ekrem imamoğlu

 • adam ilk günden beri hiçbir kesime asla hakaret, aşağılama vs rahatsız edecek şekilde konuşmuyor. hizmet ederken de herhangi bir etnik, siyasi, dini vs ayırmıyor. böyle bir şeyden rahatsız olmak için ya menfaatçi olmak ya da ruh hastası olmak lazım.

  diğer siyasi söylemlerden herhangi birinde bir anda kendinizi terörist olarak bulmuş olabilirsiniz. ilk günden beri ister şov yapsın ister yapmacık olsun zerre umrumda değil en basitinden bu birlik ve beraberliği özlemişim kendi adıma. birçok konuda uyuşmuyoruzdur, birçok farkımız vardır ama ilk günden beri farklılıklarımızdan değil benzerliklerimizden bahsediyor.

  her şeyden memnuniyetsizseniz psikologa gidin bu adam ne yapsın hasbinallahh

 • trolün biride hdp yakınlığından dem vuruyor. adam trabzonlu, hani etnik kökeni doğulu olsa anlarım. hdp'ye nasıl yakınmış yazsada bilsek. birde muhalifim demiş. muhalif falan değilsin muhalif görünümlü trolsün.

 • birilerine rant sağlamaktan başka hiç bir boka yaramayacak atık su arıtma tesisinin temelini atmayarak kendinden önceki yönetimlerin çapını göstermiş cumhurbaşkanı favorisi.

  daha önce yaptıkları yalan yanlış atık su arıtma projeleri sayesinde denizin amına koyulmuş, hala utanmadan konuşabiliyorlar.

 • "bir sekilde belediye baskani olabildigi gunden itibaren tek bir icraati dahi olmayan ve buna ragmen hala kendisini ciddi ciddi destekleyenlerin oldugu tuhaf insan." demiş maaşlı kapı kulunun biri..

  hiç bir şey yapmasa bile size ekmek veriyor işte,ona havlıyorsunuz cebiniz para görüyor.

  tanım: iti köpeği gece mesaisine yatıran istanbul şehr-i emini.

 • silip kacmazsa hemen üst entryde, pkk elebasinin yanına elinde çiçekle giden perinçek hakkında "sırtını ypg'ye , pkk'ya yaslayanlara inat gücünü yalnızca türk milletinden almaktadır" diye atıp tutanlarin kendisine vasıfsız diye sadece çamur atabildigi başkandir.
  (bkz: #120879411)

  18 ayda 1.1 milyon ton asfaltı dünyada döken tek başkandir.

  100 km atık su, 60 km yağmur suyu hattını 12 ayda devreye alan başkandir.

  2 milyon kişiye doğrudan yardım yapan tek belediye başkanıdır.

  aynı anda 10 metro hattına tbm sokan tek başkandir.

  aynı sürede işkur un 9 katı insana iş bulan tek başkandir.

  kendisine vasıfsız diyen bı düşünsün "ben neyim" diye

 • bugün konusunun altında ak troller kudurmuş gibi saldırıya geçmiş. ardından muhalif görünümlü bir ak troll şöyle konu açıyor; (bkz: imamoğlu'ndan sonra her şeyin çok güzel olmaması) ardından şu kurmaca tepki geliyor (bkz: burası pervin buldanla ağaç diktiğin orman değil) ve tüm yandaş medya mal bulmuş mağribi gibi manşetinden bu haberi veriyor.

  hdp'nin kapatılması davasından sonra kendisine başlayan yoğun saldırılar tesadüf olmasa gerek. büyük ihtimal uzun süredir kürt oylarının ekrem ve chp'ye kaydığının farkında idi akp. ama hdp kapatılma davasından sonra, bu akış, tamamen ekrem ve chp'nin lehine oldu. şimdi ise yine saldırıya, algıya ve kara propagandaya başlamışlar.

  ne yapsanız nafile, göklerden gelen bir karar vardır.

  ekleme: ne diyorsak o. hiç saşmaz, asla sekmez; (bkz: imamoğlu'na ağaç goygoyu yapanın ismek'li çıkması)

  ++

  ne hikmetse ekrem'e nefes almadan saldıranlar, mansur'un kılına dahi dokunmuyor. hatta ironik şekilde parlatıyor. sanırsam bu bazı şeyleri epey anlamlı kılıyor !!.

