ekrem imamoğlu

 • hakkında yazılanları büyük bir şaşkınlıkla okuduğum ibb başkanı.

  kendisi seçim macerası ve aldığı zaferler sonucu doğal bir cumhurbaşkanı adayı haline geldi. ülkede olan çoğu mesele hakkında da görüşlerini belirtti ve belirtiyor. ama bu son boğaziçi olayında neden bu kadar fazla yüklenildiğini gerçekten anlamıyorum.

  ekrem imamoğlu'nun en büyük özelliği sakinliği ve her kesime bir şekilde hitap edebilme potansiyeli olması. siyasette pozitif kazanımları elde etmek çok zor ama kaybetmek çok kolay hele ki türkiye'de. karşısında nazi almanyası'nın propaganda bakanı joseph goebbels'e bile rahmet okutacak bir güruh olduğu için adımlarını dikkatli atmak zorunda.

  burada kendisine sessiz kalıyor diye çamur atan arkadaşlar, kusura bakmasınlar ama ülkenin gerçekliğinden bi haberler. sizin istediğiniz tarzda bir twit atsa, coşarsınız sevinirsiniz. ama bu hareketin imamoğlu için getirisinden çok götürüsü olur. siz sanıyor musunuz ki, akp tarafı boş duracak? bütün kanalları, gazeteleri ile kendisine yüklenecek; 'imamoğlu din düşmanlarının yanında oldu, lgtb sapkınlarının yanında yer aldı' vs. vs. yani cidden tanıyamadınız mı bu ülkeyi?? adamlar 20 senedir bu nefret diliyle yönetiyorlar ülkeyi. ötekileştirerek. toplumun büyük kısmının zaten beyni yıkanmış, bi damgalandın mı bunların gözünde, tamam bittin geçmiş olsun.

  tayyip'in karşısına çıkacak adayın kesinlikle ve kesinlikle nefret diline sahip biri olmamalı. çünkü bu kararsız seçmeni ve tayyip tarafından kafası karışık olanları ürkütür; tekrar onun etrafına toplar. bu nedenle bu tarz sivri hareketlerden mutlaka kaçınması lazım imamoğlu'nun.

  ha bu demek değil ki sessiz kalsın. uygun bir üslupla konuşsun elbette. ama 'hadi başkan sen konuş, biz arkandan gidelim' tarzı olmaz. bu olmazsa biz de yokuz diyen arkadaşlar da biraz mantıklı düşünsün lütfen.

  evet şu an kesinlikle ses çıkarılması gereken bir durum var ama bu sesi çıkarabilecek bir sürü insan var. çıksın kılıçdaroğlu konuşsun, akşener konuşsun. alsınlar milletvekillerini boğaziçi'ne gitsinler. kardeşim ülkede kriz var, insanlar işsiz kalıyor, açlıktan ölüyor; hırsızlar, tecavüzcüler dışarda cirit atıyor. sen bunlarla ilgileneceğine öğrencilere saldırıyosun, yeter artık deyip vursunlar yumruğu masaya. bugün ses çıkarılmazsa yarın sıra bize geldiğinde de ses çıkaracak kimse olmaz çünkü.

  son olarak şunu söyliyim, bu kadar at gözlüklü olmayın arkadaşlar. vay efendim onu yapmadın sana oy yok, bunu yapmadın sana destek yok falan. saçmalamayın. tayyip'i yenecek kişi akp'den de oy alarak kazanabilir ancak. bu nedenle adımlarını dikkatli ataması gerekmektedir. aksini düşünen varsa buyursun reis hazretlerine versin oyunu. o savunuyordur boğaziçi'ni zaten di mi?

 • aynı akşam içerisinde hem boğaziçi ünivesitesi'ne siyasal rektör ataması protestosu yapan öğrencilerin yanında durdu. hem de 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? diyerek polislerin yanında durdu. anlayan için çok büyük ibretler var.

  her twitinin altına konudan bağımsız, karalama yazı/görseller ile saldıran karaktersizler bile ne yazacağını şaşırdı. çünkü polise destek böyle olur. öğrenci eylemini provoke etmek için gelenleri bahane edip her zamanki gibi mağduriyet yaratacaklardı çünkü.

  "cumhurbaşkanı adayıyım, kazanacağım." diye bağırıyor adam. ülkenin yılları boşuna gidiyor. gündemi belirlemeye devam etmeli. sabah akşam kendisini karalamaya uğraşmaları da bu yüzden.

  ha gerçi benim hayalimdeki ülkede ibb başkanı'nın bu toplara girmemesi gerekiyor ama yine hayalimdeki o ülkede ibb seçimlerinde bir ibb başkanı adayının karşısına bizzat cumhurbaşkanı, iç işleri bakanı, bakanlar, iktidar partsinin milletvekilleri, iktidar partisinin adayı ve devletin tüm imkanları ile de çıkılmaması gerekiyor. ayrıca alnının akıyla kazandığı bir seçimi, dünya tarihinde görülmemiş bir haysiyetsizlik ile aynı sandığa atılan 4 oydan sadece bir tanesini iptal ederek elinden almaya çalışmamaları gerektiğini de bilmem yazmama gerek var mı?

