nevşin mengü

 • sokak hayvanları türkiye gündeminde çok büyük bir yer kaplıyor. eğer bu sorun bitirilirse türkiyenin diğer sorunları ve özellikle de mülteci sorunu daha çok dillendirilecek.... bu ve benzeri açıklamaların ardında yatan şey bence bu tablo.

 • roma gezisi konusundaki yüzsüzlüğü, kaçak ve sığınmacılar konusundaki oryantalist propagandası ve sokak köpekleri konusundaki fanatik, provokatif tutumu nedenleriyle asla itibar edilmemesi gereken bir isim olduğunu kanıtlamıştır.

 • evet fon$in,
  gözler sende! umit özdag da millet ittifakina katildigina göre senden agzini yayarak su aciklamayi bekliyorum.

  “oou öyle degil , aslinda hüdapar kadinlari sivrisinek sokmasin diye örtunsun istiyorlar”

 • kendisini dinleyip kafası karışan varsa diye yazıyorum.

  biz türkler hayatımızı uluslararası hukuka göre yaşayamayız. uluslararası hukuka göre türklerin var olmaması gerekiyor. "avrupa birliği" denen yapı, türkler oraya giremesin diye birlik kurdu. bizim o dünyada bir yerimiz yok. bu öyle bir komplo teorisi falan değil. gizli de değil. bu kitapeski alman başbakanına ait. türkiye'nin ab'ye alınmamasının nedenlerini anlatıyor ve avrupa'nın geleceğinde türklerin yeri olmadığını yazıyor. bunu konjonktürel olarak söylemiyor. türkiye şartlarını düzeltirse bize katılabilir demiyor. tarihi bir gerçek olarak söylüyor. ilgilenenler ve almancası olanlar edinebilir.

  nevşin'in bu işi para için yaptığını asla unutmamalısınız. sizin varlığınıza karşı olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. dolayısıyla kafanız karışıyorsa karışmamalı. kaçakların ve sığınmacıların türkiye'de kalmasını savunup da bu işten para almayan tek kişi bulamazsınız.

 • deprem surecinde muharrem ince'yi iki kez yayina cikardi. bu yayinlar surecinde kendisine hep "sayin ince" diye hitap etti ve ince butun deprem surecini kendi yayininda da anlatti. ne zaman ki sosyal medyada aktrollerin ince'ye destegini ifsa etti (ki bunu soylerken bile "sayin ince'nin bundan haberi vardir demiyorum" dedi), muharrem ince kendisini arayip "senin kanitin yok" diye azarladi, dun de attigi tweet'te kendisine "fongul" diye hitap etti.

  yayin seklini sevmeyebilirsiniz, tavirlarini ideolojisini sevmeyebilirsiniz ama hal boyleyken ince'ye kisisel bir garezi oldugu icin veya fonlandigi icin bu troller meselesini gundeme getirdigini iddia etmeniz sacma. birazcik girip twitter'da ince oven hesaplari inceleyin, kimilerinin iletisim baskanliginca yonetildigini acikca goreceksiniz. bu memleket partililer ya da ince'yi destekleyenlerin hepsi aktroll demek degilse de aktroller tarafindan bir manipulasyon da acikca gorulebiliyor ancak gormek isinize gelmiyor.

 • bebek sahilinde yaşanan olayın faillerinin uyuşturucu bağımlısı ve buna benzer ahlak suçlardan kayıtları olan t.c vatandaşı olduğunu öğrenince hemen paylaşım yapmış.

  girdim baktım twitter hesabına ve dün gece yaşanan suriyeli şerefsizin tacizine dair tek bir tweeti yok. bu denli satılmış, bu denli fonlanmıştır. para için daha neler yapabilir bilmiyorum ama kapasitesi yüksek.

 • alman kucağında hoplayarak servet yapan hain.

