ali koç

 • serdar ali çelikler'in sözünden çıkmayarak, dediği her şeyi yaparak, hiçbir şey kazanamayan fenerbahçe başkanı.

  - serdar ali çelikler "obradoviç'in zamanı doldu, ergin'e yeniliyor, basketbola bu kadar para verilmez, sağ bek al, basketbolda küçük" dedi, kendisi obradoviç'i sezon sonuna kadar oyaladı, anlaşmak için türkiye'ye gelen obradoviç'le önce yardımcı yöneticileri görüştürdü, kendisi burnu havalarda en son 5 dakikasını ayırdı. obradoviç de yapılmak isteneni anladı, kendisine değer verilmediğini gördü, gitti. ali koç takımın bütçesini kıstı, sözleşmesi devam eden adamlar bir yere kadar getirdi, ancak 5 yıldır gelen final four bu sene gerçekleşmedi ve serdar ali çelikler'in kuklası gibi her dediğini yapan ali koç fenerbahçelilerin son yıllardaki tek mutluluk kaynağını da bitirdi. düşün barcelona'larla, real madrid'lerle birebir kapışan, ezeli rakip olan kulüp, sürekli 30'a yatırılan hale getirildi. futbolda da sivas'la, yeni malatya'yla mücadele etti, onu da beceremedi.

  ali koç kötü yönetici olduğu için, bir tane büyük sponsor bulamayıp, kendi şirketinin adını fenerbahçe'nin ardına yazarak sponsor oldu, sonra da sanki babasının malına yardım ediyormuş gibi, artık bu paralar verilemez dedi. verilir! bulursun sponsor, o paraları sponsor verir. sen dışarıdan sponsor bulamayacak kadar beceriksizsen bu, bu kulübün ve taraftarının suçu değil.

  - serdar ali çelikler, "cocu ve koeman sonrası, taraftar sosyal medyada ersun yanal'ı istiyor, ersun yanal taraftarın yarım kalmış aşkı, ama bazen bu aşkları bitirmek için bir kez daha birlikte olursun, başarısız olduğunda da bir daha onu anmazsın, ersun'u getir bu aşk bitsin" dedi. ali koç tarihin en kötü transfer sezonunu yaşatarak, hatta alenen komplo kurarmışçasına bir transfer sezonu geçirterek ersun yanal ile ikinci sezonunda takımı rezil etti.

  sezon ortasında ersun yanal geldi, küme düşme korkusu yaşatan ali koç'u kurtardı, ancak ikinci sezon başında sağ ve sol bek isterken, adama ön liberolar alıp durdu, devre arasında bir sol bek alacaktı, transfer yasağı gibi limite takıldı, ancak transfer yapamayacağı durumda, defanstaki adil rami'yi, zanka'yı gönderdi, ersun yanal ligin ikinci yarısı jailson'u, ozan'ı stoper oynatmak zorunda kaldı. adeta adama komplo kurarmışçasına bir beceriksizlik sergilendi. ve serdar ali çelikler'in dediği gibi, "taraftarın ersun yanal yarım kalan aşkı" "planlı başarısızlıkla" sonlandı.

  oysa ligin ilk yarısının sonunda fenerbahçe 31 puanda, sezonu şampiyon olarak tamamlayacak olan başakşehir ise sadece 33 puandaydı. yani şampiyon olacak takımla arada sadece 2 puan fark vardı. * bırak limit yüzünden transfer yapamamayı, ali efendi eldeki tüm defans elemanlarını göndermeseydi, ersun yanal defansta jailson ile ozan'ı oynatmak zorunda kalmasaydı, belki de şampiyon olacaktık. ancak ali efendi serdar ali çelikler'in kayığında kulübü rezil etmeye devam etti.

