galatasaray

 • uefa avrupa ligi'nde deplasmanda gol yemeyen tek takım: galatasaray.

  tam bir "galatasaray’ı tabuta koyarsın bir bakmışsın ki cenaze namazını galatasaray kıldırıyor” akşamı yaşattı.

 • açık ara dünya'nın en zararlı taraftar grubuna sahip takım. özellikle sosyal medyadaki galatasaraylı görünümlü troller ve gazeteciler artık zıvanadan çıktı. son zamanda bunların isteklerini yerine getirip hayır gördüğümüz yok.

  -tudor'u yollayan bunlar.
  -taş gibi takım kuran dursun özbek'i yollayanlar bunlar.
  -fatih terim'i getiren bunlar.
  -falcao' yu getiren bunlar.
  -takımı mali krizden kurtaran mustafa cengiz'i kanser edip yollayan bunlar.
  -vasıfsız maaşlı bir eleman olan belmas'ı başımıza bela eden yine bunlar.
  -en son dünya'da türkiye'den başka hiçbir kulübün istemediği oyuncu için kafa siken yine bunlar.

  lan istediğiniz ne varsa takımı bu noktaya getirdi. takımın hayrına istediğiniz tek bir şey yok. bu takım çok net küme düşer çünkü böyle gerizekalı bir taraftar grubuna sahip olmak yeterli bir sebep. takımdaki bütün oyuncuları fiziksel ve mental olarak sikip attıklarının farkında değiller. umurlarında da değil zaten. umurlarındaki tek şey etkileşim sayısı. zaten maç izlemeyi bıraktım. bu ergen sürüsüne karşı önlem alınmayana dek izlemeyeceğim de.

 • takım küme düşmez de düştüğünü varsayalım. arda turan çıkıp "eğer bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır." deyip adamlığını bir kere daha ispatlar.

 • sorun okan kocuk’u, yunus akgün’ü, emre akbaba’yı kiralık göndermek değil. sorun bu futbolcuların galatasaray’da oynayamayıp gittikleri takımlarda kendilerini bulmaları. mesela yunus akgün bu sene bizde, morutan adana demirspor’da olsaydı, adamlar ne yetenekler buluyor biz yunus akgün’den medet umuyoruz diyecektik eminim. herkes geliştiriyor, biz geriletiyoruz. sıkıntı burada.

 • bu maçın saat 1'de bitmesinde emeği geçen herkes amına koyayım.

  (bkz: 9 aralık 2021 lazio galatasaray maçı)

 • insanların anlamadığı ve anlamakta zorluk çektiği konu beşiktaş'ı başarılı yapan transferler değil. gidin sorun hepsi bu transferler sergen'in eline verildiği için mutlu. yoksa herkes yıldızlarla ya da iyi kadro ile sadece şampiyon olunmayacağını biliyor.

  bizde gedson hatta isterse gedson-elneny ikilisi bile gelse kimse emin değil. çünkü terim artık güncel futbol ile alakası olan bir adam değil. eleştirince yangıncı taraftar oluyorsun.

 • bir beşiktaşlı olarak tamamen dostane bir yorum olacak acilen fatih terim'den kurtulması gereken takım.

  fatih terim bu saatten sonra kendisi isterse galatasaray başkanı olur -ki yakışır- hocalık falan bitti onun için artık. hoca olarak kaldığı her an kendine ve kariyerine zarar veriyor. ha bu bizim işimize gelir ama objektif olmak gerekirse bu iş böyle.

  10 senedir muslera'nın sırtında giden kaç sezon oldu. net 2 şampiyonluk getirmiştir muslera. bir gün biteceği belliydi bu adamın. büyük hayranıyım ama elbet bitecekti. 30 senede 1 kere bulunabilecek bir adam. aynı fenerbahçe'nin alex'i gibi. alex gittiğinden beri fener yerine bir adam koyamadı. başarı ? gelmedi.

  aynı şey gs için geçerli. terim olmayınca başarı yok, muslera gidince, yeni bir muslera bulacak kadar şanslı değilseniz başarı zor.

  başkan değişti falan yeniden yapılanması gerekirken terim ve yardımcıları?? necati, selçuk falan. şaka mı ? koskoca gs aile şirketine dönmüş amk.

  ne vasıfları, ne yetenekleri, ne tecrübeleriyle yardımcı olarak çalışıyorlar abi ? tamam bir tanesi eski oyuncu yetişmek üzere yanında diyelim. bu kadar adamı toplamak nedir ?

  dolasıyla kafa yapısı değişmediği sürece işleri zor. ghezzal peşinde koşacaklarına keşke eksiklerini tamamlasalardı ama yönetim değişiyor zihniyet değişmiyor maalesef.

  edit: avrupa'da her zaman türk takımlarını tutarım. amınakoyayım türkiye liginin. kansız değiliz rakibiz. dostane fikirlerdir.

 • bir beşiktaşlı olarak tebrik etmek istediğim takım. lig 1 hafta daha uzun olsa kesinlikle şampiyon olurdu. mayısların takımı olduğunu gösterdi. bu ligde şampiyonluk yarışına girdiğin zaman seni en zorlayacak takım galatasaraydır. kupa kazanma alışkanlığı genlerine işlemiş. seneye yeni bir rekabette görüşürüz ebedi dostumuz.

 • kitapta yazıyor kardeşim kitapta.. real madrid'den, bayern münih'ten uzak durun mayıs ayındaki galatasaray'dan kaçın kaçın diye.. mayıs ayında galatasaray ile yazı tura bile atılmaz.

 • eğer bu takım bu sene de buradan şampiyon olursa rakip takım taraftarları aklı muvazeneleri tamamiyle yitirebilirler, yine de çok zor ama bir umuttur yaşamak diyoruz.