beşiktaş

 • yahu hocayı geçtim şu yol geçen hanı olan defansa bonservissiz olan varane ve hermosoyu alsanıza kardeşim. neyi bekliyorsunuz,gökten para yağmasını mı? paranız yoksa yapmayın kardeşim klüp başkanlığı gidin dernek başkanlığı yapın!!! yeter,sezon 6 ay önce bitmiş hala ne bir futbolcu var, ne teknik direktör yapamıyorsanız bırakın!!

 • şu an hiçbir besiktasli mourinho gelmedi diye uzulmuyor. ali koç bile 1 hafta talepleri çok yüksek diye direndi baktı getirmedigi takdirde hem başkanlığı kaybedecek hem de mourinho her türlü gelecek seçimi kaybetmemek için getirdi. aziz yıldırım desen seçimi kazanmasının tek yolu böyle yüksek bir vaat vermeseydi o da ondan anlaştım diye açıklama yapmıştı. tadic mevzusundaki üzüntünün 10'da 1 i yok hiçbir besiktasli taraftarda çünkü başarısız olduğu takdirde efendi gibi gitmez tazminatını almak için elinden geleni yapardı bu adam.

 • arkadaşlar ali koç beşiktaşımız için sezonun en önemli hamlesini yaparak hüseyin yücel'in hezeyanını sona erdirdi, morinho'yu aldı ve -bakın derin bir oh çekiyorum- bizi batmaktan kurtardı. hayati bir hamle, varol koç.

 • oynadığı son 6 türkiye kupası finalinin hepsini kazanarak kendine ait rekorunu geliştirmiştir.

  şaka maka bu rekora ulaşılması da imkansız.

 • 121 yil önce bugün kurulmustur.

  "biz 11 arkadasiz, lakin arkamiz daha vardir."

 • bugün itibariyle, uzun süredir bitkisel hayatta olan -bizler- taraftarına elektro şok yapmış, yaşama döndürmüştür.

  ekranda zikzaklar, gözler bu kez açık.

  öncelikle, hasan arat başkanlığında oluşturulan samet aybaba, feyyaz uçar ve fernando santos'tan oluşan futbol aklı, ilk transfer dönemi ve birlikte çalıştıkları kısa süreçte -şuana kadar- makul bir uyum ve doku inşası oluşturmuştur.

  bugün yapılan iki transfer al musrati ve ernest muci hem yatırım, hem yaş, hem kişisel kariyer ivmeleri, hem oyuncu reputasyonu, hem de transferler süreçlerinin yürütülme şekliyle kesinlikle yüksek profilli bir operasyondur.

  sahada görmeden hiçbir oyuncunun performans garantisi elbette yoktur, gareth bale alsanız bile o transferin tutmama şansı elbette vardır ancak, oyunculardan bağımsız olarak bu yöntem doğru yöntemdir.

  uzun vadede bu şekilde, kulübün büyüklüğüne, takımın hedefine, yatırımsal olarak gelecekte finansal beklentiye ve camianın havaya girmesine yönelik hamleler hem sürdürülebilirlik anlamında hem de performans anlamında büyük bir takımın dokusuna tamamen uygun, doğru yoldur.

  bu işler, böyle olur.

  mesela nasıl olmaz, onu da söyleyelim; piyasada ne kadar menajer artığı, sakat, noname ve yaşlı oyuncu varsa ismini 3 ay piyasada süründürüp, akabinde 3-4 yıllık kontratlar vererek olmaz.

  32+ oyuncuların emeklilik ikramiyesi, son durakları olarak olmaz.

  fakir edebiyatı yaparak, sürünerek 7-8 leş futbolcuya maaşlar dahil 40 milyon euro harcayarak olmaz.

  beşiktaş'ı gazetelerin, medyanın, manşetlerin dışına iterek, imajını sarsarak olmaz.

  futbol, bir sahanın içinde başlar, oradan tribünlere, sokaklara, evlere, gazetelere yayılarak ilerler.

  o sahanın içini üst düzey aktörlerle doldurmazsanız, nereye yatırım yaparsanız yapın, kaybedersiniz.

  tüm hikaye yeşil bir sahanın içinde olan bitenlerden ibarettir.

  tüm bunların dışında, aklıma gelmişken sorayım;

  yeni beşiktaş yönetimi, transfer dönemi boyunca hamle yapmamasından dolayı haklı olarak eleştirildi.

  taraftarın bu noktada beklentisi çok doğal ve anlaşılabilir nedenlere dayanıyor, bunu sorgulamak dahi gereksiz.

  soru şu; ilgili transfer döneminde bir tane beşiktaş yöneticisi, kurul üyesi ya da profesyoneli gördünüz mü ekranlara çıkıp eleştiri yapan beşiktaş taraftarına yönelik; "troll" vs. şeklinde yaftalayan?

  ben söyleyeyim, görmediniz.

  çünkü beşiktaş'ı artık cümle kurmaktan aciz kepaze orospu çocukları değil, protokol nedir bilen, izan nedir bilen saygın bir kadro yönetiyor.

  bugün beşiktaş ikinci başkanı çıkıp, eleştiri yapan taraftara teşekkür etti. bizi itiyor, zorluyor dedi.

  bu söylem önemli.

  köy ağası kılıklı, düşük profilli, üslup nedir, izan nedir bilmeyen loserlar babalarının şirketlerine dönebilirler.

  beşiktaş'ı artık, beşiktaş'a yakışan kurumsal bir yapı yönetiyor.

 • koç grubu sponsorluğunun bazilarina battigi kulup. siz babalarinizin taşşaklarinda yokken koç bu takima sponsordu. turkiye'de bir spor kulubü ve sponsorluk, forma reklami gibi konular konusulacaksa bunun ana fikri ve sembolu her zaman besiktas ve koç grubudur. belki avrupa'da bile örneği yoktur bu kadar uzun süre sponsorluğun.

 • bence bu sezon transfer yapılmamalı. cunku kimi alırsak alalım yıpranacak.tıpkı hoca da olduğu gibi. önümüzdeki sezon bu travmayı yaşamış butün oyuncular gonderilmeli ve sıfırdan kadro kurulmalı. beşiktaşım bugün 9. maglubiyetini almış. besiktas tarihinde boyle bir rakam oldugunu dusunmuyorum. üşenmedim diger liglerde 8-10 maglubiyeti olan takimların sıralamadaki yerlerine baktım ve ortalama 8 ile 13. sıra arasında degisiyoe. besiktas ise kigde 4. ve ciddi bir 3. luk sansı var. bu da ligimizin kalitesi açısından bir not olsun

 • gençleri sahaya sürüyorsunuz sürmesine de, en başta altyapılarda kim sorumluysa onları kovun bi zahmet. bu demir ege tıknazda teknik var, top tutma var, pas var, şut var, boy var. bildiğin wout weghorst olur bu çocuktan, allah aşkına orta sahada kim yetiştirdi bu çocuğu?

  semih desen bildiğin dinamo, box to box bu çocuk, torreria olur bundan. ileri uçta ne işi var?

  ne salak adamlarsınız cidden bazen aklım almıyor.