sinan oğan

 • ne kavgalar edildi bu adam için geldiğimiz noktada çok şükür bütün siyasetçiler yüzümüzü kara çıkarttı da konuyu açmaya utanır olduk

 • ben kendisine değil siyasi konjonktürü okumaktan aciz, avel seçmenine gülüyorum en çok.

  azerbaycan'ın tek türkçü ve atatürk sevdalısı başkanı ebulfez elçibey'i devirip azerbaycan'ı rus piyonu haline getiren kgb ajanı aliyev'in yarım akıllı oğlunun yandaşı olan sinan oğan'ı ciddi ciddi atatürkçü sanarak oy veren salak bir kitle var bu ülkede.

  şimdi de atatürk düşmanı bir oluşumun parçası olduğu için kafası kesilmiş tavuk gibi şaşkın şaşkın izliyorlar olan biteni.

 • eğer burayı okuyorsan sen veya danışmanların şunu bil ki.

  ben vasıfsız halimle hüdaparla o balkona çıkmazdım. karşılığında ne alırsam alayım çıkmazdım.

  bu ülkenin kadınlarının ahını aldın. bu ülkenin geleceğinin ahını aldın. tarih seni asla affetmeyecek.

 • midemi bulandıran eleman. imza verdiğim, oy verdiğim, oy istediğim ve hatta para verip, para verilmesini istediğim için beni utandıran eleman.

  hadi biz burada kimliksiz fikirlerdik. bu herife ismiyle, resmiyle destek veren çok değerli insanlar vardı. hepsinin yüzlerini yere eğdirdi, insanlardan özür diletti. yazık değil mi o insanlara?

  hiçbir plan, hiçbir gerekçe bir insanın akepe ile yol yürümesini aklamaz. gerekirse hiç seçileme, hem de hiçbir zaman seçileme ama onurunla yaşa.

  ayrıca senin hdp dediğin oluşum, hüdapar dediğin oluşumdan milyon kat daha şereflidir. öyle mühürlediler ki ağzını yeni fikir sahiplerin, daha ağzından hüdapar kelimesi çıkamıyor bile.

  sen artık türk deme. türkçülük deme. atatürk deme. sen bunların hiçbirini değil ki temsil edebilecek, savunabilecek yeterlilikte biri bile değilsin. sen artık arap de. ümmet de. domuz bağı de.

  edit: evet hdp hüdapardan çok daha fazla şereflidir. zaten hdp ancak ve ancak hüdapardan daha şerefli olabilir. ne dediğimin gayet farkındasınız buna rağmen bana mesaj atıp aptal taklidi yapmayın.

 • burada aylar önce, bunun akp'nin gizli elemanı olduğunu, son anda o gemiye atlayacağını söyleyen arkadaşlara, iftira atıyorlar diye kızıyordum. hepsinden tek tek özür diliyorum. kendimi öngörülü sanırdım. çok safmışım.

 • * cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce erdoğan ve rejimini kastederek "cehennemin kapılarını kapatacağız" diyeceksin,

  * 2.turda cumhur ittifakının hdp ile anlaşma olasılığının millet ittifakından 2 kat daha yüksek olduğunu söyleyeceksin,

  * geçmiş twitlerinde sürekli erdoğanı yereceksin, eleştireceksin,

  * 1.tur seçim gününden önce instagram canlı yayınını kapatırken "her şey çok güzel olacak" diye millet ittifakına selam çakacaksın...

  sonra 2.tur'da istikrar için erdoganı destekliyorum diyeceksin...

  biz de bunu yedik...

  bilmiyor muyuz senin azeri kökenli olduğunu, ilham aliyev'den aldığın direktif doğrultusunda böyle davrandığını...

  sinan? ben türk oğlu türküm... fakat bu yaptıklarından sonra gözümden öyle bir düştün ki... selahattin demirtaşı senden daha omurgalı, dürüst bir siyasetçi olarak görüyorum... bil istedim.

 • yazık lan. yaklaşık iki gündür utancından tek bir yaşam belirtisi bile göstermedi. 40 yıllık o çok modern, entelektüel, milliyetçi ve aykırı duruşunu, bahçeli'ye başkaldırıcı asaletini falan yarım saatlik metinle tamamen bitirdi. kendisine imza toplamak için kendini yırtan yusuf halaçoğlu gibi onlarca profesör bile kendinden utanır bir şekilde özür yazıları yazıyorlar twitter'da.

  daha birkaç hafta önce sözlükte çok milliyetçi ve atatürkçü ulusağcılar tarafından yazılan yüzlerce entry okudum bu adamı ölümüne öven. yapmayın, etmeyin dedik. sağcı dönektir, güce tapar, dün tükürdüğünü bugün yalar dedik. yok, kör milliyetçilikten yanan beyinleri nuh dedi peygamber demedi. hele şu yozdil denen fosilin "gök yeleli bozkurt" benzetmeleri falan beni benden almıştı. bugün o avel de özür yazıları yazıyor. oğlum ne adamlarsınız ya.

  tanım: sokağa nasıl çıkacağını ve kendine milliyetçi, ilkeli, vatanperver falan diyeceğini epey merak ettiğim zat. bu adamın şu anki rezil durumunda olmamak için melih gökçek'in yerinde olmayı bile tercih ederdim.

