suriyeli sığınmacılar

 • dün büyük bir sorundu bugün daha büyük bir sorundur.
  yarın başa çıkmakta en çok zorlanacak sorununuz bunlar ve benzerleri olacak.

  doğurdukları eşkıya piçler okul tuvaletinde çocukları sıkıştırıp tokatlıyor.

  x linki

  şimdilik "başver yha nasıl olsa benim çocuklarım tokat yemiyor" diyerek adam sendeci vurdumduymaz takılıyorsunuz yarın darp edilip bağırsaklarınız kucağınızda acile koşarak girdiğinizde kot kafanıza dank edecek.

 • hepsi gönderilmesi gerekendir. ülke 10 milyon arap, afgan tarafından işgal edilmiş her gün insanlarımız ölüyor halen daha sığınmacı güzellemesi yapanlar var. sığınmacılar kalsın diyen ya cahil, ya haindir.

  edit: kimlere vatandaşlık veriliyor artık... (bkz: erkek çocuklarına tecavüz eden afgan mafya lideri)

 • çok rica ediyorum defolup gitsinler. avrupa 1 tane almadı, biz neremizle bakacaksak artık milyonları ülkemize doldurduk. savaş mı var? neden hala barındırıyoruz, bayramdan dönmelerine neden izin veriyoruz anlamıyorum.

  büyük çoğunluğundan nefret etmemin ayrıca bir nedeni var. çünkü ben de anneyim. ülkemde savaş çıksa ve kaçsam çocuklarımı bunlar gibi sokakta çıplak ayakla gezdirmem, dilendirmem. bu baş bu bedendeyken büyük konuşuyorum! gider ahlaksızlık yaparım yine de bunların haline düşürmem. nasıl bir insanlıktır bu?! doğur at sokağa. çocuğuna bakmayan kim varsa hepsinden nefret ediyorum. suriyeli olmasına gerek yok.

  oldu be! ben kendimi yırtayım çocuklarımın hayatı güzelleşsin diye. sen gel maddi kaynaklarını sömür. dünyasını kirlet. daha başlamamış iş hayatına vergi yükü olarak sırtına bin. çevresini mahvet. kültürüne saldır. bunun adı da ne olsun: merhamet!!!! hadi ordan!

 • neymiş efendim sövüp sayarsak ırkçı olurmuşuz, böyle buyurmuş sözlüğün pembe götlü hümanistleri.

  ahanda sayıp sövüyorum, hali hazırda yukarıda yazılmış istanbul'un yarısı bu piç kurularından oluşuyor. bayram boyunca metrobüsler, otobüsler beleş olduğundan bu ırkını evveliyatını siktiğiminin köpekleri ahıra girer gibi metrobüse, otobüse giriyordu. hayır benim söylediğimi o anlamıyor, onun söylediğini ben anlamıyorum. ciyak ciyak bağıran 55 tane çocukları ayrı bi konu.

  ama sözlükteki chp'liyim ama...diye başlayıp hümanistlik kasan tiplerin evine dolduracaksın bunları o zaman da bakalım böyle yağlayıp ballayıp anlatabilecek mi? ulan ailenle, karınla, kızınla bi sahile gideyim temiz hava alayım desen bu ırkını evveliyatını siktiğiminin köpekleri yüzünden adım atamıyorsun. hele bi de biraz modern görünümlü biriysen kadın olsun erkek olsun hiç fark etmez bu amına kodumunun vatansız köpekleri sana ve ailene zombi gibi bakıyor. o kadar para harcanmamışmış da 16 milyar dolar harcanmışmış. çok fark etti sik kırığı. ulan ben kendi memleketimde bu yavşak kara kafa sürüleri yüzünden ailemle, çocuğumla rahat rahat yolda yürüyemiyorum bundan daha öte şey mi var amcık? ya böyle tipleri var ya hani chp'liyim ama işte hükümetin de yapacağı bi şey yok bik bik bik diyen pembe götlüleri sabah akşam tokatlayacaksın. hala ya hala ısrarla güzelliyorlar şu siktiğimin ırkını, vatansız köpekleri.

