muharrem ince

 • her şeyin fitilini ateşleyen bir lider olarak her zaman akıllarda ve gönüllerde olacağından hiçbir şüphem yok.

  sen o ilk kibriti çakmasan bugün istanbul'u kazanamamıştık muharrem abi, iyi ki varsın.

 • çok güzel heyecan vermişti yıllar sonra. bakmayın siz boş beleş sözlere. değişimi, değişim heyecanını başlatan ilk kişidir.

  insanlara değişimin imkansız olmadığını, mümkün olduğunu göstermiştir. sırf bu yüzden bile önemlidir.

 • herkes yazmış ama şu an tvde izlerken aklımdan geçenleri kendi tarihime not olsun diye başlığına yazıyorum:
  tam da şu an ekrem imamoğlu'ndan kriz yönetimi, seçim spekülasyonu yönetimi nasıl olur dersi alıyor olmalı.. sen de o akşam bu kadar kararlı olsaydın belki şimdi her şey daha farklı olurdu hocam be yazık ettin umutlara.. bu gece sen de vicdanınla hesaplaşıyorsun gibime geliyor.
  bir tarafta 5 yıl önceki haksızlığı sineye çekmeyip yarıştan kopmayan bir mansur yavaş bir tarafta hakkını sonuna kadar arayan ortalardan kaybolmayan bekleme yapmayan bir ekrem imamoğlu işte sahalarda görmek istediğimiz siyasetçiler.

 • babam hep derdi ruzgar ne tarafa eserse millet götünü o tarafa doner. inanmazdim. seçim öncesi ne kadar arkasinda duran insan varsa bugün arkasini donmus. iktidar kulağımızın arkasını bile birakmamisken, bu adamin ufacik hatalarina suan neler deniyor. hepimizi umut dolu ruzgarlarla aldi götürdü 17 yıldır renksiz dunyamiza 2-3 ayligina renk verdi. kimse muharrem ince için allah demedi, kizacaksaniz cocuksu umudunuza kizin, kizacaksaniz bu halka kizin, kizacaksaniz din adi altinda sömürenlere kizin. adamin suçu yok beyler. boşuna kandirilmis gibi davranip kendinizi de salak durumuna dusurmeyin.

 • muhaliflerin neden kaybettiğinin göstergesidir.
  bizim putlarımız yok, liderlere tapmıyoruz.
  dün sevdiğimizi yeri geldiğinde eleştirebiliyoruz.
  vazgeçmeyi, körü körüne bağlanmayı sevmiyoruz.
  yanlış yapanın üstünü çizebiliyoruz.
  işte bu yüzden biatçılara yenik düşüyor, %52'lik kısmı bir türlü ikna edemiyoruz. görünen o ki put yapmayı beceremeyişimizden oluyor bunlar.

 • kendisini çok çok çok sevmekteyim... mustafa kemal gibi kokuyor demiştim.

  ama son dönemlerde özellikle seçim sonrasındaki hareketlerini anlayamıyorum, gerçekten iyi niyetle anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum...

  seçim sonuçlarını kedi gibi kabul etmesini anlamıyorum, o gece ekranlardan kaçmasını anlamıyorum, iktidarın ve havuz medyasının kendisini övmesini anlamıyorum, arkasından yürüyen milyonları hiçe saymasını anlamıyorum, bir daha chp'ye aday olmayacağım dedikten sonra darbe yolu ile genel başkanı indirmeye çalışmasını anlamıyorum,

  herşeyi geç, bitik chp'nin oyu belli iken chp sevdasını anlamıyorum, yeni bir oluşumun liderliğinden imtina etmesini anlamıyorum, hepi kökü %25 olan ve halkın çok büyük kısmı tarafından net bir şekilde nefret edilen bir siyasi nostalji uğruna geleceğimize olan umuttan vazgeçmemizi anlamıyorum.

  ben bu adam için hayatımda yapmadığım şeyleri yaptım, hala da yaparım, siyasi bir organizasyona para yolladım, sandık başında müşahitlik yaptım, kavga ettim... hala da yaparım ama muharrem ince kan kaybediyor... anlamıyorum hocam...

  hocam sen de mi düzenin adamı oldun? sen de mi ortak gayeye hizmet eder oldun?

  yapma bize bunu, ne olur yapma! çekin vurun daha iyi aq!

 • gerçekleri duymak istemiyorsanız dinlememeniz gereken siyasetçidir.

  adam gerçekleri çatır çatır suratımıza söyleyip, uyanın artık diyor. efendiler buradan hala sallıyor seçim gecesi açıklanamayan olaylar var. he yavru he, ufo görüldü, poltergeist vakası vardı o gece. muhalefet kaybetti işte, bu kadar basit. arkasında bir komplo teorisi aramaya gerek yok. en yakın rakibine 10 milyon oy fark atmış biri cumhurbaşkanı seçildi. bu gerçekle yüzleşin diyor muharrem ince.

  seçim gecesi niye ekranlara çıkmadı. iyi ki çıkmamış. alelacele ekranlara çıkanların nasıl saçmaladığını gördük, chp adına utanç verici bir geceydi. muharrem ince bu soytarılıktan kendisini soyutlayarak son yılların bir siyasetçi adına en iyi işini yaptı.

  kendisinden umutluyuz. bir şeyi çok doğru söylüyor. önümüzdeki seçim 5 yıl sonra olmayacak. ve biz yine onun yanında olup %30'u nasıl % 51 yaparız sorunsalını aşmaya çalışacağız. mücadele etmek böyle birşeydir.

 • 4 günlük bir tatile çıkmasını bir türlü anlayamayanlar bana şu karikatürü hatırlattı.

  50 gün 100 küsur miting. deli misiniz?

 • aman sakın ha, bu pembelere kanıp parti falan kurmaya kalkma, gidip youtube kanalı açma dediğim politikacı. ekşiye dikkat et, kaç adam harcadı bu lavuklar saymakla bitmez. gaza gelme.

 • oğlum bu adam twitterda yazmayınca, sosyal medyada aktif olmadıkça, sevgilisinden mesaj alamamış delikanlı gibi üzülüp ''acaba ne yapıyor şimdi'' diye düşünen bir ben miyim?

  bi taraftan şeytan alttan alta dürtüyor, yaz ''uyudun mu'' diye.

  biz uyumadık!