selahattin demirtaş

 • gercekten baris isteyenler kim la? jitemciler ve onun sessiz davar destekcileri mi?

  ahmet turk'un sictigi bok olamayan diyor ki yok olur gider burdan. olum sizi yetistirirken ne cesit gubre kullaniyorlar la?

  sizinle yapilacak barisa bacagim girsin.

 • dünyanın en basit denklemini anlatıyorum;

  selahattin demirtaş 7 haziranda rekor oy alıp meclise girdiğinde ne oldu?

  cevap: pkk bombalarını patlattı, şehitler verdik.

  peki bu kime yaradı?

  demirtaş hariç herkese yaradı.

  neden?

  çünkü bu adam seçim kazandı ama pkk seçimi tanımadı!

  neden?

  çünkü pkk başındaki hain zat demirtaş’tan rahatsızdı.

  neden?

  çünkü pkk başındaki hain zat demirtaş’ın silahlı eylemleri bitirmesini istemiyordu. kan istiyordu.

  neden?

  çünkü pkk hain saldırılar yapınca, demirtaş’a suçu olmadığı halde buradan vurulacak, seçim zaferi unutturulacak. “ve bakın meclise aldık yine rahat durmadılar” imajı verilecekti?

  demirtaş’ın seçim zaferinden 1 gün sonra bombalar patlatan pkk aslında kime ve nereye hizmet ediyormuş?

  tüm bunlar aslında hangi partinin işine yaradı?

  teşekkür ederim.

 • kimse kulağının üzerine yatmayacak, istanbul ve ankara’da seçim kazanırken yararlanıldı mı? evet.
  o zaman bir muhalif olarak bu adama terörist diyemezsin. eğer terörist ise akp ve mhp’nin dediği doğru, tüm muhalefet terörist. yok öyle iki yüzlülük.

 • türkiye siyasi tarihinde eşine pek rastlanmayan istikrarda sürdürdüğü halkçı muhalif çizgisinden ödün vermeyen siyasetçidir. kitleleri afallatan da bu dik duruşudur.

 • selahattin demirtaş, 6 milyon seçmenin oylarıyla seçilmiştir. selahattin demirtaş, iktidarın tüm baskılarına ve zorbalığına rağmen düşüncesinden ve söylediklerinden geri adım atmadı. akp- mhp gerici- faşist bloğu tarafından göz altına alınmış ve şu an 3 yıla yakın ise içeride rehin tutulmakta.

  selahattin demirtaş, terörist değildir. bazılarını başkan yaptırmak istemediği için halâ içeride. şu an içeride olması bile büyük bir utanç. yarına selahattin demirtaş'ı özgür görmek ümidiyle.

 • bugün bir kez daha gördük ki kendisi, kazakistan’ın dağında uluyan ülkücü milletvekilinden; seçmeni de ramazanda yemekhane çıkışı satırla öğrenci kovalayan ülkücüden daha fazla seviyordur bu ülkeyi. belki hataları da oldu ama hem özür dilemeyi hem telafi etmeyi çok iyi bildi.

  yazılmış tekrar yazalım; bir gün bu topraklarda özgür ve demokratik düzen yeniden tesis edilecekse kendisi en büyük mimarlarından olacaktır.

  şimdi tek hayalim acaba ne yapıyor abdullah zeydan ile karşılıklı neşeli ve sohbet ederek çay içiyor mu? ahdım olsun başkan, düğünüme davetlisin. seni çok özledik.

  çok özledik.

 • şu an türkiye'de siyaset yapan en başarılı kişi.

 • hayatımda 2 şeyden dolayı hiç pişman olmayacak ve kendimle gurur duyacağım;

  1- insanlara verdiğim tüm zaman ve enerjimi hayvanlara yönlendirmem (müjotu eve almam)
  2-aha bu adama inanıp verdiğim oylar. ananın ak sütü gibi helal olsun selo başgan. yüzümü kara çıkarmadın.

 • bir chp li olarak zamanında hdp 10 barajını geçsin diye oy atmıştım. çünkü apkpe nin gericiliği ülkeyi yok etmişti neredeyse. selahattin demirtaş şu ifadeler kullanmıştı açıklamasında “başka partilerden de gelen oylar olduğunun farkındayız emanetimizdir ihamet etmeyeceğiz”
  bunu duyduğumda attığım oy ile gurur duymuştum. şimdi görüyorumki bugün onlar bize destek oldular. bizi birleştirdiler. bunu görmek iyi hissettiryor

 • içeriden bile akp'ye kaybettirecek hamleler yapıyor.

  teşekkürler demirtaş.