yüzüklerin efendisi (dizi)

 • fallout dizisinden sonra bu dizinin verdiği acı 2 katına çıktı. ah şu kaçan fırsat. ulan emeği geçen herkesin allah belasını versin. götünüzü balroglar, nazgullar ısırsın.

 • --- spoiler ---

  gandalf frodo'nun büyük büyük büyük dedesi çıkacak galiba. orta dünyanın bomboş dağlarında tepelerinde dolanırken nori'ye bir gözü kayacak illa ki. nori zaten dünden razı gibi.

  (bkz: kısa boylu kızların uzun boylu erkek tercihi)

  --- spoiler ---

 • --- spoiler ---

  adamlar sauronu galadriele taşıtıp elronda tedavi ettirdi ya la.

  melkorun bile çekindiği ve ulmodan tırstığı denizlerde sauron paşa resmen tekne keyfi yapıyor. orta dünyadaki herşeyden sular vasıtasıyla haberdar olan ulmo galadrielle sauronun sörf yapmasına izin veriyor ahah

  herifler manwe reisin maiasını meteorla orta dünyaya atmışlar bir de hafızasını silmişler. hani şu valinordaki en güvenilir, manwenin illa sen gidecen diyerek emrivaki yaptığı maiayı mancınıkla fırlatmışlar ki adamın doğu ile işi yokken bir de doğuya göndermişler. mavi büyücü ise burun muhabbeti ne amg.

  herkesin haberdar olduğu yazıyla mordor da hıdırellez gibi bir ortamda barad dur yapılacak :)

  kaşla göz arasında sauron reis hangi yüzüğü dövdü orda. 16 yüzük nerede. amg herşey saçma da dizinin adı güç yüzüğü ama ortada yüzük yok.

  hele şu büyücü ablalar en komiği. ablalar lordlarına sauron diyor. lan sauron iğrenç demek. sen sauronun yüzüne sauron desen seni siker bayıltır orda üstat. bu ne cahil cesareti yarabbim.

  --- spoiler ---

 • elrond: halbrand nerde?
  galadriel: gitti. geri dönerse de onunla bir daha muhatap olmayacağız.

  ahshhdhdhdwkjdjdjd

 • koca bir bölüm sadece sikik harfootları izlettirdiler yine bize. şu dizi hakkında tek bir iyi laf edenin de ta amına koyayım. akpartililerden sonra en çok şu diziyi övenlerden nefret edicem artık. vasat sevici sığırlar.

  reddit’te inanılmaz bir troll ordusu var amazon prime’ın. tek bir kötü laf edeni anında çarmıha geriyorlar. şu an oradaki orospu çocuklarını kudurtmakla meşgulüm, neye bulaştıklarından haberleri yok.

 • galadriel 3 bölüm kraliçeyi ikna etmeye çalıştı.
  kraliçe ikna oldu.
  5 gemiyle yola çıkmaya karar verdiler.
  gemilerin ikisi limanda patladı.
  kraliçe 3 gemiyle yola devam etti.
  kraliçe 100 askeriyle karaya ayak bastı.
  kraliçe ve ordusu adar'ı mağlup etti.
  halbrand 15 köylünün kralı oldu.
  bodrum'da butik pastane işleten bronwyn ile esmer elf öpüştü.
  adar barajın kapağının anahtarını arkadaşına vermiş.
  adar'ın arkadaşı barajın kapağını açtı.
  sular volkanı patlattı.
  adar orta dünyaya nuke attı.
  kraliçenin 100 kişilik devasa ordusunun çoğu öldü.
  kraliçe kör oldu.
  kraliçe kör olduğunu ordusunun bilmesini istemedi.
  kraliçe 5 dakika sonra gözlerini kumaşla sardı.
  herkes kraliçenin kör olduğunu anladı.
  kraliçe 1 gün orta dünyada kaldı.
  kör oldu, mağlup oldu, kötülük uyandı.
  kraliçe boku bokuna kör oldu.
  ve numenor'a döndü.
  halbrand ölmek üzereydi.
  esmer elf halbrand'ın elf ilacına ihtiyacı var yoksa ölür dedi.
  bodrum'da butik pastane işleten bronwyn otacılarını ot bulmaya yolladı.
  gerek kalmadı.
  halbrand iyileşti.
  azıcık sekerek yürüdü.
  atına bindi, gitti.
  harfootlar yabancıya bir tane elma verip allahın dağından siktir etti.
  yer bilmez dil bilmez yabancı tek başına dağdan aşağı yürüdü gitti.
  (will the real slim shady please stand up please stand up)
  dişi eminem harfootların kafilesini ateşe verdi.
  harfootlara daha fazla zarar vermedi.
  belli ki cana kıymak istemedi.
  harfootlar köyün delisine uydu.
  sabah siktir ettikleri yabancıyı bulmaya koyuldu.
  cüce durin yaprak seviyor.
  masasında yaprak bulunduruyor.
  mitril yaprağı iyileştirdi.
  evet, cüce durin elflere yardım edecek.
  cüce kral elferden nefret ediyor.
  cüce kral yapraklardan daha çok nefret ediyor.
  yaprağı eline aldı.
  amına koyduğumun yaprağı dedi delikten aşağı attı.
  yaprak uçtu uçtu balrog'un önüne düştü.
  balrog yapraklardan cüce kraldan daha fazla nefret ediyor.
  amına koyduğumun yaprağını alın şu önümden dedi, kızdı.
  yaprağı ateşe verdi.
  uykusu artık bir kere kaçtı.
  şer uyandı.

