ikinci el otomobil piyasası

 • resesyon mu? ortalama fiyatı 250 bin olan araca 240 bin yazın ilana da görün resesyonu. millet telefonlarınızı kitler, para sıçarlar üstünüze bana satın diye. ülkenin gerçeklerinden bu kadar bihaber olmayın aq.

 • olm siz aptalsınız kusura bakmayın da harbi aptalsınız. 2.5 senedir falan bu başlığı takip ediyorum. arabam yokken de ediyordum. hep düşecek diyorsunuz 2.5 senede en az artan araba 3x falan yaptı. hala düşecek yazan var. arkadaşlar hicbirsey bilmiyorsanız şunu bilin sıfır fiyatı düşmeyen birseyin ikinci el fiyatı neden düşsün? dolarin yarın 7 liraya düşeceğine inanan varsa beklesin araba fiyatları düşecektir. dolar başlığına gidip 20 lira olacak diyen tip buraya gelip sike sike düşecek diyor. olm ne yiyip içiyorsunuz siz?

 • genel olarak türk milletinin karakterinin açıkça anlaşılabileceği piyasadır

 • vay be demek x liraya aldığın araç y süre sonunda 3x oldu. hımmm ilk defa yazılıyor buraya nasıl olur ya gözlerime inanamıyorum

  tam olarak anlamam için 20-30 kişinin daha yazması lazım. gerçekten arabası değerlenen oldu mu ya? çok gizli ve çarpıcı gerçekler bunlar.

  birisi de mercedes almış parantez içinde reno motorlu olmayan yazıyor shshhs

 • abi hepiniz kafayı yemişsiniz.
  kimi galericilerden bilmiş fiyatları, kimi sarı siteden demiş.
  dolar 13 lira. alooooo ? dolar 13 lira.
  sıfırların fiyatı artarken ikinci el sabit mi kalacak ?
  fiyatların sorumlusu 1 kişi.
  verdiniz yetkiyi, alın görün etkiyi.
  sarı siteymiş, hey allahım.
  sitenin suçu yok, siz fakirsiniz.

 • araba alma niyetli olup da buraları okuyup araba almaktan vazgeçmeye meyil etmeyin sakın. ben o salaklığı yaptım, deli gibi pişmanım. burada yazan gevşeklere bakmayın, niyet etti iseniz bir an evvel alın. hükumet halkı öpmeyi kafasına koymuş, aralıkta yine faiz düşürecek. dolar kurunun düşmesi yönünde bir çabası olmadığını da biliyoruz hükumetin. dolayısıyla piyasanın düşmesi için hiç bir sebep yok, ibre yukarıyı gösteriyor. şimdi araba alsan yılbaşına prim yapmış bir araba ile gireceksin, akıllı ol.

 • 1980-1990 model arabaların piyasada fahiş fiyatlara satıldığı, üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen piyasada epey sayıda bulunduğu göz önüne alındığında; elektrikli araçların üretiminden sonra mevcut yakıtlı araçların 2 - 3 yıla tuşlu telefon seviyesine düşmesi için 2 - 3 yıl değil 40 - 50 yıl geçmesi gerektiğini gören bir tek ben miyim acaba? ( herkeste elektrikli araba alacak para hazır da üretimini bekliyorlardı sanki)

  tanım: bir anormal piyasa.

  iki üstteki yazara cevaben.

 • fiyatlari nasil artabilir bu kadar da olmamali haddinden cikmis sasirmis vs vs.. basliga bu tarz yazanlar duz gerizekalidir, net.

  gocmenlerle birlikte 90 milyonluk ulkede, toplu ulasimi rezalet olan ulkede, bir hayli daglik olan bir ulkede 100 kisiye dusen arac sayisi 28, bunlarin yarisi ticari arac yani aile icin degil mal tasimak icin. dolayisiyla 100 kisiye 14 araba dusuyor. kaba tabirle 7 kisiye 1 arac dusuyor. yani 7 kisi 1 arabaya binmek istese 2 kisi disarida kaliyor. ulkeye araba girmiyor. girmesini birak, devlet otv'yi kokleyerek olabildigince az girsin istiyor. salaga anlatmak icin daha ne kadar anlatmak lazim.

  90larda gazeteler kuponla sahin renault vs verirdi. bunlari toplamaniz 3 sene falan surerdi. ayni yere geldik. bugun bir restaurantin yilbasi cekilisi ilani gordum, odul fiat egea'ymis.

  turkiye ilerleme progresi olmayan, 20 yillik looplar yasayan bir ulkedir. ekonomik olarak 90lara geri donulmustur. anlayin artik sunu.

 • 1 nisan'da 220 bine aldığım araç şimdi 350 bin. bunu yazmayanı sikiyorlar heralde o yüzden yazmadan geçmiyim dedim. neyse

  entryleri ocak ayından itibaren açıp okuyun ve araç almak isteyenleri bile bile manipüle eden orospu çocuklarını göreceksiniz. kesin indirim yapacaklar, almayın aldırmayın kesinlikle sike sike düşürecekler vs vs vs. ben bu ibnetorları dinlemem zaten de dinleyen çok insan varmış yazık. hâlâ ve hâlâ almayın bu fiyatlar şişik falan diyen var. bakın bu alçaklara kanmayın gidin imkanı zorlayıp alabileceğiniz arabayı bir şekilde alın. türkiye'de fiyatlar düş mez !!!! mart nisan ayında en ucuz araç 350-400 bin olduğunda çok üzülürsünüz.

 • bazı mallar aracını methedecek başka özellik bulamayınca "orijinal ankara arabası" filan yazıyorlar malum sitede. ankara arabası olunca ne oluyorsa artık...

  edit: mesajlarda ankara'da nemin azlığından bahsedenler oldu ama nemin azlığı sadece ankara'ya has bir husus değil. konya'da, eskişehir'de, kayseri'de, diyarbakır'da nem çok mu, neden bu arkadaşlar şehir belirtmiyorlar da bir tek ankara belirtiliyor?