debe başlıkları

ekrem imamoğlu

 • kendisini 5 ay önce “kılışdar yine yaptı yapacağını, kimsenin bilmediği adamı çıkardı ekmeleddin 2.0” diyen, 31 mart itibariyle geleceğin cumhurbaşkanı 23 haziran itibariyle de ikinci atatürk diyen manyak sürüsünün aklına ihtiyaç duymayan belediye başkanı.

  akıl lazımsa büyükerşen, mansur yavaş v.s. veriyordur zaten. siz nutellaya odaklanın.

  emin olun ki lgbt’den madımak’a, belediye tesisinde biradan havuzlara kadar olan her konudaki tutumu data ile desteklenmiş ve kendisine seçimi kazandıran ekip tarafından gözden geçirilmiş durumdadır.

 • belediye binası önünde bildiri okuyan ve arkasında duranları işten kovmayacağını açıklamış yeni istanbul büyükşehir belediye başkanı.

  kaynak

  daha önce şunu (bkz: #91629874) yazmıştım ama şuan aynı gladyatör filminde halk gibiyim. evet önce öldür öldürr öldürrr diye bağırdım ama affedince de “ekremius the merciful” diye bağırıyorum. her türlü kahraman yani adam. yapacak bişi yok

 • dünya’nın hiç değişmeyen döngüsü;

  zor zamanlar, güçlü adamları doğurur.

  güçlü adamlar, rahat zamanlar yaşatır.

  rahat zamanlar, zayıf adamlar üretir.

  zayıf adamlar, zor zamanları getirir.

  yaşayıp hep birlikte göreceğiz.

 • bir imamoğlu'nun ortaya çıkmasıyla neler oldu? bugüne kadar beka beka diyen rte milyonların gözü önünce öcalan'ın mektubuyla oy toplama çalıştı; barzani türkiye'ye davet edildi; bahçeli hdp'ye apo'yu dinlesenize diye fırça attı; kırmızı bültenle aranan terörist osman öcalan trt'de ağırlandı; terörist apo ''yerli ve milli'' ilan edildi...

  rte saldırıyor, bahçeli saldırıyor, rusçu perinçek saldırıyor, süleyman soylu saldırıyor; terörist apo saldırıyor, kardeşi osman öcalan saldırıyor; fetöcü emre uslu saldırıyor; yandaş medya 7/24 saldırıyor; yandaş gazeteci saldırıyor, yandaş akademisyen saldırıyor; tarikatlar saldırıyor; lağımcı troller saldırıyor; seçim yasakları deliniyor; büyük paralar saçılıyor... ama imamoğlu'nu yıkamıyorlar, neden?

  çünkü;

  ''milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.''

  -------mustafa kemal atatürk

 • cumhur ittifakının imralı ittifakına dönüşmesine neden olmuş başkan.

  ittifakın götü ayrı başı ayrı oynuyor.

 • günün birinde türkiye’nin örnek bir ülke olacağına dair inancımı taze tutan istanbul’un seçilmiş belediye başkanıdır. geçtiğimiz 1-2 sene boyunca türkiye’nin şu halinin sadece iktisat literatürüne geçebileceğini düşünürdüm, 10 sene arjantin gibi enine boyuna inceleniriz artık diyordum. ama kendisi ve seçim stratejisi sağolsun totaliter ve popülist sağ siyasetin nasıl yenilebileceğini de gösterdi. avrupa bu popülist sağ siyasetle boğuşuyor, abd’nin başında esnaftan hallice bir troll koltuk işgal ediyor. bu yüzden dış basının ilgisi de yoğun oldu. çeşitli yayın kuruluşları her gün haberini yapıyor çünkü bu kampanyadan, türkiye’nin durumundan çıkarılacak çok ders var. geçenlerde ben eksici degilim ile muhabbet ederken adamı barack obama’nın başkanlık öncesi kampanya yürüttüğü dönemine benzetmiştik. bugün de ny times’da bu benzetme yapıldı.

  dış basın, düşünce kuruluşları hakkında neler yazmış diye interneti didik didik ediyorum shdjdjdkdkd. foreign policy’de çıkanşu yazıda seküler kesimin futbola ilgisizliği konusundaki tespit yerden göğe kadar yanlış olsa da futbol analojisi üzerinden imamoğlu-erdoğan rekabetini anlatmışlar. hikayesinin ve kampanyasının ilgi çekici bir şekilde dış basında yer alması çok olumlu bir şey. bu süreç bittiğinde başkan da ülkemiz de dünyadaki çoğu ülke için çoğu siyasetçi için bir umut kaynağı olacak. “devletin bütün imkanlarını arkasına almış totaliter bir rejimi bunlar bitirdilerse biz de bitiririz” diyecekler. dünya siyasetindeki büyük değişimler böyle böyle küçük şeylerle, istekli bir halkla başlar. bu istekli halkı birleştirip lider olduğu için teşekkür ederim kendisine. cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra “bir daha oy moy yok” diyen şahsımı istanbul gönüllüsü bir müşahit yaptı ya ne desem az kalacak.

