selahattin demirtaş

 • akp genel başkanının hakimleri bugün kendine 28 yıl hapis cezası verdi. şunu belirteyim aihm bu dava ile ilgili 2 kez hak ihlali verdi. anayasa ve kanunları takmayan erdoğan yeni anayasa yapacakmış yersen tabi.

 • peki arkadaşlar ne istiyorsunuz? mesaj atmayın,kalbinizi kırarım. gerçekten ne istiyorsunuz? kürtler,ben onlar için de ahkâm keseceğim bir türk olarak,kusura bakmasınlar. bu adam suçlu olduğu için içeride değil, sırf tayyip ile ters düştüğü için içeride. aynı cem uzan mevzusu gibi,yok pkk falan değil mesele. şimdi bu adamın yüzüne okunmuş hâlâ benim bildiğim bir savcılık iddianamesi yok, hukukçu arkadaşlar daha iyi bilir.

  ben kimsenin ölmesini istemiyorum arkadaş ve bu sorunun mecliste çözülmesini istiyorum.e tamam,hdp milletvekillerinin de çok hatası var,ben de eleştiriyorum. ama konusmazsak ve hepsini vuralım, öldürelim dersek bu olmaz. olmadı, nerdeyse elli senedir olmadı. siz hic yıllardır güneydoğu 'dan haber alıyor musunuz? yok. insanların seçtiği belediye başkanı kayyum atanmış,sikinizde mi? yok. e şimdi ekrem başkan için yapmaya çalışıyorlar. e o sarı öküz oydu işte. siyaset yapması engellenen,seksen darbesi sonrası dili bile yasaklanan genç insan başka şeylere sarılır. aynı amerika 'da bazı yerlerde kara çocuklar gibi.

 • gercekten baris isteyenler kim la? jitemciler ve onun sessiz davar destekcileri mi?

  ahmet turk'un sictigi bok olamayan diyor ki yok olur gider burdan. olum sizi yetistirirken ne cesit gubre kullaniyorlar la?

  sizinle yapilacak barisa bacagim girsin.

 • dünyanın en basit denklemini anlatıyorum;

  selahattin demirtaş 7 haziranda rekor oy alıp meclise girdiğinde ne oldu?

  cevap: pkk bombalarını patlattı, şehitler verdik.

  peki bu kime yaradı?

  demirtaş hariç herkese yaradı.

  neden?

  çünkü bu adam seçim kazandı ama pkk seçimi tanımadı!

  neden?

  çünkü pkk başındaki hain zat demirtaş’tan rahatsızdı.

  neden?

  çünkü pkk başındaki hain zat demirtaş’ın silahlı eylemleri bitirmesini istemiyordu. kan istiyordu.

  neden?

  çünkü pkk hain saldırılar yapınca, demirtaş’a suçu olmadığı halde buradan vurulacak, seçim zaferi unutturulacak. “ve bakın meclise aldık yine rahat durmadılar” imajı verilecekti?

  demirtaş’ın seçim zaferinden 1 gün sonra bombalar patlatan pkk aslında kime ve nereye hizmet ediyormuş?

  tüm bunlar aslında hangi partinin işine yaradı?

  teşekkür ederim.

 • kimse kulağının üzerine yatmayacak, istanbul ve ankara’da seçim kazanırken yararlanıldı mı? evet.
  o zaman bir muhalif olarak bu adama terörist diyemezsin. eğer terörist ise akp ve mhp’nin dediği doğru, tüm muhalefet terörist. yok öyle iki yüzlülük.

 • türkiye siyasi tarihinde eşine pek rastlanmayan istikrarda sürdürdüğü halkçı muhalif çizgisinden ödün vermeyen siyasetçidir. kitleleri afallatan da bu dik duruşudur.

 • selahattin demirtaş, 6 milyon seçmenin oylarıyla seçilmiştir. selahattin demirtaş, iktidarın tüm baskılarına ve zorbalığına rağmen düşüncesinden ve söylediklerinden geri adım atmadı. akp- mhp gerici- faşist bloğu tarafından göz altına alınmış ve şu an 3 yıla yakın ise içeride rehin tutulmakta.

  selahattin demirtaş, terörist değildir. bazılarını başkan yaptırmak istemediği için halâ içeride. şu an içeride olması bile büyük bir utanç. yarına selahattin demirtaş'ı özgür görmek ümidiyle.

 • bugün bir kez daha gördük ki kendisi, kazakistan’ın dağında uluyan ülkücü milletvekilinden; seçmeni de ramazanda yemekhane çıkışı satırla öğrenci kovalayan ülkücüden daha fazla seviyordur bu ülkeyi. belki hataları da oldu ama hem özür dilemeyi hem telafi etmeyi çok iyi bildi.

  yazılmış tekrar yazalım; bir gün bu topraklarda özgür ve demokratik düzen yeniden tesis edilecekse kendisi en büyük mimarlarından olacaktır.

  şimdi tek hayalim acaba ne yapıyor abdullah zeydan ile karşılıklı neşeli ve sohbet ederek çay içiyor mu? ahdım olsun başkan, düğünüme davetlisin. seni çok özledik.

  çok özledik.

 • şu an türkiye'de siyaset yapan en başarılı kişi.

 • hayatımda 2 şeyden dolayı hiç pişman olmayacak ve kendimle gurur duyacağım;

  1- insanlara verdiğim tüm zaman ve enerjimi hayvanlara yönlendirmem (müjotu eve almam)
  2-aha bu adama inanıp verdiğim oylar. ananın ak sütü gibi helal olsun selo başgan. yüzümü kara çıkarmadın.