galatasaray

 • bir beşiktaşlı olarak tebrik etmek istediğim takım. lig 1 hafta daha uzun olsa kesinlikle şampiyon olurdu. mayısların takımı olduğunu gösterdi. bu ligde şampiyonluk yarışına girdiğin zaman seni en zorlayacak takım galatasaraydır. kupa kazanma alışkanlığı genlerine işlemiş. seneye yeni bir rekabette görüşürüz ebedi dostumuz.

 • kitapta yazıyor kardeşim kitapta.. real madrid'den, bayern münih'ten uzak durun mayıs ayındaki galatasaray'dan kaçın kaçın diye.. mayıs ayında galatasaray ile yazı tura bile atılmaz.

 • eğer bu takım bu sene de buradan şampiyon olursa rakip takım taraftarları aklı muvazeneleri tamamiyle yitirebilirler, yine de çok zor ama bir umuttur yaşamak diyoruz.

 • ankaragücü karşısındaki mağlubiyetine üzülemediğim takımım. insan üzülsün de istiyor. tüh lan nasıl oldu da yenildik, maçın hakkı bu değildi falan demek istiyor. ama maalesef maçın hakkı tam olarak buydu.

  oyuncu tercihlerinin yanlışlığı ve kazanan takım bozulmaz gibi şeyler sayfalarca yazılmış zaten. ancak oyuncu tercihlerinden ziyade takımın daha büyük problemleri var ki bu problemler direkt teknik heyete ve fatih hocaya yazar.

  sahada oynan oyunda ve oyunun dışında da sorunlar var. haftalardır alınan galibiyetler kimseyi yanıltmasın. bariz bir şekilde ortada ki iyi top oynamıyoruz. iyi oynar gibi gözüktüğümüz maçlarda ise hep aynı şeyi yapıyoruz ve bu noktada rakibin bizi isteğimiz dışında oyuna itmemesi gerekiyor.

  ömer bayram soldan topu alıyor, orta açıyor ama açılan orta dağlara taşlara gidiyor.
  linnes oyuna giriyor sağdan orta açıyor ama bir tane adam topla buluşamıyor, topu indiremiyor, kafa vuramıyor. bu noktada yapılacak 2 şey var. ya bu adamlara orta açmayı öğreteceksin ya da çekeceksin bunları diyeceksin ki bunları bunları yapmayın.
  ya hocam allah aşkına, şu ömer bayramı bir kere karşına alıp şöyle bir kere konuştun mu? sanmıyorum.

  duran toplar desen facia. takımın duran top çalışmadığı belli.
  e yakaladığımız kontraları değerlendiremiyoruz. topu alan stop edip etrafında dönmeye başlıyor. bir mıy mıy hareketler, götüm götüm pas yapmalar. hiç mi çalıştırmadın hoca sen bu takımı kontraya çıkmaya?

  demek ki teknik heyet ve teknik direktör görevini layığıyla yapmıyor. ya bir lakaytlık var ortada ya da aşırı bir özgüven. hadi ligi sonuna kadar götürürsün bir şekilde. kalırsın yarışın içinde. şampiyon da oluruz olmasına. ama bu futbolla bizi avrupada delik deşik ederler. günümüz futbolu bu anlayışı kaldırmaz. oyuncuların nerede duracağı, nereye koşacağı, kime pas atacağı vb. bunların net bir şekilde belli olması lazım. dakika dakika plan çizmen lazım. rakibi analiz etmen lazım. ama hoca detaylarla, bu tip işlerle ilgileniyor mudur veya yardımcılarının ilgilenmesini sağlıyor mudur? sanmıyorum.

  fatih terim bir galatasaray efsanesidir ancak gelinen noktada sürekli olarak kaostan beslenmesi, açıklamaları, ceza alması, tepeden ve kibirli bakışı insanı bezdiriyor. ya kaybettiğimiz bir maçtan sonra da oyunla ilgili açıklama yap. kes şu evlatçılığını da formayı hakedene ver. bir iki varyasyon çalıştır da sahada görelim diyelim ki "ha bu takım buna çalışmış belli". ben takımda çalışılmış hiçbir şey görmüyorum. hocanın genel anlamda oynatmak istediği oyun belli ama genel anlamda belli. detaylarda yokuz. bir de diziliş belli işte 4-1-4-1. sahaya çıkacak oyuncuları da yazdı mı tabloya tamamdır. daha ne olsun bir de işin teknik, taktik kısmıyla mı uğraşsın? ondan sonrası maç içerisindeki dinamiklere bağlı. saldım çayıra mevlam kayıra gidiyoruz. kazandığımız maçlarda da böyle bu. 4 sene oldu ya. 4 koca sene. hala ne oynandığı belli değil. ama olsun 2 tane maç kazanırız arka arkaya her şey unutulur gider. ancak olur da avrupaya gidersek çıkar kokusu.

  uzun lafın kısası ya sene sonunda bırakacak ya da gerektiğinde kendisine yol gösterebilecek, yardımcı olacak, işini bilen profesyonel antrenörlerle çalışacak. selçuk falan napıyor biri bana anlatsın allah aşkına. ümit davala, levent şahin falan ne işe yarıyor bu adamlar?

