debe başlıkları

ali koç

 • koç ailesinin ileri gelenlerinin aile üyelerinden neden futboldan uzak durmasını istediklerini yaşayarak anlamış olan kulüp başkanıdır.

  futbol taraftarı böyle cahil, böyle ergen böyle holigan ruhlu bir kitle işte.

  20 senedir kulübün anasını tersten belleyip enkaza çeviren tescilli şikecinin yediği bokların bile faturasını 4 aylık başkana kesiyorlar.

  ulan şeref ve haysiyet yoksunu azizbahçe trolleri sizi !

  ali koç, aykut ile devam etmek istedi -biz aykut kalırsa maçlara gelmeyiz- dediniz ve adam tutup aykut'u gönderip cocu'yu getirdi.

  cocu ligi tanıma sürecinde ciddi bir başarısızlık yaşayınca bu sefer kazan kaldırdınız ve cocu gönderildi.

  kabahat sizde değil sizi adam yerine koyanda !

  biraz daha azıtırsanız ali koç görevi bırakır ve diyarbakırlı aziz ağa kaldığı yerden kulübün anasın bellemeye devam eder.

  kulüp tam batar ve 2 sene içinde sike sike kayyuma devredilir. aziz değil yedi ceddi birleşse kulübü kurtaramaz.

  borç 2 milyar 50 milyon lira. neredeyse bir devlet bütçesi kadar !

  bu borcu yapan aziz ve çetesi.

  ali koç ve ekibi değil.

  adam sadece 4 aydır görevde.

 • daha dün beşiktaş taraftarına "oyuncularını yuhalıyorlar, bizde öyle şeyler olmaz" diyen, şimdi dediğini yutmak zorunda kalan başkanım.

  şimdi büyük laf etmenin cezasını çekiyor. sana ne beşiktaş taraftarından, sana ne beşiktaş yönetiminden. hak edersen yuhalanırsın. bjk'li topçular da hakediyor, fenerbahçeli oyuncular da.

 • fenerbahçe'nin son şansıdır. rakip takımların bile imrendiği bir kulüp başkanıdır.

  dünyada kaç kulübün harvard'da okumuş bir başkanı var ?

  kimse farkında mı değil yoksa, farkında da trollüğüne mi buraya bunları karalıyor; anlamak mümkün değil.

  kulüp ekonomik olarak bitmiş durumda bitmiş !

  önceki yönetim, ali koç'un kucağına resmen bomba bırakıp kaçtı.

  aziz kalsaydı en fazla 2 sene içinde kulüp mecburen kayyuma devredilecekti.

  mevcut borçlar ödenmediği gibi bu borçların üzerine de yeni borçlar ilave ediliyordu saçma sapan transferler ve harcamalar ile.

  adam hala gelmiş -kadıköy'de galatasaray kazansaydı şöyle olurdu, aziz kalsaydı böyle olurdu- diye sayıklıyor.

  galatasaray kadıköy'de kazanırsa kazansın ulan !

  eninde sonunda bir gün gelecek ve galatasaray kadıköy'de maç kazanacak zaten ! istatistik bilimine göre imkansız diye bir şey yoktur da ondan.

  ömürboyu -aman galatasaray kadıköy'de maç kazanmasın- motivasyonu ile ruh hastası bir diktatörün kulübün anasını bellemesini mi seyredeceğiz ?

  galatasaray kadıköy'de maç kazanamıyordu ama tek kale oynuyordu çoğu maçta.

  galatasaray kadıköy'de maç kazanamıyordu ama şampiyon oluyordu her sene.

  neymiş galatasaray kadıköy'de maç kazanamıyormuş.

  adamların başarı diye taraftarlara yutturduğu zırvalığa bakın.

  ulan bu takım 10 senedir şampiyonlar ligine gidemiyor.

  avrupa'nın en borçlu 2-3 kulübünden biri.

  bize başarı diye layik gördüğünüz şey bu mu sizin ?

  bu kulübün adı aziz gibiler sayesinde şike, teşvik gibi yüz kızartıcı suçlarla anıldı yıllarca.

