunluğa erişemeyip de 3,2 m euro alabilecek olgunluğa erişebilirken ben bir beşiktaş taraftarı olarak, bileti olsun forması olsun kulübe yeteri kadar katkı vermiş bir birey olarak sabahın körüne alarmı kurdum yine, dokuz altı yollarında bir zincir boğazımda, işe gideceğim, bunu bekliyorum. şöyle özet geçebilirim; benim yılda kazandığım para milyon euro'lara biraz olsun yaklaşabilseydi geçtim degaj yapan kalecinin önüne ayak uzatmayı, orta sahada topsuz alanda rakip oyuncuya kafa atmayı, bir maçta iki gol atmış isem maçtan sonra oturur niye üçüncüyü atamadığımı, bu üçüncüyü atmak için neler yapmam gerektiğini düşünürdüm. gerekirse gece uyumaz psikolojik mesaiye kalar; yine de kendimi o üçüncü gole şartlardım. nerde aldığının karşılığını vermeyen değil de vermek adına bir şey yapmayan bir adam görsem forma rengi gözetmeksizin kafa göz dalasım geliyor. onun yüzünden yatan kuponuma girmiyorum bile. asıl mevzunun yanında benim kaçan 450 lira kürdan resmen.

  hacı, 114 yıllık bir kulübün avrupa tarihi açısından en tepesini görme şansını yakaladığı sezonda takımın en yıldız forvetisin. seni görünce zihninde gomez'i canlandıran, bir wofsburg maçı görüp de gomez'li sahnelerde duygulanınca zihninden seni silmeye çalışan insan olarak sadece artık bir şeylerin farkına varmanı, 5 sene sonra şanlıurfaspor'un forveti olmak yerine real'i barça'yı juve'yi hedeflemeni, mümkünse o ara da şu güzelim kulübe akıl mantık çerçevesinde biraz olsun katkı vermeni istiyorum. ulan enteresan goller atıp aralarda heyecanlandırmasan hiç konuşmayacağım da, sende çok bariz bir şekilde potansiyel var aq. anlayamıyorum.

 • adam bişey deniyor galiba.

 • fight for us'ı kıçından anladı.

 • azeri spikerin deyişiyle

  "bu hareket neye lazımdı? ve aboubakar bir anda antigahramana çevrilir. hücumcu sorumsuz bir hareket ile meydandan kovuldu. beşiktaş için bundan arzolunmaz bir eziyet olabilmez."

 • bu adam gol atınca kimse sevinmiyor, talisca ve quaresma bildiğin üzüldü. ananızı sikerim amk apaçileri.
  sevilmeyecek neyi var aq tostoparlak sevimli bir kara oğlan.

 • sanki cavaniler suarezler aubaneyanglar kapıda bekliyor da bu var diye giremiyorlar. boğa gibi adam lan işte. süre aldıkça oyununun geliştiğini nasıl görmezsiniz. talisca ile uyumu, rakibi hep defansa sürüklemesi, topu bizim şapşal stoperlerden uzak tutması hiç mi para etmiyor.

  rize maçında ilk 11 çıktığı takdirde yine ampulünü asacak kavalcı. ha bu arada o kaval çalmalı gol sevinci ne ayak? hep kenarda bir yere bakarak air kaval çalıyor. bilen varsa yeşillesin.