 • kendime acımaya başladığım dizi. ulan yazmayayım diyorum yazıyorum, izlemeyeyim diyorum yine dayanamayıp aval aval izlerken buluyorum kendimi. müslüm babanın alkolü bırakma rehabilitasyonu gibi biri beni dizi başlamadan evel hacı murat’ın kaportaya falan bağlasa da kendime mukayyet olsam.hieağğğğ beni tampona bağla ülen

  boktan bir banka reklam filmi çekecek vasfı olmayan dümbüklerin eline vermişler koca külliyatı, ha babam tepiniyorlar üstünde. biz de burda sinirden tırnaklarımızı kemirerek maruz kalıyoruz bu garabete.

  böyle orta dünya olmaz ümmeti muhammet! böyle elf böyle org böyle isildur olmaz. goduumun holivut klişeleriyle, swj zırvalıklarıyla sktiniz efsaneyi eylediniz viran.

  siyah hobitler, alaçatı falafelcisi teyze, bir türlü birliğine haber salmayıp aptal aptal manitanın eteğine yapışıp vasıfsız köylülerle askercilik oynayan elf asker, tepesi delik bir dakika önce akım derken bir dakka sonra bokum diyen galadriel, koca meteor düşerken ağacın yapraklarına dertli dertli bakan gil galad, şöyle birliğiz böyle biriz diye maval okuyup köylülerden biri çolak kaldı diye adamı çoluk çocuk koloniden sktireden hobitler, varoluş amacı kafa koparmak olan orgların eline geçeni anında indirmek yerine esir alma işine girmesi, koskoca isildurun isil isil diye diye mahallenin şamar oğlanı muamelesi görmesi, koskoca elrond’un kolejli bebe gibi saf saf ortalarda dolanması...

  neresinden tutsan ahmakça zırvalıklar silsilesi.

  gene de spoiler

  koca baraj açılıyor yanardağ patlıyor, göya sezgileri dillere destan elf galadriel ve sünepe asker hiçbir şeyi önceden hissetmiyor. ta ki kafalarından aşağı alev topları inene kadar.

  adar anahtar için götünü yırtmış. sonunda ele geçiriyorlar. bir kereste de ulan bir açın bakalım ne bokmuş bu, demiyor. anahtarı elf hırbosu kimsenin bilmediği bir yere saklayacam deyip tavernadaki daşın altına koyuyor. onu da ne hikmetse göre göre bacaksız görmüş. yıllarca kulede eşşek başı gibi dikilip, anahtarın yerleşeceği kapıyı farketmiyor bir tabur elf. sorarlarsa elf sezgileri, bilgeliği falan feşmekan. adamlar yüzlerce yıl samıt gibi yaşıyor demek ki. salla başı al mayışı. zaten o anahtar orda ne arıyor bilader! ne yapmış yani melkor. durun şuraya da bir dağ patlatma planı yapıp enakdarı da şu köye saklayayım. ilerde bi gün lazım olur mu demiş! bu bizim babannelerin kefenlik ayırdığı yastık altı çıkın gibi bir şey mi! yere batsın ulan sizin hüküm dağı yaratma beceriniz. alagavatlar sizi.

