devlet bahçeli

 • türkiye cumhuriyeti'nin hukuki teminatı olan anayasa mahkemesi'nin kapatılmasını isteyen mhp lideri.

 • istanbul büyükşehir belediye başkanlığının hukuksuz şekilde yenilenen seçimlerinde, abdullah öcalan’ın mektubunu aklınca üstü kapalı şekilde izah etmeye çalışan, terörist başına tercümanlığa soyunmuş türk milliyetçisi?

  belki de mektubun aslını görmek ve istişare etmek için imralı’da olabilir.

  buna türkmen beyi diyenlerin, mustafa kemal atatürk ile zerre kadar alakaları ve ilgileri yoktur. tamamı türk düşmanı, arap boku sevicisidir.

 • zamanında rahmetli ecevit'e yaptıkları aklıma geldi.

  başbakan hasta, rahşan ona bakamiyor, altı bezleniyor, ülke yanıyor diye koalisyonun gencecik iki ortağı, sapasağlam cumhurbaşkanı olmasına rağmen, ekonomik tedbir sonuç verip kriz atlatilmişken, acele seçime gidip ülke sahipsiz kalmış, tek kurtuluş yolu akp'ymis gibi göstererek bu günlerimizi hazırladı.

  şimdi ülke kaynıyor, bu adam ortalarda yok. tabii ki bir gün helvani yiyecegiz, arkandan iyi bilmezdik diyeceğiz ama dileğim kolay ölememesi.

  altında bezin var mı şuan bilmiyorum ama etme bulma dünyası, kinadigin başına gelmeden ölmezsin. siz soydaslari için tüm dünyadan ambargo yemeyi göze alacak kadar cesaretli aynı zamanda karısı için şiirler yazacak kadar naif bir insanla ilgili her şeyi söyleyebilirlerken, şimdi yenikapi mitingine kadar fetö aleyhinde bir tek söz bile söylememiş bu adam için çıkan soylentileri susup dinleyeceksiniz!

  senin rahşan'in da yok, eminim ecevit huzurla gözlerini kapattı, sen ülkemi ortadoğu batakligina saplanmış, selefi terör örgütleri yüzünden bir tane dostu kalmamış, içerde dışarda hainlerin yönettiği, herkesin umutsuz olduğu, beş parasız bir halde bıraktın.

  umarım bir daha iki dünyada da huzur bulamazsin.

 • yukarıda bir arkadaş " akp hdp e yanaşmasın diye mecburen yanaştı ve akp'i milliyetçi bir çizgiye getirdi" demiş.
  istanbul seçimlerinde o " devlet adamı" denilen bahçeli aponun sözcülüğünü yaparken
  hdp apoyu dinlemiyordu. her şeyi koltuk ve güç için yapan bir adam.

 • türklüğün kurumsal yapısı filan yoktur. türklük binlerce yıllık bir rûhtur ve türkiye ile sınırlı değildir. mhp türkiye’deki onlarca siyasi partiden birisidir. türk ırkını ve rûhunu bir siyasi yapıya indirgemek akıllı adamın işi değildir.

 • milyonlarca insanın hayatını siken bir insanın dünya üzerindeki varlığının sonlanması, bu insanları bir nebze rahatlatacaksa gayet de istenir, helaldir. fakat ben bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

  tanım: sağlık sorunu yaşadığı iddia edilen kişi.

 • mhp seçmenlerinin bu adamdan veya açıklamalarından rahatsız olacağını düşünenler gerçekten kaç mhp seçmeni tanıdılar merak ediyorum. mhp seçmeni olmanın ilk ve tek şartı koşulsuz ve sorgusuz biattır. 3 yıldır olan biteni gördüğü halde mhp'yi desteklemeye devam edenler, bahçeli apo ile pişpirik oynasa bile kararlarından vazgeçmezler. çalıştığım kurumdaki mhp'liler devlet reis apo'yu hizaya soktu diyorlar. en az 3 defa duydum bunu. inanmayanları çalıştığım yere bekliyorum.

 • hemen bugün çıkıp "mhp'nin ismini bebek katili ile yan yana getirenlerle birlikte olamayız, ittifaktan bugün itibariyle ayrılıyoruz seçimi de boykot ediyoruz" açıklaması yapması gereken mhp lideri.

  şaka lan şaka barzani'yi karşılamaya gider kesin.

 • 1987'den beri siyaset yapıyormuş. 32 yıl yani. bugün 71 yaşında, ve tam 32 yıldır yaşadığı ülke medenileşmesin, insanlar bir araya gelmesin, birbirlerini sevmesin, herkes herkese düşman olsun, kimse mutlu huzurlu insanca bir yaşam sürmesin diye bıkmadan usanmadan çabalıyor bu adam. müthiş bir azim, inanılmaz bir ülke ve ülke insanı nefreti. ve bunun adına "milliyetçilik" diyorlar.

  tanım: kendisini, yaşadığı ülkeye her türlü kötülüğü yapmaya adamış kişi.

 • ''ekrem imamoğlu terörist demirtaş'a methiyeler düzmekte, ermenisinden yahudisine ne var ne yok selam göndermektedir.''

  ermeni veya musevi olmak suç mudur? selam vermek suç mudur? benim ülkemde türkler kadar ermeniler de rahat etmeli. etnisite farkı koymak size yakışıyor mu?

  hep osmanlı'dan örnek veriyorsunuz. o zaman ben söyliyeyim; fatih istanbul'u alınca azınlık grupları haraca mı bağladı? onlara hakaret mi etti? ''sen ermenisin'' veya ''sen musevisin'' mi dedi? mallarına mı çöktü ?

  yaptığınız, söyledikleriniz çok ayıp. ayıp ediyorsunuz. bunu yapmayın.

  edit: bir çok mesaj aldım. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. birini anlamak için acısını anlamak gerekir. ermeni veya musevi olmama gerek yok onları anlamam için.

  haraç ve cizye vergisine değinmişssiniz. evet haklısınız böyle bir şey olabilir. ama benim bildiğim fatih'in bütün hocaları alevi. molla gürani, molla hüsrev, akşemsettin.. bu tarz bir öğreti ile donatılmadıklarını biliyorum. böyle hatırlıyorum.. (yağma-yağmalama-haraç)

  fatih sonrası istanbul yönetiminde olmuş olabilir. her neyse.. hiçbir şey bir insanın kazanılmışına el uzatma hakkı vermez. veya kimse kimseden etnisite açısından üstünden olamaz. veya bunu kim yaparsa yapsın haklı olamaz.

  çünkü ''cahil baban dahi olsa düşmanındır.'' hz.muhammed