mesut özil

 • bugünkü maç istatistiği;
  gol: 0
  asist: 0
  kulhuvallah: 3
  elham: 1
  şeklindedir.

 • +gs taraftarı ;" falcao'yu besleyen adam yok "

  +fb taraftarı ;" mesut'un yanında , yöresinde , çevresinde iyi topçu yok ".

  + gs taraftarı; " falcao hele bir kamp görsün coşar "

  +fb taraftarı; " mesut bir kamp görsün varya uçar"

  + gs taraftarı ;" takım kötü falcao ne yapsın ,top gelmiyor'

  fb taraftarı; " takım kötü ,mesut ne yapsın top atacak adam yok"

  gs taraftarı; " falcao için 20 bin kişilik karsilama yaptı"

  fb taraftarı ;pandemi nedeniyle karsilama yapılamadı , en az 100 bin kişi uçağıni daha binmeden günler öncesinden takibe başladı.

  mesut 32 yaşında ,falcao 35
  başka sözüm yok hakim bey

  not:gs

 • son 3 maçında 3 kulüvallah 1 elham istatistiklerini yakaladı. bu maçta en azından 1 kulüvallah 1 elham okursa kulüvallah krallığında yarışa ortak olacak. kıskananlar çatlasın.

 • ya yağlıyor diye düşünmeyin de adamın hava topunu ayağıyla yumuşatmasından tut yerden gelen pası ilk kontrolüne kadar her topla teması bildiğin diğer oyunculardan farklı bir klas görünüyor. zarif oyuncu vesselam.

 • beethoven’ın eline gitar verip akdeniz akşamları‘nı çal diyorlar adama, adam fur elise bestelemek için gelmişken. öyle bir dram.

 • koşmadığı için eleştirilen futbolcu. arkadaşlar adam koşsa zaten real madrid'te oynar.

 • mesut'un yaşayacakları ile ilgili spoiler içerdi fb-gs maçı.

  mesut top yapmayı bilen sosa'yı gördü garibim herhalde, karşı taraf taç çizgisinin orada al ver yapmaya başladılar. aldılar verdiler bir kaç kere. sonra bir ver kaç ile bunlara pres yapan 2 adamı geçtiler. top mesut'ta kaldı ve önünde bir kişi daha var.

  bu sefer de ozan'a yakındı ver kaç yapıp o adamı ekarte etmek için 5 metre yanındaki ozan'a attı topu ve kaçacağı alana yöneldi. ozan ne yaptı? mesut'un kaçtığı alanı göre göre o koca götüyle etrafında döndü ve sol tarafa caner'in olduğu bölgeye açtı oyunu...

  kısacası mesut. işin var aslanım. öyle arsenal'e benzemez burada top oynamak. öncesinde arkadaşlarına futbol oynamayı öğreterek başlaman gerekiyor. türkiye'de , hele hele fenerbahçe'de modern futbol oynanmayalı bir kaç yıl oluyor. sözleşmen bitene kadar bir kaç kişiye öğretsen kafi.

 • hiçbir özel yeteneğinin olmadığını söylemek için hakikaten salak olmak gerekiyor. bu fenerbahçe düşmanlığı falan değil, düpedüz salaklık.

 • gs whatsapp grupları yine aktif şekilde çalışıyor. hiç şaşmaz. kendi takımları birilerini almış, doğru düzgün yorumlamamışlar bile.

  mesut galatasaray'a gelmiş olsaydı ne olurdu? bak soru bu. o havalimanında yerleri yalardınız amk. paspas çekerdiniz dilinizle.

  şimdi bi küçük görmeler, ufak beyinle dalga geçmeye çalışmalar. adamın transferi için danışılan isim: arsene wenger. bunların yaptığı yorumlara bak. ahahaha. ne utanç verici varlıklar lan.

 • burada mesut'un kalitesinden, başarılarından filan bahsetmeyeceğim. bahsetmek istediğim nokta, türk medyasında mesut üzerinden vıcık vıcık, iğrenç bir milliyetçilik romantizmi döndürülmesidir.

  mesela, "alman milli takımında bir türk olarak gol atıyor ve almanlar ayağa kalkıp seviniyor", "arsenal'de siyasi sebepler yüzünden oynatılmadı", bugün tv kanallarında duyduğum en basit iki örnek. tüm gelişimini almanya'da tamamlayan hakan çalhanoğlu'nun türk milli takımında gol atınca almanların sevindiğini hayal edin. edemediniz değil mi? çünkü saçma. ayrıca aynı milli takım'da oynayan türk emre can, birkaç ay önce oynanan almanya-türkiye maçında türkiye'nin golünde hakeme itiraz ettiği için sözlük dahil her yerde itin götüne sokuldu. mesut, almanlar tarafından dışlanmasaydı, emre can gibi aynı tepkiyi vermeyecek miydi sanıyorsunuz?

  velhasıl, gelişiminde hiçbir emeğinin olmadığı bir insan için yapılan bu popülist söylemler artık kabak tadı vermeye başladı. adam kendi yeteneğiyle ve alman altyapısıyla iyi bir kariyer yapmış, bizim türkolar da sanki mesut kendi sayelerinde bu kariyeri yapmış gibi gelmiş televizyonlarda bomboş milliyetçi söylemlerle insanları zehirliyorlar. yakın tarihli örneklerden biri de, pfizer'in korona aşısını "türk bilim insanları tarafından geliştirilen aşı" diye sunulması gibi. evet, bu insanlar türk olabilir ama senin bu insanlar üzerinde hiçbir emeğin yok sayın geri zekalı. milliyetçilik, başkalarının başarısıyla övünmek değildir. üretimin, bilimin, eğitimin sıfır olduğu bir yerde adam gelmiş bana milliyetçilikten bahsediyor.

  akp'nin, gençliğini siktiğini ve beyin göçüyle ülkeden gitmesine sebep olduğu milyonlarca gencin, yarın bir gün batı'daki herhangi bir başarısına da konacak olan yine bu yavşak yandaş medya olacaktır. neyse, konu bambaşka yerlere gidiyor, şimdilik bu kadar yeter.