meral akşener

 • 500. entrymi kendisine adadım! belki bu milletin istediği tam olarak olmadı, güle oynaya kazanmak varken iş riske atıldı ama olsun... mücadelen için minnettarız akşener!

  yaptığın çıkışın ardından sana kuduz köpek gibi saldıran trolleri, seni akplilikle suçlayan ruh hastalarını, yalanın iftiranın binini bir sayan haysiyetsizleri sen bize bırak! "arkasından yüz köpek havlatmayan kurt, kurt değildir." demişler. sen gerekeni yaptın. milletinin, daha da önemlisi vicdanının sesini dinlemiş bir lider olarak rahat bir uyku çek!

  bu seçimin kazanılması için geceni gündüzüne kattığını, bundan sonrası için de canla başla mücadele etmeye devam edeceğini biliyoruz. biz senden razıyız, sonuna kadar da arkandayız! bundan sonra yüzün hep gülsün meral anne!

 • arkadaşlar artık son saçmalığı "bilmem neresine kadar haklıdır" şeklinde yorumlamayın. bakın kılıçdaroğlu resmen olmasa bile 1 senedir adayım diye bağırıyor. geçen sene mayıs'ta milletin sesi mitingi yaptı chp, bir gittim meydana koskoca bir kılıçdaroğlu fotoğrafı var. bu adam aday olacak dedi meydandaki herkes. gayriresmi bir şekilde adaylığını çoktan açıkladı kılıçdaroğlu. benim sıradan bir vatandaş olarak fark ettiğimi, meral akşener fark etmemiş olabilir mi? olamaz. zaten 5 ay önce kendisi de açıkladı bunu:

  (bkz: kemal bey kararlı aday gibi görünüyor)

  işte 5 ay önce alması gereken aksiyonu, seçime 70 gün kala yakıp yıkarak aldı. hâlâ gelip "sonuna kadar arkandayız, haklıdır" demenizin hiçbir anlamı yok. haklılık payını bilmem, kılıçdaroğlu'nun adaylığını istememek hakkıdır. ben mevzunun "kazanacak aday" konusu kadar basit olmadığına eminim ama hamlenin yapıldığı dönem ve yapılış şekli, rezalet ötesiydi.

  sonuç olarak iyi parti 3 gündür kendini anlatmaya çalışıyor. bizi masadan kaldırdılar gibi karşı tarafı suçlayıcı saçma hikayeler yazıyor örneğin. ya da işte "cumhur ittifakına mı katılacaksınız" sorularıyla muhatap oluyorlar. iyi parti mevcut haliyle seçimlerde doğru düzgün propaganda bile yapamaz. çünkü sürekli ihanetle suçlanacak ve kendini anlatmaya çalışacak. mhp'den yenilen kazık ortada.

  iyi parti'den biraz daha sağduyulu açıklamalar gelmeye başladı dünden beri. bu bir kazanımdır. önümüzdeki süreçte biraz da tornistan göreceğiz gibi görünüyor. hayırlısı bakalım.

 • kk 75 yaşında diyen dangozlar. mansur 67 yaşında farkettıysenız. saçma salak yaş muhabbeti açmayın burda.

  iyi partiyi,iyi parti yapan kılıçdaroğluydu. %14 bilinen ekrem imamoğlunu getirende kılıçdaroğluydu. 2 kere melihe kaybeden, şutladığınız mansurun arkasında duran da kılıçdaroğluydu. ortak anlayışı,ortak masayı oluşturan,muhalifleri kenetlemeye çalışanda kılıçdaroğluydu. senin ideoloji rüyan yüzünden hem kendine,hem masaya zarar verdin. tek çare masanın dağılmasıydı erdoğan için ve yaptın. tıpkı geçmişte bahçeli'nin yaptığı gibi arkadan vurdun.

  arka bahçeden gelen kürt oylarıyla seçim kazanılıyordu ama istemedin çünkü hayalin ülkücü bir yönetimdi. bu bir ideoloji ve parti savaşı değildi,yanlış yaptın.

 • birçok kişi olaya duygusal bakıyor ve helal olsun diyor. ancak kendisi bence ya beceriksiz ya da erdoğan’a çalışıyor. son 2 günde yaptığı hareketlerin orantısızlığını başka türlü açıklayamıyorum.

  siyaset böyle ciddiyetsiz yapılan birşey değil arkadaşlar. bu ittifak nasıl dinamitlenir diye sorsaydınız, size ancak böyle bir senaryo sunardım. kendisi resmen millet ittifakına suikast yaptı.
  1) aylardır birlikte çalıştığın ve birlikte ortak bir hedefe kilitlendiğin insanlara, bugünkü gibi zehir zemberek açıklamalar yapıp saldırmazsın. devlet adamı ciddiyetinde birisi olsa, daha makul şekilde de bu kapıyı kapatabilirdi. bugün ettiği şu laflarının ardından, yarın seçim ikinci tura kalsa “sıtma” dediğin adam için oy mu isteyeceksin? bu konuşmayla resmen kılıçdaroğlu’nun itibarına saldırdı.
  2)dün o masaya giderken kılıçdaroğlu’nun aday olarak önüne geleceğini de önceden biliyordu. hatta aylardır bunu biliyordu ama dün yeni duymuş gibi masadan izin isteyip partine danışacağını söylüyor. eğer bunu öngörmeden o masaya gittiyse beceriksiz; yok eğer bunu öngörüp de bu hareketi yaptıysa sinsidir.
  3) eğer bugün mansur yavaş ve ekrem imamoğlu’nu önerirken, öncesinde bu kişilerden birisinden olur almadıysa, bu işin altyapısını hazırlamadıysa, bu da yine ya kasıtlı ya da beceriksizce bir harekettir.