  - 2019-2020 sezonunun sonuna doğru ersun yanal gittikten sonra serdar ali çelikler, "ben olsam, avrupa kupalarına katılmam, gelecek sezon sezonu erken açarsın, katılma ki, seneye sadece lige konsantre olursun" dedi.

  ali efendi, ersun yanal istifa ettikten sonra takımı teknik direktörsüz bırakıp, en kötü ilk dört yapacak takımın ligi yedinci sırada bitirmesini sağladı. zaten bir önceki sezonda da avrupa yoktu, bu sezon da avrupa olmadı ve bu sezon da, avrupa'ya gitmeden sadece lige konsantre olan fenerbahçe üçüncü oldu. taraftar avrupa kupalarında maça çıkmaya hasret kaldı. neymiş, serdar ali gibiler kendileri olsa avrupa'ya gitmezmiş. lan...

  - serdar ali çelikler, "daum'un süresi doldu, teknik direktörlük kariyeri bitti, lucescu yaşlandı, onu alma, bunu alma" diye diye adamı yabancı teknik direktöre yönlendirip duruyor. son 15 sezonda türkiye'de bir tane bile yabancı teknik direktör şampiyon olamamış. bu ülkede futbol sadece futbol değil, sistemi aşan, sistemi yenen son adamlar daum ve zico. bu ülkenin futbol iklimini bilen adam başarılı olabiliyor.

  şimdi ali efendi, emre'yi harcayacak ve serdar ali'nin "yabancı teknik direktör getir" tavsiyesine uyup cocu zamanına geri dönerek, fenerbahçe'ye 3 yıl daha ıstırap yaşatacak.

  serdar ali çelikler, şu videoda ali koç ile birebir görüşerek rapor verdiğini, kendisine akıl verdiğini söylüyor, burada da teknik direktör tayin ediyor, şu gelsin bu gelmesin sakın diye.

  kim oğlum bu adam, fenerbahçe başkanını yönlendiriyor? fenerbahçe'nin kaderini belirliyor?

  serdar ali çelikler'in whatsapp'tan yönlendirdiği ali efendiye soruyorum, senin dışında biri fenerbahçe başkanı olsaydı, mesela aziz yıldırım fenerbahçe başkanı kalsaydı, serdar ali çelikler gibiler fenerbahçe'yi yönetip, yönlendirebilir miydi?

  ilk sezonunda sosyal medya trollerinden sonra, şimdi de serdar ali çelikler'in dediklerini yapıyorsun? senin kendi aklın, bilgin yok mu?

  sen nasıl fenerbahçe başkanısın ki, ekonomi yazarı olarak işe başlayan, açtığı dürümcüyü batırdığını ballandıra ballandıra anlatan, tek işi belli bir süreyi doldurmak için spor yorumu yaparak para kazanmak olan adam, nasıl fenerbahçe'nin kaderini belirliyor?

  hayırdır?

  bu kulüp iki üç kişinin kukla gibi yöneteceği, yönlendireceği bir yer mi?

  yeter! aday filan olma. futbolu bilen, kendi aklıyla bir yol çizecek olan, whatsapptan yönlendirilemeyecek bir başkan gelsin.

  bizi de kendini de rezil ettin kardeşim. serdar ali çelikler kim ki, seni yönlendiriyor, koskoca kulübü küçültüyor?

  obradoviç ergin'e yeniliyormuş, basketbola o kadar para verilmezmiş, o teknik direktör olmasınmış, bu olsunmuş, ali koç'a kompakt bir rapor sunmuşmuş... yetti be kardeşim. bu tip adamların küçük fikirleriyle birlikte kulübü küçülttün.

 • bir tek 37 sene sonra gelecek olan trabzonspor şampiyonluğu kaldı. onu da görüp gönül rahatlığıyla bırakabilir bence görevi.

 • takımını gs düşmanlarına emanet eder.

  gs'nin maçlarında rakip takım taraftarlarını stada sokar.

  fatih terim'e laf atar.

  mahkeme kapılarında gs'nin şampiyonluk sayısını geçmeye uğraşır.

  galatasaray'ın talip olduğu futbolcuların peşine düşer.

  bu adam fb'den çok gs'yi düşünüyor.

  bu sene de en korktuğu şey başına gelecek.

