fatih terim

 • tudor'dan aldığı taş gibi takıma onlarca bomboş transfer yaptırıp kulübü mahveden, şu an gidebileceği bir yer de olmadığı için galatasaray'dan ayrılamayan kişi. en azından milli takım boşta olsaydı galatasaray yönetimine bir ton laf eder sonra da adının anıldığı yer için "ben bir takımın başında hocası varken o takım için pazarlık yapmam" vs der, sonra da sabah yeni teknik direktör olarak açıklanırdı.

 • iki senedir top oynamayan arda'yi getirip ilk 11'e koyan kim mustafa cengiz mi?

 • tek suçlu 35 tane transfer yaptırıp takıma hala berbat top oynatan kendisidir.

  kimse kusura bakmasın! neymiş yönetim transfer yapmamış.

  tudor bu takıma 8 tane transfer yaptı takım uçtu. isterseniz bir de tudor'un harcadığı bonservis parasıyla terim'in transferlerinin bonservislerini karşılaştıralım.

  fatih terim 3 yılda tam tamına 40,645 milyon euro değerinde 35 tane oyuncu aldırmış. aldırdığı oyuncuların hiçbirisi de satılmadı. ya elimizde patladı ya da bizden bedava ayrıldı.

  gelelim tudor'a; tudor 1 transfer sezonunda 44,80 milyon euroluk 8 tane oyuncu aldırmış. peki bu oyunculardan ne gelir etmişiz ona da bakalım.

  -ndiaye 16 milyon euroya stok city'e satıldı.
  -gomis 6 milyon euroya hilal'e satıldı.
  -maicon 1,70 milyon euroya önce kiralandı sonra 1,43 e satıldı toplamda 3,13 milyon euro.
  -fernando 4,5 milyon euroya sevilya'ya satıldı.

  yani tudor'un aldırdığı oyuncular aynı zamanda bize 29,63 milyon euro kazandırmış ve bu kadroyla 2 yıl şampiyon olmuş takım.

  şimdi herkese şu soruyu sormak istiyorum: fatih terim'in 35 tane oyuncu aldırdığı bugünün kadrosunu mu tercih edersiniz yoksa tudor'un 8 tane oyuncu ile kurduğu kadroyu mu?

  fatih terim'in 35 tane oyuncu aldırdığı bugünün kadrosunu tercih eden varsa çok net gerizekalıdır. o halde tudor'un kadrosunu dağıtan ve yerlerine daha iyisini koyamayan fatih terim nasıl oluyor da haklı oluyor ve bu yönetim nasıl oluyor da 35 tane oyuncu almışken suçlu oluyor.

  herkes gözünü açsın artık, fatih terim bu takıma geldiği günden beri hiçbir şey oy-nat-mı-yor!

  geldiği günden beri tudorun da rikerink'in de istatistiklerini yakalayamadı.

  her maç sonu gizemli gizemli konuşmalar, vefa edebiyatı yapmalar, hep aynı terane! nasıl teknik direktör anlamak imkansız, biraz da takımı konuş, biraz da hatalarından bahset ama hep başkası suçlu hep başkası.

  taktik hep aynı, yönetimle taraftarı karşı karşıya getir sonra mağduru oyna. bu hiç değişmiyor hep aynı.

 • 3 yıldır sistem kuramamış ve aklının futbolda olmadığını düşündüğüm hoca.

  maç sonu futbol konuşmuyor, diğer etkenler vs vs. futbol anlat hoca...

  rakibi çağdaş konuşuyor, tamamen futbola konsantre, rakibini ezberlemiş ve ezberletmiş bir hoca olarak, 3'lüye ne zaman, 4'lüye ne zaman geçtiklerini, gs'ın hangi oyuncusunu kiminle kitlediğini ve rakibi nasıl kolayca çözdüğünü anlattı.

  çağdaş tamamen futbol düşünüyor.

  hangi hocanın başarılı olma şansı var?

  terim kafa olarak bırakmış, reel olarak da birkaç haftaya bırakır böyle giderse.

  kendi motivasyonu yerlerde, taktik katkısı ise hiç yok...