  bu ülkede kalacaklar ve gitmeyecekler hala dönmelerini bekleyen varsa avcunu yalasın artık. ve gerçekten ilerleyen yıllarda halk arasında ciddi problemlere konu olacak bu kitle. her şeyden önce adamların net bi geliri yok. olsa da nüfus olarak tavşan gibi sikişiyor piç kuruları. sen 1 çocuk yapmak için 40 takla atıyorsun, 40 ay düşünüyorsun o arada bu vatansız köpekler 40 tane çocuk yapıyor. sonra bi tane sivri zeka gelip "yoh ya gırh milyar dolar harcanmadı o öyle deel on altı milyar dolar harcadıh" diye böyle güzellemiyorlar mı suriyelilerle bi ömür aynı çatı altında yaşatacaksın bunları ancak o zaman akılları başlarına gelir.

  velhasıl, bugün istanbul'da hangi deniz kenarına giderseniz gidin bu vatansız piçler parsellemiştir. bak istisnasız hangi deniz kenarına giderseniz gidin diyorum bu heriflerin parselinde. öyle ailemi alıp da bi deniz havası alayım deme özgürlüğün yok. ha var şöyle var, bu vatansız köpeklerin arasından artık nasıl yürüye yürüye geçeceksin orasını bilmiyorum ama tabi öyle de bi ihtimal var.

  son olarak şu mültecileri savunan ne kadar lavuk varsa anasının amına kadar yolu var. çok seviyorsan, çok istiyorsan al koynunda besle amcık. burada ahkam kesmeyeceksin 16 milyar dolar harcandı da ben de chp'liyim ama işte hükümetin eli kolu bağlı da bik bik de bik bik diye. yavşak herifler ya.

 • bak bak aklını siktiğime bak. araplarla hiçbir fakımız yokmuş onlar bizim aynada yansımamızmış. gerizekalı sürüsü bunlar ya. adam türklere hakaret edeceğim diye uğraşırken arap döllerini övüyor bana. lan amına kodugum türkler'in kökeni orta asyaya dayanır, savaşçı yarı göçebe bir toplumdur. pis arap dölleri puta taparken, türkler göktanrıya inanmıştır. tarihinde binbir tane savaş olan, mustafa kemal atatürk gibi bir lideri olan ülkeyi, ülkenin belli bölgelerinde savaş olunca ülkeden kaçan amerikanın oyuncağı araplara benzetiyorsunuz ya sizin ben aklınızı sikeyim. coğrafi sebeblere dayanarak benziyorsunuz demiyorsa siksinler çünkü başka bir dayanağı yok bu düşüncenin. o zaman yunanistan ve bulgaristanla birebir aynıyız amk sınır komşumuz sonuçta aynadaki yansımalarıyız onların. sizin ben aklınızı sikeyim ya sinirlendim gece gece.

 • it oğlu itler.

  ister anlık sinir diyin, ister başka bir şey. eşinizi, nişanlınızı, annenizi, kardeşinizi gece sokakta yürürken taciz, edip üstlerine yürüyorlarsa affedersiniz ama sikerim böyle mülteciyi.

  kendi vatandaşı olduğum toprakta, bu aç, köpek pezevenklerin benim sevdiklerime yaptıklarını reva görüp, kolluk kuvvetlerinin bir bok yapmamasına ses çıkarmayan sistem içine de sıçarım.

  bu böyle olmaz. ilkinde ben yoktum, kadın başına ses çıkartmaya çalışıp etraftakiler koşup sahip çıkınca kendini koruyabilen, sevdiğim, ya etrafta hiç kimse olmasaydı ne yapacaktı ? tecavüz etselerdi, öldürselerdi, alıp serbest mi bırakacaktınız yoksa, içeri atıp bizim vergimizle mi besleyecektiniz ?

