gibi (dizi)

 • --- spoiler ---

  leyla ile mecnun'un açığını kapatır mı kapatmaz...
  --- spoiler ---

  kapatmaz annem içinden geçer, önüne arkasına portal açar.

 • s5e13'te lord rindegard'ın boynunda gördüğümüz kemer, yılmaz'ın inevitable marka kobra başlıklı kemeri değil mi ya?

  görsel

  görsel

 • son frp bazli bolumu izlerken burdaki bircok suser'in dusundugu gibi ayni formatla dizi yapilsa ciddi bir talep gorur ve akar gider diye dusundum.

  malzeme 6 bolumden fazlasina yetmeyebilir belki o zaman film de yeterli olur.

 • --- spoiler ---

  loot'ladıkları sıradan bir cesetten mektup çıkması ve mektubu 'bize ne ya siktir et' diyerek okumamaları muazzam bir frp tespiti

  --- spoiler ---

 • frp'ci bir insan evladı olarak bu günleri de mi görecektik diyorum.

  bu sezon zaten benim için mükemmeldi şu son bölümle daha da iyi oldu. daha ne kadar iyi olabilir diyordum daha iyi oldu.

  bugün hayırlısıyla level atlamış dizi.

 • son bölümde dikkatinizden kaçmış olabilecek bir detay: bölüm sonunda kıza sunulan listede yastık kılıfı, tuzluk ve bardak altıkları yok. onları beğenip kendilerine almışlar.

 • --- spoiler ---

  izleyicisi ikiye ayrılır:

  1) bölüm bitmeden durdurup çello fiyatlarına bakanlar

  2) bölüm bittikten sonra çello fiyatlarına bakanlar

  --- spoiler ---

 • ya şu ersoy sikerim yılmaz seni de isteklerini de ne zaman diyecek aşırı merakla bekliyorum.

 • sezon finali ya da son bölüm diyenler olmuş ama bu sezon 13 bölüm olacak arkadaşlar.

 • yılmaz'ın iyice antipatikleştirildiği dizi , bazı yazarlar değinmiş zaten, tekrar belirtmek istemiyorum sadece katılmakla geçiştireceğim, ersoy'u iyice embesil gibi birşey yaptılar, ilk sezonlarda yılmaz yine boş bir adamdı ama aklı başında mantıklı bir adamdı, bilmiyorum ilk sezonlar daha masum daha naif daha nokta esprileri olan bir diziydi karakterlere sempati duyuyordum , son sezonda bazı şeyler itici gelmeye başladı, kabalıklar, öküzlükler, işemeler, sıçmalar, aldı başını gidiyor, ilk sezonda kahramanlarımızın başına olmadık saçma absürd şeyler gelirdi onlarla uğraşırlardı onlar da saf ve sıradan insandılar zaten bu saflık ve sıradanlıklarından dolayı başlarına bu haller geliyordu vs, bu tezatlık hoşumuza gidiyordu , son sezonda bu çizgiden çıkılmış gibi biraz, başarılı bir iş olunca artık daha fazla nasıl güldürebiliriz diye biraz zorlama oluyor gibi geliyor bazı şeyler, mesela alçak adam kanlar içinde bölümünde ilkkan o resimleri kafaya takacak o resimler yüzünden vandal kiralayacak , sinirlenecek, delirecek bir adam değil, yılmaz'ın sarhoş olup hasta yatağında ilkkanın üstünde tepinmesi, ersoy'un altının bezlenmesi , neresi komik abi bunun ? ilk sezondaki o hava gitti bence , ben hala ilk sezon bölümlerini açıp açıp izleyip gülüyorum, son sezonda dilime pelesenk olmuş bir espri bile yok.
  özetle son sezon benim için ilk sezonların gerisinde.