  götü boklu 3 gemiyle, yüzlerce köyün olduğu topraklarda tam da ihtiyacı olan 5 haneli köye damlıyorsun. hem de ne dalış. güneşi batıdan doğurarak ve 30 gemiye sığacak kadar atlı icad ederek yara yara olay mahaline ışınlanıyorsun.
  andaval elfin elf gözlerini aşk nasıl kör etmişse korunaklı bir kaleyi kendi eliyle yerle bir edip, her yanı dal daşak ortada kıytırık köyde ceng etmeye kalkıyor. kaledeki kuleyi de bir ip tutuyormuş gerçi, ordan da bir hayır gelmezmiş.

  hele o galdrielin soytarı gibi at üstünde takla atmaları falan. izlerken utandım. eline birde alevli çember falan vereydiniz bari.

  velhasıl yaz yaz nereye kadar.

  hızını alamayan yazar editi
  güzel kardeşim kurgu da olsa kendi içinde bir mantığı olmalı. kitabı var ulan bunun, referans var ortada kabak gibi! bilinmeyen bir hikaye anlatmıyorsun ki keyfe keder yabdıh oldu nokdaaaaa, diyeceksin! hadi telif meselesinden dolayı bir çok noktayı işleyemiyorsun ki hangi birimizin sadakası geçti de alamadılar o izinleri rabbimize şükür olsun, ve fakat bari karakterleri doğru vereydiniz. yok!
  bir galadriel var, devamlı öfke krizi hali, tımarhaneden firar etmiş gibi deli bakan gözler! zannedersin az evel tik tokta kendisine laf sokan görümcesinin kalayci tükanına terlikleri fıydırıp hücum etmiş gaci! çalı gibi saçları gördükçe insanın tepesinden tutup, sıçarım filmine önce şu saçını başını düzelt diye leğende yıkayası geliyor. ulan galadriel'in saçına da mı telif yediniz, panten reklamındaki bütçe yok mu ulan sizde ki bizi bu göz ızdırabına maruz bırakıyorsunuz!
  elrond dediğin adam aval aval oradan oraya çekiştirilecek sünepe mi sayın deyyusu ekber yazarlar! koskoca erendil'in oğlunu maymun ettiniz maymun!
  gil galad desen mecnun gibi ağacın dibine tünemiş, kötülüğün geldiğini bile bile çare olarak galedriel'i şutluyor öte diyara. tam bir tadımız kaçmasın ali rıza hadisesi. göya galadriel gidecek, sauron mevzusu fiziken ortadan kalkınca düşman da uyumaya devam edecek. ha siktiriniz diyorum efendim. netekim işe yaramayınca bu sefer cücelerden medet. daşı verin de, kötülük, ağacımızı dolayısıyla bizi eşekler cennetine yollamasın.

  yani konuyu geçtim bu karakterlerin karakterinde sorun var bilader onu diyorum. en basit fiziksel imajlarında bile sorun var.
  bu arada zenci elf konusuna ben de karşıydım ancak bakıyorum filmin de en karizmatik ve oyunculuk olarak başarılı adamı o ve adar.

 • galadriel, adar'a soruyor: sauron nerede?

  adar: siktim öldü, belediye gömdü.

  hey yavrum hey!

 • dörtte bir bütçeyle çekilen house of the dragon'un son bölümündeki mekanları, doğal ışığı ve detaylardaki kaliteyi gördükten sonra, fatura şişirmek için yapılmış bir vergiden kaçınma operasyonu olduğuna iyice kani olduğum dandik yapım.

 • üçlemenin 2. filminde theoden, oğlunun mezarının başında gandalf'la konuşurken "no parent should have to bury their child", yani "hiçbir ebeveyn çocuğunu gömmek zorunda kalmamalı" der. türkçe dublajı yapan ekip ise bunu "babalar oğullarını gömmemeli" şeklinde değiştirir ve bu çeviri hem sahnenin ruhuna hem de rohan temasına şak diye oturur, hatta orijinalinden çok daha iyi olur. zira, özellikle rohan sahnelerinde böyle kitabi sözler epeyce kullanılır.

  bakın peter jackson'un yaptığı değişikliklerden falan bahsetmiyorum. dublajcıların bir replik üzerine düşünüp onu daha uygun bir hale getirmeleri bile bir sahnenin kalitesini ne kadar arttırıyor. kafanıza göre değişiklik yapacaksanız böyle yapacaksınız allahın yeteneksizleri. sizin neyinize uyarlama yapmak. gidin kumda oynayın.