debe başlıkları

ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

 • ben eskiden burdan tanıştığım insanlarla dostluk kurardım. gecenin bir yarısı beni arayıp konuşmak isteyen de oldu, kahve içtiğim de, sigaram bitene kadar konuşmaya doyamadığım da, hiç görmeyip birlikte hayal kurduğum derdine ortak olduğum da. ama artık o güzel insanların yerlerinde yeller esiyor. belki bir aydır 20-25 kere buraya yazmışımdır. bir kerecik olsun muhabbetiyle doyduğum birine rastlamadım. nerde o insanlar? onlar mı gittiler yoksa değişen mi benim? bilemiyorum. gelin diye demiyorum. sadece bilin istedim. cana değen insanlar gitti yerine ne iş yaptığınızla ilgilenenler peydah oldu. siz de bilin boşuna ümitlenmeyin.

 • eskişehir 'de ufurukcu hoca ariyorum.

 • hanım çocuklar uyudu" dertleşek "mi?

  türkçeye yeni eş anlamlı kelimeler türettin be sözlük.

  dertleşecekmiş, tabanmış. tabanınızı sevsinler sizin.

 • sıradaki şarkı or..pu gibi yaşayıp prenses gibi evlenmek isteyenlere gelsin mi?

 • evet, sözlüğü yeni kullanmaya başlayan arkadaşlara tavsiye. buraya entry girenleri engelleyiniz.

 • neden şu" ayıp aaa " kafamızdan arınamıyoruz. kızlara neden bir malmışçasına ağırdan sat, evlenmeden verme öğüdünü aşılıyoruz . 27 yaşındayım, hayatımda ömrümü adayabileceğim bir adam var. ama evlenme isteğimi,ev isteğimi ,onunla olan ilişkimi anlatmam ayıp. ortada fol yok yumurta yok imiş. o fol saçma sapan bir halka mi, veriyon mu vermiyon mu tarzında bir isteme töreni mi?

  bir de şu onun ailesi bana şunu yapmadı, dur şunu alsınlar bunu yapmasinlar olayı var. sürekli çocuk ailede ne gördüyse onu yapar durumu dillendirilirken sen kızına açma ellerle verme eğitimi veriyorsun . bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

  annem hala anlatıyor hamileymiş meyve aşermiş babam çürük çarık ne varsa almış ama babam ishalken kendisine en iyi şeftaliden almışmış. incelik düşüncelik eğitimi ailede verilirmiş vs vs. senin içerlediğin şeyi sen yapıyorsun. onu alışıyorsun...

  delirmek üzereyim..

 • aşka kâbil dil mi yok şehr içre yâ dilber mı yok?
  mest yok meclisde bilmem mey mi yok sâgar mı yok?
  açıklama editi: aşık olmayı bilen kalp mi yok, ya da aşık olacak dilber mi yok, sarhoş yok mecliste, içecek bardak mı yok içecek şarap mı yok.

 • hayvan gibi sey ettiniz, dusurecek kiz kalmadii sozlukte. adam ayni gun icinde uc kere entry giriyor bu basliga. gelen kizlari kiyma makinesinden geciriyor sanirim.

 • anlatin yahu.

 • dertçi geldi dertçi. dertler alır mandal veririm, burnunuzu-parmaklarınızı sıkıştırırsınız nostalji olur.