debe başlıkları

devlet bahçeli

 • mhp seçmenlerinin bu adamdan veya açıklamalarından rahatsız olacağını düşünenler gerçekten kaç mhp seçmeni tanıdılar merak ediyorum. mhp seçmeni olmanın ilk ve tek şartı koşulsuz ve sorgusuz biattır. 3 yıldır olan biteni gördüğü halde mhp'yi desteklemeye devam edenler, bahçeli apo ile pişpirik oynasa bile kararlarından vazgeçmezler. çalıştığım kurumdaki mhp'liler devlet reis apo'yu hizaya soktu diyorlar. en az 3 defa duydum bunu. inanmayanları çalıştığım yere bekliyorum.

 • hemen bugün çıkıp "mhp'nin ismini bebek katili ile yan yana getirenlerle birlikte olamayız, ittifaktan bugün itibariyle ayrılıyoruz seçimi de boykot ediyoruz" açıklaması yapması gereken mhp lideri.

  şaka lan şaka barzani'yi karşılamaya gider kesin.

 • 1987'den beri siyaset yapıyormuş. 32 yıl yani. bugün 71 yaşında, ve tam 32 yıldır yaşadığı ülke medenileşmesin, insanlar bir araya gelmesin, birbirlerini sevmesin, herkes herkese düşman olsun, kimse mutlu huzurlu insanca bir yaşam sürmesin diye bıkmadan usanmadan çabalıyor bu adam. müthiş bir azim, inanılmaz bir ülke ve ülke insanı nefreti. ve bunun adına "milliyetçilik" diyorlar.

  tanım: kendisini, yaşadığı ülkeye her türlü kötülüğü yapmaya adamış kişi.

 • ''ekrem imamoğlu terörist demirtaş'a methiyeler düzmekte, ermenisinden yahudisine ne var ne yok selam göndermektedir.''

  ermeni veya musevi olmak suç mudur? selam vermek suç mudur? benim ülkemde türkler kadar ermeniler de rahat etmeli. etnisite farkı koymak size yakışıyor mu?

  hep osmanlı'dan örnek veriyorsunuz. o zaman ben söyliyeyim; fatih istanbul'u alınca azınlık grupları haraca mı bağladı? onlara hakaret mi etti? ''sen ermenisin'' veya ''sen musevisin'' mi dedi? mallarına mı çöktü ?

  yaptığınız, söyledikleriniz çok ayıp. ayıp ediyorsunuz. bunu yapmayın.

  edit: bir çok mesaj aldım. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. birini anlamak için acısını anlamak gerekir. ermeni veya musevi olmama gerek yok onları anlamam için.

  haraç ve cizye vergisine değinmişssiniz. evet haklısınız böyle bir şey olabilir. ama benim bildiğim fatih'in bütün hocaları alevi. molla gürani, molla hüsrev, akşemsettin.. bu tarz bir öğreti ile donatılmadıklarını biliyorum. böyle hatırlıyorum.. (yağma-yağmalama-haraç)

  fatih sonrası istanbul yönetiminde olmuş olabilir. her neyse.. hiçbir şey bir insanın kazanılmışına el uzatma hakkı vermez. veya kimse kimseden etnisite açısından üstünden olamaz. veya bunu kim yaparsa yapsın haklı olamaz.

  çünkü ''cahil baban dahi olsa düşmanındır.'' hz.muhammed

 • akp'nin sonunu getirecek kişidir
  hem akp'nin hem de türkiye cumhuriyeti'nin sonun getiren kişi olarak tarih sayfalarına geçecektir.

 • rezil, haysiyet yoksunu, yalancı ve hain biri olduğunu şuan yaptığı açıklamalarıyla ispatladı.

 • 50 yıl sonraki tarih kitaplarında, erdoğan'ın bu ülkeye ne kadar zarar verdiğinden değil, bu karaktersiz devlet adamı yüzünden bu halde olduğumuz bahsedilecek.
  türkiye'nin gordüğü en dönek, en kendini bilmez, lüzumsuz ve saçma siyasetçisidir.
  umarım tez zamanda vicdan azabıyla kıvranarak ölemez.

 • he amk vatanı için hayatını, geçmişini, kariyerini hiçe saymışmış. ulan koltuktan inmemek için 80 takla attı kaç yaşında adam, ne davası, ne vatanı. herkes biliyor ne olduğunu. akp'nin seçimi kaybetmesini sağlarsa da basiretsizliğinden sağlayacak.

 • bir parti lideri düşün ki adam ülkedeki karışıklığı çözebilecek tek kişinin başka bir parti lideri olduğunu söylesin ahaagaha:))

 • bir adam düşünün ki yarım asırlık siyaset yaşamında memlekete tek faydası, bazı aklı selim insanları, okeye dördüncü olarak bile çağrılmayacak böyle kifayetsiz bir insanı kırk sene içinde barındıran türk siyasetinin koşullarını düşürdürmeye sevk etmesi. bilmiyorum sabah uyanıp aynaya baktığında hiç mi düşünmüyor "ben kimim - ne yapıyorum - şu ana dek ne başardım" diye.

  kanımca bir ailesi olmamasından kaynaklanıyor her şey. makamını bırakması halinde ecel gelene dek bir evde yapayalnız yaşayacağını, unutulacağını, ilk tekmeyi atacakların bugün gölgesinden çıkmayan dalkavuklar olacağını gayet iyi biliyor ve bundan ölesiye korkuyor. ancak bayramlarda ziyaret edilen eski bir devlet büyüğü olmak istemiyor. bu yalnızlığa, unutulmuşluğa düşmemek için yalandan, riyadan ibaret o fanus içinde yaşamaya kendini ikna etmiş, bu suni dünyadan çıkmamak için de elinden geleni ardına koymamaya ant içmiş. kendi tüzüğünü hiçe sayması, muhaliflerini ihraç etmesi, dün şeytan dediğiyle bugün dost olması... hepsi bahsettiğim bu korkudan filizleniyor.

  birçok siyasetçiden nefret etmişimdir ama bu adamın varlığına nefret edecek kadar bile ehemmiyet vermiyorum. bende sadece acıma hissi uyandırıyor. yazık, diyebiliyorum. hepsi bu.

  tanım: geniş zaman kipinden beni soğutmuş şahıstır.