ekrem imamoğlu

 • adam tam bir teşkilatçı. seçimden sonra değişim dedi. boş konuşmadığı ortaya çıktı. birçok ilde delege seçimlerinin kaderini değiştirdi. istanbul il başkanlığını söke söke aldı. ve asla olmaz denileni yaptı. bu kurultay yapısıyla atatürk gelse kazanamaz algısını yerle bir ederek genel başkanlık koltuğundan bay kemal'i indiriverdi. ve bunu istanbul belediye başkanlığı'nı bırakmadan yaptı. bir taşla 3 kuş vurdu. hem belediyenin chp'de kalmasını sağladı hem ülke ve chp'yi bay kemal'den kurtardı hem de önümüzdeki seçim için yeni ittifakların önünü açtı. büyük teşkilatçı vesselam..

 • yil: 1994
  refah partisi genel baskani: necmettin erbakan
  istanbul belediye baskani: r. t. erdogan.

  sonuc: erdogan, erbakan'a karsi bir hareket baslatir ve basariya ulasir. turkiye'yi uzun yillar yonetir.

  30 yil sonrasi
  chp genel baskani: kemal kilicdaroglu
  istanbul belediye baskani: ekrem imamoglu

  sonuc: imamoglu rte'nin gosterdigi cesareti gosteremez. chp icin hareket baslatamaz. ve bir korkak olarak kaybeder. istanbul'u bile yonetemez.

 • üzerine büyük pusu var.

  chp'ye aday olursa, kk ve ekibi senin yüzünden ibb'yi senin yüzünden kaybettik diyip bitirmeye çalışacaklar.

  chp'ye değil ibb'ye aday olsa bu sefer arkasında durmayıp seçimi kazandırmayacaklar. hoş arkasında dursa bile kk olduğu sürece izmir dışında belediye alamaz artık chp.

  eğer chp'ye aday olursa kk'nın seçtiği delege zaten kazandırmaz, kurultay sonrası yasak gelir. kurultay öncesi asla yasak gelmez.

  yani adamı dört koldan kuşatmışlar. inanılmaz bir pusu bu.

  çıkış anahtarı kendi elinde. pusuyu dağıtmak yine kendi elinde.

  acilen meral mommy ile görüşmeli. ya yeni ittifaklar için parti kurmalı ya da iyi parti'ye katılmalı.

 • dikkat başkan! mutlaka sonuna kadar oku!

  zaman daralıyor!
  sakın dersim tayfanın inceyi harcadıkları gibi kendini harcarttırma!

  nasıl harcadılar dersen? k.k denen arsız diktatör ve adaletsiz ve haksız delege sistemi ve delegelerin marifeti ile . tamam bunu biliyorsun.. bildiğini biliyorum başkan okumaya devam et!

  sakın ince gibi tuzağa düşme!

  nedir o tuzak? kılıçdaroğluna biat etmiş delegelerin alayı! sakın o delegelere ince gibi güvenip adaylığını koyup , chp genel başkanlığı için yarışma! dersim tayfanın amacı , kimin siyasi geleceği ve karizması var ise, delege ağası kılıçdar ve ona biat etmiş delegeler ile , kongre seçimlerinde inceye yaptıkları gibi seçmeyerek , halkın karşısında küçük düşürmek , siyasi geleceği olan lider potansiyelli siyasetçileri biçmektir bu chp yönetimi ve delegelerin asıl amacı!

  kısaca delegelerin gazına gelme.

  artık anlaşılmıştır ki , k.k istifa bile etse , kendi seçeceği adam kimse artık onu başa getirmek ister. bu anlaşıldı artık.. o yüzden k.k istifa etse dahi bu delege sistemi denilen anti demokratik sistem ile sakın seçime girme! yine harcarlar seni benden demesi!

  tek odaklanman gereken yer bu , demokrasinin d sini barındırmayan delege sistemini yok etmek olmalıdır.

  senin yapacağın yegane şey, hiç vakit kaybetmeden tüm medyada , sesin çıkabildiği kadar , kılıçdaroğlunu ve partinin delege sistemini eleştirmen gerekli! delege sisteminin anti demokratik olduğunu, partinin tüm kararlarında tüm üyelerin oylarının kullanılacağı sistemi, durmaksızın savunman ve anlatman gerek.

  artık bu dakikadan sonra kılıçdar ile girilen hiç bir seçim kazanılamaz! ne istanbul ne ankara ne o ne bu! izmir bile gidici bu tabloda!

  artık baskını kurma vaktidir! açıktan bu seçim sonuçlarının hesabı sen sor chp ve kılıçdaroğluna. halkı arkana nasıl aldığını göreceksin! ya istifa ederler? yada o şekilde seçime gider ve yok olurlar. zaten artık bu iki seçenekten başkası yok k.k ve chp yönetimi için.

  o yüzden durma artık! ateşi fitille başkan!

