selahattin demirtaş

 • türkiye siyasi tarihinde eşine pek rastlanmayan istikrarda sürdürdüğü halkçı muhalif çizgisinden ödün vermeyen siyasetçidir. kitleleri afallatan da bu dik duruşudur.

 • selahattin demirtaş, 6 milyon seçmenin oylarıyla seçilmiştir. selahattin demirtaş, iktidarın tüm baskılarına ve zorbalığına rağmen düşüncesinden ve söylediklerinden geri adım atmadı. akp- mhp gerici- faşist bloğu tarafından göz altına alınmış ve şu an 3 yıla yakın ise içeride rehin tutulmakta.

  selahattin demirtaş, terörist değildir. bazılarını başkan yaptırmak istemediği için halâ içeride. şu an içeride olması bile büyük bir utanç. yarına selahattin demirtaş'ı özgür görmek ümidiyle.

 • bugün bir kez daha gördük ki kendisi, kazakistan’ın dağında uluyan ülkücü milletvekilinden; seçmeni de ramazanda yemekhane çıkışı satırla öğrenci kovalayan ülkücüden daha fazla seviyordur bu ülkeyi. belki hataları da oldu ama hem özür dilemeyi hem telafi etmeyi çok iyi bildi.

  yazılmış tekrar yazalım; bir gün bu topraklarda özgür ve demokratik düzen yeniden tesis edilecekse kendisi en büyük mimarlarından olacaktır.

  şimdi tek hayalim acaba ne yapıyor abdullah zeydan ile karşılıklı neşeli ve sohbet ederek çay içiyor mu? ahdım olsun başkan, düğünüme davetlisin. seni çok özledik.

  çok özledik.

 • şu an türkiye'de siyaset yapan en başarılı kişi.

 • hayatımda 2 şeyden dolayı hiç pişman olmayacak ve kendimle gurur duyacağım;

  1- insanlara verdiğim tüm zaman ve enerjimi hayvanlara yönlendirmem (müjotu eve almam)
  2-aha bu adama inanıp verdiğim oylar. ananın ak sütü gibi helal olsun selo başgan. yüzümü kara çıkarmadın.

 • bir chp li olarak zamanında hdp 10 barajını geçsin diye oy atmıştım. çünkü apkpe nin gericiliği ülkeyi yok etmişti neredeyse. selahattin demirtaş şu ifadeler kullanmıştı açıklamasında “başka partilerden de gelen oylar olduğunun farkındayız emanetimizdir ihamet etmeyeceğiz”
  bunu duyduğumda attığım oy ile gurur duymuştum. şimdi görüyorumki bugün onlar bize destek oldular. bizi birleştirdiler. bunu görmek iyi hissettiryor

 • içeriden bile akp'ye kaybettirecek hamleler yapıyor.

  teşekkürler demirtaş.

 • cezaevinde tek bir tweetle tüm türkiye'nin kaderini uzun bir süreden sonra ikinci kez değiştirmek üzere. 7 haziran'da akp'yi iktidardan etti, bugün de inşallah akp'ye kaybettirecek.

  selahattin demirtaş ve hdp'nin stratejisi ankara, istanbul, antalya, hatay, adana, mersin, aydın, antalya ve bursa gibi türkiye metropollerinde akp'ye kaybettirmek üzere.

  çok büyük, yüce insan. ne kadar değerli bir isim olduğunu gördük. milyonların ona teşekkür etmesi lazım.

  sana özgürlük ve adalet borcumuz var, seni özgür görmek ümidiyle.

 • bu ülkeyi ülkeyi soyup soğana çevirenlerden daha çok sevdiğine eminim.

 • şaka maka genç dinamik lafı gediğine koyan zeka belirtisi lafları olan bir adamdı

  koyu bir kemalistim, öyle böyle değil. ama bu adama sempatim vardı. ülkede son zamanlarda erdoğandan sonra en dikkat çekici siyasetçiydi, harcadılar.

  çözüm süreci ayağına ekranlarda hergün kürt sorunu bla bla ötenler şimdi nerede ?
  umrunuzda değil mi artık bu sorun, ne oldu milliyetçi oylar daha mı çok geldi ?

  bu ülkede öyle yada böyle hala bir güney doğu anadolu problemi var.. ve bu bölgeyi en iyi temsil eden ve kalkınması için en mantıklı aday demirtaştı.

  neymiş pkk yı destekliyici sözler sarf etmiş, e arkadaş siyasetin doğası bu, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin bu kadar basit.

  erdoğan da zamanın da aynısını yapmadı mı ? sayın öcalanlardan megri megrilerden geçmedi mi.

  özetle adamı harcadılar.

  aday olması erdoğana giden kürt oylarını engeller. ilk turda enfes olur.