  eline mikrofon alıp taraftara sövmeler, anons yapıp kadın taraftarları azarlamalar, alex gibi kulübün değerlerini köpek kovar gibi kovmalar, ersun yanal ve zico'yu abuk sabuk bahaneler yüzünden kovmalar, rambo okan gibi zihinsel engelli holiganları dövmeler falan neler neler.

  o yüzden aziz gibi bir ruh hastası ile her sene ligi ikinci üçüncü bitirip son anda finalde kupaları rakibe hediye edip bol bol galatasaray şampiyonluğu izleyip tescilli bir kronik loser olacağıma; ali koç gibi bir adam ile bir senemi feda edip ligi sekizinci bitirip ertesi seneler tüm kupalara ambargo koyarım daha iyi.

  aziz bu kulübün 15 senesini çöpe attı ve siz o diktatöre sabrettiniz.

  ali başkana 1 sene bile sabredemiyorsanız siz fenerbahçeli değilsiniz ve olamazsınız.

  kusura bakmayın !

 • seçilmeden önce "bize 1-2 sene verin" dediğinde "vizyoner başkan, bütün seneler senin olsun, bekleriz, proje yaratıyor" diye peşinde koşan fenerbahçe taraftarının td'yi kovmasını ya da istifa etmesini beklediği başkan. biraz tutarlı ve sabırlı olun kardeşim, başarı öyle zart diye gelmiyor. hele ki 20 senelik aziz yıldırım yönetiminden sonra.

 • minimum 7-8 sene baskan olmani beklemistim, simdi baskanimsin. sonuna kadar birlikteyiz, her kararinin arkandayim. kalpler beraber.

 • şu ana kadar olan başkanlığı süresince yapmış olduğu en büyük hata volkan demirel konusudur.

  evet volkan demirel.

  ama hayır, kadro dışı bırakılma meselesi değil. en büyük hatası sezon başında yeni sözleşme yapılmasıdır. ali koç iyi niyetinin kurbanı olmuştur.

  sezon başında yanlış hatırlamıyorsam volkan'la hemen sözleşme yapılmamıştı. bir süre beklenmişti. muhtemelen ilk aşamada yeni bir sözleşme fikri yoktu ali başkanın aklında. sonrasında mevcut koşullar yeni bir sözleşme yapılmayı gerektirmiş olmalı. takıma abilik yapması, yeni gelenlere fenerbahçe'nin büyüklüğünü öğretmesi, gerektiğinde takımı ateşlemesi vs. gibi sebepler yeni bir sözleşme için yeterli aslında. ama söz konusu volkan olunca işler değişiyor.

  bu adam ileri derecede lobici bir adam. eğer takımda bir adama kafayı taktıysa geçmiş olsun. kuruyor çetesini ve bir şekilde kazıyor kuyusunu. en somut örneği ersun yanal olayı.. bu bizim bildiğimiz kısmı. eminim bilmediğimiz şeyler de vardır.

  bakın arkadaşlar ali koç salak değil. seçim sürecinde ve sonrasında o kadar laf ettikten sonra, sezon ortasında durduk yere takım kaptanını kadro dışı bırakır mı hiç geçerli bir sebep olmadan? aklınız alıyor mu sizin? artık bu volkan ne derece kaçırdıysa ipin ucunu böyle bir karar alındı ki bir anda alınan karar olduğunu da sanmıyorum, ali başkan son yazısında sinyali vermişti:

  --- spoiler ---

  değişime direnç gösteren ve eski düzenin devamını isteyen bir zihniyet, mevcudiyetini halen korumakta ve bir şekilde başarıya inanmamaktadır. kabul edemeyeceğimiz bu sorunu ivedilikle gidermek için muhtelif tedbirleri önümüzdeki günlerde alacağız.

