cenk tosun

 • buna bir bobin bağlasalar stadın ışıklarını yakar

 • yeni sözleşme kapmak için kavga çıkarmaya çalışıyor. son senesine giren yerli oyuncuların fiks tarifesi.

  not: metin oktay

 • buz gibi penaltı pozisyonuna ağlayan fenerlileri görüyoruz.

  bugün ali palabıyık geçmişteki fener maçında beşiktaş'ı nasıl katlettiğini itiraf etmiş. bu fenerliler o maçta da utanmadan kendilerine karşı ali palabıyık'ın kötü yönetim sergilediğini söylüyorlardı.

  az edep ahlak amk, şu pozisyona penaltı değil diyeni anası babası evlatlıktan reddeder ben böylesini doğurmuş doğurtmuş olamam diye

 • elle kontrol etti ve bu yüzden sakatlandı diyenin vicdanını sikeyim. sizin gibi insanlar yüzünden insan sevmiyorum. çünkü sizler orospu çocuğusunuz.

  el yoktur. varsayalım el var. bunun sakatlığıyla ne ilgisi var? amına kodumun çocukları.

 • söyleyin o mısır'lıya,hakiki tosun paşa geldi.

 • 15 yaşındaki bazı kardeşlerimiz kendisine: "ne tarih yazdın ki?" diyorlar...

  -şampiyonlar ligi'nde en fazla puanı elde eden türk takımının forvetiydi.

  -şampiyonlar liginde gruplardan namağlup şekilde çıkan tek türk takımının forvetiydi.

  -en yüksek bonservis bedeliyle yurtdışına transfer olan türk futbolcu hala kendisidir.

  -şampiyonlar liginde uefa tarafından seçilen yılın golünü atan tek türk futbolcu da cenk'tir.

  ülkemizdeki futbol standartları düşünüldüğünde, daha ne yapsın anlamadım? her sene ballon d'or ödülü alıp, sahneden inerken messi'nin ensesine şaplak mı atsın?

 • bizim insanımız bu futbol işine baya uzak ya da herkes troll.

  adam gecen sene büyük bi sakatlık geçirdi. cenk'in epl'de zaten belli bir piyasası var merak etmeyin sakatlanmasa zaten gelmezdi buralara.

  -cenk everton'dan palace'a kiralandı.
  -palace'de sakatlandı
  -everton'a geri döndü
  -everton'da şans bulamıyor
  -sakatlıktan çıkmış, 1 senedir top oynamayan adamı bir epl kulübü niye alsın? şu an için piyasası yok o yüzden.
  -11 haziran'da avrupa kupası başlıyor. 4 ay kalmış kupaya. bir bucuk sene oynamadan kupaya gitmek istemeyecektir cenk. everton'da bu pazarlama fırsatını kaçırmak istemez cünkü seneye 2022'de bitiyor adamın sözleşmesi bu kupada parlamazsa büyük ihtimalle cenk'e yaptıkları yatırım komple yanacaktır.

  bu şartlar altında beşiktaş'dan daha iyi bir ihtimal zaten olamaz. beşiktaş için de cenk'den daha iyi bir ihtimal olmaz. sakatlanmasa şu an epl'de orta sıra bir takımının as santraforu olacak adamı bir şekilde 6 aylığına düşürdük. ne hulk'ı, ne süperman'i.

  abu'da da yaşadık aynı süreci. uzun süre oynamadığı için takımda forma şansı bulamadığı için bize geldi ve şu an ligin en iyisi. beşiktaş cenk'i de alırsa ligin en iyi 2 santraforu bizde olur. bu ikiliye larin gibi ligin en fazla skora katkı veren oyuncusunu ve muhtemel gol kralını da katarsak beşiktaş'ın santrafor rotasyonu hatta 3 oyuncunun da kenarlarda oynama yetisi ile forvet hattı alev aldı yanıyor moduna girer.

  bu 3 oyuncu yeri gelir aynı anda bile sahada olur. insanlar unutuyor ama cenk'in son senesi hem ligde hem cl'de buldozer gibiydi everton boşu boşuna o kadar parayı vermedi. ki sadece everton değil 3-4 tane epl kulübü teklif yapmıştı o sezon.

  cenk larin yerine de oynar abu yerine de oynar. uzaktan şutu var, driplingi var, kafa topu var, ceza sahası bitiriciliği de abu'dan iyidir.

  vallahi bizim bu taraftar şaka gibi epl'den santrafor alacaz adamlar burun kıvırıyor. neymiş hulk gelecekmiş. yahu adam en son cin liginde oynadı ne oynadığı mechul. yapmayın etmeyin.

 • city'ye değil everton'a golu çakmıştır.

  bunu yazın.

 • bazı oyuncular vardır, çok skora katkı yapmaz ama alan açar, arkadaşlarını rahatlatır, rakip defansı yıpratarak gole yol açar, büyük takımlar bu oyunculara bu meziyetlerinden dolayı büyük paralar verir ve taraftarlar bunu anlayamaz. tabii bu dediklerimin cenkle bir alakası yok, beşiktaş iyi kitledi everton'a.

  edit: entry yavaş yavaş yükselirken şu entry'ye selam çakayım (bkz: #86809015)
  edit2: olum ne güzel güzel espri yapmıştım neden gol atıyorsun yav :(

 • kendisinin everton'a transferi türk futbol tarihinin tartışmasız en başarılı transfer hamlesidir.