cüneyt özdemir

 • başlıkta yavşak diye arattım, iki sayfa entry çıktı. kendisine yavşak diyen yaklaşık 200 kişi olmuş. demek ki bu konuda ciddi bir uzlaşı var.
  evet, benim için de yavşak, omurgasız, güçlünün kıçını yalayan biridir.

 • pr uzmanı oldu adam. kim bilir neyin reklamını yapıyor...instagram influencerlarından bir farkı kalmadı artık. cüneyt subaşı...

 • daha sorun olmadan önce chp’ye çakmayı başaran gazeteci.

  malum, ibb şu an istanbul’da büyük bir altyapı çalışması yapıyor, su taşkınları seller tarih oluyor.

  özdemir’in evinin yakınında da çalışma varmış, boruları döşeyen ile kazı sonrası asfaltı döşeyen farklı olduğu öğrenen cüneyt özdemir daha bir şey olmadan ibb’nin yolu senelerce böyle bırakacağına karar vermiş ve şimdiden şikayet ediyor!

  yahu bizim burada da borular değişti, 1-2 hafta yolu kazıyorlar, sonraki 1-2 hafta da asfaltı döküyorlar.

  en büyük sorunu, chp ne yapsa peşinen yanlış yapacağını var sayması, akp ne yapsa “acaba akp’nin yaptığı doğru olabilir mi” diye benefit of doubt vermesi.

  eskiden her yayınını izlerdim ama artık bu tavır çok yorucu olmaya başladı.

  herbokolog oldu ve her konuda yorum yaparken “chp beceremez, yanlış yapar, iyi bile yapsa akp’den farklı değildir netice olarak, akp ise doğru yapar iş bitirir bazen hata yapsa bile kendilerine doğruyu anlatırız ve düzelir” pozisyonundan konuşuyor.

  yayın bittikten sonra hızlıca atlaya atlaya bakıyorum ilginç bir konuk vs var mı diye zira kendisinin chp ile olan kişisel kavgasını artık midem kaldırmıyor.

  ki chp’den de hazzetmem ha, haksızlık yapılması zoruma gidiyor. mahallede tüm altyapı değişti , 1 ayda oldu bitti. bana bunu chp’nin bir başka beceriksizliği diye anlatamazsınız.

  herbokologluk yapmak yerine bir araştırsaydınız bakalım boruyu döşeyen ile asfaltı dökenin farklı kurumlar olmasının sebebi ne ve sorun oluyor mu?

 • dalyarak olma sürecini başarıyla tamamlamıştır.

  üstün dalyarak hizmet nişanını 33. dereceden dalyarak olan ahmet hakan’dan törenle alacaktır.

 • yayına "bu konuyu başka konuşabilen yok" diye girip yorumlardan yağmur gibi hakaret yağınca "evet tamam halk tv ve tele1 3 saattir konuşuyormuş" diyebilen youtuber.

  berat albayrak'ın damat olarak anılmasını "haksızlık" olarak görüyormuş. yayında "herkes birinin damadı o zaman yanieee" diyerek konuya açıklık getirdi.

  sıkıntı şu ki berat bey "herkes"in damadı değil, cumhurbaşkanının damadı kendisi. yani bir evrensel küme var, bir de cumhurbaşkanının damatları kümesi var. berat bey o kümeden. karmaşık bir konu değil bu kümeler olayı ama belli kesimde istisnasız bu konuyu idrak edilememiş görüyorum. çok ilginç ve ayırt edici bir özellik.

 • ahmet hakan buna bakıp "ulan dayak yemeden de oluyormuş, boşu boşuna bir kamyon dayak yedik" diyordur.

 • burada cüneyt özdemir'e verilen tepkiyi anlamayıp "adam gayet objektif, bozma kendini cüneyt" diye gazlayanlar ya trollük yapıyor ya da cüneyt özdemir'in sorununu anlamıyorlar. ben bir gazetecilik mezunu olarak ve onun çalıştığı doğan medya'da bir zamanlar çalışmış ve dinlere inanmadığım anlaşılınca için dincilerden mobbing yiyerek medyada çalışmayı bırakmış biri olarak onun neyi doğru ve neyi yanlış yaptığını kısaca açıklayayım.

