ikinci el otomobil piyasası

 • normalleşiyoruz.

  artık otomobil sürekli eskiyen, tek amacı ulaştırmak olan, klasik yahut kısıtlı üretim olmadıkça hiç bir maddi devamlılığı olmayan, aksine yakıtı, bakımı, vergisi, sigortası ile sürekli masraf açan ticari bir üründen başka bir şey değil..

  artık yıllarımızı dört teker için heba etmeden evvel bir kaç kere düşüneceğiz. avrupalıların neden b ve c sınıfı araçlarla iktifa ettiğini daha iyi anlayacağız.

  artık paramız yetiyorsa ve gerçekten ihtiyacımız varsa alacağız. dört teker için donumuza kadar satıp, üstüne 1500 aylık kredi çekip araba alamayacağız.

  artık “otomobil bu ülkede yatırım aracıdır kardeşim” diyenlerin annelerini takip edeceğiz, kimlerle ilişkiye girdiklerini merak edeceğiz.

 • satıcı anamıza sövermiş lafa bak ulan 300lük arabaya 400-500 isteyen fırsatçılara da alıcı olarak biz sövüyoruz

 • adam gelmiş burada 2014 i20'ye 690 bin fiyat çekmiş, oha be. 100 bin daha verip 2022-2023'ünü bulursun i20'nin. sikmeye adam arıyorsunuz da avcunuzu yalarsınız anca. şark kurnazları sizi!

 • şu an ilk arabamı almak üzere araç bakıyorum daha doğrusu kim tarafından dolandırılacağıma karar vermeye çalışıyorum, en az nasıl dolandırılabilirim konusunda yardımcı olacak arkadaşlar yeşillendirebilir.

 • iyi güzel söylüyorsunuz da; size elinde nakit olan kişinin, birikimini yastık altı türk lirası olarak tuttuğunu düşündüren şey ne?
  "seçimden sonra dolar artacak, sıfır artacak, alamazsınız" e adamın parası dolardaysa kardeş?
  yaz döneminde de "şimdi almazsanız yılbaşından sonra sizi çok fena sikicez" diyordunuz. yazın 60bin usd eden araç şu anda 40bin... aradaki 20bin dolarlık zararın hesabını kime keseceğiz peki?

  altın, döviz ve mevduat faizi arasında doğru hamleler yapan bir kişinin fiyatların yukarı yöne gitme ihtimalinden korkmasına gerek yok.

 • şark kurnazlarının cirit attığı piyasadır. gelmiş birde giri girmiş, yemediği yarak kalmamış 20 yaşındaki metal yığınına 600 bin lira istiyor. 20 bin dolar istiyor inanabiliyor musunuz ya? amınıza koyim ne tür, ne değişik bir yaratıksınız bir akıllı kendiniz sanıyorsunuz utanmadan birde buraya giri giriyorsunuz? burayı sahibinden'e çevirenin de buna izin verenin de gözüne koyim.

 • #160813964

  söz konusu entrydeki aracı 5 aydır neden satamıyosun biliyor musun sevgili dostum? fiyat hala abartı da ondan. bi 120 140k daha düşersen belki satarsın.

  ilanındaki fiyat hareketlerini de koyayım da tam anlamış olun *

  görsel

  edit : çok soran arkadaşımız olmuş, chrome üzerinden 2.elveri isimli bir eklenti var. onu kurduğunuzda tüm ilanların geçmiş durumunu görebiliyorsunuz. muazzam bir hizmet, harika bir ifşalama asdfgh. buradaki bir dostumuz önermişti bu eklentiyi kendisine de şükranlarımı sunarım.

  edit 2 : alıntıladığım entrynin sahibi dostumuz bana özelden yazdı, kendisini hedef göstermek ya da kazıkçı imasında bulunma gibi bir niyetim olmadığını ona söylemiş olduğum gibi buraya da yazmış olayım. burada konu fiyatlardaki aşırı şişiklik ve bu şişikliğin domino etkisiyle tüm bireysel satıcıları da etkilemesi. umarım tez zamanda aracını satabilir. sevgiler.

 • bazı ilanlarda bayandan satılık diyor. bunun satmak için trick kelime olduğunu sanıyor demek ki kamiller. lan bayandan araba alınır mı amk. kajsdk hiç olmasa sağı solu sürtme doludur. kajsk park yerleri kenarını sürten arabaların boyalarıyla dolu.

 • 2023 model sıfır km'si 1.5m'a satılan ateca'nın, 30k kmde 3 yaşındaki haline neredeyse aynı fiyatı isteyen çakalların olduğu piyasa.

 • ikinci ele param yetmediği için sıfır alarak çekildiğim piyasa, kalan arkadaşlara başarılar.