 • https://twitter.com/…eri/status/1369752954056622084

  haydarpaşa mücadelesini kazanmıştır.

  bakanlık ihaleden vazgeçip, bölgenin bir arkeopark olarak değerlendirilmesine mecbur kaldı. haydarpaşa özel sektöre verilmeyecek, otel olmayacak. gar işlevini de sürdürecek.

  https://twitter.com/…glu/status/1369694258802925568

 • hükümetin şuanki politikası olan hdp=pkk savına fena halde düşülmüş gördüğüm kadarıyla.

  size görmek istemediğiniz ama gözünüzün önünde duran bir şeyi hatırlatayım; hükümetin hdpyi bu kadar şeytanlaştırmasının ne şehitlerle ne de vatanseverlikle bir alakası yok. önümüzdeki seçimlerde muhalefet bloğu anketlere göre hdp dahilinde cumhur ittifakını geçiyor. bu yüzden izlenen politika hdp nazarında bloğu parçalamak en olmadı zayıflatmak üzerine.

  yani hdpyi hedef tahtasına koyup halk olarak kutuplaştırılmak isteniyoruz zira cumhur ittifakının seçim çıkarı bunu gerektiriyor.

  burada çok kolay samimiyet testi yapabilirsiniz.
  hassasiyeti şehitler ve vatan olan bir parti ya da ittifak sırf bi ilçe belediyesi için terörist başının sözünü dinleyin demez, kardeşini devlet televizyonuna çıkartmaz, mektuplarını okutmaz. bir siyasal partiyi terörist örgütle ilişik olmakla suçlamaz, ilişikleri kolluk kuvvetleriyle tespit eder, savcısına havale eder, hakimleri gerekeni yapar.

  unutmayın bugün kutsal sayılanlar dün “kelle” idi, bugün lanet okunanlar dün “sayın” idi.

  oy oyunlarına gelmeyin, bütünleştirici dili benimseyin. hepimiz türkiye için asıl beka sorunu nedir biliyoruz, bunu unutmayın.

 • hakkında yazılanları büyük bir şaşkınlıkla okuduğum ibb başkanı.

  kendisi seçim macerası ve aldığı zaferler sonucu doğal bir cumhurbaşkanı adayı haline geldi. ülkede olan çoğu mesele hakkında da görüşlerini belirtti ve belirtiyor. ama bu son boğaziçi olayında neden bu kadar fazla yüklenildiğini gerçekten anlamıyorum.

  ekrem imamoğlu'nun en büyük özelliği sakinliği ve her kesime bir şekilde hitap edebilme potansiyeli olması. siyasette pozitif kazanımları elde etmek çok zor ama kaybetmek çok kolay hele ki türkiye'de. karşısında nazi almanyası'nın propaganda bakanı joseph goebbels'e bile rahmet okutacak bir güruh olduğu için adımlarını dikkatli atmak zorunda.

  burada kendisine sessiz kalıyor diye çamur atan arkadaşlar, kusura bakmasınlar ama ülkenin gerçekliğinden bi haberler. sizin istediğiniz tarzda bir twit atsa, coşarsınız sevinirsiniz. ama bu hareketin imamoğlu için getirisinden çok götürüsü olur. siz sanıyor musunuz ki, akp tarafı boş duracak? bütün kanalları, gazeteleri ile kendisine yüklenecek; 'imamoğlu din düşmanlarının yanında oldu, lgtb sapkınlarının yanında yer aldı' vs. vs. yani cidden tanıyamadınız mı bu ülkeyi?? adamlar 20 senedir bu nefret diliyle yönetiyorlar ülkeyi. ötekileştirerek. toplumun büyük kısmının zaten beyni yıkanmış, bi damgalandın mı bunların gözünde, tamam bittin geçmiş olsun.

  tayyip'in karşısına çıkacak adayın kesinlikle ve kesinlikle nefret diline sahip biri olmamalı. çünkü bu kararsız seçmeni ve tayyip tarafından kafası karışık olanları ürkütür; tekrar onun etrafına toplar. bu nedenle bu tarz sivri hareketlerden mutlaka kaçınması lazım imamoğlu'nun.

  ha bu demek değil ki sessiz kalsın. uygun bir üslupla konuşsun elbette. ama 'hadi başkan sen konuş, biz arkandan gidelim' tarzı olmaz. bu olmazsa biz de yokuz diyen arkadaşlar da biraz mantıklı düşünsün lütfen.

