ekrem imamoğlu

 • mecburen tane tane anlatacaz cunku burada cok fazla geri zekali var:

  1) akp'nin oy orani en baba akpli anket sirketlerinde bile kararsizlar dagitilmadan once %30; ki emin olun o kararsizim diyenlerin %80'i aslinda ya millet ittifakina oy verecek ama korkudan soyleyemiyor ya da akp'yi protesto icin hic sandiga gitmeyecek. yani akp'nin gercek oy orani su an %25 ila %30 arasinda bir yerde. bunu bir cebimize koyalim. bu saatten sonra erken secim olmayacagini kabul edersek daha secimlere 13 ay var. aranizda hala farkinda olmayanlar vardir belki ama bu ulke 2018'den beri cok agir bir ekonomik buhran yasiyor ve bu buhran gittikce agirlasmakta. artik yoksullasma ve sefalet korkunc noktalara varmis durumda. gercek enflasyon %160'larda ki sene sonuna dogru %200'leri bulacak. onumuzdeki kis artik afrika seviyesinde bir fakirligi konusuyor olacagiz. bu sartlarda akp'nin oy oraninin daha da dusecegi asikar. 2022 - 23 kisini bitirdigimizde akp muhtemelen %20 - 25 gibi rakamlari gorecek. ustune mhp denen adi var kendi yok koltuk degneginin %5'ini ekle. 2023 baharini gordugumuzde akp - mhp oy orani %30 - %35'lerde bir yerde olacak. hadi %5 de benden ekleyin: %40. bunun karsisinda senin hdp secmenini de katarsak kaya gibi duran %60 'in var. turkiye'de toplam secmen sayisi 60 - 65 milyon civari. yani senin 40 milyonluk tabaninin karsisinda akp-mhp cephesi'nin 26 milyonu olacak. ekrem imamoglu, guzel kardesim senin iste hdp dahil bu 40 milyonluk kendi tabanini memnun edecek sekilde hareket etmen lazim. sen bu 40 milyonun %80'ini sandiga goturebilirsen, ki bu kadar kritik bir secimde senin tabanin %85 - %90 seviyesinde sandiga gidecektir, bu is zaten bitti. alacagin 32 milyon oy ile karsi tarafa 6 milyon fark atmis oluyorsun ki calmakla kapatilabilecek bir fark degil bu. ozetle muhafazakarlardan, akp-mhp tabanindan oy alacam diye sacma sapan hareketler yapmaya, egilip bukulmeye zaten ihtiyacin yok. ki bu sekilde davranarak 40 milyonluk kendi potansiyel secmeninin antipatisini kazaniyorsun. bunu yapma.

  2) hadi diyelim muhafazakarlardan da ne kadar oy alabilirsek kardir diye bir mantigin var. ee peki guzel. o zaman niye nagehan alci gibi kendi secmenin icin adeta bir nefret objesi olan, gazetecilikle uzaktan yakindan alakasi olmayan, yargilanmasi gereken ex fetocu bir operasyon elemanini yurt gezine davet ediyorsun. haberturk'te baska gazeteci mi kalmadi. fatih altayli'yi cagir; muhafazakarlara yakin nihal bengisu karaca'yi cagir. git havuz medyasindan cok sivri olmayan, nispeten ilimli bir ismi cagir. muhafazakar gazeteci mi bitti memlekette? niye israrla bu nagehan denen kadini cagirarak kendi secmenini provoke etmeye calisiyorsun? bu nasil bir stratejidir? ki nagehan alci'yi akp/mhp tabani da sevmez. toplumun hic bir kesiminde karsiligi olmayan sacma sapan birinden bahsediyoruz.

  3) hadi bir hata yaptin bu kadini davet ettin. otobusteki foto olayi patladiktan sonra tek yapman gereken kendi secmeninin hassasiyetini anladigini belirtip, bir daha nagehan gibi birini yurt ici / yurt disi hicbir gezine davet etmeyecegini soyleyip ozur dilemekti. bu kadar basit. halbuki once basin danismanin olacak kibir abidesi arkadas 'medyadaki 200 - 300 kisinin tartistigi konular bunlar. zaten nagehan hanim dogu karadeniz'de cok sevilir.' gibi milletin gotuyle gulecegi sacma sapan bir aciklama yapti. ustune kendin cikip dogrudan kendi potansiyel secmenini karsina alip 'tepkiler bana viz gelir tiris gider.' gibi erdoganvari korkunc bir aciklama yapip tuy diktin. sonrasinda yarim agizla diledigin ozurde bile hala konunun nagehan alci oldugunu bilmezden gelerek konustun. su saatten sonra yapacagin en mantikli hareket daha once de belirttigim gibi tabanindan nagehan secimi konusunda ozur dileyip, bir daha boyle saibeli bir ismi herhangi bir gezine davet etmeyecegini aciklamak. bu kadar basit. zaten olan oldu. artik zararin neresinden donsen kardir.