 • evet sayın başkan, 1762 öncesi 88 şampiyonluğumuzu ne zaman istiyoruz? millet şampiyonluk kutlarken bizi de onunla avutursun artık. aziz yıldırım döneminde bir galatasaray avuntusu vardı. gs kupaları alır biz de kadıköy'de onları yendik diye avunurduk. senin döneminde de 16. yüzyıldaki şampiyonluklarla avunacağız belli ki.

  geldiğinden beri yüzümüz gülmedi. 3 yıl oldu artık yeter. seni desteklediğim günlere lanet olsun.

  istifa et ve defol git artık.

 • burdan kendisini eleştiren hatta istifasını isteyen taraftarlar görünce gülümsedim. yahu sahibiniz bu adam. sizi satın aldı. herşeyin sponsoru bu adam. ve siz istediniz onun bunu yapmasını. bahtı yaver giden bir murisi, şanslı bir sperm hücresini siz istediniz. dededen parası var diye herşeyi satın alabileceğini öngördünüz. ses çıkarmaya hakkınız da yok. ne zaman sıkılırsa o zaman bırakır. boşuna yormayın kendinizi daha zengini de yok herhalde bu adamın. işler kesatlaşır giderse he.

 • saracoğlunda kimseye yenilmeyen fenerbahçe'yi aldı ;

  lig sonuncusuna bile yenilecek rezil bir takım yarattı.

  müyük maşkan mali koç

 • bir galatasaraylı olarak geldiğinde sevinmiştim. aziz yıldırım denen futbol teröristinden ülkeyi kurtardı, rekabete bi seviye gelir diye düşünmüştüm. ben dahil çoğu kişiyi yanılttı içinden aziz yıldırımdan da beter bi futbol teröristi holigan çıktı.

 • tanımı kendisinin meşhur tiradıyla yapayım: kendisi büyük başkaaaandır. kendisinin 2018-2019 sezonundan beri yaptığı hatalara gelirsek:

  1-ersun yanal hocayken emre belözoğlu'nu oyuncu, volkan demirel'i yardımcı antrenör olarak takıma getirmek. 2014 ağustosunda ersun yanal'ın ses kaydının oyuncular tarafından sızdırıldığını her taraftar bilirken, üstüne üstlük o dönem takımın ikinci kaptanı volkan demirel çıkıp "aykut hoca'nın sistemiyle şampiyon olduk" diyerek ersun yanal'ı küçümserken sen çıkıp ersun yanal'a adamın ayağını kaydıran adamları veremezsin. verirsen de kendileri için takımı böyle rezil ederler.

  2-2019 kışıyla beraber transfer politikası. bugüne kadar gördüğüm en kakafoni takımları kurdu fenerbahçe. ersun yanal ilk geldiğinde comolli'yle anlaşamadı, biri zajc getirdi, diğeri tolgay arslan getirtti. buna ek olarak 2019 yazında isla ve hasan ali haricinde tüm savunma dağılmışken savunma takviyesi yapılmadı, sol beke dirar geçti, sağ bekte isla sakatlandığında çaresiz kaldık. zanka-rami temalı bir savunma kurgulandı ama dediğim gibi kakafoni olunca bu ikili 45 dakika oynadı, peşine rami gitti, zanka kesildi falan. 2020 kışına değinmek bile istemiyorum, bir kiralık transferi 15 günde bitirebildiler. ama esas bomba bu yaz patladı. kakafoninin dozunu artırırcasına hiçbir şekilde fenerbahçe düzeyinde olmayan veya artık pilleri bitmiş adamlar dolduruldu, bir kısmı da rakip takımlara nispet uğruna dolduruldu. o kadar transfer yapıldı, faydalı transfer sayısı 3 ya da 4'tür (thiam, pelkas, nazım). ve daha irfan can kahveci kazığıyla mesut özil transferlerine gelmedik bile.

