kızılcık şerbeti (dizi)

 • çimen için çizdiğiniz şu zorlama hikaye o kadar baydı ki artık. çimen'i orada zorla tutan yok, üzerine kapı kitleyen yok, adam boşandığını bile saklıyor. çimen bu kadar aptal mı ki neye istinaden bu evde, bu düzende kalıyor? gökhan'a aşık olmasıyla açıklanacak bir mantık yok bu hikayede. bize zorla, kadını itekleyen, öteleyen bir düzeni ve salak bir kadın hikayesini izletiyorsunuz.

  görkem'in ota boka esmesi, ben ne istersem onu yaparım diyen ezikliği o kadar kötü ki. yani hiç izleyemiyorum. bacım bir kes ya.
  no one:
  görkem: ben ne istersem onu yaparım, kimse bana karışamaz. tamam abla sakin.

  umut sen rezil bir insansın ve nursema'yı asla haketmiyorsun.

 • dualarla beklenen gelin görkem sayesinde 1 dakikada 2,5 kilo verdim, hamdü slayyyyler olsun. yanlış anlaşılmasın alev taraftarı değilim, aslında bu dizide kimseyi sevmiyorum. herkes ya embesil, ya çirkef ya da müsiadçı. bi tek delilere özgü safi mutluluk nasip olmuş leman beybimi seviyorum asdfd.

  - pembe'nin gelecek bölümde "doğa'yı getirin, allah rızası için doğa'yı getirin, zenci dansçılı düğün yapıcam ona, zencilere yağı bizzat sürücem, direk dansı yapıcam düğünde, yerlerden ağzımla para bile toplarım nolur doğamı geri getirin" diye ağlaması yok mu? ahahah.

  - umut'un düğün boyunca gaz sancısı çekiyormuş gibi kıvranmasından bir şey çıkacak, bar ortamlarından göz aşinalığı var görkem'e. ömer'in mide asidi ağzına gelmiş halleri anlaşılır, neticede yeğenine "ben bu kızla tokuştum yalnız" diyememiş bi adam ama umut huzursuzluğundan bir şey çıkacak, dinci düğününe geldim höfff alköl de yok mutsuzluğu değil o. dediydi dersiniz.

  - umut loserından devam edelim, sende tırnak ucu kadar akıl olsa rakçı mustafa ceceli olurdun aq kafasızı. "ayyy karısı da türbanlıymışşş ne romantik" diyen ex cecelistler eteklerinde toplanırdı. koreli popçuların bile kaçırmadığı fırsatı sen kaçırdın çünkü beyin yok.

  - sevilay'ın kızı hizmetçilik işi mi arıyor? bunlar ingiliz uşak aileleri gibi kuşaktan kuşağa hizmetçi mi? bir kızı okutamadıysan yıllardır bu karılara neden kahvaltıda krep yaptın sevilay?

  - görkem çılgını, bi dahaki bölümde senden beklentim nilay'a "bu ne hal ayol bi iğne batırsam 28 kilo ödem akar hahah, yeşil çaya aban", fatih'e "kes lan bana büdü gibi bakmayı güdük herif, ben üstte olucam :d", apo'ya "hişşşt kayınpeder akşamları gizli gizli 70'lik mi deviriyon be göz altların 3 katman olmuş" diye diye gezmen. onlar bunu çoktan hak etti. görk'em all!

  - doğa'nın yeni maniti hakkında yorum yapmam için önce bi kahramanlık yapması lazım; mesela embesil çimen'i kuryeye teşekkür ettiği için tekme tokat dayak yerken gökhan'ın elinden alması gibi. fakat dizi tarihinde bi ilk olarak, çıplak gözle gördüğü ilk sekülere tutulan nursema hariç, ilk kez bir kadın müsiad tayfa dışında biriyle olacak işte bunu olumlu buldum.

  - görkem'in dolaylı yoldan pembe'ye "ayı" demesi, çok özel...

  berrrrbat bir haftada geçirdiğim için şahsen ben bölümden tatmin oldum. tşk.

 • ben bu diziden artık sıkıldım ya sürekli muhafazakar kesim kazanıyor, her istediklerini yapıyorlar hiçbir şey olmuyor. kıvılcım'ın kızları bunlara peşkeş çekildi. o kızların böyle bir duruma düşmesi imkansızdı. doğa intikam alıcak dedik yayık ağızlı bir kadın tarafından kadınlığı aşağılandı. kim bunlar ya? ne eğitimleri var ne kültürleri ama hep kazanıyorlar. saçmalıklar komik geldiği için izliyordum artık nefret ediyorum.
  öyle bir evde o bahçeyi gören kamera kesin yoktur ve alev kadını öldürmeye çalıştı derler. yine onlar kazanıyor artık tamamen b*ku çıktı.

 • tek derdi candy crushta level atlamak olan sönmez hanımı ne hale getirdiniz. yazıklar olsun.

 • çimen evlenmiş evlenmiş deyip durmayın gerizekalılar imam nikahı evlenmek değildir evlenmek resmi nikahla olur manyak mısınız nesiniz algı mı oluşturuyorsunuz senaristler !!??

  çimen evlenmemiş çimen metres olmuş çimen kuma olmuş. doğru cümle bu.

 • an itibari ile senaristlerinin giderek iğrençleştiği, tamamen ideolojik ve aşağılık bir senaryoya imza attığı, potansiyeli olan bir hikayeyi piç ettiği berbat bir dizi olmuştur.

  gerçekten soruyorum; küçücük bir kız çocuğunu öküz kadar adama ikinci eş yapmakla (bunu yazmak bile tüylerimi diken diken ediyor) ve pat diye türbana sokmakla ne mesaj veriliyor bu topluma?

  ve bunu hiç utanmadan 8 mart gibi bir günde yapmak bu mesaja nasıl bir güç katıyor?

  seküler, eğitimli, güçlü, karakterli ve bilinçli kadınlardan oluşan bir ailenin yetiştirdiği çocuklar bu kadar aptal ve kişiliksiz öyle mi?
  gerçekten ahlaksızlığınızın bir dibi var mı ve bu aşağılık senaryoyla kimden neyin intikamını alıyorsunuz?

 • çimen sen ne saftiriksin yaaaa...
  adamın kardeşi "abim evli, 2 de çocuğu var" diyor. sen de kalkıp "gökhan bir şey söylesene, yalan desene" diyorsun. ne desin adam aq "kardeşim beni evli sanıyor, çocuklar da benden değil" mi desin.*

 • herşey akşam otelde alevin apoya 'bana bı su getir' dediği, aponun da 'ben mi getireyim?' deyip hoşuna gittiği bıyık altından güldüğü gün oldu...

 • metehan daha geçen sene liseye gidiyorken şimdi nasıl 21 yaşında oluyor ?

 • doğanın bütün hayat enerjisini ailesiyle birlikte sömüren fatih, görkemin hayat dolu olmasını ve enerjisini övüyor. erkeklerin özeti işte.

  pinkocum sen asıl yılanı şimdi gör.