  ülkenin rte, rte1, rte2.... diye sonsuza kadar gitmemesi için elimizdeki son şans bu adam. mansur yavaş'ı da çok seviyorum, hayranım. tam bir devlet adamı. parlamenter sistemde tarafsız cumhurbaşkanı olabilecek bir insan. ama seçim eğer 2023 yılında yapılacaksa 67 yaşında olacak. bıkmadık mı yaşlı siyasetinden? şu ülkenin artık genç ve yeni bir isim ile üzerinden ölü toprağını atması gerekmiyor mu?

  her şeyi geç 2+2'nin 4 etmediği türk siyasetinde muhalefetin elinde yıllar sonra hem lazlardan hem kürtlerden oy alabilecek bir aday var. basit gibi görünen ama çok önemli bir detay bu. bunu yapabilen son kişi 18 yıldır yenilmiyor.

  ben cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda dahi kazanabileceğini düşünüyorum. seçimin ikinci tura kalması zaten kesin. böyle bir senaryoda malum parti, ibb seçiminde yaptığı gibi yine haysiyetsizce seçimi iptal etmeye çalışacak ama ne yaparsa yapsın sandığı milletin önüne koymak zorunda kalacak.

  kendisinin de defalarca belli ettiği gibi şimdiden cumhurbaşkanı adayıdır. aklı başında herkesin destek olması gerekmektedir. keşke kılıçdaroğlu denen akp'nin kullanışlı elemanından bir an önce chp koltuğunu da alsa.

 • devletin tüm organlarının, organize bir şekilde yalan söylediğini kendi ağızlarından itiraf ettiren ve türk siyasi tarihine adını derin derin kazdıran; iyi bir insan olduğunu düşündüğüm ibb başkanıdır.

 • mansur yavaş ile birlikte güçlü bir muhalefetin iktidarı nasıl maymun edebileceğini göstermiştir.

  eğer ekrem imamoğlu çıkıp cesur bir şekilde rakamların çelişkili olduğunu açıklamamış olsaydı bugün hala fahrettin koca ile yalan rüzgârları esiyor olacaktı. yalan yanlış bilgiler verilecek önlemler alınmayacaktı.

  istanbul belediye başbakanı olmak bakanlıktan bile önemliymiş ve etkiliymis hele ki ehil ellerde olursa.

  adam covid ile mücadelenin gidişatını değiştiriyor.

  edit: başbakanı yerine başkanı olacak.

  edit 2: sağlık bakanı an itibariyle önünde diz çöküp tövbe ediyor. sayesinde doğru rakamları öğrenmeye başladık.

 • yukarıdaki birkaç entry'ye bakılırsa aktroll telegram hesabından "bugün eleştirirken mandadan, himayeden falan girin, sözde atatürkçü gibi davranın" komutu gelmiş belli ki.

 • kendisine geçmiş olsun dilediğimiz istanbul belediye başkanı . muhtemelen ikinci testte istediği sonucu alacaktır, alışık bu duruma.

 • belediyecilik vizyonu olarak doları mı düşürsün, eğitim sistemini mi düzeltsin, işsizliğimi azaltsın, fabrika mı açsın ne yapsın sayın yukarıdaki entry sahibi? belediyecilik dediğin en fazla budur zaten, bir şeyi de doğru analiz edin yahu

 • kendisinin en beğendiğim yanı, her gün hakkında atılan yalan yanlış iftiralara cevap yetiştirmeye çalışmayıp bütün enerjisini proje ve icraatlere vermesi.

  edit: kendisinin başlığına 40 dakikada 3 entry giren, son 40 entrysinin 31’i (üşenmedim saydım) doğrudan veya dolaylı olarak bu adamı karalayan yazarların bunları para almadan yaptığına beni kimse inandıramaz. hepimiz 18 yıldır akp iktidarında yaşıyoruz, kimse yemez bunu.

 • ayasofya konusunda yaratılan yalancı dolmuşa binmeyerek yine klas bir hareket yapmış, neden muharrem ince gibi boş adamlardan olmadığını, kendi gündemini iktidarın belirleyemeyeceğini bu hareketiyle göstermiş oldu. bu duruşunu bozmadan devam etmesi kendi kariyeri için çok daha akıllıca olur. ayasofya meselesi kimseye bir şey kazandırmayacağı gibi göreceksiniz epey şey de kaybettirecek. iktidar kaybetme, dağılma telaşıyla sürekli stratejik hata yaparken bu hatalara ortak olmamak gerekir. bırakın kendi kendilerini imha etmeye devam etsinler.

 • istanbul'u hizmetle tanıştırmış chp'li büyükşehir belediye başkanı. abudik gubidik akp dizilerinin, yandaş anılan terör medyasının ve islami vakıfların belediye üzerinden milleti söğüşleme oyunlarına son vermesiyle ayrıca gönüllerde taht kurmuştur. bütün gün buradan iftira başlığı açan akp troll'leri ne yapsalar boş.