borsa istanbul

 • hayatımda ilk kez borsaya girdim. kanka halka arzlara gir üç beş de olsa kazanırsın dediler. 3 tane halka arza girdim. tokatlandım çıkıyorum.

 • bu baslikta okuduğum en doğru cümleyi okudum az önce;

  türk yatırımcısı her varlığı daha alırken satmak için alıyor.

  borsaya vergi getirileceğini düşünmüyorum. getirilse de sizi ilgilendiren bir konu yok ki. borsadan para kazananlar için geçerli olacak. sizle ne ilgisi var?

 • telegramcı son samuray yine geldi. abicim burası investing değil. burada öyle sazan kolay kolay bulamazsın. bırak sözlüğün yakasını.

 • şişecam'ı tebrik ederim. endeks 7000 den 11000 e gelirken 54 lira'dan 54 lira'ya geldi

 • az önce çok ilginç bir bilgi edindim bu başlıkta. bazı hisseler endekse aykırı hareket ediyormuş. ben sanıyordum ki endeks yükselince hepsi yükseliyor. düşünce hepsi düşüyor. daha öğrenecek çok şeyimiz var gerçekten. tesadüfen yaşıyoruz.

 • dün dediğim gibi.

  bayramdan önce borsadan nakite geçip faiz yemek isteyenlerin 2 günde eline verdiler. bayramdan sonra ucuz mal yok göt gibi kaldılar.

  biz siz akıllıydınız amk.

 • 100 bin tl ile borsaya girip plaka ve otobus aldigini iddia edenlere inaniyorsaniz, sirinlere de inaniyorsunuzdur. 100bin yatirip borsadan ancak sac plaka ve oyuncak otobus alirsiniz.
  boyle hikaye anlatanlar genelde hep kaybedenler.. gelip boyle atip tutarak masturbasyon yaparlar.
  aq benim 2017lerden beridir tuprasta diger hisselerde param var. ve bu atip tutan arkadas gibi 100bin gibi az bir para da olmadi hic bir zaman. ben alamiyorum ama bu adam plaka ve otobus almis. yok aq ada satin aldim diye yazsaydin. yalanciyi sikmedikleri icin boyle entrylerle dolu her yer.

  edit: rezil olunca sildi atmasyon entrysini.

 • hayret ekşiciler bu sefer tepeden satıp nakite geçememiş. *

  edit: ahah üstteki yazar satmış bile ..

 • ekşi sözlükte b.klandığı dönemde hemen hisse almalıyım dedim nitekim aldım da. ne zaman buralar sessizleşir, borsa iyice kazandırmaya başlar, satarım. tekrar gündem olmaya, borsa s.kecek denilmeye başlarsa alırım. yıllardır bu şekilde çok şükür iyi gelir elde ediyorum.

  aynı şekilde araba fiyatları yaaarra yedi dediklerinde zaman kaybetmeden araba alıyorum, altın uçacak derlerse hemen elimdeki altını bozuyorum.

  ironi yapıyorsam allah belamı versin. daha 1 kere şaşmadı. boşuna grafik okuyorsunuz. girin ekşiye bu mallar ne diyorsa tersini yapın. evinizi de arabanızı da alırsınız.

 • herkese iyi akşamlar kim dost kim düşman bugünlerde belli oluyor. buradaki zırtoları, twitterdaki şurda burdaki hüstat geçinen dolandırıcıları geçelim. asıl herkesin tanıdığı, her yerde bilirkişi olarak boy gösteren meşhur borsacıları eleştireceğim. bu arkadaşlar açık seçik küçük yatırımcıyı, borsada yüklü mal satıp çıkmak isteyen kurumsallara, fonlara, balinalara yem ettiler. en büyük ortak özellikleri 8.000 üzerindeyken yükseliş devam edecek diye milleti gazlamaları, borsa çok şişti bekleyin düzeltme yapsın o zaman alırsınız demediler. borsa düşmeye başladıkça, kredili pozisyon taşımayın, borsa uzun vade işidir demeye başlamaları. spesifik olarak ise bir kaçını eleştirmek istiyorum.

  tuncay turşucu: en çok izlenen borsa yorumcularından. en aklı başında gözüken yorumcu bana göre. sürekli alın hiç satmayın dedi. hatta düşüşlerde ağaç gibi durun diye bir söylem çıkardı. thy için 400 lü hedefler verdi yıl sonu için. ford oto ve ttrak’ı öve öve bitiremedi. iyi şirketler ama bu fiyatlara pahalı diyemedi. hadi olabilir birçok aracı kurum da yanıldı diyelim.

