borsa istanbul

 • thy'nin sipariş ettiği airbus'lar da olmasa bugün cenaze namazımız kılınacaktı herhalde. bu kadar da ölümüne satış olmaz a.k! geçen hafta coca cola, efes ve sabancı'yı tamamen elden çıkardığım için halime şükrettim. elimde kalan diğer hisseleri de boş gözlerle izliyorum artık. bazı hisseler son 1 yıldaki en düşük seviyesine geldi. bazı hisselerin de seçim sonrası oluşan bütün primleri, kârı uçtu gitti. koskoca bilanço dönemi, o çiçek gibi bilançoların da hepsi piç oldu gitti. bilanço döneminde insanlar ralli olacak diye beklerken endeks ayrı, hisseler ayrı çakıldı. sebep olanların yedi feriştahının geçmişini sikeyim! çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın! son 2 ayda çok insanın ahını aldınız! elbet bir gün bunların hesabı sorulur!

 • rte eliyle anası skilmiş borsadır.

  adamın anasını sikmediği bir kurum/kuruluş kalmadı sayın seyirciler.

  kalanlara sabırlar diliyorum.

 • - anayasa mahkemesinin kararlarının uygulanmadığı,
  - yerel mahkemenin ülkedeki en üst mahkemeyi sallamadığı,
  - hukukun tamamen askıya alındığı,
  - kuvvetler ayrılığının tamamen yok edildiği,
  - ülkede rusya'daki gibi kontrollü muhalefetin olduğu,
  - dengesizlik şiarını kendine düstur edinmiş bir yönetimin olduğu,
  - dün açıkça söylenenin bugün yalanlanabildiği,
  - %10 oyuyla hükümet politikalarını belirleyen, ülkeyi her söylemiyle dinamitleyen dahili ve harici bir bedhahtın olduğu,
  - mehmet şimşek'in aylardır para bulmak için verdiği bütün çabasının "hamas terörist değildir" denilerek bir gecede mahvedildiği,

  bir ülkede piyasaların yönünün şu dönemde baş aşağı vurması artık kaçınılmazdır. rasyonelite ve irrasyonelite arasında gidip gelen bir ülke görünümünde bile değiliz. seçimden sonra mehmet şimşek'in ekonomi yönetimine getirilmesi insanlara ve dış kaynaklı yatırımcılara acaba mı diye düşündürttü ama nafile. o kafa karışıklığı son açıklamalarla giderildiği için piyasa haftalardır ağır satış yemektedir. 5 sene sonra remix yapıyor aynı sandal araba, aga tamam her şey aynı tas aynı hamam!

  siyasal islam ve onun koşulsuz destekçisi olan halk, ülkeyi afganistan'a çevirmeye gerçekten and içmiş vaziyette. bu denli bir organize kötülük türk tarihinin hiçbir döneminde yaşanmadı.

  ingiliz muhiplerinin, vahdettin'in, damat ferit'in, ali kemal'in tarihte hain diye bütün bildiklerimiz dahi bu denli organize bir ihanetin içinde heralde olmamıştır.

 • --- spoiler ---

  dünyada bir devlet çoluğu çocuğu doğrarken bistinin de ekonomisinin de ticari ilişkinin de avradını satiiim
  --- spoiler ---

  demis biri. bizim borsa siki tutunca ordaki cocuklar kurtuluyor mu.

  bugun norvrcin kasasinda 1.3 trilyon dolar rezerv var. biz azgin azinligi beslemesek de hazinemizde 1.3 trilyon dolarimiz olsa filistine daha fazla faydamiz olmaz miydi?

  -60 milyar dolar rezervi olan bi ulkenin sozunu kim dinler.

 • amına koyduğumun hamas'ı bir terör örgütüdür.

  bu kadar basit.

  ne devlete ne millete yararın var ya.

 • burasi borsa kim kime korsa. enayilere malinizi kaptirmayin bosuna demiyoruz.

 • annesi 100 çeyrek altın biriktirmiş biri annesine sorsun bakalım. altın fiyatları bir kaç ay düşünce elindeki altınları panikle satıyor muymuş yoksa bir kaç çeyrek daha mı alıyormuş ucuzdan.

  anneniz kadar olamıyorsanız borsada ne işiniz var ki. başka lafa gerek yok.

 • 85'ten taten aldım. o gün 78 e düştü , sonra 81 e çıktı. satacaktım dediler ki zararına satma çıkacak.

  ertesi gün 75 lere düştü. yine satacaktım zararına satma sabret, borsa sabırsızların sabırlılara paralarını akıttığı yerdir dediler.

  sonra 70 oldu yine aynı hikaye. şu an 41 aq :d hala sabırlı olun diyorlar :d bir daha biri borsa hakkında sabırlı ol derse anasına avradına söveceğim :d

  edit : özelden " ytd değildir " yaz diyenler var. yatırım tavsiyesi gibi mi duruyor da ytd yazacağım aq :d olan şeyden bahsetmişiz burada

  görsel
  ulan bakıyorum emirlerime de bu nasıl bir kerizlik lan :d az daha 91 den alıyormuşum ki neyse ki 91'den satan olmamış. 85'ten gelmiş :d az daha borsa tarihinin en büyük kerizlerinden biri olacakmışım :d bu arada 85'ten gelince sevinip almaya devam ettim bu ilk part , bu zamana kadar alım fırsatı vermiyordu. 85 ten alınca gaza geldim 300 lot daha ekledim.

 • --- spoiler ---
  faizin %50 olduğu yerde borsaya girmek
  allah akıl fikir versin
  --- spoiler ---

  enflasyonun %140 olduğu yerde %50 faize girmek
  allah akıl fikir versin

 • ne zaman bu başlığa girip incelesem birbirine üstünlük taslamaya çalışan, kibirli insanlar görüyorum. yatırım hariç her türlü muhabbet dönüyor. herkes o kadar uzman ki bu platformda, evde 60 yaş üzerindeki yarım akıllı aile bireylerine çok bilmişlik yapıp "aferin benim oğluma" övgüsü alanlar gelip burada finansal bilgilerini paylaşıyor. zaten bir yetkinlik belgesi de istenmiyor, yapıştır...

  neden bunu yazıyorum biliyor musunuz? burada finans dersi veren bir sürü insan görüyorsunuz ama bir varlar bir yoklar. borsaya baktığınız zaman toplam yatırımcıların %50'si 10 bin tl nin altında, ikinci en büyük dilim ise 10-50 bin tl’lik hesap bakiyeli yatırımlarda. sadece yüzde %5.5'lik bir kesim 500 bin tl üzerinde. burada çok bilmişlik yapan gerzekler de muhtemelen 10-50 bin arasında kategoride. kimin fikirlerini okuduğunuzu bilin arkadaşlar. burada okudunuz adamlar boş teneke. kazanan adam burada teori kasmakla uğraşmayacaktır, sadece kazanır ve işine bakar. buradaki yazarlar daşşak tartıyor, kibirlilikle birbirleriyle savaşıyorlar. bunlar yatırımcı değil, buradakiler sadece dedikoducu mahalle karıları. maalesef.