 • o konuda ekreme ben de çok kızgınım.
  2023’te tuvalet terliğine oy verenlerdenim. ister ekrem ister mansur ister amokaçi. aksini isteyene uzunla mutluluklar dilerim.

 • "biz akp'liler gibi koyun değiliz, biat etmeyiz" diyerek en güçlü potansiyel adayı sindirip günün sonunda yine akp tarafından güdüleceğini fark ettikten sonra gelen pişmanlık hissi: yükleniyor. erdoğan karşısında tuvalet terliği aday olsun tuvalet terliğine oy veririm'den ilk yanlışta umut bağladığın bir siyasetçiye sırt çevirmeye varan vahim geçiş. köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek sadece siyasilere mahsus bir şey değil. elini taşın altına koymayıp atatürk gibi bir lider bekleyerek kurtuluşa varamazsınız. bu gidişle oturduğunuz yerden akp'nin ülkeyi nasıl bitirdiğini izlemeye mahkum olacaksınız.

  edit: aktrollere nasıl gün doğduğuna ve sosyal medyayı "imamoğlu istifa" diye işgal ettiklerine bakıp ne yaptığınızı fark edersiniz belki. artık şerefini namusunu satmış bütün troller eski seçmeniymiş gibi davranarak tüm mesaisini bu adamı karalamaya harcayacak. daha da utanmaz bir şekilde.

 • iktidarın tanınmış yalakalarını yanına çekmesinin bir karşılığı var. iktidarın zayıflığını, kendisinin ise güç merkezi olduğunu simgeler.

  buraya kadar sorun yok. ancak çıkıp da "nagehan alçı bölgede sevilen biri, eleştirenler 300-500 kişi" dersen saçmalarsın.

  olması gereken açıklama şuydu:

  "biz sadece olabildiğince farklı kesimden gazeteciyi çevremizde tutma, şeffaf olma gayretindeyiz. birtakım kişilerin suçlu olduğu, asla bizimle aynı karede yer almaması gerektiği söyleniyor. biz elbette yanımızda görünen herkes ile aynı görüşte değiliz. hukukun bağımsızlığı ise tartışılır. günü gelince liyakatı getireceğiz, alenen suç işlemiş birisi varsa hukuk bunlarla ilgilenir ve zaten hukuk bunun için var.

  herhangi bir hukuki cezası bulunmayan kişilere hukuken cezalı muamelesi yapmak tehlikelidir. elbette kimi insanların geçmişte yaptıkları bizim de aklımızda ancak şeffaf olmak adına zaman zaman aynı ortamları paylaşabiliyoruz. biz; liyakatı, profesyonelliği, hukukun üstünlüğünü, özgür ve güçlü ordumuzu, mutlu ve iyi eğitim alan gençliği hayal ediyoruz. bu vizyon doğrultusunda hareket ediyoruz, zaman zaman aynı karede bulunduğumuz kişiler yalnızca tanınmış simalar aracılığıyla toplum kesimlerine mesajlar vermek ve nefretten beslenmeyi azaltmak içindir.

  kimse bizimle aynı karede bulunarak kendini aklayamaz, biz gazetecilerle profesyonellik gereği aynı karede olabiliyoruz."

  bu murat ongun adlı şahıs, imamoğlu'na seçimi kaybettirebilir. saçma sapan abuk sabuk bir savunma yapmış ve bu kadar saçma olmasının sebebi sırf egosunun altta kalmak istememesi bence.

