debe başlıkları

bedelli askerlik

 • tek bir şey söyleyeceğim celp dönemleriyle ilgili, allah belanızı versin.

 • valla ben bedelli ayağına 20 gün gittim, inşallah kalkar amk saçma sapan rezillik.. ben çektim siz çekmeyin.. umarım bu saçmalığı kaldırırlar da sefalet çekmezsiniz gencolar

 • ben gittim siz de gitmezseniz kamu malına zarar veririm diye tehdit edenler olmuş. güzel kafalar. uzun dönemler de 12 ay boyunca kamu malına zarar mı versin? ne hırs dolusunuz arkadaş, ne gözü dönmüşlük bu. bunu diyen adam karısına da döver, hesap tartışmasında birilerini de bıçaklar.

 • türkiye cumhuriyetinde vatandaş olarak bulunup askerliğe gidecek yaşa gelecek kadar vakit geçirmiş bireylerin sanki hayatlarında hiç türkiye cumhuriyetinde yaşamamışlar gibi hakkında "21 günü kaldıramazlar abi" gibi ya da "ne demek 2020'ye kadar uzayacak celpler saçmalamayın aq" gibi büyük büyük laflar ettikleri askerlik tipi.

  sevgili dostlar;

  burası türkiye cumhuriyeti. yarın bir karar ile tek sayı celpler 21 gün gidecek, çift sayı celpler 90 gün çıplak şekilde habur sınır kapısına zincirlenecek deseler şaşırmayacaksınız.

 • birileri gelip "yasada 3 kasım son gün diyor, uzaması için yasa değişmesi gerekli boşa çırpınmayın" vs. demişti. şimdi mesajı yazanı bilmem nesini bulmakla uğraşmayacağım.

  ama şunu yazmak istiyorum, ne oldu lan yaprağım 4 kasım'da bile adamlar bankaları mankaları açık tutup başvuru yapmalarını sağlıyor milletin. bildiğin uzatıldı işte başvuru süresi.

  demek ki birileri talimat verince yasa masa dinlemiyor iş. emir demiri keser.

  askerlikte mantık aramayın dediniz, bizde ona riayet ediyoruz işte. 21 gün de böyle pattt bir emir gelip kalksa ne iyi olur değil mi?

  mesela sizin başka bir versiyonunuz vardı. bedelli anayasaya aykırı diye bedeli bekleyenlere sövüyordu. 5 tane bedelli çıktı üstüne amk hala ağlıyorlar. lan bir salın işte göt olmaya doymadınız.

  1 milyona yakın insanız, başvuru tarihinin kasım sonuna kadar uzamasını da isteriz, 21 günün kalkmasını da isteriz, her şeyi isteriz lan size mi soracağız. devlet kulak verir de 1 milyon insanın gönlünü almak isterse 21 günü kaldırır, başvuru süresini de uzatır. son güne, son saniyesine kadar direteceğiz talebimizi. buraya gelip gelip boşuna diss atmayın.

  tanım: 4 kasım pazar günü bankaların ve şubelerin açık kalarak insanların başvurmasını sağlayacak olan yasadır.

 • sana orda 5 yıldızlı otel konforu sunacaz diyen mi oldu diye nefret kusanlar var hala. benim gitmek gibi bir isteğim oldu mu? ayrıca, rahatsız oluyorsan başlığı okumazsın olur biter. türk insanının birbirine ettiğini gavur dediğiniz adamlar bize etmez, eminim uzaktan izleyip düştüğümüz hallere, birbirimize hayatı dar etmemize gülüyorlardır.

  mind your own business olayını bi çözemedik gitti.

  ayrıca, amerikan askeri operasyona kasa kasa birası fındığı fıstığı ile gidiyor, mobil tuvaletinden playstation'a, ne bileyim her türlü imkan var. inanmayan kuzey ırak operasyon görüntülerini açıp baksın.

  bizim askerimizde niye yok? asker ocağı neden hep eziyetle anılıyor? bizim askerimiz de en kralına layık ama asker olmak isteyen, o düzeni sevene.

  neden hala birbirimizi birşeylere zorlayarak birbirimizin hayatlarını zorlaştırıyoruz ki?

  mühendis olmayan adamı alıp şantiyeye kapatıyor muyuz? doktor olmak istemeyen bi adamı alıp zorla ameliyathanede tutuyor muyuz? ne bileyim şoför olmak istemeyen bi adamı alıp zorla uzun yola gönderiyor muyuz?

  askerlik bir tercihtir, bir meslektir ve mesleklerin en zorlularındandır. maaşları yüksek, çok iyi şartlarda, yan hakları, insani hakları, çalışan hakları en üst düzeyde olarak, ciddi elemeler sonucu seçilmiş seçkin kişiler tarafından icra edilmelidir. bu anlaşılması çok zor bir husus değil.