 • siyasi yasak riskiyle istese aday olamayacak denmiş kendisi için. olm siz böyle tayyip'in güttüğü eşekler olarak tayyip'i indirmeyi düşünüyorsunuz ya. allah da sizi güldürmesin :)

  tayyip erdoğan 1999'da hapse girmiş, tsk+yargı tarafından süresiz olarak siyasetten banlamış birisiydi. "muhtar bile olamaz" diye gazete manşeti atıldı. bugün 26 yıllık akp iktidarının tek sebebi tayyip erdoğan'ın kendisinin ve temsil ettiği kitlenin geleceğinin iktidar tarafından dizayn edilmesine izin vermemesidir.

  kısacası akp'liler sizin gibi "bizim liderimizi de iktidar belirlesin" deyip eşekliği kabul etmedi. akp'nin seçmeninin cahilliğine özeneceğinize dirayetine, siyaset zekasına özenin. kenetlenecekseniz iktidarın işaret ettiği kaybeden adamın değil kazanmış adamın arkasında kenetlenin.

 • erdoğan 2015 sonrası şehirli seçmenden yüksek oy alamıyor ve bu durum artarak devam edecek..

  şehirli seçmen oy verirken ekonomi, özgürlük ve istikrar temelli oy veriyor, gidişatı/gündemi sosyal medyadan takip ediyor.

  kılıçdaroğlu bile erdoğan'a karşı istanbul'da akp'den yüksek oy almışken imamoğlu hdp/ysp karşı aday çıkartmazsa istanbul belediye seçimlerini rahat bir şekilde tekrar kazanacaktır..

  bu ülkede karadenizli bir adama kolay kolay terörist damgası vuramazsınız. vursanız da yemezler.

  bu durum ortadayken erdoğan imamoğlu'na sadece siyasi yasak koyabilir. siyasi yasak koyarsa da bir sonraki başkanlık seçimini kaybeder..

 • seçimin ertesi günü bütün chp teşkilatından çıt çıkmazken kendisi yenilginin üstünden 24 saat geçmeden “ben buradayım değişimi sağlayacağım “ mesajı verdi. üstünde istanbulun fetih dönümü kutlaması vasıtasıyla tekrar kendini duyurdu

  muhalefeti canlandırabilecek tek gerçek alfa olduğunu gösterecek kafaya koydu

 • bu adam erdoğana karşı kazanma şansı olan tek adamdı.

  muhafazakar, sunni, trabzonlu, belediye seçimi kazanıp başarıyla yönetmiş.

  karizmatik, miting yapmayı biliyor.

  akp'lilerin ''sen o partiye yakışmıyorsun akpye gel'' dediği bir isim.

  atatürkü de anıyor, cumhuriyete de sahip çıkıyor. bu toplumda seçim kazanabilmek için tüm özelliklere sahip.

  arkadaşlar biz bu ülkede bu toplumda hiç de az olmayan muhtemelen %50'den daha fazla iktidara muhalif olan kesin olarak kapana kısıldık.

  yurtdışı şansı olanlara bir şey demiyorum ama bu ülkede kalmaktan başka çareniz yoksa

  ekrem imamoğluna sahip çıkın.

  yarın erdoğan olmasa da bu zihniyet olacak ve bu zihniyete karşı da kazanma şansı olan en güçlü isim bu adam.

  müthiş çalışkan ve kim ne derse desin başarılı bir belediye başkanı.

  iktidarın ilk hedefi olacaktır, sahip çıkmamız lazım.

  chp'ye rağmen sahip çıkmamız lazım.

  bu seçimin kaybedeni değildir aksine en çok çalışanı olarak ve istanbulu kaybetmeyerek en güçlü neferi olmuştur.

  biatçı değilim hiç olmadım hiç olmayacağım belki dünya görüşlerim imamoğluna da uymuyor ama değişim için şuanda en büyük şansımız olduğunu düşünüyorum yarın ne olur bilemeyiz.

 • mahkeme bahanesiyle adaylığı engellenmiş siyasetçi.

  aday olsaydı bu seçimi ilk turda çok rahat bitirirdi.

  ama işte liderlik cesaret işi. kemal'e postanı koyup çıkacaktın ortaya.

  akp tek başına iktidar olduğunda erdoğan da siyasi yasaklıydı. bahane bunların hepsi.

 • tuzla sahilinde akp belediyesi bir kısmını yenilemiş diğer kısmını bırakmıştı. diğer kısmını imamoğlu yeniledi ve inanın aradaki vizyon farkı o kadar belli oluyorki bir tarafın akp diğer tarafın chp tarafından yenilendiği direkt anlaşılıyor. sırf bu yüzden bile oy verilir.