galatasaray

 • yanıcı ve parlayıcı sentetik madde bağımlısı müptezeller ile 19 kere şampiyon olmuş 21 kere kutlamış 28 kere şampiyon olduğunu düşünen falcı büyücü müptelası ibişleri hoplatmaktan bıkmayan türk futbolunun ağası.

 • bugün şampiyonluk maçında skor 0-0 iken net penaltısı hakem ve var tarafından her zaman olduğu gibi görmezden gelinmesine rağmen, hem rakiplerini hem hakemi yenen takımım..

  kadrolu var hakemleri, hissiyat penaltıları ile yarışta tutulanlar kendi hayal dünyalarında şampiyonluklarını kutlamaya devam edebilir.

  evet galatasaray evindeki maçta çok kötü oynadı ve maçtaki tek şutla -ki o golü galatasaray, fenerbahçe'ye atsa bu nasıl gol, kaleciye faul var, operasyon diye camia ve medya olarak ağlayacaktınız..- rakibine mağlup oldu da 2 sezonda 4 maçta rakibine 1 isabetli şut çekebilenler, bir maçı kazandı diye ne güzel seviniyor be..

  rakibi ucuz penaltılar ile yarışta tutuldu, yöneticileri sıradan vatandaşın ağzından çıksa adli ceza alacağı sözleri sarf edip ceza almadı, futbolcuları adam dövdü, 4k çekimde maç sonu taraftarı ile küfür etti, yayın açıp bir daha küfür etti, s.k.ni t.şş.ğını gösterdi 1-2 maç göstermelik ceza aldı..

  şımardıkça şımardı, o yüzden gerçeklik algısını yitirdi.

  biz bugün ve yarın şampiyonluğu çılgınlar gibi kutlarız, sonra yeni sezona hazırlanmaya başlarız.

 • aslında bugün şampiyon olursa sosyal medyada çok iyi bir post düzenleyebilir.
  fenerbahçe 99 puanla bitirdiğinde bunu "yüklenme çubuğu" olarak gösterip %99'da error hatası verdirebilir.

  örnek : "loading 90-95-99.. sonra -> loading failure
  status : championship can't be reached at this moment
  error code : galatasaray
  please try again next year"

  sonrasında da gs logosu ve altın rakamlarla 24.
  bir anda aklıma geldi,fena olmaz açıkçası.

 • tarihinin en büyük derslerinden birini almış kulüp. bunu hata payı varken almış olması önemli.

  1- rakibiniz pazartesi idmana çıkıyorsa siz 2 gün izinle çarşamba çıkamazsınız.

  2- rakibinizin matematiksel olarak şansı varsa ve ismi fenerbahçe'yse dikkatli olmak zorundasınız. fenerbahçe kesin kaybedilecek denilen maçları kazanır. kesin kazanır denilen yerde sorun yaşar genelde.

  3- siz şampiyon olmadan şampiyon olmuş gibi hareket edemezsiniz.

  4- kendi sahanızda bile olsanız ben büyüğüm o puanı çalışmadan da alırım diyemezsiniz.

  evet acı verici ama aslında çok öğretici bir zafer oldu. fenerbahçe galatasaray'a önemli dersler verdi.

  aslında beşiktaş bizi alkışlayacaksınız derken ve hezimete uğrarken , fenerbahçe ilk maç gaza gelip şut atamazken de ders alınabilirdi ama galatasaray'ın başına ilk geliş.

  rakibinize saygı duyacaksınız. futbolda küçümseme yoktur.

 • hiçbir şey olmadı.

  son 30 yılda şampiyonluklarda
  2018-19 içerde 2-2, dışarda 1-1
  2017-18 içerde, dışarda 0-0
  2005-06 içerde 0-1, dışarda 0-4
  97-98 içerde 2-2, dışarda 1-3
  96-96 içerde 0-4, dışarda 2-3 bitti maçlar ve galatasaray, fenerbahçeyi yenemeden şampiyon oldu.

  2011-12, 2005-06, 99-00, 96-97, 92-93'te iç sahada yenildik ama şampiyon olduk.

  son 10 senede iç sahada 1 galibiyetimiz var. o da şampiyon olup çıktık, lig bitmişti.

  ama son 10 yılda 4 şampiyonlugun var, rakibinin 0. eğer bu sezon olursan 5 olacak.