  vatanımızı, canımızı ne bedellilere ne kısa dönemlere ne de uzun dönemlere emanet edebiliriz. sıfırlama dediğiniz atış için bile en az 9 atış gerekir o bile yapılmıyor, seferberlik emri versen ne olur bu insanlara vermesen ne olur? vatanımızı, canımızı ancak profesyonel olarak bu mesleği yapanlara emanet edebiliriz. ameliyat olacağınızda işin ehli doktor mu ararsınız 20 tane 2 3 hafta hastanede vakit geçirmiş mühendis, işletmeci, ekonomist mi alırsınız? abi az bi kesiyim dese bunların eline neşter bile verdirtmezsiniz. bankada sadece sıra beklemiş bi adama al hayat boyu birikimlerim bunlar sen yönet der misiniz? 10 lira bile vermezsiniz.

  askerlik profesyonel bir meslektir.

 • entry'lere göz gezdirdikten sonra belki birilerinize faydası dokunacağını düşündüğüm için bilgilendirmek istedim;

  arkadaşlar yüzde 93'ünüz zihinsel engelli olduğu için çürük raporu alabilir. muafsınız, toplu taşımaya falan da para vermeyin.

 • 21 gün askerlik yapmış gelmiş birisi olarak, ben yandım fakat başkası yanmasın diyerek 21 gününün iptal edilmesini dilediğim uygulamadır.

  ayrıca ücretsiz izin denilen bir ucube var. bu dönemde ücretli izin yapamadık, maaş alamıyoruz.

  şimdi aşağıda insanlar ne zor durumda askerlik yaparken vs diye saçmalayanlar olacak. kimse kıskançlığından laf salatası yapmasın, sana denk gelmedi bana geldi ben bedelli yaptım sen de uzun dönem yaptın. ayrıca fakir-zengin yok, benim koğuşumda inşaat işçisi de vardı. 15bin tl'yi bir araya getiremeyen adam bir zahmet siktirsin askere gitsin. hiç hümanist olamayacağım. bir yanda 12 ay, bir yanda 15 bin tl. ben 21 gün yapmamak için bir 15bin daha verirdim. fakir - zengin edebiyatı yapan adam kıskançlığından çatlıyordur.

  devlet çıkarmış bu yasayı bana yararlanmak düşer. itirazı olana mahkeme yolu açık burada ötmeyin. gidin çok sevdiğiniz vatanı mahkemeye verin, aihm'e verin.

 • (bkz: ahahah) bu neyin hazımsızlığı arkadaş. 20 gün giden de yemin etmedi mi? asker olmadı mı? hepsi bir işte. sanki 6-12 ay giden ispanyayi fethetti. parayla yapılıp, vatana millete hayırlı olunan askerlik biçimidir.

 • an itibariyle tamamladığım uygulamadır.

  uzun dönem askerlik yapıp burada bedelli vatan hainliği diyenleri daha iyi anladığım askerlik seysidir. uzun dönem yapıp askerliği öven adam cidden toplum içinde sürekli ezilen adam bunu anladım. zavallı bir kimliğe sahip.

  gittim gördüm ne askerliğe ne vatana ne de kendime bir faydam olmadı. üzerine devlete yük oldum. tek yaptığım izmarit toplamak, koğuş temizlemek, nöbet tutmak, günde 2 paket sigara içmek, gözlerimi yumup çıkan yemeği yemek, soğuk algınlığı ilacı alınsın diye doktora neredeyse yalvarmak, meyve yiyememek, soğuk suda duş almak, 3 tane mermi sıkmak, leş gibi kokan adamlar içinde yatmak. günde 15 defa 4 lü sıra hizasi yapmak. yani vatan ile ilgili hiç bir şey öğrenmedim arkadaşlar. bunları 21 günde yaparsanız bedelli, 6 ayda yaparsanız poşet, 12 ayda yaparsanız uzun dönem oluyorsunuz. yarın bir gün bir ihtiyaç olursa tüm uzun dönem erler gibi ben de silah kullananamam.

  hayatımda en boş geçen, bir an önce unutmak istediğim zaman dilimidir.

  zorunlu askerlik görevi bir erkeğin hayatındaki en büyük zaman kaybıdır. bir an önce profesyonel ordu!!!

  edit : aşağıda saf katıksız süzme bir orman çocuğu hala tunceli'deki asker diyor. oğlum mal mısın? aptal misin? kafan almıyor mu? ben bu sistem kalksın diyorum. kimse zorunlu asker olmasın. çok meraklıysan sen siktirir gidersin. yeter lan sikecem sizin demogojinizi. eğer tunceli'de dün iki asker donup şehit olduysa tek sebebi var o da sensin. emin ol o askerler senin korkakligin ve tembelliğin yüzünden ölüyor. günahları senin boynuna olsun