 • bizim muhalif kesiminin ne kadar ağır ruh sağlığı sorunu yaşadığını gösteren ibb başkanı.

  otobüsüne nagihan denen kadını aldı diye ne tayyipliği kalmış ne bilmem neyliği.

  nankör olmayın be adam olun adam. herif üç yıldır ibb'yi yönetiyor hangi hukuk dışı ,kanun dışı işi yaptı, hangi ceberut yöntemi uyguladı? kimi ötekileştirdi ? belediyenin bütçesini hangi tarikata yedirdi, hangi okçuluk vakfını fonladı ? kimi etnik kökeni için yuhalattı kimi aşağıladı da gidip adamı bilmem kim yaptınız hemen? sizin ölçüsüz yorumlarınızı görünce bazı çevrelerin neden ısrarla akp'ye oy verdiğini anlamak zor değil !

  ben de nagihan denen insanı sevmem ama derim ki başkanım bu işin hata ,bu yanlışı yapma. bu kadar ....

  istanbul'u dünyanın en büyük organize yapısının elinden iki kere almış adama denilen laflara bak ya ? yazıklar olsun size be yeminle size savcı sayanlı, sekreterini milletvekili ,kankasını belediye başkan adayı yapmış baykal chp'si müstahak.

  yazıklar olsun lan bu kadar nankör olunmaz, bu kadar ayıp edilmez. iktidarın tankla tüfekle saldırdığı, iş yaptırmamak için türlü türlü engeller çıkardığı adama bizim yaptığımız muameleye bak ? ruh hastası değilseniz hiçbir şey bilmiyorum.

  adam bayramda yatmamış deli gibi koşturmuş gitmiş erdoğan'ın memleketi rize'yi sallamış maşallah gündemi çok güzel saptırdınız. ayrıca aynı araç içerisinde birden farklı gazetenin birden farklı dünya görüşünden gazetecisini almış onların huzurunda iktidara meydan okumuş.

  edit: o negihan denilen kadının orada olması biraz da neyin mesajını veriyor biliyor musunuz ? '' iktidar değişiyor ,devran dönüyor'' mesajını veriyor. o mesajı kim alıyor ? sermaye alıyor. sermaye o mesajı alınca ne oluyor ? kanal istanbul denilen akp projesine yatırımcı bulunamıyor. siz siyasetten ne anlarsınız .

 • cumhurbaşkanı adayı olması gereken seçim winner'ı. miting yapılacak, halka hitap edilecek. sandık güvenliği ve psikolojik üstünlük sağlanacak. yani lafim size kendisine laf atan muhalif görünümlü aptal orostopollar! dinamizm gerek, laf ebeliği gerek, cinlik gerek, yer yer de şeytanlık gerek. karşımızda organize bir kötülük var. bu damına kiremiti diklemesine soktugumun türk düşmanı piclerine en çok korktukları aday olan ekrem baskan gerek ki seçim kazanilsin. sonra her şeyi koyucaz yerine bir bir. biraz birlik, biraz akıl lan.

 • sığınmacı meselesinden payını alan adam. bizim insanlarımıza göre bu mevzudan siyasal islamcılar ve ülkücüler dışında herkes sorumlu.

  ülkeyi yıllardır yönetenler öyle ya da böyle hep sağcılar ama kendileri hiçbir şeyin sorumlusu değiller. bir şekilde hep başkaları mahvediyor her şeyi. çok acayip yemin ediyorum.

 • taksi bulunmamasinin sebebi imamoglu diyecek kadar nasil yuzsuz olabiliyor bazi insanlar yahu, ukome de surekli sayinin artirilmasini kimin reddettigini bildikleri halde. bir de. komik.

 • troller, iftiracilar, yalancilar icin degil akli selim, akli basinda olan ve bunca karalamaya zaman zaman baskan hakkinda “acaba” , “ama” diye dusunen insanlar icin yaziyorum.

  eksikleri belki vardir yoktur ama halkini insan yerine koymustur, kacmamistir, sabahtan gece yarisina kadar sahadaydi, canli yayinlardaydi, halkinin yanindaydi. buradan tek tek bakabilirsiniz.

  istanbul havalimanı, kargo binasi catisinin cokmesi, kapanan devlet yolları, kapanan garantili paralı yollar, gunler suren sanayi elektrik kesintisi, antep'teki felaket ve daha niceleri. en ufak bir açıklama gördünüz mü? ne olduğu hakkında bilginiz var mı? yok. olmayacak da. algıyı yönetmek isteyenler ile hakikati anlatmak isteyenler arasındayız. chp-akp arasında değiliz.

  kar bu yolu da kapatır, insanı mahsur da bırakır, mücadele de yetersiz kalır. buna karşı yönetici vardır " tuz döktük, inanmıyorsan yolu yala" der, yönetici vardır saat başı bilgilendirme yapar, yönetici vardır araçlara kamera takar nerede çalıştığını görürsün.

