debe başlıkları

selahattin demirtaş

 • bir chp li olarak zamanında hdp 10 barajını geçsin diye oy atmıştım. çünkü apkpe nin gericiliği ülkeyi yok etmişti neredeyse. selahattin demirtaş şu ifadeler kullanmıştı açıklamasında “başka partilerden de gelen oylar olduğunun farkındayız emanetimizdir ihamet etmeyeceğiz”
  bunu duyduğumda attığım oy ile gurur duymuştum. şimdi görüyorumki bugün onlar bize destek oldular. bizi birleştirdiler. bunu görmek iyi hissettiryor

 • içeriden bile akp'ye kaybettirecek hamleler yapıyor.

  teşekkürler demirtaş.

 • cezaevinde tek bir tweetle tüm türkiye'nin kaderini uzun bir süreden sonra ikinci kez değiştirmek üzere. 7 haziran'da akp'yi iktidardan etti, bugün de inşallah akp'ye kaybettirecek.

  selahattin demirtaş ve hdp'nin stratejisi ankara, istanbul, antalya, hatay, adana, mersin, aydın, antalya ve bursa gibi türkiye metropollerinde akp'ye kaybettirmek üzere.

  çok büyük, yüce insan. ne kadar değerli bir isim olduğunu gördük. milyonların ona teşekkür etmesi lazım.

  sana özgürlük ve adalet borcumuz var, seni özgür görmek ümidiyle.

 • bu ülkeyi ülkeyi soyup soğana çevirenlerden daha çok sevdiğine eminim.

 • şaka maka genç dinamik lafı gediğine koyan zeka belirtisi lafları olan bir adamdı

  koyu bir kemalistim, öyle böyle değil. ama bu adama sempatim vardı. ülkede son zamanlarda erdoğandan sonra en dikkat çekici siyasetçiydi, harcadılar.

  çözüm süreci ayağına ekranlarda hergün kürt sorunu bla bla ötenler şimdi nerede ?
  umrunuzda değil mi artık bu sorun, ne oldu milliyetçi oylar daha mı çok geldi ?

  bu ülkede öyle yada böyle hala bir güney doğu anadolu problemi var.. ve bu bölgeyi en iyi temsil eden ve kalkınması için en mantıklı aday demirtaştı.

  neymiş pkk yı destekliyici sözler sarf etmiş, e arkadaş siyasetin doğası bu, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin bu kadar basit.

  erdoğan da zamanın da aynısını yapmadı mı ? sayın öcalanlardan megri megrilerden geçmedi mi.

  özetle adamı harcadılar.

  aday olması erdoğana giden kürt oylarını engeller. ilk turda enfes olur.

 • isminin baş harfi dahi atatürk ile aynı cümlede geçemeyecek, terör uzantısı.

 • 7 haziran 2015 seçimlerinde istediği oyu alamayıp, sonraki erken seçimde tek başına iktidar olmak için ülke'de terörü tırmandırıp her yerde bomba patlatan, güneydoğu'da teröristçilik oynayıp, binlerce insanın evini yıkıp yerinden eden, halk istikrarı değil kaousu seçti diyen şerefsizlere terörist diyemeyen orospu çocuklarının, sözlükte küfür ettiği kişi.

  mevcut muhalefet liderlerinden birinin vazıfsız olduğunu, diğerinin de zaten kucakta hopladığını düşünürsek, iktidar için en çok tehlike arzeden kişiydi demirtaş. bu yüzden içerde zaten.

 • kanser tedavisi gördüğüm yıllarda tüm tedavi masraflarımı üstlenmiş siyasetçidir. yıllarca ülkü ocaklarında görev aldım. kanser olduğum öğrenildiğinde partili insanlar bana sırtını dönerken düşman olarak gördüğüm selahattin demirtaş ilaçlarımı alabilmek için gece yarılarına kadar çalışan babamın feryadına kulak vermişti. o yüzden hdpli siyasetçiler arasında yalnızca kendisinin bendeki yeri apayrıdır. umarım tez zamanda tahliye olup ailesine kavuşur.

 • burada bu adamı övenler en az recep tayyip erdoğan'ın, kemal kılıçdaroğlu'nun, devlet bahçeli'nin ve diğer bütün liderlerin kitleleri kadar halktan insanlardır. selam verdiğimiz dostumuz, ekmek yediğimiz iş arkadaşımızdır.

  şimdi nefret söylemini de al git.

 • kenan evren de resim çiziyordu. bu adam kötü olabilir mi?
  saçma sapan argümanlarla cici gösterilmeye çalışılan şahıs. akan kanda vebali büyüktür.