  onu bunu bilmem ama, böyle giderde, ben yanında olduğum bir ana denk gelirse, kolluk kuvvetleri de bunlar yüzünden görevini yapamaz hale gelirse, ister benim tanıdığım olsun, ister diğer türk vatandaşlardan birine olsun, yaptıkları tacizde, çıkartırım ruhsatlı silahı, kaybedecek bir şeyim yok diyerek önüme kattığım bütün suriyelilere sıkarım. boş laf yapmam. sıkarım. artık sınırı geçti bu itler.

  ister, cinnet geçirdi diye haber yaparsınız, ister bu olaydan sıyrılmak için fetöcü dersiniz, ister cehapeli dersiniz, ister pkk'lı dersiniz, ister dhkp-c'li diye iftira atarsınız. ama bu orospu çocuklarını öldürebildiğim kadar öldürür, sonra da kafama sıkarım.

  sokarım böyle mülteci serbestliğine. ipini, sapını koparmış it sürüsü, benim doğduğum topraklarda, vergisini verdiğim ülkede bana, benim sevdiklerime bu ülkeyi dar edecek, öyle mi ?

  edit: özel mesaj ile geçmiş olsun dileklerini ileten yazar arkadaşlara teşekkür ederim. faşist diyenlere de mültecilerin aynı muameleyi gün aşırı kendilerine yapmasını ve hiçbir şekilde ceza almayacak suriyeliler karşısında, eli kolu bağlanmasını dilerim.

  edit 2: değerli yazarlar, güzel insanlar, suriyelilerin hepsini katledelim ya da hepsine tecavüz edelim anlamını nasıl çıkardınız entry'den ? öyle mesajlar geliyor ki, ciddi anlamda yuh dedirtiyorsunuz. böyle yapmayın işte. bu mülteciler, ülkenin en büyük kanayan yarası.
  nasıl tecavüzcülere idam isteniyorsa, gruplar halinde, ülkemiz kadınlarını taciz eden ama ülkenin kanunundan kaçan itlere, gül mü dağıtalım ?sevdiğimi savunma hakkımı kullanışım bazılarınıza dert oluyorsa, siz sevdiklerinizi korumayın o zaman. kanunun, kolluk kuvvetlerinin ulaşamadığı yerler var. olay anında hemen polisi arayıp, suçlu ile kurban birlikte oturup tavla atarak polisi mi bekleyecek ?

 • tatil sezonları başlamış sığınmacılardır. kurban bayramı tatili için oluk oluk “savaşın olduğu” suriye’ye gidiyorlar.

  mahalledeki kasaplardan birinde bir tane suriyeli eleman var. 3 ay önce falan baktım milletle vedalaşıyor. diğer esnafa, abi hayırdır dedim, suriye’ye gidiyormuş. ailesi oradaymış zaten, bu buraya çalışmaya gelmiş. bakın savaş var, adam savaşın ortasında aileyi bırakıp buraya çalışmaya geliyor. ulan savaş varsa gönder ananı babanı, kendin kal vatanını savun. bu nasıl iş benim aklım almıyor. baktım adam haftabaşı atlayıp gelmiş yeniden işine başlamış burada. bir de sorsan ülkeyi beğenmezler, bizim oralar daha güzel derler.

  bu nasıl savaş, bu nasıl sığınma ben anlamadım. çok garip bir durumdan geçiyoruz, ilerde çocuklarımızın bize çok ağır küfürler edeceğine eminim.

 • net olarak söylemeliyim ki adam değildirler.

  bunlar yüzünden ırkçı-faşist olacağım yemin ediyorum. hepsinden nefret eder hale geldim.

