debe başlıkları

fatih terim

 • felipe melo'ya bir tweet'i retweetledi diye 3 maç ceza veren federasyon, hastane basıp ateş eden futbolcuya ceza veremedi hala.

  hakem döven tartaklayan topçuya 7 maç verdikleri sezon, açıklamaları yüzünden fatih terim'e 10 maç ceza verdi.

  hakeme küfreden ezeli rakibinin hocasına neredeyse ceza verilmezken, hocaya futbol tarihinin en ağır cezaları veriliyor.

 • ''özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. kısacası tam bir kaos... sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

  toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. bir gün dayanamayıp, 'ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

  işin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

  ancak şaka bir yana, terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama milan'da işlemezdi. işlemedi zaten, milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

  -andrea pirlo

 • aykut kocaman'dan sonra, "tacımızı vermediler" diye ağlayan ikinci teknik direktör olarak türk futbol tarihine geçimiştir.

 • tek forveti eren olan takımın teknik direktörüdür.

  yetmedi, kenardan oyuna almak zorunda kaldığı topçular muğdat çelik ve ömer bayram dır.

  yetmedi, defansın göbeğinde oynatacağı topçu 17 yaşındaki ozan kabak oldu.

  yetmedi, 5 as topçusu sakattı.

  siz hala hocaya laf atıyorsanız ya saf kan gerizekalısınız ya da şu saydığım isimlerden haberiniz yok.

 • galatasaray'ı 9 sezon çalıştırıp 7 kez lig şampiyonluğu, 1 kez uefa kupası, 4 kez türkiye kupası kazandırıp, "kendini tekrar eden yapılar başarılı olamaz" şeklinde, başarılı olamayacağı iddia edilen teknik patron. tineri götüne soksan yine de bu kafaya ulaşamazsın diye düşünüyorum...

 • hani gta falan oynarken oyunu bitirmişsinizdir çoktan ama achievement kasmak için saçma sapan işler yaparsınız ya, terim de öyle... bu ligi zaten 7 defa aldı adam. şimdi de yarısını forvetsiz oynayarak şampiyon olma challange yapıyor.

  adamın bu ligde rakibi yok, kendisiyle yarışıyor resmen...

 • kendisinin güncel futbolu takip etmediği gibi saçma yorumların hedefi olan teknik direktör. bir hoca, türkiye ligi bile olsa 1996-2018 (22 yılda futbol, bizim ligde bile, oldukça değişti) yılları arasında 9 sezon takım çalıştırıp 7 kere şampiyon oluyorsa kendisi hakkında böyle iddialarda bulunamazsınız. mourinho ve wenger gibi elit hocalar bile günümüz futbol trendlerini yakalayamadıkları için eleştirildiler/eleştiriliyorlar.
  bunu hocanın onay verdiği transferlere bakarak bile anlayabiliriz, nagatomo, onyekuru, ndiaye, emre akbaba, ömer bayram, bazılarının teknik kapasitesi sınırlı olsa bile hepsi çabuk oyuncular. aralarında hantal adam yok. zaten maicon, feghouli ve zaman zaman mariano'nun kesik yemesinden hocanın kafasında nasıl bir takım olduğunu anlayabilirsiniz. küçük çaplı bir liverpool yaratma peşinde, fizik kapasitesi yüksek önde basabilen bir takım, atletik bekler, ayağı düzgün ve önde oynayabilen savunma tandemi, hem topla hem pasla ileri taşıyan orta saha, skorer ve adam eksiltebilen kanatlar ve hücum presi başlatan ve top servis edebilen bir merkez santrafor. galatasaray geleneklerine ve bütçesine en uygun model de bu zira bu imkanlarla man. city veya barça gibi oynamak mümkün değil.

 • 8.5 senede 7 kez şampiyon olmuş galatasaray efsanesi. isterse takımı komple al ahliyle takas etsin bir bildiği vardır derim. hoca ve kaleciyi kafaya takmamak ne rahat his aq.

 • devletten hangi desteği almış çok merak ediyorum? bir tane mantıklı argüman sunun zırvalamadan önce. tabii ondan da önce yaşananları bir hatırlamaya çalışın azıcık nöronunuz kaldıysa.

  adam ne diyor? ''önceki şampiyonluklarımdan daha özel.''

  bunu niye diyor sence dallama? 7 şampiyonluğu olan, kadıköy'de bile kupa kaldırmış adam bunu niye der?

  nedeni gayet basit, evet kampanyasına katılmadı diye üstü çizildi bu adamın. basında sürekli üzerine gelindi. haklı yönleri de vardı. çomarlık yapmıştı. devamında tazminat olayını dava ederek halkın gözünde hak ettiği parayı almaması için baskı yapıldı. kendini kaybetsin diye 4-5 uyduruk penaltı çalındı aleyhimize. hiçbir oyuna gelmedi. işine bakmaya devam etti.

  şampiyonluk maçı öncesi cumhurbaşkanı apaçık başakşehir'i destekleyin mesajı verdi, yine de başaramadı. onun takımını da yendik. akhisar rahat rahat as kadro çıksın diye kupa finali bir gün sonrasına alındı lan daha 2 hafta önce.

  bütün bunlara rağmen şampiyon da olduk.

  bunu yazmak için tam bir fosil beyin motivasyonuna sahip olmak gerekir.

  bu adamın özel olarak nitelendirme nedeni tam olarak budur.

  dediği gibi de bariz bir şekilde özel olmuştur.

 • türkiye'de rakibi olmadığını tekrar gösterdi. yönetim derhal hoca yatalak olana kadar takımın başında kalacak şekilde sözleşme imzalamalı.

  donk, denayer gibi oyunculardan bile maksimum performans alarak galatasarayı zirevede tuttu. belhanda ve feghouli gevşekleri ise ayrı bir konu.

  ilk geldiğinde "imparator fatih terim" diye bağırıp dalga geçmeye çalışan fenerbahçe taraftarını,

  şenol güneş varken şampiyon olamaz diyen beşiktaş taraftarını,

  hocanın zamanı geçti, anca gaz veriyor diyen galatasaray taraftarını göt etti.