 • adam "israf" diyor, "rant düzeni" diyor, "cemaatlara, vakıflara hizmet işi bitecek." diyor, "ben değil biz." diyor. hala havuzmuş, alkolmüş diye düşünecekmişiz.

  tepeden tırnağa laik bir birey olarak söylüyorum. belediye tesisimde de içmeyiverin. millet ailesi ile geliyor. bunda sorun teşkil edecek bir şey yok. ha yarın öbür gün, içki içilebilecek bir yerde gelip elinden içkini almaya çalışırsa beraber sokağa çıkarız "ekrem imamoğlu istifa!" diye.

  erkek ve kadınların neden aynı havuza girmemesini düşündürüyorsa seni bir gün annen ve kız kardeşini bir havuza gönderip uzaktan durumu gözleyebilirsin. öyle bir gözlersin hem de ki "orta doğu'da yaşıyorum." diye alnına yazı yapıştırırsın kalan hayatında.

  ülkenin hali ortada. bir günde medeniyete ermeyeceğiz. ama ellerinden gelse "adamın yürüyüşü düzgün değil, oy vermeyin." diye ağlayacak kesime karşı tutup da "her yeri alkole boğacağım, cinsel devrim yapacağım, sokaklarda çıplak koşacağız." gibi bir propaganda yapmasını bekliyorsanız, sandalyeye oturmaktan dümdüz olmuş kıçınızı kaldırın ve ekşi sözlük'ten bir dışarı çıkın da sokakta kimler var bir bakın.

 • bakın bu adamın kefili aslında bizzat akp iktidarıdır.

  geçmişinde tek bir falsosu olsa, şu anda siz bunu çarşaf çarşaf okurdunuz. ülkedeki bütün istihbarat servislerinin aylardır bu adamın geçmişinde bir çizik aradığını düşünmemek için saf olmanız gerek.

  öyleyse şundan rahatlıkla emin olabiliriz:

  imamoğlu bugüne dek tek bir kuruş eksik vergi vermemiştir.
  iş hayatında tek bir kuruş rüşvet vererek kendine çıkar sağlamamıştır.
  belediyeciliği döneminde tek bir usulsüzlük yapmamıştır.
  tek bir yakınını kayırmamış, tek bir tanıdığına haksız kazanç sağlamamıştır.

  bırakın belediye başkanı olarak seçmeyi, pamuklara sarıp koruma altına almalısınız.

  not: en büyük talihsizliği de herhalde, bu niteliklere sahip olup da "ekşisözlük'te sevenleri çok rerörö. o yüzden ben oy vermeyeceğim" diyecek kadar cahil bir kesime dert anlatmaya, onlara rağmen onlara yardım etmeye çabalaması olsa gerek.

 • 16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım canlı yayını genelinde destekçileri tarafından binali yıldırım'ı yerle bir edebilecekken etmediği yönünde genel bir kanı hakim.

  örneği şu entry'de: #91359593

  bunları söylemenin işe yaramadığını muharrem ince sürecinde apaçık gördük. bu cevapları verseydi burada kendisini sevenler ufff ne çaktı ne koydu diye yine birbirini gazlayacaktı, kararsız seçmenden ve mazbata sürecinde aklı karışmış vicdanlı akplilerden oy alma ihtimali sıfıra inecekti.

  imamoğlu yapması gerektiği gibi bir önceki seçimde kendisine oy vermemiş olan seçmene 20 senedir her chp adayının yaptıklarını değil sakin, kendinden emin, saygılı ve efendi duruşunu sergilemiş oldu. iyi de yaptı.

  işe yaramayan davranışı 10. kez hala istiyor olmanız sizi de o dalga geçtikleriniz kadar mal yapıyor. benden söylemesi.

 • binali seçim çalışmasını 180 derece çevirince aktrollerin stratejisi de 180 derece dönmek zorunda kaldı.

  2 ay önce "hep chp'ye verdim şimdi vermicem" diyen troll (bkz: #88109380) bugün "eskiden akp'ye oy atan", "akpartili damarı tutan" olmuş. (bkz: #91254835) bari eski entrylerini sil dalyarak.

  bu zeka seviyesiyle anca üç kuruşa trollük yaparsın zaten başka iş gelmez elinden. bunlara çok da kızamıyorum o yüzden.