cristiano ronaldo

 • o kadar parayı sana versek muhabbeti cidden çok sıktı. evet abi o kadar parayı bana versen ben de aynı rezillikleri yaparım çünkü evimin kirasını zor ödüyorum. ama 5 tane ballon dor'um ve ölünceye kadar bitiremeyeceğim kadar param olsaydı çok daha gururlu davranırdım. messiye ronaldodan daha büyük paralar teklif ettiler ama adam zaten benim param var kardeşim ne işim var arap çöllerinde deyip miami'ye gitti. torununun torunu da ferrariye binsin diye milyonlarca hayranına küfür eder gibi şu kepazelikleri yaparsan eleştirilirsin.

 • şu halimle 100 bin liraya giyerim o kostümü ama milyar dolarlık servetim varken 50 milyon dolara bile elimde kılıçla çöl bedevisi gibi poz vermem.

 • sanırım ileride tarih şunu yazacak messi kariyerini dünya kupasıyla ronaldo da kılıç kalkan oyunuyla sonlandırdı :)

 • cristiano ronaldo:

  2015
  “kariyerimi zirvede ve onurlu bir şekilde bitirmek istiyorum, diğer futbolcuların yaptığı gibi katar veya dubai'de oynamak istemiyorum.”

  2016
  "xavi, karar'da yada her nerede oynuyorsa bilmiyorum. para için buralarda oynayan birinin sözlerini neden önemseyeyim ki. futbol benim için bir tutku para için asla oralara gitmem."

  2022 - ronaldo, resmen al-nassr’da.

 • bu gece, valerios leonidis 26 yıl önce nasıl hissettiyse aynı duyguları hisseden dünyanın en iyi 2. futbolcusu.

  leonidis de kariyerinin en iyi kaldırışlarını dünya şampiyonalarında,olimpiyatlarda yaptı,imkansız denilen barajları geçti ama onun karşısında da ucube bir yetenek vardı : naim süleymanoğlu . o olduğu için hep 2.olmaktan kurtulamadı,her ne kadar insanüstü çaba gösterse de,çünkü naim hep 2.5 kilo daha fazla kaldırmayı becerirdi.

  kendisi de atmadık gol,kırılmadık rekorlar bırakmadı,şampiyonlar ligi şampiyonlukları,ballon d'or ödülleri ne varsa kopardı.bir atletin kendi sınırlarını ne kadar zorlayabileceğini,ne kadar üst seviyeye ulaşabileceğini gösterdi.
  milletin "ronaldo'cu" olmasının sebebi de buydu zaten,yarı-tanrı yeteneğe sahip olmayıp da tarihte görülmemiş bir azimle en üste çıkabilen nadir kişiliklerdendi.

  ancak dünya böyle,leonidis'ler , hector'lar , ronaldo'lar hiçbir zaman naim'e , achilles'e ve messi'ye karşı üstünlük sağlayamıyor. çünkü diğer grubun yarı-tanrısal yetenekleri mevcut.

  ayrıca 2021 yazından itibaren city gibi takımlar varken ferguson yüzünden united'ı seçmesi,united'ta takım içi didişmeler ve yaşlılıktan (37 yaşında hala ilk 2'de olan futbolcu bu) dolayı gözden çıkarılması,milli takımının onsuz da oynama planları yapması ve merkezde olamamayı kabullenemeyen egosu ile rekabette kaybetti.

  yine de her şey için teşekkürler,messi'ye meydan okuyabilen tek futbolcu ve dünyadaki en azimli sporcu.senin de hikayen senelerce anlatılacak.

  edit : bazı bilgiler düzeltildi.

 • elimde yetki olsa bu başlık altında messi içeren, ima eden, hissettiren bütün entryleri siler yeni girenleri de ekşiye değil internete girmekten men ederim. aynısı messi başlığı altında ronaldo entry'si girenler için de geçerli. bir istatistik paylaşılıyor, bilgi veriliyor ardından messi şöyle ronaldo böyle. messi'nin bu dünya kupasına kadar grup aşamaları dışında golü var mıydı? yoktu. lewandowski'nin golü yoktu ya dünya kupalarında. messi'nin sadece bu turnuvada 3 gol 2 asisti var deyince sanki başkaları da var da bu turnuvadaki istatistiği verelim yetsin trollüğü yapılıyor. bunu bir de ronaldo başlığı altında yapıyorsunuz.

  messi bir daha gelmeyecek, göremeyeceğimiz bir yetenek. onun bu kadar iyi olmasını sağlayan insan da bu başlığın gerçek sahibi. ronaldo olmasaydı messi şu an sonuna gelmekte olduğu kariyerinde ne kadar büyükse onun yarısını kaybederdi. nasıl ki nadal federer'i geliştirdiyse, nadal ve djokovic sayesinde biz federer'i 40 yaşında wimbledon kazanırken izleyebildiysek, messi ve ronaldo da birbirlerini iterek mükemmelleştirdiler. lütfen artık kariyerlerinin sonuna gelmiş bu harika sporcuları sidik yarıştırır gibi kıyaslamaktan vazgeçin.

 • ağır bir messici olarak, bu başlıkta çok defa kendisini gömmüşümdür eski entrylerim yerinde duruyor.

  ama bugün oyundan çıkarken ağlaması, yedek kalması, son dünya kupası maçının böyle olması beni ciddi anlamda çok çok üzdü. böyle bir sonu kesinlikle hak etmiyordu, senin hoca kere amına koyayım ben.

  sen her şeyinle efsanesin ronaldo, sen ve messi bu futbolu güzelleştiren ve bize sevdiren iki kişisiniz. iyi ki var oldunuz, iyi ki sizi izledik.

 • portekiz halkının değil %70 i portekizde ronaldoyu istemeyen 70 kişi bile bulamazsınız. hayatında esenyurt tan çıkmamış adamlar portekiz hakkında sosyal çıkarım yapıyor.

 • düşünsenize finale arjantin ve portekiz kalıyor. arjantinde messi 90 dk oynuyor ronaldoyu maç bitene kadar yedekte bırakıyorlar. çıldırırsın :d

 • ınstagram takipçi sayısı çok fazla diye niye goat kabul ediliyor anlamıyorum. kendisi tipi ve fiziğiyle de önplanda bir isim. kadinlar da bol bol kendisini takip ediyor bu nedenle. messi ile aradaki fark muhtemelen bu kadın hayran populasyonundan kaynaklanıyor. bir dizide oynamış jenna ortega 1 gunde 10 milyondan fazla takipçi kazanmış tom cruise'un ise 8 milyon takipcisi var ne oldu şimdi jenna daha büyük star mı oldu?