  3-kutuplaştırma politikası. ali koç'a göre "fenerbahçe büyüktü ve hiçbir şekilde kısır çekişmelere dahil olmayacaktı" ama ne hikmetse her hafta yeni düşmanımız var. bein sports, federasyon, mhk, galatasaray, fatih terim, hande sümertaş, güntekin onay, max kruse, düşmanlar bitmek bilmiyor. bu "düşmanlar"ın davranışları cidden saçma olabilir (güntekin onay-ademi yorumu) ama sen fenerbahçe'sin. senin bu adamlara (şayet düşmanınsa) pabuç bırakmaman lazım. sahada kazanırsın, onlar da öylece kalır. bu kadar kutuplaştırma taraftarı da tüketiyor, aziz yıldırım gibi "quaresma'yı bana getirdiler" deyip mahkemede sturm graz-galatasaray maçı izleten adam bile sebepsiz bu diyaloglara girmezdi, en azından bir temel atardı (meireles kırmızısı, yanlış verilen penaltı vs) girse de bunu mahmut uslu gibi bir el aracılığıyla yapardı. sende o da yok, durduk yere arda turan'a verilen ceza için "az bile" diyorsun, kendini yıpratıyorsun.

  4-basiretsiz adamlara mühim görevler verilmesi ki en fecisi de bu. fenerbahçe futbolundan sorumlu kişiler.

  sportif direktör: emre belözoğlu. saha dışı tecrübesi 0.
  teknik direktör: erol bulut. tecrübesi 2 yıl malatyaspor, 1 yıl alanyaspor. alanyaspor'u ligde 5.sıraya taşıdığı için başarılı olduğu söylense de kendisinden 1 sezon önce sergen yalçın bunu zaten başaracaktı, josef sural'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesinden sonra alanya için lig bitti ve öyle 9.sıraya düştüler.
  yardımcı antrenör: volkan demirel. tecrübesi 0.
  yardımcı antrenör: mehmet aurelio. tecrübesi 3 aylık çorumspor hocalığı.
  yardımcı antrenör: mehmet yozgatlı. tecrübesi 1 yıl karaköprü belediye hocalığı, 4 ay uşakspor hocalığı.
  takım koordinatörü: selçuk şahin. tecrübesi 0.

  ekibe bak. ali koç'un herhangi bir şirketine böyle bir ekip iş yapmak için başvursun, ya gülmekten ölür ya da güvenliğe haber verir. ama adam koca fenerbahçe'yi bu ekibe emanet etmekten gocunmuyor. hatta onu geçtim, dalga geçilen müjdat yetkiner'li, kemalettin şentürk'lü scout ekibinden ne farkı var şu ekibin? o adamların daha genç halini getirmek niye? sorsan profesyonellikti, kendine yetebilmeydi, oyuncu gözlemlemeydi. selçuk şahin gibi 12 sezon bu takımda oynadıktan sonra sözleşme yenilendiğinde göbek atılan adamın burada işi ne? ne eğitimi var bu adamın? habire laf attığın fatih terim ilk defa galatasaray hocası olduğunda 8 yıllık tecrübesi vardı, 3 ayrı takım çalıştırıp piontek'in yanında yardımcılık yapmıştı ve avrupa şampiyonası'nda boy göstermişti. bu teknik ekipte kimin öyle bir vasfı var? ne eğitimleri var? neye göre değerlendirdin? kısacası şu, arçelik'te 2 yıllık tecrübesi olan birini fabrikanın başına geçirir misin? geçirmeyeceğini biliyoruz, iyi ama o zaman bunu neden fenerbahçe'de yapıyorsun?

  5-en kötüsü de bu. ne diyorsa ya tersi oluyor ya da tersini yapıyor.

