muharrem ince

 • çatı aday fikrine sıcak bakmadığını ve tek başına iktidar olacaklarını söyleyerek konuşmasını tamamladı. yorum yazmayacağım

 • destekçilerinden bazılarının kemal kılıçdaroğlu'ndan "bay kemal", chp'den "y-chp", "yerli ve milli olmayan chp" vs şeklinde bahsettiği kişi.

  bilin bakalım bunlar kimlerin jargonu..

 • aktrollerin canla başla savunduğu kişi.

  "ama bu sistemde oyları bölmez, muhalefete zarar vermez" diyen muhalifler de var ama onların da kafası çok çalışmıyor.

  tüm muhalefet partileri atıyorum ekrem ya da mansur'un ortak adaylığını kabul ettiği zaman, ki görüşmeler ortak aday çıkaracaklarını gösteriyor, muhalefet tam seçimi ilk turda bitirecekken çıkıp da kendisinin aday olmayacağını garanti edebiliyor mu bu arkadaşlar merak ediyorum. bu durum yaşanırsa nasıl oyları bölmek olmuyor bir açıklasınlar da biz de öğrenelim...

  ince'de öyle bir ego var ki, ben olamıyorsam kimse olmasin diye mansur'un ya da ekrem'in adaylığını bile sabote eder. at fav'a bekle.

  edit; yeri gelmişken, 1990'larda ideolojik olarak hemen hemen farkları olmayan sol liderlerin kendi egoları için solu bölüp refah partisini nasıl kazandırdığı ve ülkeye erdoğan'ı armağan ettikleri ile ilgili daha önce de paylaştığım bir tweet akışını tekrar buraya bırakayım. okumayan varsa okumasını öneririm.

  https://twitter.com/…tatus/1291698512195997698?s=19

 • atatürk'ün muzeye çevirdiği ayasofya'yı tekrar cami yapıp, hutbesinde atatürk'e lanet okuyanların davulunu çalıp "davet ederlerse seve seve gelirim cuma namazı için ayasofya'ya" diyen muharrem ince, chp'yi atatürk'ten uzaklaştığı için terketmek zorunda kalmış. selahattin demirtaş'ı cumhur başkanlığı adaylığı sırasında ceza evinde ziyaretine giden muharrem ince, chp'yi hdp ile yakınlaşmasından rahatsız olduğu için terketmiş. oruç reis neden geri döndü, libya mavi vatan meselesi ne oldu? diye soramayan muharrem ince, chp ne işimiz var libya'da dediği için chp'yi terketmiş. sen muhalefet seçmenini aptal mı sanıyorsun sayın ince? kabak gibi ortada bu ayrılığın kişisel sebeplerden ötürü olduğu. ama delikanlı gibi bunu söyleseydin, deseydin ki "kılıçtaroğlu parti içinde delege otoriterliği kurmuş bu yuzden genel başkanlığı uyelere rağmen işgal ediyor" haklı diyebilirdim. ama sen gidip olmadık yerlerden muhalefeti çökertmeye ve adeta kaba pisleyerek bunu yapmaya çalışıyorsun. tam da cumhuriyet, laiklik ve atatürk düşmanlarının istedigi gibi.

 • * chp'de parti genel başkanlığına aday olmam dedi; oldu.
  * chp'den istifam söz konusu değil dedi; istifa etti.
  * parti kurma gibi bir olayım yok dedi; parti kuracağını söyledi.
  * seçim gecesi avukat ordusu hazır, gerekirse ysk önüne yığarım dedi; otel odasından adam kazandı dedi.

  evet, işte böyle birisi muharrem. kendisini övenlere bakıyorsun yüzde 70'i ak troll. kalanı ise atatürk de atatürk diyen, atatürkçülükle zerre alakası olmayan, ülkücülerin, ümmetçi olmayan versiyonu ulusalcılar.

  hele ki istifa ederken, sarf ettiği ifadeler, net olarak akp'ye koz vermiştir.
  resmen tayyip erdoğan ağzı ile sözler demiştir.
  şu an yandaşlar ve yandaş medya sevinçten deliriyor.
  şu an akpli kurmaylar, zevkten dört köşe.

  artık 10 gün yandaş medya bu olay konuşur. akp 10 gün chp parçalanıyor diye zafer turu atmaya devam eder.

  aferim ince. aferim.

  not: oyları bölmeyecek diyen akılsızlara şunu demek lazım. o yüzden mi tayyip, yüzde 0,5-1 oyu olan sp'nin peşinden koşuyor. şu an yüzde 0,2 oy bile altın değerindedir. ve ince sayesinde, millet ittifakından yüzde 2-3 oy çöpe pardon akp'ye gidecek!!.

  yazık cidden.

 • kaybedince değil, sadece akp' nin işine yarayacağı çok açıkça belli olan bir işe girişince akp' li ilan edilmiştir

 • kendisini sonuna kadar savunan, bütün mitinglerini canlı olarak izleyen ve seçim sonrası günlerce kendine gelemeyen insanlar bugün "allah korumuşta cumhurbaşkanı seçilmemiş" noktasına geldiyse ciddi anlamda düşünmesi ve özeleştiri yapması gerekiyor.

 • bak dayı sana iki çift lafım var;

  malum gücün çöküş dönemine denk geldin bir rüzgar oldun bir umut oldun... biz de peşinden geldik. hayatta en utandığım şeylerden biridir, para gönderdim sana valla para gönderdim lan, kampanyanı yap diye… kafama sıçayım!

