bitcoin

 • galatasaray ve fenerbahce'nin ayni hafta kaybetmesinin yarattigi global belirsizlikle beraber dususe gecen coin.

  buraya yazilan cogu yorumdan zerre farki yok bu alti dolu yorumumun.

 • zarardan zarardayım.

 • agar.io gibi piyasası var. küçük balığı büyük balıklar yiyor. ortanca olanlar, büyüklerin attığı yemlere kanıp birden yutuluyor. garantici olmak, aşırı riskli hareketlerden kaçınmak hayat kurtarır.

 • avrupa hattı uykudayken btc üzerinden bütün kripto varlıklara çok sağlam operasyon yapıldığı anlaşılıyor. yapılan bu ani dalgalanma ile short pozisyonda olan çok yüksek miktarda parayı kendi ceplerine aktardıkları aşikar.

  benzer bir şey yine 2 ay önce long pozisyonda olanlara yapılmıştı, sabaha karşı yüzde 25'lik sert bir düşüş ile vadeli hesaplarda bulunan 14 milyar dolarlık varlığı buhar ettiler.

  21 yy.'nin en büyük soygunları şuan kripto piyasası üzerinden yapılıyor, üzülerek söylüyorum denetim altında olan herhangi bir casino'da bile bu kadar aç gözlülük olmaz.

  ondan dolayı denetimsizlik, merkeziyetsizlik veya yok efendim finansal devrim gibi tam olarak ne olduğunu tam anlayamadığınız konular üzerinden btc savunuculuğu yapmayın lütfen.

 • şu an için 20k'dan biraz fazla zararım var. bu işe ilk girdiğimde 500 tl'lik kayıp sebebiyle kalp krizi geçireceğim diye düşündüğüm oldu. şu an umurumda değil. zarar ettiğim parayla bu ülkede hiçbir şey olmuyor. bi salon takımı yenileyeyim desem göze hitap eden adam akıllı bir ürün 15k civarında. sanayiye az uğramasını umacağınız bir araba 70k üzeri. neyi dert edeceğim? varken de işe yaramayan bir paranın yokluğunda neyi kafama takayım? zaten her şeyden bezmişim; o dert, bu dert...

 • 4 saat içerisinde 60 binden 40 bine düşen şey için yok analiz, yok bilmem ne formasyonu diyen dalyarakların peşine takılmayın. içeriye 1000 dolar miktarında para atmıştım zamanında, 4-5 katını gördüğü zamanlar da oldu, yarısının altına düştüğü zamanlar da oldu. hiç çekmedim, duruyor öylece, ne zaman dişe dokunur bir para olur o zaman çekerim. kumar olduğunu bilerek girdim, gitse de umrumda değil. siz de bu işin tamamen kumar olduğunun farkında olmanız gerekiyor.

  evimi sattım bastım, şu an beş tane evim var, beş de önceden vardı, komşuya gittik bir onluk aldık yirmi ev yapar. baba oğluna vermez bu kadar evi, aynen öyle, sıkıntı yok, devam diyorum ve susuyorum. saygılarımla.

  aşağı ref link ve telegram hesabımı bırakıyorum, daşaklı analizlerle harika geceler yaşamak isterseniz ekleyin kıpss.

 • aynen arkadaşlar ben de tam düşüşe geçeceği günün bir gün öncesinde elimdeki bütün mali sattım. şimdi de alttan kademeli şekilde toplayacağım. nerden mi bildim muneccim yaragi yedim çünkü.

 • 30’a düştüğünde, “35’te sattım kurtuldum” diyenlerle, 45’e çıkması durumunda “35’ten aldım viskimi yudumluyorum” diyecekler aynı kişiler.

 • tahtacının(market maker, piyasa yapıcı) genel olarak basit bir mantığı vardır:
  1)teknik analiz ile bir bölge destek veya direnç alanı olarak belirlenir çünkü insanlar bu bölgelere belli bir güven duyarlar
  2)fiyat bu bölgelerden birkaç defa döndürülür, böylece oyuncular bu bölgenin güvenli olduğuna inanmaya başlar ve daha da önemlisi oyuncuların duyguları baskınlaşır. keşke pozisyonumu burada açsaydım/kapatsaydım diye düşünülmeye başlanır. böylece bu bölge gerçekten bir engel olmaya başlar.
  3)piyasanın yapıcısı yeterince emrin ve beklentinin oluştuğuna emin olur bunun için borsa verilerini ve başka verileri kullanır. (sosyal medya gibi)
  4)bu bölgedeki beklentiden faydalanarak satış maliyetini yükselterek ya da alım maliyetini düşürerek oyununu oynamış olur.

  şimdi üzerinde konuştuğumuz varlığa gelecek olursak 30bin bölgesine alımları toplamış durumda olduğu için 27bin maliyetle vereceği malı 30binin üzerinde bir ortalamayla vermiş olacağını düşünebiliriz. aynı mevzunun 20bin kırılımı için alım bölgesinde tekrar ettiğini grafiği eskiden beri takip eden arkadaşlar hatırlayacaklardır. dolayısıyla beklentim otuz bindeki destekten faydalanarak malın boşaltılması ve yukarı çekilmiş alım emirlerinden dolayı fiyatın çok sert bir düşüş göstermesidir. benden daha tecrübeli ticaret profesyonellerin beklentisi 27bin ve 17bin seviyeleridir. benim dip çalışmam 13bin civarına kadar gelebileceğini söylüyor.

  tanım: sahibi olan bir varlık
  bu entrydeki tavsiye ve görüşler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

 • yok ayıydı yok boğaydı... ayı zannedip satıyoruz boğa sikiyor, boğa zannedip alıyoruz ayı sikiyor, sandviç ettiler aq, nöbetleşe sikiyorlar.