  yok eğer mansur yavaş’ı filan ikna ettiyse ve aday yapabilirse ancak o zaman bu laflarımı geri alır ve siyasi olarak süper bir hamle yapmış derim. ama şu ana kadar görünen manzara o ki, bütün hamlesi millet ittifakını paramparça etmek ve erdoğan’ı alternatifsiz bırakmak üzerine kurulmuş. umarım yanılıyorumdur.

  toz toprak kalkınca herkes bu siyasi hesaplaşmanın ve kişisel hırsın ülkeye verdiği zararı görecektir.

  işin sonunda, bu milli görev çağrısını reddettiği için herkesi hayal kırıklığına uğratmış bir mansur yavaş, itibarsızlaştırılmış bir millet ittifakı adayı(kemal kılıçdaroğlu) ve geleceğin merkez sağ partisi olma şansını tepmiş %8-10 a sıkışmış bir meral akşener olacaktır.

 • sikerim masasını ya. getirmişler yüzde 1lik adamları, vekillik sözü vermişler yüzde 10 üzerinde oyu olan iyipartiyi ezmeye çalışıyorlar. mesele meclisse bu kadın akp'nin safına geçse, istediğini elde eder. siz nasıl insanlarsiniz lan? gidin alın hdpnin oylarını bakalım kurtaracak mi sizi? değil seloyu hapisten çıkarmak bu viral kanallarin karalamasiyla siz bu seçimi kaybedip, hepinizi tek tek siyasi arenadan nasıl silecekler. bir dahaki seçimleri de artik tayibin veliahtı yüzde 80 oyla gayet demokratik bir seçimle kazanır. şimdi olay sıcak ama siz bu ülkeyi bu gece bilinmezlige sattınız. tarihin son efsanesi olarak bu kadın geçecek kitaplara. abartıyor gibi görünüyorum ama sadece bir yıl bekleyin görün. kk ilk turda kaybedecek daha.

 • kendisine dar kafalı diyenler türk toplumunu zerre tanımıyorlar.
  bakin elime bugün geçen bir anketten bahsedeyim size.
  %15’e yakın kararsız var bu ankette.
  kim bunlar?
  geçen seçim cumhur ittifakına oy vermiş kişiler çoğunlukta..
  bu insanların oyunu almadan sabaha kadar hdp oyu al seçimi ilk turda kazanamazsın!

  kk aday olduğunda bu kararsızların neredeyse hiçbiri gelmeyecek.
  gelmeyecek ulan işte.
  çıkın çevrenizde varsa böyleleri sorun.

  ayrıca bu kadının partisi kk aday olduğu anda %10’un altını boylar.
  bu ne demek?
  millet ittifakı mecliste de çoğunluğu alamayacak demek.

  sizin kıçınız bezlenirken bu kadın siyaset yapıyordu.
  cihangir’den, karşıyaka’dan oturup siyaset dersi vermeyin bu kadına.

  gelin anadolu’ya hatta ona da gerek yok gelin izmir’in kırsalına kendi gözlerinizle görün gerçek seçmeni.

 • 35 yaşına geldim, 20 senedir şu sözlüğe göre her seçimde akp iktidarı devriliyor. sonra sandıklar açılıyor, aziz nesin sözleri bir süre paylaşılıyor ve diğer seçim tekrar başa dönüyoruz.

  20 sene sonra ilk defa gerçekten birşeylerin değişme umudu var ama bu sefer muhalefet yine aynı ciddiyetsizlikle zaten kazanıcaz, kılıçdaroğlu aday olsun gibi saçmasapan bir argümanla geliyor. arkadaşlar olmuyor, yıllardır sandıkta dayak yiyip dönüyoruz.

  bu kadında çıkıyor diyor ki bu işin şakası kalmadı, bakalım anketlere kimin kazanma ihtimali yüksekse onu aday yapalım.

  hala birileri çıkıp diyor ki erdoğan’ın karşısına kim çıkarsa onu destekleyeceğiz. canım arkadaşım sen ben desteklerizde sonra seçimi kaybedince götümüze baka baka döneriz yine sandıktan. çoluğumuz çocuğumuzun geleceğiyle kumar mı oynayacağız dedenin keyfi için?

 • valla kim olursa olsun ama daha fazla geç kalmadan tek bir adayın arkasında sapasağlam dursunlar. yine 2018'de yaptığı gibi çoklu aday tribine sokmaz umarım muhalefeti. muharrem ince o parçalanmışlık sayesinde hala dalga geçilen ekmeleddin'den daha az oy aldı hatırlatırım.

  şayet muhalefet birleşmeyi becerirse (bkz: 2023 seçimlerinin ilk turda biteceği gerçeği)

 • deprem bölgesine gidip gitmeyeceği sorulan akşener, şunları söyledi:

  “ben kocaeli’den biliyorum. gürültülerle gittiğiniz zaman dikkat sizin üzerinize çekiliyor. belki birçok şeye engel olma durumunuz, ihtimaliniz oluyor. arkadaşlarımız gittiler. ben de gideceğim ama saati, zamanı onlar söyleyecek. allah yardımcımız olsun, allah bir daha milletimize böyle bir acı yaşatmasın.”

 • sağ kesimin ülkede olan büyük olaylardaki tavrı her zaman böyleydi.

  gerçek bir demokraside insanlar asıl bu durumlarda tepki koyarlar.