  26 ekimde astor ile ilgili program yaptı. hisse 134 ü gördü. şu an 86.50 de

  17 ağustosta kontrolmatikle ilgili program yaptı. hisse 351 i gördü. hadi o dedikten sonra en düşükten alanlar 247 den aldı diyelim. hisse bugün 182.5 tan kapattı. üstelik patronlar deli gibi satış yaptı.

  kadirhan öztürk: bu camianın en ukalalarından. burnundan kıl aldırmıyor. bu da çok can yaktı. ama en büyük fiyaskosu alarkodur.

  23 kasım günü alarko’dan bir yetkili ile program yaptı. hisseyi öve öve bitiremediler. ertesi gün hisse 104 leri gördü. sonrasında malum ortak satışları geldi. hisse şu an 85.10 tl.

  migros: öve öve bitiremediği, neredeyse böbreği satın alın dediği bir hisseydi. 27 kasımda tacirler üzerinden rapor yayınlandı. hisse 375 te iken 396 hedef verdi. takip eden 3 gün içerisinde tacirler üzerinden yapılan en büyük satış yaşandı. hisse şu an 330 da.

  sonrasında daha çaktırmadan yönlendirme yapmaya başladı. 70 lerdeylen kimpur hissesini övmeye başladı. 65 lere gelirse bu kağıt alınır dedi. hisse şu an 52’lerde.

  info yatırım(sertaç ekeke, ismail güner vs) bunlar hala pembe tablolar çizmeye devam ediyorlar. çok yumuşak yüzlü oldukları için tepki de toplamıyorlar. ama bunlar da migrosu çok övdüler. gesan için özel şirket belgeseli yaptılar, gwindi durmadan önerdiler. şu an bu hisselerin fiyatına bile bakmaya gerek duymuyorum.

  yusuf kaderli: prof ünvanlı bir şahıs. yatırım finansmanda haftalık borsa yayınları yapıyor barış esen’le. aydın üniversitesinde profmuş. ben bunca yıldır hem akademi hem finans camiasındayım böyle bir adam görmedim. profesör ama durmadan seminer, finans kampı pazarlama derdinde. konışması, jargonu tam kahvehane tarzı.
  21 ekimde kocaer dedi. hisse 25’lerden 36’ya tavan tavan gitti. tabiki 30’lara kadar küçük yatırımcının alabilmesi için fırsat olmadı. hisse şu an 25 te tekrar. aynı yayında 86 da iken kordsa dedi. kısa sürede 91’i gören hisse bugün 71 e geldi.

  bunlar böyleyken biraz da doğru konuşanların hakkını verelim.

  ışık ökte: şüphesiz yukarıdakilerin hepsinden daha bilgili, daha net bir adam. hepsinden de daha çok sözü geçer. ama piyasada yokken 2-3 hafta önce tuncay turşucu ve yusuf kaderli’nin hatalarını örtmek için bu adam konuşmaya başladı. kapkaranlık bir tablo çizdi ve dediği oldu. ışık ökte’ye saygım sonsuz, ama meydanı boş bırakıp, sonradan piyasaya girmesi beni üzdü.

  nuri sevgen: gerçek akademisyen ve ağır başlı biri. sabahları nasıl bir ekonomi tv’de çok uyardı insanları. ama çok kısa süre alması, sunucuların alaycı tavrı ve yeterince sert ve iddialı konuşmaması nedeni ile kulak arkası edildi söyledikleri. eyyy barış esen. milletle saatlerce her hafta program yapacağına, bir kere de bu adamla uzun bir yayın yap. yıllardır kankasınız. çıksın gerçekleri anlatsın.

  ali ağaoğlu: bu adam boş konuşmaz ve asla yalan söylemez. bildiğim en dürüst ekonomistlerden. petrol, altın, pariteler… yıllardır yanıldığını görmedim. kısa süreli dediğinin tersi hareket bile olsa yanıldım demeyi bildi. aylardır çok açık konuştu, küçük yatırımcıyı uyardı. ama katıldığı programlarda çok fazla gündem maddesi önüne koyulduğu için borsa ile söyledikleri yeterince etki etmedi.

  bonus edit: fatih altaylı. kontrolmatik patronları ile yayın yaptı. bir hafta sonra falan ortaklar satış yaptı. fatih altaylı’nın borsadan anladığını sanmıyorum. ama bilerek veya bilmeyerek kendini kullandırttı. kontrolmatik yöneticilerini elon musk vizyonunda adamlar gibi lanse etti. üniversite öğrencilerinin bitirme projelerinden hallice bir aleti, nasa’nın vazgeçilmezi gibi tanıttığı bir adam eşliğinde, çok ileri teknoloji ürünü gibi anlattı.