  işte bu fark seçeceğiniz kişiye göre değişir. ekrem başkan dünden beri 10 kere canlı yayın açtı, sorumluluktan kaçmadı, aynı seçim gecesi kaçmadığı gibi, çıktı çatır çatır hakkını korudu, halkı bilgilendirdi.

  bu tavrını takdir ediyorum, her kötü olayda arazi olanlar gibi değil, vay o ne der vay bu ne der hesabı yaparak değil, sıkıntı oldu mu en önde, halkın karşısında. kimseyi ayristirmadan.

  beni bilgilendir kardeşim, işi eline yüzüne bulaştırsan da bilgilendir, vatandaşa karşı en önemli göreviniz budur. yıllardır her olayda algı çalışması yapa yapa bu hale geldi ülke, siyasi saikle yazmıyorum bunları.

  kusuru örtersen çalışmayan adam daha da azgınlaşır, kusuru örtersen iş yapmayan yan gelip yatmaya devam eder. ama anlatırsan, sorumluluğun kimde olduğu halkça bilinirse, hesap sorulacağı korkusu yüreğe yayılırsa işler de aksamamaya başlar. benim anamı ağlatırlar der görevli.

  kusur derken de yemek sacmaligindan bahsetmiyorum.

  sabahtan beri yemek haberine verilen tepki, bu yemegin yalan olup olmamasindan daha cok, olayi keyif yapti, raki sofrasi kurdu, raki-balik keyfi yapti gibi ahlaksizliga vuran trollere ve sozde bakanlara olan tepkiydi. aklina basinda herhangi bir insan biliyor zaten bu kadar dogal bir yemegin sorun olmayacagini.

  ayni zamanda, ayni kisiler cikmis: yanlisa yanlis demeniz lazim diyor. yahu ne yanlisi, kafayi mi yediniz siz? yemek yemis, ne olacak? ne var?

  adam sabahtan gece yarisina kadar her yetkili kafasini kuma gomerken sahadaydi, canli yayinlar da tespiti olarak duruyor orada. 1-2 saat yemek yemeyecek mi? bu kadar ahlaksiz olmayin, neden 5 li sirket ve bakanlar dunya kadar para verilen otoyollari acmayi beceremediler once onu sorgulayin.

  ayrica imamoglu'nun hep bir falsosu yok, sizin oyuna gelen algilariniz var. burada aman baskan dikkat et, koz verme diyenlerin endiseli muhafazakar kitle aman ne der, bize oy vermez diye korkan ve kendilerinin elestirdigi chp ve kilicdaroglu'ndan farki yok.

  buyukelci'yi akom'a cagirsa; orasi afet koordinasyon merkezi, gizli olmali, ifsa etmis diye ortalik ayaga kalkar. akom'a yemek soylese; ekibe soyledigi yemek faturasini 2-3 kisi yedi gibi lanse edilip, ziyafet cekti denilir.

  buyukelci ile randevuyu iptal etse; hicbir sey bulamazlar ama bu sefer ingiliz buyukelci ile ne isi var, dis guclerden emir aliyor diye ortalik ayaga kalkar. ki az once tam olarak bu baslik vardi.

  ancak atilan onca iftira, yalan, itibarsizlastirmayla mucadele edip, hakkini catir catir savununca cok laf az is oluyor. icraatleri cok sevdigim mansur baskanimin icraatlarindan kat be kat daha fazla, kiyaslanamaz bile ayni 6 milyonluk ankara ile 20 milyonluk istanbul'u yonetmenin uzerine oynanan bu kadar oyunla beraber kiyaslanamayacagi gibi. tipki hicbir sekilde ekrem baskan gibi savasmadigi ve savasamayacagi gibi.

  her zaman dogru, gercek, yalan, iftira hep bir sey denilecek, onemli olan sizin uyanik olmaniz ama olamiyorsunuz.

 • orospu çocuklarının yoğun saldırısına maruz kalan belediye başkanı. sanırsın kendileri kusursuz; bolu yolunun saatlerce kapalı olması, kuzey marmara yolunun rezil durumda olması, almanya'nın kıskandığı havaalanının kardan kapandığı ve çatısının çöktüğü hakkında da konuşsanıza ibneler? ulan hepiniz hesap vereceksiniz gün gelecek, merak etmeyin.

  edit: 16f877a nickli suser, bu algıcı yaratıkların listesini çıkarmış, eline koluna sağlık, engelleyin geçin engellenecek liste