 • sinan oğan'ın 2009 yılında doktora derecesini aldığı okul olan moscow state ınstitute of ınternational relations (mgımo), rus istihbarat servisine eleman yetiştiren bir okul niteliğindedir. son yıllarda polonya da bu okuldan mezun olmuş birçok çalışanı işten çıkarmış. kaynak

  ayrıca bir başka kgb'ci olan aliyev de oğan'ı açıktan desteklemişti. rus haber sitelerinde de oğan'ın türkiye rusya ilişkilerinin önemini vurgulayan demeçleri mevcut. örnek. doktora tezi de türkiye rusya ilişkileri üzerine 2009 yılında yazılmış.

  ayrıca ibb iyi parti grup başkanvekili ibrahim özkan'ın da şöyle bir tweeti var: tweet. kendisinin ığdırlı bir azeri türk'ü olduğu da düşünülürse gayet makul görünen bir durum.

  kılıçdaroğlu'nun seçim gecesi öfkesine rağmen koruduğu sessizliği ve ruslar ile ilgili attığı tweet de bu şüpheleri derinleştiriyor bence. o gece neler yaşandı hala bilmiyoruz. inanın sadece oy çalma meselesi olsaydı çoktan ortalığı ayağa kaldırmıştı imamoğlu ve kaftancıoğlu.

  ülkenin mevcut ekonomik durumu ve yıllardır batı ile llişkilerin zayıflaması ister istemez rte'yi rusya ve çin'e mecbur bırakacaktır. rusya açısından ise nato üyesi bir ülkeyi kendi saflarına çekmiş olmak inanılmaz bir kazanım olacaktır. türkiye bir nevi rusya'nın nato içerisindeki ajanı işlevi görecektir. ne de olsa putin esk bir kgb ajanı! sinan oğan'ın bugünkü kararı da bunu destekler nitelikte bence.

  kısacası sinan oğan'ın, ülkücü postuna bürünmüş bir rusçu olma ihtimali yüksektir ve bugün de seçime dair işlevini yerine getirmiştir. bu da bu seçimlerde büyük bir oranda rus müdahalesi olduğunu gösterir diye düşünüyorum.

  alın size komplo teorisi gibi komplo teorisi.

  ????? ????

 • yarin erdoğan’a direkt ya da dolaylı yoldan destegini acıklayacaktir. sevenleri alinmasin ama bu adamın yüzünde tarif edemeyeceğim bir sinsilik var. son saniyeye kadar kendince karını maksimize etmeye calisti. fatih erbakan da öyle yapmisti. ilk basta cumhur ittifakina katilmayacagini soylemis, elini yükseltip istedigini aldiktan hemen sonra ittifaka katılmıştı.

  bu arada kendisinin erdogan’i desteklemesine de üzülmem. günlerdir yok kararimi yarin aciklayacam yok haftaya aciklayacam yok cehennemin kapilarini kapatacam vs diyerek her iki tarafs mavi boncuk dağıtıp ilgi toplamaya calisiyor. bitecekse bu adam simdi bitsin gercekten niyetinin ülkedeki 10 milyon siginmaci ve vatan olmadigi ortaya ciksin.

  edit: arttiriyorum. sinan oğan sadece erdogan’i destekledigini açıklamakla kalmayacak, sığınmacilarin tamamaini gönderecegini defaatle açıklayan kilicdaroglu’na pkk ile iş birligi yapiyor iftirası atacak. tam tayyip erdogan diliyle konusacak.
  ülkü ocaklarinin önünden geçerken kazara bir bardak su içmiş adama bile guvenilmemesi gerektigini tekrar gösterecek herkese. ama kimse merak etmesin, her şeye ragmen erdoğan kaybedecek bu seçimi!

 • buraya da muhalefeti teröristlikle suçlamaya çalışan dal taraklar üşüşmüş. y-chp ne lan? hdp akp'yi desteklerken ampule mührü vurup akp'yi %50 oy ile iktidar yapıyodunuz. hdp chp'yi destekleyince mi terörist oldu? hadi lan oradan. bak şuradan sektir git.