  19 mayıs 2024 gecesi mağlubiyete sinirlendim. şampiyonlugun gazı kaçtı, konya maçını izlemem, kutlama falan da yapmasınlar dedim ama geçti.

  eğer olursak 1 gün sevinecegime 5 gün sevineceğim, 1 konuşacağıma 5 konuşacağım.

  çünkü ben yukarı tek tek yazmasam belki kimse kim kimi hangi skorla yendi tel seferde hatırlanmaz ama geriye 10 seneye bakınca rakibin 0 şampiyonlugu var şak diye söyleyebilirsin.

  bu sezonda herkes şampiyonu yazacak.

 • kibirin neden gunah oldugunu uygulamalı öğrendi.

  kaleyi bulan sutu yok diye dalga gectiği rakibinin kalesine sut atamadı.

  duran top organizasyonlarında neredeyse ligin en iyisi iken ve rakibi en cok bu yuzden eleştiriliyorken golu kornerden yedi.

  teknik direktör kalitesi olarak ligin en iyisi iken rakibinin en zayıf halkası buydu, hep bununla haklı olarak övündü; ama taktik ve oyuna mudahele olarak rakibine ezildi.

  motivasyon, konsantrasyon ve kritik anlarda reaksiyon vermek ile meşhurken rakibi kendisini psikolojik olarak bertaraf etti.

  arada tokat yemek kendine getirir. bir musibet bin nasihatten iyidir; neyseki kayıp sanıldıgı kadar buyuk degil. sampiyonluk hepsine sunger ceker.

 • sezon başında sözüm ona, şampiyon olmak için fıtratımızda olmayan işleri yapacağız diyenlere, hakemleri gördüğünüz yerde dövün diyenlere, kurduğu trol ordusu ile her türlü manipülasyonu yapanlara, son dakika penaltılarıyla yarışta tutulanlara, sızdırılan çakma videolarla algı peşinde koşanlara, ligdeki uydu takımlarıyla yalnızlaştırma politikası gütmeye çalışanlara, tarihi 2. bayezid'e dayanan bir camiayı terör örgütleriyle eşleştirmeye çalışanlara, bu maç da dahil tüm sezonun hesabını kesme günü bugündür. bugün sadece şampiyon olmak için değil tüm bu sezondaki yapılan her türlü
  pisliğin hesabını sormak için oynamalıdır.

 • galatasaray, ölüm kalım maçına çıkarsa, öldürür..

  sir winston churchill”…

 • bir fenerbahçeli olarak söyleyebilirim ki şu anda dünyanın en formda bir iki takımından biri. xabi alonso'nun leverkusen'i ve ancelotti'nin real madrid'iyle gözüm kapalı aynı kefeye koyarım. ligin bitimine 2 hafta kala stresin, baskının bu kadar yüksek olduğu bir anda iki defa geriye düşüp 3-2 maçı almak (rakibin de küme düşecek olma durumunda olduğunu unutmayalım) avrupa liglerinde çok az bir takımın sahip olduğu bir mental güce işaret ediyor. inanılmaz bitirici bir futbol. son 12 ligin maçın 11'inde rakibe attıkları ilk isabetli şutu gole çeviren bir takımdan bahsediyoruz.

  bırak yenilmeyi, berabere bile kalmıyor galatasaray. en son ne zaman puan kaybettiğini ben hatırlamıyorum. bir tek prag'dan 2 maçta 6 gol yiyip elendi avrupa'dan, ona da tesadüf demek lazım. prag balı diyelim biz ona. ama türk takımlarına karşı hayvan gibi güçlü. fenerbahçe işte böyle bir takımla karşılaşacak haftaya. işimiz çok ama çok zor böyle bir gs'ye karşı.

 • atalanta finale çıktı avrupa liginde. çok mu bütçeli takım, çok mu yıldız futbolcusu var? artık bu takımların yerinde bizim takımlarınız da olabilmeli. hala 24 sene önce aldığımız kupayı konuşmamalıyız.