  bir kaç gün öncesinin akşamı metrobüsten inip dolmuşa atladım, ayakta gidiyorum. yanımda da orta yaşın biraz üzerinde bir adam ve kadın var, beraberler. ellerinde iki küçük el bavulu var sanırım hava alanından geliyorlar. neyse bizimle birlikte iki kadın daha ayakta duruyor. dolmuşun orta kapısındaki merdivenlerinde de 25-30 yaşları arasında, kılığı kıyafeti düzgün ( dilenci olmayan ) bir suriyeli, dolmuşun iniş-biniş merdivenine oturmuş son ses ( arapca ) konuşuyor.çantalı olan çift inmek için müsaade istediler ama bu lavuk telefonla konuştuğu için duymadı adam kibar bir şekilde tekrar izin istedi tekrar tık yok sonra adam eliyle bunun omzuna dokunarak '' oğlum şöyle bir yol ver inelim biz '' dedi. bu göt veren oturduğu yerden artistce doğruldu ve adama arapca bir şeyler söyledi muhtemelen küfür etti ya adamın kendisini eliyle dürtmesinden rahatsız oldu. adam da bu arapca bir şey saydırınca küfür ettiğini düşünerek tam inerken buna '' oh be memleket sizin olmuş tamamen rahatlığa bak '' demesiyle dolmuşun içinde yüksek bir yerde olan bu yavşak, adamın ense köküne doğru bir tekme salladı ve tam arkadan omuzuna bir tane yapıştırdı. adam şok oldu eşi de çığlık attı ki tam o anda dolmuş şoförü otomotik kapıyı kapattı. içeride olayı görenler de ben dahil şoktayız ama benim beynime kan sıçradı tabi. o sırada içeride oturan vatandaşlardan birisi de bu yavşağa '' sen o adama neden vurdun şimdi, sana bir şey mi dedi adam, müsade istedi senden '' dedi. bu yavşak sanki az önce az bir bok yemiş gibi bir de üstüne diğer adama diklenmeye başladı. artık benim devler yandı ve tutamadım kendimi. allah ne verdiyse bu yavşağa girdim arabanın içinde. muhtemelen de hayatı boyunca öyle bir sopa yememiştir kimseden.

  sözün özü şu bu insanlar adam değiller. bu insanlarda saygı yok. ne kendilerine kapıyı açan bu ülkeye ne de bu ülke insanına gram saygıları ve şükranları yok. bunlar daha şimdiden bu kadar geniş, rahat ve saldırgan davranıyorlarsa yarın öbür gün vatandaşlık aldıklarında ve örgütlendiklerinde neler yaparlar varın siz tahmin edin. çok değil üç beş sene sonrası için nur topu gibi bir yeni gündem maddemiz var.

  edit: imla.

 • savaşmaktan kaçıp sevişenlerdir. nefret ediyorum.

  yedikleri kapa pisleyen adamları neden savunuyorsunuz? kötüye kötü demek ırkçılık değildir. yazılanların hepsi doğru. hırsızlık yapıyorlar, kendilerine sağlanan imkanlara hıyanet ediyorlar. hangisi yanlış?

  tek amaç ülkeye karıştırılarak araplaşma sürecine katkıda bulunmaları. başarıldı da. sokaklar arap görünümlü pislik tiplerle doldu. dükkanlarda arapça yazılar var. bu ülkenin kimyasını değiştirmenin en kolay yolu kendi ülkesini satıp kaçmış alçak köpekleri karıştırmak içimize. onu da başardılar.

  esad öyle mutludur ki ülkesindeki pislik çapulcu hırsız namussuz ne kadar işe yaramaz varsa defolup gitti diye.

  doktorum. her gün bir sürü hastaya ultrason yapıyorum. gelen 10 gebeden 8'i suriyeli. hem de hatay'da mersin'de yaşamıyorum. marmara'dayım. habire hamamböceği gibi ürüyorlar. 27 yaşında 6. çocuğuna kez gebe kalmış. oruç tutmuş bebek ölmüş. kısacası hem kendisi öldürmüş hem daha da üzülüyor.

 • istanbul'un bir ilçesindeki toplum sağlığı merkezinde çalışan doktor bir arkadaşım 2004 doğumlu suriyeli bir kız çocuğunun 31. hafta gebelik kaydını girdi bugün. hemen ihbar et dedim, ailenin imzalı kağıdı olduğu için ihbar edilemiyormuş. bazı milletlerin kültürü olmaz, onlar kültür üretemez, pedofili ve mizojini üretir.
  gebelik, 2004. ikisini aynı cümle içinde duyunca tüyleriniz ürpermiyorsa insan değilsiniz.