 • dün bir milletvekili ve parti başkanı olan ümit özdağ'a, türkiye cumhuriyeti içişleri bakanı tarafından milyonların önünde "hayvandan aşağı, haysiyetsiz bir adam. soros çocuğu, operasyon çocuğu" gibi laflar edildi. nevşinden tek bir eleştiri tweeti göremedik.

  bugün ümit özdağ çıktı içişleri bakanlığı'na yürüdü, açıklama yaptı (sen türkiye'nin en büyük kriminalisin, görevin bitince tutuklanacaksın, sen don lastiği satarken ben bu polislere ders veriyordum vs.). nevşin ne yaptı peki;

  "günü iki kelimeyle özetle: rezillik pespayelik" diye tweet attı.

  ağlayarak günlüğüne yazması gereken şeyler var.

 • evet söylediği abartıldı da, ne söyledi o belli değil ki bu en kötüsü. nevşin hanım tam bir taraf tutacak, tutamıyor gibi.

  benzer konu isveç'te falan da olmuştu bu arada. göçmenin biri markette gördüğü kıza tecavüz ediyor ve ordaki woke tayfa, 'tabi onun kültürü böyle, kadınlar yüzüne bakınca sevişmek istiyor diye düşünüyor' demişlerdi. evet aynen bu şekilde. (bkz: oyun istiyor ablası) aslında şu söylediği şekilde isveç'te söylese, ırkçı damgası yer, uyandırayım. aslında demek istediği 'kültürleri böyle' sanırım. evet bu insanlar bunu kendilerine hak görüyorlar, elbette biliyorlar taciz olduğunu nevşin kardeş. bi tanı önce malzemeyi. aptal mı lan bunlar, adamlara iyicene embesil muamalesi yapıyorsunuz. ama hak görüyorlar, hak. bak bu farklı bir mevzu. o da biliyor bunun taciz olduğunu ve hak görüyor. gülmesi de, 'şu orospulara bakın' gülüşü. arkadaşlarına hava atıyor aklınca, nerde görsem tanırım.

  yalnız batıda tavsiye edilen, susup devam etmek. post modernizm bebeğim, ne sandın. kültürleri böyle (bkz: oyun istiyor oyun). tacizci olduğu için deport edilen göçmene ağlayan kızı unuttuk sanırım. neyse.

  bakın düz şehirli seküler için siyasal islamdan daha tehlikeli bir mevzu yok, türkiye özelinde. ekonomi, ev, araba bunlar kaybedilir, bulunur, alınır. ama bir kere rejimi kaybedersen, o işte bulunmaz. aha iran'a sor. (bkz: tehlikenin farkında mısınız)

  tanıştıklarımın alayı dinsiz imansızdı, ama ülkeyi sıkıysa değiştir. akp eline geçen rejim değiştirme fırsatını buldu. öyle ya da böyle. ithal makbul vatandaş da geliyor, akın akın. (bu arada iranlılar böyle pek telefon sapığı falan değildir ama iranlı biri de vardı telefoncu, nevşin bu konuda yorum yapsın, onu ayrı mı değerlendireceğiz.)

  şimdi istenen nevşin gibilerden konuşması, çok mu fazla isteniyor. faşizm, popülizm rerörerö diye hedef çarptırıyor. ne acı, ne acı. süleyman soylu ve vezvüz gibi trollerle ile aynı yerdesin nevşin, bu daha mı iyi. türkiye'yi batılı oryantalist gibi, white men=şehirli seküler, colored people=müslüman (mülteci) ekseninde okuyor hala. 21. yüzyılda, akp ile 20 yıldan sonra.

  düz şehirli seküler olup da bu kadına hala prim veren ya ağır ahmak, ya da götü sağlam biridir. ne yazık ki arası yok.

  zaten o yüzden babacan ve davutoğlu aklamasına da girişti. bu ikisini ne çabuk unuttu seküler kesim inanamıyorum. nevşin sizin dostunuz değil arkadaşlar, artık anlayın bunu. her açık seküler görünümlüyü dost, her kapüşon takanı da garavel usta sanmayın.

 • kendisi fakir türk milletinin vergileriyle bir eli yağda bir eli balda büyüdü .türk milletine bu kadar kötülük yapmak için ne yaşadı merak ediyorum.
  edit: bu konu hakkında çok soru geliyor. babası eski chp milletvekili. kendisi evli olmadığı için babasından dolayı şu an bile bazı hakları kullanıyordur.