  1- kendisine "gazeteciyim" demesi

  direkt olarak bizim bölümden mezun olmasa bile birand gibi bir duayenin yanında yetişmesi onu alaylı yapardı ve yeterli olurdu. benim takıldığım nokta, daha bugünkü yayınında bile "biz gazeteciler olarak loser deriz o tayfaya" dedi. hayır. gazeteci dediğin türkçeyi çok iyi kullanır. "loser" demez. plaza ağzı ile konuşabilir kendisi, hiç sorun yok. ama olayı gazeteciliğe mal etmesin. gazeteci adam türkçeye çok çok iyi hakimdir. burada yazdıklarında da bazı yazım yanlışları var ama olur öyle. herkes hata yapar.

  2- objektif habercilik yapmaya çalışması

  maalesef yapamıyor. gazeteci dediğin adam hiçbir şeyden korkmadan çat çat lafı geçiren kişi olmalıdır. ülkemizde cesur gazetecileri ana akım medyadan maalesef uzaklaştırdılar. aç kalacağını bilerek gerçekleri yansıtmaya çalışanlar susturuldu bir şekilde. ben bu devirde ailemi düşünüp sessiz kalanlardan olurdum, yalan yok. cesur değilim. ailem her şeyden önce gelir. böyle düşünceye sahip olan biri olarak cüneyt özdemir'i de bu konuda aşırı eleştirmeye hakkım yoktu aslında ama kendisi "objektifim objektifim" diye dolaşıyor. hayır, objektif değil.

  mesela dün hdp'den birini çıkardı yayına ve "pkk terör örgütü mü sizce" diye sordu. çok güzel de sordu. bir de adamı eleştirmiş biri "soykırım gören milletten birine bu sorulur mu" diye. işte böyle salakça savunursanız, cüneyt özdemir de golü atar. sorulur tabii amk. çok da iyi yaptı sormakla. herkese her soru sorulabilir. chp'li birisi yanlış yaparsa ağzına sıçsın onun yayında. itin götüne soksun. gazetecinin yapması gereken de bu zaten. sıkıştırmak ve gerçeği öğrenmek istemek, buna yönelik sorular sormak. ama zaten zurnanın zırt dediği yer de tam burası.

  ismail küçükkaya, binali yıldırım ve ekrem imamoğlu'nu yüz yüze getirdiğinde imamoğlu'na "feto ile bir bağınız oldu mu hiç" diye sormuştu. aynı soruyu binali'ye soramadı. reklam arasında gelen tepkiler yüzünden lütfederek binali'ye bu soruyu sordu. ilk başta sormaması korkaklıktı. başka bir açıklaması yok. aynı korkaklığa cüneyt özdemir de sahip. gücü yettiğini ısırmaya çalışıyor. mesela geçenlerde "50'sini indiririz aşağı" diyen türbanlı gacıya çok güzel yasladı* soruları. iyi sıkıştırdı. ama aynı performansı şu an akp'de faal olarak görev alan birine yapabilir mi? bu soruya cevap versin, ondan sonra objektifim desin.

  bize 5n1k'yı öğrettiler gazetecilik okurken. ve cüneyt özdemir de 5n1k diye program yapıyordu cnn türk'te. hamza yerlikaya olayında bile "yaau bu yöneticiler ne işe yarıyor?" sorusu o 5n içindeki en gerekli soruydu değil mi duayen ve objektif abimiz?

  3- suçlamalarda bulunması

  (#108999289) mesela burada kendisine karşı chpli belediyelerin sistematik olarak yüklendiğinden bahsediyor ve direkt olarak bir ekşi sözlük yazarını trol ilan ediyor. bunda bir sorun yok. beni de ilan edebilir isterse. ben kendimi bildikten sonra umrumda değil ne düşündüğü açıkçası.

  ama bir (tırnak içerisinde) gazeteci böyle bir suçlama yapıyorsa ve elinde de sosyal medya kanalı varsa, böyle bir olayı ucu açık bırakmaz değil mi? çağır hangi belediyeyi suçluyorsan, sor bakalım yüzüne karşı "beni karalamaları için ekşiden yazar mı tutuyorsunuz?" diye. muhtemelen kendini çok fazla ciddiye aldığını düşündükleri için bu soru karşısında cüneyt abimize güleceklerdir ama sonuçta bir suçlama yaptı ve bunun peşini bırakmamalı.