  -621 milyon euro borcumuz var, transfer beklemeyin dedi. 6 ay sonra tolgay arslan'a, ona buna paraları söküldü.
  -hocamıza güveniyoruz, ayağı kaydırıldı, arkasındayız dedi. 19 gün sonra cocu kovuldu.
  -ersun yanal gündemimizde yok dedi, bunu dedikten 2 ay sonra (siz benim vizyonumu anlamamışsınız'dan 6 ay sonra) ersun yanal hoca oldu.
  -yardımcı hocaya dayılanan, atar gider yapan volkan demirel'i kadrodışı bıraktı. ayağını kaydırdığı hoca geldikten 2 hafta sonra özür diletip kadroya dahil ettirdi.
  -kısır çekişmelere dahil olmayacağız dedi, olmadığımız kısır çekişme yok.
  -comolli ile uzun süredir çalışıyorum, güveniyorum dedi. comolli çıktı, twitter'dan falette transferini kendisine yıktı, 4 gün sonra istifa etti.
  -gençlere yatırım yapacağız dedi, altyapı dedi. altyapıdan 2.5 senede çıkan topçu sayısı 0.
  -ömer faruk diye bir çocuk keşfettik, geleceğimiz dedi. çocuk profesyonel sözleşmeye imza atmadan fenerbahçe'yi terk etti.
  -kurumsallaşmadan bahsetti, takımın geldiği nokta "alo x ben emre abin".
  -obradovic'in sözleşmesi biterken çıktı, "görüşmemiz çok iyi geçti, kalacağına inancım tam" dedi, obradovic 5 gün sonra ayrıldığını sırbistan'dan bildirdi.
  -"bir oyuncuya fenerbahçe talip olursa o oyuncu çubuklu formayı giyer" diye bir şey çıkarttı, takım ihtiyacı olmadığı halde herkese sulanan bir takım oldu.
  -kadın voleybol takımına zoran terzic'i getirdi, adam komisyoncunun hası çıktı. ödüllendirir gibi 1 ay önce 3 yıllık sözleşme verildi.
  -sözleşmesini fesheden max kruse için hayatının pokerini oynadı dedi. 4 ay sonra fenerbahçe'nin max kruse ile sulh olduğu açıklandı. kendisine ödenen paranın 7.5 milyon euro olduğu iddia ediliyor. (pokere bak, kruse union berlin antrenmanında daha fazla risk alıyordur şundan)*
  -galatasaray'a yenildikten sonra taraftarın üzerine atladı.
  -taraftarından dilenen ilk takım olduk, hala da dilenmeye devam ediyoruz.
  -@byfanathic hatırlattı: şeffaflık dedi, fenerbahçe'in kime kaç para ödediğini, ne kadar maaş ödediğini kimse bilmiyor.

  geldiğimiz nokta bu. neydi, "başımızı dik tutan bir fenerbahçe"ydi. başımızı dik tutan, gururla tutacağımız fenerbahçe bu.

  çokça savundum ama artık yeter. bu seneki şaklabanlıklar yüzünden takımımdan soğudum resmen. basketbol şubesinde yaptıklarını yapmak çok mu zor? spahija ve pianigiani getirtip obradovic'in gelmesine önayak olan adamın yönetim modeline bak. utanç verici. porto-shakhtar modeliydi, takımın geldiği nokta şaklabanlık ötesi. bu kadar kötü yöneticilikle de bir yere kadar büyük başkan. kendi şirketinde yapmayacağın, yapanı evine göndereceğin şeyleri fenerbahçe'de denedin, sonuç bu. başarısında falan değilim, her sene 11.olsaydık da dediklerini yapsaydın. maçlar kaybedilebilir, kupalar kaybedilebilir, oyuncular gidebilir. ama sen vaat ettiklerinin hep aksini yaptın. sana güvenen kitleye verdiğin sözleri terk ettin. geldiğimiz noktada 7 sene önce arka dörtlü olarak ünlenen ve ondan 1 sene sonra terraneo isimli zat diyerek küçümsediğin adamın kapı dışarı ettiği çetenin hakim olduğu bir takımımız var. al, başına çal.

  edit: mesaj kutum patladı resmen. yapıcı mesajlar gönderen ve makul şekilde konuştuğumuz herkese teşekkürler. mesajına dönmeyi atladığım birisi varsa affola. uzun zamandır üç büyükleri ilgilendiren bir konuda bu kadar mantıklı tartışmalar yapmamıştım, cidden insanlar fenerbahçe'den yorulmuş ve sıkılmış. üzücü bir durum.

 • muhammed emin saraç'ın cenazesine katıldıysa eğer ülkedeki en büyük sermaye ailesine, "seküler, laik" ünvanları yakıştırıp üyelerine övgüler düzen zır cahiller ve kör fanatikler üzülsün, ben şaşırmam.*

 • küfür etsin diye stada dünya kadar holiganı dolduran vizyoner başkan. adam galatasaray kompleksinden çat diye çatlayıp ölecek bir gün.

  insan utanır diyeceğim de tribünden atlayıp adam dövmeye çalılan insan sonuçta...