 • gomis'e 500 bin euro zam yapmamak için başkalarına 30 milyon euro ödeyen takım.

  gomis ise bu olaydan sonra gittiği yerde 68 gol attı.

 • biz güzel şeyleri haketmiyoruz arkadaş. iki kafamız dağılsın diye futbol'a sarıyoruz. orada da yok ffp var yok şu var yok bu var diye koskoca transfer dönemini dişe değer bir oyuncu almadan kapatıyoruz. üstelik yöneticilerin "50 gün daha var, gs'de transfer bitmez" söylemlerine rağmen.

  şimdiki yönetim suçlu değil diyen kişilere binaen, ünal aysal çok büyük paralar harcayarak başarı elde etti. oluşturduğu kemik kadronun ekmeğini duygun yarsuvat ve dursun özbek yedi. bu üç dönemde o kadar hesapsız kitapsız paralar harcandı ki bu günlere geldik. mustafa cengiz yönetimi gelmeseydi muhtemelen daha büyük cezalar alacaktık uefa tarafından. 3 yıl 4 yıl men gelebilirdi. keşke gelseydi. gelseydi de kulüp yapılanma sürecine girip daha kararlı adımlar atabilseydi.

  bu yönetim sonuna kadar suçlu. hadi bonservis ile alamıyorsun anlarım, kaç tane free transfer vardı. veteran meteran, 1 yıl kalmış şurada ffp bitimine. bu seneyi de bu şekilde kurtarmalısın. fatih terim yanaşmıyor buna belli ki. peki tamam, genç oyuncu getireceksin o zaman. hauge gibi isimleri demiyorum, 1 yıl sonra jens petter hauge olacak isimleri diyorum. 100-200 bin euro'ya getireceksin.

  elalem falcao'nun maaşına takım kurup avrupa macerasında grubu lider tamamlıyor. biz daha ön elemeleri geçemiyoruz. hep demişimdir, yine söylüyorum. feghouli, belhanda, falcao gibi isimler potansiyelleri 10/10 olmasına rağmen 5/10 oynayacağına, kerem , ali yavuz kol gibi potansiyelleri 5 olup 5/5 performans veren isimler oynasın ki en azından mücadeleyi görelim.

  herkes artık farkında, ben bir galatasaraylı olarak takımda yıldızlar görmek istemiyorum. yıldız potansiyeli olan isimleri görmek istiyorum. başarıya aç, verilen fırsatları değerlendirmek isteyen topçular izlemek istiyorum.

  bugün babeli belhandayı feghouliyi kadro dışı bıraksak şuan ki halimizden 1 gram eksilme olmaz.

  sıkıldım artık gerçekten, ülke yönetimi berbat, ülke ekonomisi berbat. kendimizi futbola verelim diyoruz, futbol kulüpleri berbat yönetiliyor. futbolu yönetenler birilerinin iki dudağının arasına bakıyor. ekonomiler berbat. elalem takımına 4.8 milyon euroya geleceğin yıldızını alıyor biz çıkarıp da veremiyoruz. gerçekten bıktıh ya

 • bu akşam babel'le başlayarak zaten maçı karşı takıma hediye etmiş takımım.

  mis gibi etebo taylan belhanda orta sahasıyla çıkmalı, emre kılınç'ı sol çizgiye atmalıydı fatih hoca. babel'den hala ne bekliyor bunu gerçekten anlayamıyorum. kaç maçtır sıfır katkı yaptı! çok yazık oldu çok.

 • adam isveç takımı göteborg'un bile iki kere kazandığı kupayı aldığı için övünüp duruyorlar demiş. geri zekalı işte sen o kadar boktan bir takımı tutuyorsun ki o götü boklu takımın iki kere kazandığı kupada en fazla çeyrek final oynayabildin. utanmadan birde biz bu forma ile çeyrek final oynadık diye reklam çektin. şimdi de gelmiş utanmadan laf söylüyorsun. birde demiş fatih terim istifa diye hastag açacakmışız. en son kaçacak diye laf atanların hali ortada. ona göre ayağınızı denk alın.

 • bir his takımıdır.

  bugün galatasaray'ı yanında görmek isteyenler, dün galatasaray'ın karşısında birleşip, önünü kesmek için her türlü rezilliği yapan insanlardı.

  ama bir şeyi unutmayın; galatasaray ulu ve yalnız bir dağdır, kimsenin yanında olmaz. çünkü buna ihtiyaç duymaz.

  bugün anca damadı aleyhine bağırabildiğiniz, başarı için kendisine 1001 yalakalık yapıp, kötü zamanda da laf etmeye maçanızın yemediği şahsı bu taraftar kendi stadında ıslıklamış ve stadyumdan yollamıştır. buna rağmen şampiyonluklar kazanmaya devam etmiştir.

  velhasıl galatasaray'ın hedefe ulaşması için herkesi ezmesi gerekliyse, galatasaray çıkar herkesi teker teker ezer.

  ezmiştir de!