debe başlıkları

galatasaray

 • sikmişim şampiyonluk için gereken kaos ortamının oluşmasını!

  bir tane daha şampiyonluk alsak ne olur, almasak ne olur? zaten 21 defa şampiyon olmuşuz bu ligde. 22 olmuş, olmamış ne değişecek?! önemli olan o değil. biz zaten şampiyonluğu da sadece ve sadece şampiyonlar ligi'ne direkt katılım ve maddi kazançları için istiyoruz bu sezon. çünkü bizim amacımız türk olmayan takımları yenmek ve uefa bunun için ön koşul olarak "maddi durumunuz sağlam olacak" diye bir şey getirdi 4-5 sene önce (bkz: ffp).

  ama galatasray'ın şimdi çok daha ciddi bir sorunu var: liseci zihniyet. bakın o sondaki ci çok önemli. bu adamlar galatasaray'ın başı ne zaman derde girse ortalıktan kayboluyorlar, kimse başkan adayı olmaya bile yanaşmıyor. sonra bir galatasaray aşığı gelip elini taşın altına koyuyor, işin ameleliğini yapıyor, sonra da bunlar geri gelip onu bunu bahane ederek adamın koltuğunu altından çekip alıyorlar.

  işte bu zihniyet çok zehirli... tam bir parazit! galatasaray başarılı olduğunda kazandığı finansal gelirlerin buhar olup uçmasına sebep olan bunlar, ve onların "sınıf arkadaşları". "aman benim devrem x var, maddi durumu iyi değil, ona şu görevi verelim" diyerek yönetiyorlar kulübü, ondan sonra transfer kontratı neden tersten fakslandı?

  galatasaray asla juventus'un italya'da yaptığını, lyon'un fransa'da yaptığını, bayern'in almanya'da yaptığını yapamaz. çünkü başarı beraberinde para getiriyor ve paranın kokusunu alan parazitler hemen kulübe doluşup kulübü hasta ediyor.

  buna dur demek lazım... ama nasıl yapılır ben bilmiyorum. adamlar tüzüğü öyle bir yontmuşlar ki kendilerine, dursun denen galatasaray'ın iliğini sömürmüş, kendi oteli için fatura kestirmiş adam ibra edilirken, galatasaray'a son 1 yılda mali disiplin getirmiş, kulübü kara geçirmiş bir yönetim ibra edilmiyor... ve bu ibra edilmeme için sunulan argümanlar ya yalan dolan dolu, ya da subjektif!

  ulan hiçbir şey bilmiyorsanız rakiplerin tepkilerine bakın! hepsi bugün son derece neşeli bu gelişme sonrasında. çünkü biliyorlar, cengiz giderse yerine muhtemelen galatasaray'ın içini boşaltmak için liseci zihniyetin atadığı bir kukla gelecek. ilk icraatlerinden biri de terim'le yolları ayırmak olur muhtemelen. daha ne istesin lan rakip?

 • var'ın geldiği ilk sezon göt başı dağıtanlar tarafından şampiyon olamamakla suçlanan takım. ki kendisi lig liderinden başka hala şampiyonluk ihtimali bulunan tek takımdır. ne gibi insanlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz yarebbim

 • benfica önünde karakterli bir top oynadı. en azından başı dik veda etti. devam etsin isterdik.

  not: bjk

 • bate borisov'un arsenal'ı yenebildiği avrupa'da ne dengimiz ne altımız ne üstümüz hiçbir takımı yenemiyoruz. kimi yenebiliriz çok merak ediyorum.

  prandelli zamanında başlayan avrupa laneti devam ediyor.

 • bu gece göstere göstere operasyon yapılmış iki kulüpten biri.

  öncelikle mağdur edilen taraf trabzonspor, başakşehir ve galatasaray maçlarında doğranarak yarış dışına itildi.

  ikinci kurban galatasaray, başakşehir’in bu akşam yaptığı açıklamadan net olarak görülüyor ki galatasaray “hak yiyen, haram puan alan, kollanan” takım görüntüsü verilsin istenmiş. “hani başakşehir kollanıyordu görüyorsunuz işte algı hep bunlar!” diye kamuoyunun önüne atıldı galatasaray ki buna hiç ihtiyacı yoktu bu takım her şekilde o maçı alırdı, yazıklar olsun bize tiyatro izletip arka planda kıs kıs gülenlere...