  --- spoiler ---

  şimdi bunu alex-aziz yıldırım olayı ile kıyaslayan düdük makarnaları var. ne diyordu aziz efendi kovma kararını savunurken; 'bacak bacak üstüne attı, karşımda twit yazdı' bilmem ne. adamın savunması buydu. şu durumda ali koç bir açıklama yapmasa bile, volkan'ın kadro dışı kalması konusunda pek çok geçerli neden olduğunu, fenerbahçe'yi bilen ve aklı biraz da olsa iyi çalışanlar bilir. kaldı ki iki konu arasında fark var. alex'in takımdaki o zamanki değeri ile volkan'ın şu anki değeri bir mi allah aşkına?

  fark ettiyseniz saha içindeki performansından hiç konuşmadım, çünkü son bir kaç senede derbiler dışında düzgün oynayan bir kaleci değil. kaç maç puan kaybettirdi bize sayısını hatırlamıyorum.

  neyse ali koç diyorduk. bu olaydan sonra, volkan üzerinden kendisine saldıracak olanlara çok iyi bakın. ya süzme salak olanlar, ya fenerbahçe'nin kötülüğünü isteyenler, yada fenerbahçeli görünen ama kişisel tatmin duygularını fenerbahçe taraftarlığının önünde tutan kan emiciler (aziz, aykut, volkan, rıdvan ve onların destekçileri) saldıracak ali başkan'a.

  sakın hiç canını sıkma ali başkan. makul ve mantıklı adımlar attığın sürece, aklı başında olan gerçek fenerbahçeliler her zaman arkanda!

 • (#81810932) gerçekten ilginç bir sözlük bura. birisi tökezleyedursun, hemen uydurma hikayelere inanıp gömmeye başlayan çok garip bir topluluğu barındıran bir mecra burası. dünün en beğenilen 2. entrysini yazan, 100 küsur fav alan arkadaş ali koç'un başarısızlığıyla(!) ilgili bu kadar bilgiye nerden ulaşmış acaba? koç ailesinden falan heralde?

  "tekrar geldi ulkeye. ama hic bir sirkette gorev almayacak fenerbahceyle ugrasacak sartiyla." yalan oğlu yalan. yahu adam fenerbahçe kulubunde 2006'dan itibaren yönetimde görev almaya başlamış. ondan 9 sene öncesinde yani amerikadan döndükten sonra 1997 yılında koç holding stratejik planlama grubu'nde yeni iş geliştirme koordinatörü olarak görev yapmaya başlamış ve ilerleyen yıllarda şirketin üst düzey pozisyonlarına atanmış. al biyografi. hani hiç bir şirkette görev almayacaktı? şu an zaten tüsiad yönetim kurulunda, yapı kredi yönetim kurulunda, daha bir çok şirket vs yönetim kurulunda, al bak

  velhasıl, bir kere ayağınız kayıversin hemen üzerinize çullanabilecek tıynette bir milletiz biz. ekşiciler her ne kadar kendilerini soyutlamaya çalışsalar da bal gibi bu millettle aynı özelliklere sahipler.

  not: bjk

  edit: fenerbahçe taraftarına çağrım ali koç'tan desteklerini hemen çekmemeleridir. bu adam zaten başkan olmadan önce size günü kurtarmayı değil, geleceği kurtarmayı vaadediyordu. azizin çöplüğünden aniden harika bir takım çıkarmasını beklemeyin. sadece taraftarın kendisini hangi vaatleri göz önüne alarak seçtiğini hatırlayın.

 • adama neden "sizi kandırmış" gibi saldırıyorsunuz onu anlamadım? adam hiçbir zaman şampiyon olacağız bu sene, şöyle yapacağız, şunları transfer edeceğim filan demedi. 2-3 sene sabredin sonra düzenli olarak başarılı bir spor kulübü izleyeceksiniz dedi. adam doğruları söylemesine rağmen siz kendi kafanızda bir şeyler kuruyorsunuz sonra bu naif adama saldırıyorsunuz.

  size aziz yıldırım gibiler müstahak. bu kafayla sittin sene başarılı olamazsınız.

  (bkz: yandexe tıkla robben gelsin)
  (bkz: babayı aldınız)

 • bir aktroll saçma sapan bir entry girmiş; şaibeli hakemlerle şampiyon olacakmış da; siyasete atılacakmış da atatürkçülükten oy devşirecekmiş.

  siz neden böyle çürümüş insanlarsınız ya? sportif başarıya gerek yok bu ülkede; elde kuran; dilde allah atıp tutunca oy devşirip; milletin ... koyacağız diyenleri etrafına toplayıp istediğin oyu alıyorsun.

  bjk:not

 • aktroll’lerin saldırısına uğrayan başkan, merak etmeyin hepinizin anasını sikecek zaman var, sıranızı bekleyin sadece.