  evet şu an kesinlikle ses çıkarılması gereken bir durum var ama bu sesi çıkarabilecek bir sürü insan var. çıksın kılıçdaroğlu konuşsun, akşener konuşsun. alsınlar milletvekillerini boğaziçi'ne gitsinler. kardeşim ülkede kriz var, insanlar işsiz kalıyor, açlıktan ölüyor; hırsızlar, tecavüzcüler dışarda cirit atıyor. sen bunlarla ilgileneceğine öğrencilere saldırıyosun, yeter artık deyip vursunlar yumruğu masaya. bugün ses çıkarılmazsa yarın sıra bize geldiğinde de ses çıkaracak kimse olmaz çünkü.

  son olarak şunu söyliyim, bu kadar at gözlüklü olmayın arkadaşlar. vay efendim onu yapmadın sana oy yok, bunu yapmadın sana destek yok falan. saçmalamayın. tayyip'i yenecek kişi akp'den de oy alarak kazanabilir ancak. bu nedenle adımlarını dikkatli ataması gerekmektedir. aksini düşünen varsa buyursun reis hazretlerine versin oyunu. o savunuyordur boğaziçi'ni zaten di mi?

 • aynı akşam içerisinde hem boğaziçi ünivesitesi'ne siyasal rektör ataması protestosu yapan öğrencilerin yanında durdu. hem de 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? diyerek polislerin yanında durdu. anlayan için çok büyük ibretler var.

  her twitinin altına konudan bağımsız, karalama yazı/görseller ile saldıran karaktersizler bile ne yazacağını şaşırdı. çünkü polise destek böyle olur. öğrenci eylemini provoke etmek için gelenleri bahane edip her zamanki gibi mağduriyet yaratacaklardı çünkü.

  "cumhurbaşkanı adayıyım, kazanacağım." diye bağırıyor adam. ülkenin yılları boşuna gidiyor. gündemi belirlemeye devam etmeli. sabah akşam kendisini karalamaya uğraşmaları da bu yüzden.

  ha gerçi benim hayalimdeki ülkede ibb başkanı'nın bu toplara girmemesi gerekiyor ama yine hayalimdeki o ülkede ibb seçimlerinde bir ibb başkanı adayının karşısına bizzat cumhurbaşkanı, iç işleri bakanı, bakanlar, iktidar partsinin milletvekilleri, iktidar partisinin adayı ve devletin tüm imkanları ile de çıkılmaması gerekiyor. ayrıca alnının akıyla kazandığı bir seçimi, dünya tarihinde görülmemiş bir haysiyetsizlik ile aynı sandığa atılan 4 oydan sadece bir tanesini iptal ederek elinden almaya çalışmamaları gerektiğini de bilmem yazmama gerek var mı?

  ülkenin rte, rte1, rte2.... diye sonsuza kadar gitmemesi için elimizdeki son şans bu adam. mansur yavaş'ı da çok seviyorum, hayranım. tam bir devlet adamı. parlamenter sistemde tarafsız cumhurbaşkanı olabilecek bir insan. ama seçim eğer 2023 yılında yapılacaksa 67 yaşında olacak. bıkmadık mı yaşlı siyasetinden? şu ülkenin artık genç ve yeni bir isim ile üzerinden ölü toprağını atması gerekmiyor mu?

  her şeyi geç 2+2'nin 4 etmediği türk siyasetinde muhalefetin elinde yıllar sonra hem lazlardan hem kürtlerden oy alabilecek bir aday var. basit gibi görünen ama çok önemli bir detay bu. bunu yapabilen son kişi 18 yıldır yenilmiyor.

  ben cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda dahi kazanabileceğini düşünüyorum. seçimin ikinci tura kalması zaten kesin. böyle bir senaryoda malum parti, ibb seçiminde yaptığı gibi yine haysiyetsizce seçimi iptal etmeye çalışacak ama ne yaparsa yapsın sandığı milletin önüne koymak zorunda kalacak.

  kendisinin de defalarca belli ettiği gibi şimdiden cumhurbaşkanı adayıdır. aklı başında herkesin destek olması gerekmektedir. keşke kılıçdaroğlu denen akp'nin kullanışlı elemanından bir an önce chp koltuğunu da alsa.