 • fb ile bjk taraftarlarını kardeş yapmıştı, onlara trabzonluları da eklemiş görünüyor.

  hadi 17 kulüp birleşip patlatın bir bildiri daha. haha.

 • sanılanın aksine transferlerde taraftar payı olmayan takımım.

  bu transferler öyle 1-2 haftada olmaz. adamlar gitmiş, izlemiş, araştırmış.

  marcao ve luyindama uzun süredir takip edilen isimler bu çok belli. keza, mitroglou ile de temaslar varmış benim anladığım bu çünkü yapılan anlaşma çok kebap.

  muhtemelen diagne ikinci tercihti tetteh'ten sonra, son güne kadar kovaladılar ama olmadı. alan olayı da biraz oyalama gibi geliyor bana. diagne'ye 10u basan, alan'ı çoktan alırdı yoksa adam tamamen paraya bakan bir transfer.

  eğer başkan taraftarın gazına gelseydi şimdiye alan'a yıllık 4.5, takımına 3.5, menajerine 3 milyon artı 3te imza parası verirdi panik şekilde. ama bu adamlar kulaklarını tüm ergenlere kapatıp sabırla beklediler ve sonuç ortada.

  resmen ince eleyip sık dokumuşlar, ffp ile sorun yaşamadan nokta transferler ile çözdüler işi. helal olsun.

  taraftarın bu adamlara özür borcu var

  edit: bir de eklemeden geçemeyeceğim, basın bile son 2-3 gün ayıktı luyindama ve mitroglou'ya. el altından güzel götürdüler işleri.

  bu adamları zaten alacaklarmış bu çok belli. taraftar sadece adamların kalbini kırdı ve ergenlik yaptı bu süreçte başka da bir şey yapmadı

 • sırf 17 maçta 20 gol attı diye diagne’ye 12 milyon euro verilir mi? onun yerine 19 maçta 20 gol atan fenerbahçe’yi alırdık.

 • cüneyt çakır'ın yönettiği son 10 galatasaray maçının 5'inde galatasaray'ın golü yok ve sadece 2 tane galibiyeti var. ama bir mal değneği "kralını getirsen cüneyt çakır kadar katkı yapabilir mi galatasaray’a" gibi dayanaksız ve külliyen yalan olan bir şey yüzünde en ufak bir kızarma olmadan yazabiliyor.

  ne demişler, allah rakibin de haysiyetlisini versin...

  edit: oha, adam jet hızıyla silmiş lan entarisini. inanılır gibi değil. ama ss almıştım, yani sana kaçış yok*...

 • parası olan kulübü babam da yönetir. psg'ye bak ne kolay yönetiliyor. ona rağmen uefa ile başı ağrıyor psg'nin.

  olum ne istiyorsunuz lan? bari elaleme bak ibret al... vizyon diye gelip küme düşme potasında ilk yarıyı ve bitiren ve "uefa'dan men yesek te olur boşver ffp'yi" diyen başkanlar var bu memlekette. şampiyonlar liginden namağlup lider çıkan kadroyu sata sata tüketen, "paralar nerde" denilen başkanlar var...

  adam geldi
  1. bizi dursun özbek'in kulübü tahakküm altına almasından kurtardı.
  2. uefa'dan kesin denilen cezadan kurtardı. yapılandırma ile yırttık.
  3. borç öde, galatasaray'ın mevcut borçlarında küçülme sağladı.
  4. cavanda gibi bir çöpten 2m kar etti. (bence en büyük başarı)
  5. en pahalı satışımız ndiaye (16m €) yapıldı.
  6. tff hoca ile uğraşırken hocanın yanında durdu, bir sürü ceza aldı, susmadı.
  7. şu ana kadar "çöp" diyeceğimiz bir tane transfer yapmadı. (nagatomo, onyekuru, akbaba) (muğdat, ömer zaten yedek diye alındı)

  bazen konuşmalarında hata oluyor ama metinsiz konuşuyor. metinsiz konuşabilmek kolay iş değil, pratik zeka örneği. zaten onun için de sözcüler ayarladılar.

  tek eleştirim basketbol şubesine yeterli desteği vermemeleri. basketbol bu kadar boşlanmamalı.

  edit: imla.