ikinci el otomobil piyasası

 • şu anki durgunluğun sebebi kredilerin durmasıdır.

  devlet bankaları taşıt kredilerinin tamamını reddediyor %70-80 peşinat göstermezseniz. o parayı da gösteren biraz daha bulup peşin alır arabayı zaten. özel bankalarda ise faizler çok yüksek.

  ev kredilerinde de durum aynı, kağıt üzerinde 1.2 milyon tlye kadar kredi kullanılabilir yazıyor ama tüm başvurular genel müdürlüğe gidiyor ve eylül itibariyle en fazla 200bin tl konut kredisi kullanabiliyorsunuz.

  kesin bilgi.

 • yukarıdaki yazara göre doktorların belirlediği piyasa. doktora zam yapıldı diye yüzde yüzde 30 yükseliş bekliyormuş . gece gece ıslak hayallerini yazmış.

  şu an piyasanın içinde olan biri olarak araçları kimse almıyor. ve piyasada müthiş bir durgunluk süreci başladı. araç fiyatları enflasyon karşısında değer kaybetmeye başladı.

 • konuşulan herşey sırasıyla gerçekleşiyor. geçen hafta araç satış düzenlemesi konuşulurken ihtimali bile yok diyerek piyasayı manipüle edenler şuan derin üzüntüler içerisinde. sırada ötv düzenlemesi olduğu söyleniyor. eyy al-satçı, stokçu ve galerici tayfa! hepinize büyük geçmiş olsun.

 • bir arkadaşım vardı. stokçuluk yaptı 100'e aldığı arabalar 500 oldu aşırı kâr etti. dün öldü. ibnelik yapıp milletin hayallerini çalmayın; ölüp gidiyoruz

 • kuş grubu diye geçen tofaş arabalar, bahsettiğimiz araçlar şu an ortalama 25 yaşında. bu araçlar kaza yaptığında bildiğin 2 parçaya bölünüyor.

  neyse bu araba hiçbir koşul ve şart altında 5000 dolar edemez aqqq. 5000 dolar amerika içinde büyük bir para gerizekalı olmayın arkadaşlar gidin çekme belgeli araba alın toplama araba yapın kendinize yine aynı paraya gelir. en azından arabanız 2’ye bölünmez kendinizi ve diğer insanları tehlikeye atmazsınız.

 • bugün 2.5kg yoğurda migrosta 80tl para verdim. bu saatten sonra ülkede düşen tek şey alım gücüdür. ben deli gibi tl borçlanmaya çalışıyorum. ya herro ya merro, almak istediğim hiç bir şeyi ertelemiyorum elimden gelse fazlasını alacağım.

  bu mal insan sürüsü ile de bi sikim beceremeyiz. anca jelibon çıkarır. gözlerdeki ışıklara bakar. hafız şov falan yaparız.

  elin amerikasında insansız taksiler trafiği kitliyor. bizde daha togg çıkmadan dünyaya meydan okuyoruz. dünya bize götüyle gülüyor…

 • yukarıda biri yazmış hem de heceleyerek yazmış, pat la ya cak diye. hayır pat la ma ya cak. seneye bu zamanlar peynir tenekelerine temiz 1 milyon tl verirken görürüm sizi.

 • resesyon mu? ortalama fiyatı 250 bin olan araca 240 bin yazın ilana da görün resesyonu. millet telefonlarınızı kitler, para sıçarlar üstünüze bana satın diye. ülkenin gerçeklerinden bu kadar bihaber olmayın aq.

 • olm siz aptalsınız kusura bakmayın da harbi aptalsınız. 2.5 senedir falan bu başlığı takip ediyorum. arabam yokken de ediyordum. hep düşecek diyorsunuz 2.5 senede en az artan araba 3x falan yaptı. hala düşecek yazan var. arkadaşlar hicbirsey bilmiyorsanız şunu bilin sıfır fiyatı düşmeyen birseyin ikinci el fiyatı neden düşsün? dolarin yarın 7 liraya düşeceğine inanan varsa beklesin araba fiyatları düşecektir. dolar başlığına gidip 20 lira olacak diyen tip buraya gelip sike sike düşecek diyor. olm ne yiyip içiyorsunuz siz?

 • genel olarak türk milletinin karakterinin açıkça anlaşılabileceği piyasadır