debe başlıkları

ekşi itiraf

 • tablette annemin instagram'ı bağlı. anamın iznini aldım, orta yaşlı akrabaların story'lerini açıp gülüyor, keşfet kısmına düşen "hindistan cevizi serpiştirilmiş çikolatalı karamelli mercimek köftesi" tariflerine bakıp kusmamak için kendime meydan okuyorum. böyle böyle ufak bir eğlencem oldu hayatta. tabii, en sevdiğim şey, abimin paylaştığı story'lere annemin hesabından, annemmişçesine cevap vermek. mesela abim, ikimizin fotoğrafını paylaşıyor, ben de annemin hesabından, "ah benim canım kızım, iyi ki doğurmuşum seni. ne güzelsin. kara kuru öteki sen siktir git." yazıyorum.

 • yarın, ilk adımı atacağım. şans dileyin be sözlük

  edit: o'nun da gönlü var, güzel güzel konuşuyoruz şimdi. iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, darısı size :)=

 • benimki itiraf değil ama çok hoşuma gittiği için buradan paylaşmak istedim.
  flaubert'in aşkı şu şekilde tanımlamış;
  "merak. birine karşı ansızın merak duymaya başlarsınız, korkunç bir merak. onu tanımak, onunla doğmak, dünyaya onunla yeniden gelmek istersiniz. bu yüzden aşka en uzak cümle senden nefret ediyorum değil, artık bilmek istemiyorumdur."

 • az sonra tüm samimiyetimle yapacağım itiraftır...

  sıkı durun... veya durmayın... evet, yasak olmasına rağmen biraz içtim. bira ve votka kafası var. önümüzdeki haftaya kadar boşum. dört günde alkolü atarım bünyemden. tabii ki, yeniden almazsam... içmek istedim. bugün pek bir işim yoktu. sözlük'te takıldım, haberleri okudum, internet üzerinden bazı işlerimi hallettim. ve tedavi gördüğüm kliniğe gittim. çıkmaz ama raporu sorayım, diye. çıkmış! rapor, yarın çıkacak, diye biliyordum ama çoktan hazırlamışlar. aldım. okudum. bir kez daha okudum.

  eve geldim. rakı vardı. dutyfree'den ben de hediye yeni rakı alıp getirmiştim. ona dokunmadım. yarım kalan rakıyı bitirdim. sonra votka aldım. votka ve bira. onları da bitirdim. saat daha akşam beş buçuk bile değil. kafam güzel.

  evet... nedir itirafım? şudur...

  itiraf ediyorum ki... içim rahatladı.

  hayır! iyi bir haber almadım. tersine, durum kritik. yanlış anlamadıysam dört günlük kısa bir kemo veya ilaç tedavisi ve aşı olacak. sonrasında, yeniden tahlilller alınacak. tedavi konusunda nelerin yapılacağına karar verilecek. ilerleme olmuş. pek fazla zamanım yok. ne kadar zamanım kaldı, onu temmuz'a doğru söyleyecekler. bu da güzel. beş yıl bana yeter. daha fazlasını istemiyorum. şimdiki halde onun yarısı kadar bile yok, ama aşı işe yararsa daha çok zaman kazanmış olurum. bakalım doktor abi ve ablalar ne diyecek. daha fazla ayrıntıya girmiyorum.

  önce, korktum. irkildim. daha sonrasında mala bağladım. bir şey düşünemedim. ardından, aklıma sevdiklerim ve sevenlerim geldi. yine korktum, çok da üzüldüm. insanca bir duygu bu; daha çok yaşamak istiyoruz...

  bugün sözlük'te "ne olursa olsun son güne kadar yaşayacağım ve çalışacağım", diye yazmıştım. aynen de öyle yapacağım. diğer yandan, itiraf etmeliyim ki, insanın kendini alıştırmaya çalıştığı durum ile yüz yüze gelmesi korkunç bir tecrübe.

  bu, sağlık durumum ile ilgili son girdim olacak. bundan sonrası hep hayat, hep mutluluk, hep umut.

 • nilgün marmara’nın “beklentim yokmuş gibi davranıp, içime dünyalar kadar umudu sığdırmaktan yoruldum.” dediği yerdeyim.

 • bu hayatta nefret ettiğim tek bir insan var. o da benim. kendimden nefret ediyorum ve kendimi değiştirmek için de hiçbir şey yapmıyorum. mal gibi, mucize bekler gibi bekliyorum.

 • su siyasi basliklardan gina geldi arkadas ne secimmis anasini satiyim

 • umudum her zaman bakidir ama
  zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun.**

 • sabah uyandığımda erkek suserlardan biri bir entryme yorum atmış neyse ben de cvp yazdım filan. 1 2 3 derken msjlaşma aldı başını gitti 90 civarı msj. akşam baklayı ağzından çıkardı "..... sizin gibi bir hanımefendi....." hoşt dedim amk noluyor. kadın sanmış beni mal nickim "seren" ismini barındırıyor diye. uyarmasak bizi sikecek eleman. en son "siktirgit 31 çek de rahatla abazan" dedim de msj kutumu yeşillendirmeyi bıraktı. buralar pek tekin değil artık gençler, bireysel olarak kendi önlemimi alıyorum, bekaret kemeri ile giricem artık sözlüğe.

  not: sözlükte pek küfüre başvuran bir yazar değilim lakin bu entry biraz öyle oldu, maksat cinsiyetimiz belli olsun :/

 • tek derdi sikiş sokuş ve gösteriş olan insanlardan nefret ediyorum. iç bulantısını ve var oluşun boktanlığını iliklerime dek hissediyorum.