bitcoin

 • kripto para borsaları kolay para hedefleyenler sayesinde zengin oldu. şimdi silkeleyecek yeni keriz kalmayıp, piyasalar küçülmeye başlayınca, kerizlerden tokatladıkları paraları kaybetmemek için bir bahane uydurup sırayla iflas açıklıyorlar. en sonunda cz de kepenk kapattığında, buralar yine 1 milyon btc verip, 1 karışık pizza alan tiplerin, "ne teknoloji abi yaa!" diye çığırmalarıyla dolacak.

 • blockchain falan bunlar apayrı konular ama coin piyasası şimdiki haliyle tamamen manipülasyon üzerine kurulu bir kumardan başka hiçbir şey değil. yok yatırım aracıymış yok bilmem neymiş, geçin bu işleri. bu bildiğin bal gibi kumar.

 • bisürü para verip pixelden maymun resmi alanlar vardı onlara noldu acaba

 • suserler yine sasirtmadi. herkes ftx olayini aylar once tahmin etmis hatta yetmemis sorusturmayi on gorup tepeden mali bosaltmis. helal size koca yurekli suserler.

 • avrupa' nın en büyük kripto hacmi biz olduğumuz halde,

  adam akıllı güvenilir bir yerli borsa yapamadık bu orospu evlatlarına kaldık.

  yerli vur-kaç yapan kahpeleri düşündükçe yine de binance iyidir diyorum o yüzden.

 • aq kafalara bak adam milyonlar goturmus burdan soru cevaplıyor. doğuştan danışma aq.

 • bitcoin'in felsefesini ilginc, varolmus olmasini da heyecan verici buluyorum.

  ama iddialarda ihtiyatli olmakta yarar var.

  surada (#138861829) bitcoin icin altin v2 denmis. cunku altin sinirsiz bitcoin sinirli diyor. dogru degil, cunku cikarilmasi olanak dahilinde olan altin da sinirli (dunyamiz icin konusursak).

  altini saklamak zor ama bitcoini kagit parcasina bile zulalarsin diyor. ıyi de kagit parcasini kaybetmek daha kolay. sifresini kaybettigi icin bitcoinine ulasamama hikayeleri dolu ortalik, ama kasasinin yerini kaybeden duymadim. altin hacim ve agirlik acisindan elverissiz, dogrudur, ama altina endeksli fonlarla altini dijitale tasiyarak o hususu da cozmek asiri kolay ve onyillardir zaten oyle yapiliyor.

  uluslararasi para transferinde ucretler bitcoinde cok dusuk deniyor. btc-btc transferinde ucret cok dusuk olabilir ama usd-btc gecisinin her iki yonunde de ucretler cok yuksek. haliyle cok daha pahaliya geliyor tum donguyu hesaba katinca ki dogal olarak tum donguyu hesap etmek gerekir, eger elma-elma karsilastiracaksak. kaldi ki transferwise gibi yeni nesil finansal teknoloji platformlarinda ulkelerarasi konvansiyonel para transferi de son derece dusuk ucretlerde yapiliyor artik.

  btc basamazsin, dolayisiyla dolardaki gibi kaderin fed'in elinde degil, btc seni hiperenflasyona yedirmez deniyor. ıyi de btc'nin degeri 8 ayda %70 dusebiliyor. yani dolar 1 yilda durdugu yerde %10 deger kaybedince hiperenflasyon oluyor da btc %70 cakilinca neden "ne yapalim volatil iste" diyip hos gormemiz bekleniyor? mazeret olarak omrunun basinda olmasi gosteriliyor ama 7bin yillik altinin da, iki kusur asirlik dolarin da 8 ayda %70 cakilma gibi bir gecmisi yok.

  neyse, bitcoini severim. ama cok da ucmamakta fayda var. sevgi, rasyonelligi oldurmesin.

 • 20 binden almayan belki de 8 binde sıraya girer almak için.

 • 43000 adet bitcoin tutan tesla ve 130000 adet bitcoin tutan microstrategy yaklaşık 2 milyar dolar zarardalar.
  ponzi tayfa adamlara ulaşıp haber versinler 1 dolar olacak diye, bilmedikleri işlere bulaşmasınlar trilyon dolarlık şirketler.

 • gidip istediğiniz altcoini alın, istediğiniz long short işlemi açıp para kaybedin, sonuçta bu bir kumar ve kumarda %99 sonuçla kaybedersin.

  fakat sakın burada telegram gruplarında vip üyelik diye size 50-100 dolara aylık üyelik satanlara para kaptıracak kadar enayi olmayın.

  onlar şu an bu entryimi okuyolardır, sizin o saf insanları kandırmanıza izin vermeyecem olm.
  bela olacam lan hepinize.
  aksi görüş bildirenleri gruptan atıp insanları sadece kendi görüşlerinize inandırmaya çalışan kurnazlar sizi…