survivor 2017

 • yaşandı bitti saygısızca.

 • ilhan mansız skerim vereceğiniz plaketi diyip gelmedi herhalde

 • ogeday adem'in göğüs gerdiği psikolojik saldırılara maruz kalsa ağlamaktan oyun oynayamazdı. serhat, ilhan iki kere höt dedi buna kendini toplayamadı iki saat morali bozuldu oyuna çıkmadı. ama adem yumuşak yüzlü diye onla oyunda alay edebilecek tıynette. rakibine yalandan puzzle oturmadı diyip oyunda yavaşlatana, oyunda rakibiyle alay edene üçkağıtçı ve hadsiz denir en hafif tabirle. yaptığı hareket köşeyazısı konusu bile olmuştu. bir de üstüne yediği her haltta sürekli "ben bişey yapmadım abi" tripleri çok korkakça. madem yiyosun bi bok arkasında dur. gerçi bu çocuğun adını bile ben üçüncü ayda berna'ya göğüs attığında öğrenmiştim. kısacası korkak ve şımarık bir ergen irisinden survivor şampiyonu olmaz.

  10 yıldır izliyorum yarışmayı ilk defa bu sene oy attım. adem, son yıllarda şu yarışmada gördüğüm en düzgün karakter.
  adem yaz 1890'a gönder.

 • sema elenince hafif bi içim burkul...

  şaka şaka sema iğrenç bi kişiliksin, doğru bildiklerin yanlış, yanlışların doğru. bi format attır kendine. nefretle baktığın adem'e elenmen de çok güzel oldu.
  o iyi niyetli çocuğa kurban olun lan hepiniz.

 • yav kıbrıs için 5 ay boyunca 5 kişi gidecek 5 kişi gidecek diye konuşuldu. acun da hiç itiraz etmedi. sonra geldi kıbrıs'a üç hafta kala 4 kişi gidecek dedi. 5 kişi gitmeyeceğini biz orada öğrenmiş olduk. yani sema-ilhan-ogeday-serhat-adem den biri gidemeyecekti. o kişi de ilhan oldu.

  acaba kıbrıs'ın 5'ten 4'e inmesiyle gidemeyen kişinin ilhan olması arasında bir bağlantı var mı? ilhan'ın bir mazereti falan mı var acaba? ilginç buldum bu meseleyi. mutlaka bi sebebi vardır.

 • alp orada saçma bir laf etti adem onun ağzından "kıbrıs'ı garantileyen ikinci isim adem'i tebrik ediyoruz" tadındaki anonsu duymak istedi büyük olasılıkla o söylemeyince de kendi altını çizmek istedi durumun.

  alp'in ağzından yine garantileme konusunda tek laf çıkmadı üstüne tuttu 'hayır kardeşim garantilemedin' dercesine 'bir oyun daha var adem' dedi. oysa bahsettiği oyun yarı final oyunu ve adem kazansa da kaybetse de kıbrıs'a gidecek 4 kişiden biri olmayı garantiledi.

  ayrıca alp ne ya? sinir bozan o kasıntı anlatımı ve sunumuyla eminim bu sene çoğu kişinin yarışları izlenmesine neden olmuştur. semih falan anlatsın şu yarışları seneye mümkünse acun yokken.

 • arkadaşlar aranızda çaresizce sehersenize laf anlatmaya çalışan insanlar görüyorum. yazık verdiğiniz emeğe.

 • survivor bitti daha sabriye elenecek amk. nerden çattık şu lanete arkadaş, izlemez olaydık

 • adem'e barzo diyenlere soruyorum. tüm yarışmacılar içinde üniversite eğitimi almış olan kim? soru sorulduğunda akıcı konuşabilen, analiz yapabilen, kurduğu cümlelerde konu bütünlüğü hep var olan hiç boş konuşmayan kim? daha bir sürü şey sayabiliriz ama adem doğulu olduğu için yaftanız hazır "köylü" "barzo" yok dopingmiş yok hileymiş, bırakın bu suçlamaları. diyelimki doping yaptı, uluslararası tüm ödülleri yok sayalım. adamın sayısız türkiye şampiyonluğu var. sizin hiç türkiye şampiyonluğunuz oldu mu? bırakın ülke şampiyonluğunu, mahalle şampiyonluğunuz var mı? daha öncede yazdım, 11 yıl dövüş sporlarıyla uğraştım, bu dünyayı biliyorum. eğer adem de ilhan zekası ve hızlı düşünme kabiliyeti olmuş olsa inanın tek bir maç kaybetmeyen efsane bir boksör olabilirdi. malesef bu bölümde biraz zayıf. tek sorunu, problemle karşılaştığında, zekasıyla çoğu şeyi bertaraf edemiyor, sadece kas gücünü kullanıyor, o da her sorun çözümünde yeterli olmuyor. sevmiyor olabilirsiniz, başka yarışmacı destekliyor olabilirsiniz onlarla ilgili övgünüzü beğenilerinizi yazın bırakın şu çocuğun yakasını kesin şu rezil hakaretlerinizi.

 • dassdasffas seherseniz baktı oge şampiyonluk için favori oldu söylenmeyen tek şeyi söyledi ve fetöcü dedi :)

  şampiyon olursa 15 temmuz darbesini ogeday yaptı, adem o sırada tankların önünde yatıyordu diyecek.