debe başlıkları

çaylak onay listesi

 • son zamanlarda öyle garip girdiler gözüme takılıyor ki yazarına girip bakma ihtiyacı hissediyorum.

  ki hiç yapmadığım bir harekettir. istisnasız çiçeği burnunda “yazar” arkadaşımızın format dinlemeden duhul ettikleri bu mecrada halen daha çaylak olarak kalmanın haklı gururunu yaşıyorum.

  muazzam bir listedir. hiç can sıkılmasın.
  “yazar” diye kabul görenlerin hali daha çok can sıkıcı.

 • entrylerine ".d", ":)" gibi ifadeler ekleyen yazarların çıktığı listedir. boşuna yıllarca tanım girip yazarlık beklemişiz biz.

 • sonunda benim de kurtulduğum listedir. aslında 1 ay önce kurtulmuşum ama umudumu kestiğimden bayadır sadece entry okuyup favlamak için giriyordum, yeni fark ettim.

  ekşi sözlük'ü ilk kullanmaya başladığımda hesap açsam mı diye düşünmüştüm ama formata zarar veririm diye hemen açmak istemedim, zaten entry'leri okuyabiliyordum. 2-3 yıl hesap açmadan okudum bu şekilde. artık yeterince okuduğumu ve yazma vaktimin geldiğini düşündüğümde hesap açtım, 1-2 entry yazdım ama entry'lerin italik olduğunu görünce "şimdi sayfalarca yazsam da faydası olmayacak, bekleyeyim hesap onaylanınca yazarım" dedim ve uslu uslu bekledim. 1-2 yıl da böyle geçti ve sonunda dayanamadım entry yazmaya başladım, 10. entry'yi yazdığımda çaylak onay listesi gerçeğiyle karşılaştım. bu listede de 3 yıl bekledikten sonra bu ay bu listeden de kurtuldum ve 7-8 yıllık maceradan sonra artık ben de yazarım.

  yazar oldum da n'oldu, bir faydam olacak mı? açıkçası sanmıyorum çünkü benim asıl verimli dönemim 4-5 yıl öncesiydi. gördüğüm her başlık için bi' araştırma yapıp açıklayıcı bir entry yazar sonra kenara eklerdim yazar olduğumda paylaşayım diye, forum siteleri gibi hemen onay gelecek sanıyordum. şimdi ise hem vaktim yok hem de 7-8 yıl sonunda hevesimi kaybettim. eğer sözlükte yazar olmak kolay ama banlanmak da kolay olsaydı daha yapıcı olurdu bence ama neyse moderatörlerin işine karışmayayım.

  bir de okuyan çaylaklar için şunu belirteyim, 10. entry'yi yazdıktan sonra her gün 1-2 entry yazmaya başlamıştım ben. bunun gibi uzun entry'ler yazıp 1-2 gün kenar'da bekletiyor, düzeltmeleri yapıp paylaşıyordum. ama 10 entry'den fazlasının onayı geciktirdiğini duyunca tek tek sildim 200+ entry'mi. bu temizliği yaptıktan 1-2 hafta sonra yazar olduğunu söyleyenler vardı ama ben bu olaydan sonra 2,5 yıl bekledim, yazmaya devam etseydim ne kadar beklerdim bilmiyorum. içimden neler neler yazmak geldi zamanında ama kendimi tuttum, 2 kez tutamadım yazdım ve eski entry'lerimden sildim, baya stresliydi. değdi mi? değmedi. o yüzden siz hiç uğraşmayın içinizden ne gelirse yazın, yazar olacağınız varsa 1 haftada da oluyorsunuz. hiç değilse kafanız rahat olur.

  neyse, konudan daha fazla sapmadan entry'yi bitirsem iyi olacak. hoş geldim.

 • bol "amk"li entrylerle sözlüğün iyice çöplüğe dönmesine büyük katkıları olacaktır.

 • isterseniz 5000 entry girin, isterseniz anket başlıklarına entry girin, ister troll başlıklarına entry girin içinden çıkmanız 1 hafta da olabilir 15 gün de olabilir. (şimdilik rekor 6 gün)
  formata uygun entry giricem diye kasmanıza da gerek yoktur. "adafsfa" "sksksjjsjsjsjs" diye entry girenlerin de yazar olabildiğini gördük.
  (bkz: 8 mart 2018 caylak onay rezaleti) (bkz: 15 gunluk caylagin yazar olmasi)
  edit: yazar olanlardan biri forumda konuşur gibi yazmakta idi

 • size kısa ve tatsız bir hikaye anlatmak istiyorum.

  2014 yılında kaydımla başlayan bu 30klık serüven 2016 yılında 10k dolaylarında git gel yapıyordu. o sıralarda çıkan nasıl yazar olunur başlıklarından aldığım bilgilerle entrylerimi bir gözden geçiriyim dedim ve bir sürü entrymi sildim.

  benim kerizliğime çok fazla silmişim ve sıradan düştüm tekrar 30kya geri dönüş yaptım.

  son 1 senedir 12 13 binlerde dolanan beni bi anda yazar yapan algoritmaya teşekkürlerimi sunuyorum.

  allah razı olsun aq.

 • ben de yazar olduğuma göre artık ekşiyi bırakmanın vakti gelmiş

 • uzun süren bir bekleyişin ardından bugün gönderilen mail aracılığıyla haberdar olduğum ve an itibariyle ilk entryimi girdiğim listedir.

  artık ülkemizin içinde bulunduğu malum ekonomik koşullar altında nihayet yazar maaşı alabilecek olmanın haklı gururunu yaşıyorum.

 • buraya yazanı yazar mı yapıyorlar yazar olmuşum ya ben... tişkürler kanzuk

 • 35 yasimdan sonra kesfettigim eksi sozluge 40 yasinda caylak olup 43umde onaylandim. ve surekli 30 yas ustu ablalar basligi onume duserken :) teyzeniz geldi cocuklar:)