 • daha birkaç gün önce " bu masraflar ile kulüpler batar" deyip, arda turanı, maç başı para alan arda turanı 3 dakikalığına oyuna almıştır.

  kendi şirketi ve kendi parası olsa böyle hamle yapar mı, çok merak ediyorum..

 • fatih terim bir gün manchester city antrenmanını ziyaret eder ve guardiola'ya başarısını sorar.

  quardiola "ben zeki oyuncularla çalışırım" der ve aguero'yu yanına çağırır.

  aguero'ya "senin anne babandan olup da kardeşin olmayan kişi kimdir?" diye sorar. aguero "benimdir hocam" der.

  fatih terim bunu denemeye karar verir.

  ilk antrenmanda belhanda'yı yanına çağırır. "belo senin anne babandan olup da kardeşin olmayan kişi kimdir?" der.

  belhanda " bi saniye hocam muslera'ya sorup geleyim" der ve muslera'ya gider. "muslera , senin anne babandan olup da kardeşin olmayan kişi kimdir?" diye sorar.

  muslera "benim" der. belhanda koşar fatih terim'e cevap verir: "muslera'ymış hocam".

  fatih terim cevap verir: "hayır yanlış. cevap aguero"

 • adam senelik üç milyon euro kazanıyor, starbucks'ta cool lime içerken verdiği para koyan adam "vefa" diyor. ülkenin zeka seviyesi artık eksi değerlerde.

  tanım: türkiyenin gelmiş geçmiş en başarılı ama dönemi yıllar önce kapanmış dinozor teknik direktörü.

  edit: imla

 • "taktik bilmez." dedikleri kadar var maalesef. başımızı yere eğdirdi rangers maçında. dünyadaki tüm galatasaray taraftarlarına sorsan babel ile başlamazdı. kanat oyuncusu emre'yi orta saha oynatarak neyi hayal ediyor anlamadım. fener maçında aynı şeyi arda ile yaptı, şimdi babel. yanlış diziliş ile çıkıyoruz. gol yemezsek veya dakika 70 olmazsa asla değişiklik yapmıyoruz. bir şeyde ısrar ediyorsa takım zarar görse bile asla değiştirmiyor. inatla o yaptığı şeyin kendince olmasını bekliyor.

  yordun be hocam. koca rangers maçındaki tüm hücum varyasyonumuz doldur-boşalt yapmaktı. biz 3. lig takımlarının gol taktiği ile oynayacaksak bari 4-4-2 oynasaydık da diagne'de kalırdı belki şişirdiğimiz toplar.

  güçlü bir takıma elensek içim yanmayacak. rangers'ın tek yaptığı şey; 4-3-3'ün orta üçlüsünden ileri üçlüsüne havadan ara pas.

  yönetim oyuncu almıyorsa da babel'i oynatmazsın be hocam. zaten gitmiyor, alma kadroya, nedir yani? gerekirse alt yapıdan oyuncu koy. neden bize ceza olarak bitik oyuncular izletiyorsun.

  koskoca galatasaray 2 senedir kaleye top götüremiyor ya. hızlı bir kanat oyuncumuz yok, kanat forvetimiz yok. belhanda'dan gollük pas bekliyoruz, olacak şey değil. bir şey üretmeyen 4-1-4-1 taktiğin sıktı be hocam. donk ile birlikte 3-4-3 bile denenir bu takımda. illa 10 numara tarzı bir oyuncu oynatmak zorunda da değiliz. 4-4-2 oyna, ona da razıyım.

  arda, babel, belhanda'dan medet ummayı kes, gözünü seveyim.

 • hagi ve muslera olmasaydı şampiyonluk sayısı yılmaz vural ile eşit olurdu.

 • yabancı kuralı konusunda özetle; kısıtlama yaparak, yasaklayarak herhangi bir şeyin geliştiğini görmedim, demiştir.

  bazı komisyoncu teknik adamlar alper potuklara, ismail köybaşılara 8-10 milyon euro verilemiyor diye üzülüp, üstüne milli marş ile ucuz milliyetçilik şovu yaparken, fatih hoca vizyonuyla neden tarihin en başarılı teknik adamı olduğunu gösteriyor.

  not : bjk