  2 milyondan fazla insan gördüm ben o meydanda kendi gözlerimle gördüm… hayatımda bir daha asla öyle bir mahşeri kalabalığı göremeyeceğimi de biliyorum. güya seçimi istanbul’da yaklaşık 3,5 milyon sana oy veren seçmenle tamamladın, yerrrsen…. lan istanbul’un en muhafazakar semtlerinden birinde (oy ve ötesi o bölgeye atadı) bundan önce bilmem kaç seçimdir akepe kalesi olan bölgede, oy kullananların önemli bir bölümünün sarıklı çarşaflı olduğu okulda açık ara kazandın tüm sandıkları, ben saydım ya… kavga ettim ben akepe ilçe başkanı ile gırtlak gırtlağa geliyorduk senin yüzünden. elimde hala sayim rakamlari durur, ben saydım oradaydım gözümle gördüm… kesin kazandık bu sefer dedim, öyle de mutluydum, çok çalıştım ağa ben senin için çok çalıştım… bu lanet düzeni devireceğine inandım, çok çalıştım ve aslında biliyorum ki o gece biz o lanet düzeni de devirdik… sonra ne mi oldu?

  sandık sonuçlarından güle oynaya evime dönerken eşimin akepe oylarının çok fazla olduğunu duymamla dünyam yıkıldı, inanamadım, kendi gözlerimle şahit olduğum değişimin karanlığa bırakıldığına emin olmamın hayal kırıklığı ile eve geldim.

  • o gece sokaklarda makinalı silahlar ateşlendi sevinç gösterisi adı altında, milis kuvvetler sahaya indi, o gece türkiye tıpkı 1 kasım seçimleri gibi dizayn edildi, eminim… ama kanıtlayamam…

  • o gece hiçbir muhalif lider ağzını açamadı

  • o gece sen çıkmadın, ben senin için o gece canımı verirdim… ben senin için o gece canımı verirdim, sen çıkmadın… zikindirik bir televizyon sunucusuna adam kazandı diye mesaj attın geçtin, ben bizim kazandığımızdan eminken sen adam kazandı dedin. aklımızla alay etmeyi bırak alenen taşak geçtin.

  • olabilir, tehdit edilmiş olabilirsin, ailenle sınanmış olabilirsin, ama biz senin arkandaydık… sen bize ihanet ettin…

  • şizofren dedin lan şizofren dedin, şizofren utanmadan yüzün kızarmadan şizofren dedin bana!

  • sonra chp’de artık genel başkanlık yarışına girmeyeceğim dedin, döndün chp’yi karıştırdın… tamam kılışdar da bi mok değil ama en azından adam senden daha karakterli davrandı bu süreç içinde…

  şimdi de önce bize hayal ettirip sonra o hayalleri yıkmamış gibi, verdiğin sözlerden dönmemiş gibi, çıkmışsın iktidar ağzı ile “akparti” diye diye tam da güç kaybettikleri dönemde, tam da ekonomik olarak sıkıştıkları anda gündem değiştirerek, seküler bloğu bölebileceğini sanarak parti kurma sevdasına girmişsin…

  hocam benden sana bi öngörü, bir kardeş tavsiyesi… nah bölersin! hiçbi bok yiyemezsin artık, zktirgit köyünde domates ek! ben yukarıda da dedim ya senin için çok çalıştım diye, hepsi de haram olsun sana!

  bir söz de "kurarsa kursun nolcak yieaa, yüzde ellibir sistemii yiiieeaaa" giyen gevşek tayfaya... oğlum mevzu oyları bölmesi değil anlamadın mı? lan bu ülkede herkesin gözü önünde 1 kasım seçimleri gibi bir garabet yaşandı, hatırladığım onlarca garabet dışında... sen hala nasıl bu karadar rahat olabiliyorsun mister yetmez ama evet? okuyamıyor musun olanları, bak iyi parti ittifağa çekilmeye çalışıyor, bak ince'nin parti kurması hükümet tarafından destekleniyor sadece %1-2'nin seçim sonuçlarını değiştirebileceği bir siyasi zeminde... senden biraz daha gerizekalı %0,5 olsa bu oy kitlesinin ne kadar önemli olduğunun farkında değil misin? hem burası türkiye lan! senin o başkanlık sistemi yieaa dediğin şeyi kafalarına göre değiştirmeleri ve kendilerine menfaat sağlayacak şekilde dizayn etmeleri an meselesi... allah akıl fikir versin! allah size akıl fikir versin!

  duzeltme: 1 kasım seçimlerini 5 kasım hatırlamışım

 • hakkında olumsuz entry girdiğinizde mesaj kutunuzun hakaret mesajlarıyla dolmasına neden olan kişi. yalnız mesajları atanlar akpli, öyle de enteresan bir durum var.

 • metin feyzioğlu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. gaza gelmesine neden olan cumhurbaşkanlığı seçimindeki yüzde 30 oyu kendi hesabına aldığını düşünüyorsa tam bir salak. biz kendisini chp'li olarak bildik ve öyle hürmet ettik, havuz medyasının kendisine olan yakın ilgisini de halkın teveccühü zannediyor galiba, kullanıldığının farkında değilse salak^salak. ayrıca, cumhurbaşkanlığı seçiminin gecesi ortadan kaybolacağına 2.5 milyon mühürsüz oyun peşine düşse, ımamoğlu'nun yaptığı gibi kendisine oy veren vatandaşın hakkını sonuna kadar savunabilse memleket belki şu anda içine düştüğü bu rezil durumda olmayacaktı, hiçbir şey olmasa başımızın tacı olacaktı. vatandaşın oyuna sahip çıkamayan adam, parti kurup, iktidara gelip vatandaşın hakkını savunacak (mış)... hadi canım başka kapıya.