  4- yazarlara takışması

  bak cüneyt abiciğim, beni bu medyadan soğuttular. hem senin gibi tatlı su gazetecileri hem de medyayı parsalleyen yandaşlar sayesinde çok sevdiğim çocukluk hayalim olan mesleği toplasan 3-4 sene yapabildim. "simit sat onurlu yaşa" derlerdi ya hani, her ne kadar artık kendi işim olsa da, buna ek olarak boş zamanımda esnaf olan babama da yardımcı oluyorum. benim gibi bu şansa sahip olmayan milyonlarca kişinin sesi olabilirdin ama sen gelip burada nicklerimizin ardına saklanmış olan bizlere sataşıyorsun. "la oğlum bilmem ne" diye başlık açıyorsun. hakikaten bütün derdin bu mu? youtube kanalın var, gündem belirleyebilecek gücün var ama sen ekşi yazarlarıyla uğraşmaya vakit buluyorsun. tebrikler. güzel kafaymış. neyse, bitti maddelendirmem.

  kendisini severdim. doğan medya'da çalışıyorken hiç denk gelemedim kendisi ile ama gıpta ettiğim insanlardan biriydi. benim derdim asla benim görüşüm olan sol kesime "neden böyle sorular soruyorsun?" değil. akp'li biri için bunu yapamayacak olması ve bunu bilmesine rağmen "gazeteciyim", "objektifim" diye takılması benim derdim.

  çok örnek sunmaya gerek yok. şu videosuna bakmanız yeterli. başlık hamza yerlikaya. video 57 dakika 25 saniye. videoya girişte bartu mudur nedir onlar var, kuşum aydın bile girmiş olaya bi ara. derken 24. dakika 30. saniyeden asıl konu açılıyor ve 33. dakika 40 saniye ile, sadece bir konuk alarak ve o konuğa da tırt sorular sorularak 2-3 gündür gündemi meşgul eden konu "objektif gazeteci" cüneyt özdemir tarafından kapatılıyor. yani gündemi belirleyen konu hem senin başlığın olacak hem de 1 saatlik videoda buna 9 dakika yer vermişsin.

  bir önceki mesajımda kendisi ile alakalı "akp borazanı olmuşsun" demiştim. bunu mehmet metiner gibi radikal bir şekilde gerçekleştirmeye gerek yok. cüneyt özdemir gibi "hükümeti eleştirirken -mış gibi yapmak" ve burada kendini eleştiren yazarları "belediye'nin tuttuğu troller" olarak etiketleyerek de bir borazan olabilirsiniz.

  şimdi ben de belediye trollü oldum galiba di mi yutubır cüneyt abimiz? 20 dakikadır şu entryi yazıyorum. artık üç beş bir şey atar bana belediye. tşk.

  edit: yazım yanlışı*

 • sanilanin aksine akpli ve yandas değildir.

  su gibi adamdir.bulundugu kabin seklini alır.
  deniz anası gibi bir adamdir. omurgasi olmadığı için her delige girebilir.
  başarılı bir troll, basarisiz bir ahmet hakan dır.

 • ahmet şık gibi bir isme "berbat bir gazeteciydin" demis, yetmemis "sosyal medya trolu oldun" demis
  ahmet şık'a demis.
  cuneyt ozdemir demis.

  dunyanin en kisa ama komik fikralarina ornek olabilir bu.

  hdp konusunda 2 cesur kelam edeyim demissin ama daha lafin bitmeden "benim programima katilmayacak kadar mesgulseniz o zaman aglamayacaksiniz" diye gevrek gevrek gulmussun.
  ama aradiginda mesgul olan vekiller, 1 saat sonra arayinca "gec kaldiniz" cevabindan bahsetmemissin.

  oncesinde bahsettigin tutuklamalar, kayyimlar, yuruyus engeli gibi baskilari programina katilmakla es duzeyde tutma gafletin yetmemis, kalkip ahmet şık'a gazetecilik uzerinden ahkam kesmissin.

  onun gazeteciliginin zekatini verse, sen simdi youtube'ta tik pesinde kosmaz, hakikat pesinde kosardin

 • son zamanlarda kendisini izlerken istemsizce aklıma şunu getiren baba haber spikeri

  milyon aboneye koşarken tam bu moddaydı ekranda.