robin van persie

 • kendimi tuttum, tuttum ama bir yere kadar, radyo, tv, internet her yerde bir rvp muhabbeti dönüyor, yok ne kadar karaktersizmiş de yok şu yok bu. klasik türkiye tablosu hep başkası suçlu.

  olaylara baştan bakalım, fenerbahçe yönetimi yeni bir hocayla anlaşıyor; vitor pereira. iki hafta sonra son gol kralı fernandao transfer ediliyor, ondan iki hafta sonra da rvp. ondan sonra elemeler başlıyor ligdi vs. vitor pereira fernandao'yu birinci tercihi yapıyor, rvp ise ikinci. fener iyi gitse de basında sürekli rvp niye oynamıyor haberleri çıkıyor. bu hem vitor'un üstünde baskı oluşturuyor, hem de fernandao'nun moralini bozuyor, rvp ise yedek bekliyor.

  şimdi burada birinci soru şu; madem yedek oturtacaktın, rvp'yi niye aldın? bu soru hem yönetime hem de vitor pereira'ya. sen fenerbahçeye manchester united'dan gol kralı forvet getiriyorsan, s.ke s.ke as başlatacaksın, yok hazır değil yok şu yok bu, bahanesi yok. gerekirse oyundan alırsın ama as başlatacaksın.

  neyse efendim rvp'nin ilk sezonu çok da kötü geçmiyor, 31 lig maçında 1830 dakika süre alıp 16 gol 3 asistlik katkı veriyor. fenerin son yıllardaki en iyi forvet performanslarından biri.

  ertesi sezon başlıyor, takım kaptanlarından biri huzursuzum diyip şampiyon takıma kaçıyor, takımın etkili sol beki, yönetimle kavga edip ayrılıyor, bunlar olurken fener monaco karşısında şampiyonlar ligi fırsatını kıl payı kaçırıyor, ligin başlamasına bir kaç hafta kala aziz başgan vitor'u kovuyor. şimdi siz rvp olduğunuzu düşünün, kulübe gelip bir sorarsınız "ne oluyor sezon başlayacak hoca yok" diye. oradan da biri gelip size "yea olur öyle, 2 yaz önce de şampiyon hocayı karı kız meselesine kovmuştu" dediği anda ne düşünürsünüz, ne yaparsınız?

  ben söyleyeyim, rvp baktı, bu yönetim şaka amk dedi, ben mi kendimi yırtacağım diyip başladı yatışa. arada çıkıp oynadı, derbilerde gol attı ama hiç bir zaman kendini sıkıntıya sokmadı, zorlamadı, ki niye uğraşsın? kulübün yönetimi uğraşmıyor, ben niye uğraşayım?

  rvp'nin etiği de, ahlakı da tartışılabilir, ancak tartışılamayacak şey şudur ki; fenerbahçe futbol şubesi hedefsiz ve keyfi yönetiliyor. böyle bir çatı altında kimseden bir şeyler bekleyemezsiniz.

 • (bkz: gidiyor gönlümün orospu çocuğu)

 • seni hollanda’ya götürecek uçak ne güzel uçaktır. o uçağı kullanacak pilot ne güzel pilottur ve sen robin van persie, sen ne orospu çocuğu bir adamsın (tanım burda).

 • cenk 28 milyon euroya everton'a gidiyor. sen senelik 5 alıp yat. ananı sikeyim ananı. orospu çocuğu.

  not: fb

 • fenerbahçeli değilim hatta fenerbahçeden nefret eden birisi olarak bu adamın yaptıkları benim çok zoruma gidiyor. alçakça, şerefsizce işler yapmakta bu adam ekmeğine ihanet etmekte. sakatım de fenerle melihland'a gitme ama milli takıma koşa koşa git. terbiyesiz ahlaksız adam iş ahlakı sıfır senden daha yaşlı olan drogbadaki etoodaki iş ahlakının yarısı olsaydı keşke.

 • arsenal ve manchester united'taki performansıyla bir dünya yıldızı haline gelmiş fenerbahçeli futbolcu. köse midir, değil midir bilmiyorum ama adamı hep aynı saç stiliyle ve istikrarıyla anımsıyorum. oynadığı tüm takımlarda - fenerbahçe hariç- tüm takım yatsa, koşmasa bu adam canını dişine takıp koşar, bir şekilde golünü atardı. o yüzden fener'e geldiğinde, sakat da olsa iyileşip efsaneliğine yakışır bir performans sergileyeceğinden emindim. en olmadı bir e'too bir drogba performansı bekledim. ama sempati duyduğum futbolcunun bu hareketleri beni hem şaşırttı hem üzdü. yazık. kendini koskoca fenerbahçe'den büyük görüyor. hiç beklemezdim.

 • "oğlumla evimizin bahçesinde futbol oynarken, ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. o, ben olurdu, ben ise takımdan ayrı düz koşu."

  robin van persie

 • bu sene de beşiktaş'a veya galatasaray'a birer gol atıp 5.7 milyon euro'yu cebe indirir.

 • oğlum bu adam ya kanser ya aids filan lan. bitmiş, tükenmiş, iflahı sikilmiş bir halde. tam bir geberik.

 • fenerbahçenin en ihtiyacı olduğu zamanda yine sakatlanarak fenerbahçeyi yüzüstü bırakmış sümük reis.

  tabi ki futbolcu sakatlanabilir ama bu ne be kardeşim insan biraz dikkat eder kendine takımda forvet kalmamış daha sezon açılmadan avrupaya gitme durumumuzu belirleyecek maçta yoksun.

  şu taraftarın sevgisini bu kadar haketmeyen bir adam daha hatırlamıyorum. bu adamın fenerbahçe ile adı anıldığında heyecandan uyuyamamış gelişini flight radardan takip etmiştim. oyuna ilk girdiği atromitos maçında oyuna girdiği sırada televizyon başında ayağa kalkıp alkışlamıştım. ama şu an kendisinden nefret etme raddesindeyim.

  wan der wiel ve kendisi sağolsun iş ahlakı yüksek hollandalı imajını yıktı. helal olsun persie iyi yiyiciymişsin. ayda bir maç oynayıp geri kalan zamanlarda ona buna trip atarak 5 milyon euroları cukkaladın.