ümit özdağ

 • 3.5 günde elinden geleni yaptı ama akp'ye seçim kazandırma görevini yerine getirmiş. vallahi bu çomarlar akıllanmaz ya. kk hariç herkes suçlu aq yerinde.

 • seçim kazanılsa da kazanılmasa da omurgalı duruşu ve vatanseverliği tarihe altın harflerle yazılacak siyasetçidir.

  kendisi hakkında fazlaca önyargım vardı ama hepsini yıktı.

 • kemal beyin seçimi kazanması halinde ottawa sözleşmesinden çıkılmasını önereceklerini söylüyor. bu sözleşme neyi ifade eder, yazmıştık, bilmeyenler için yineleyelim.

  eskiden, yani akp'den önce, türkiye-suriye arasında tüm sınır hattı boyunca mayın döşeliydi. mayınlar arası geçiş bölgelerinde de sınır devriyesi olurdu. 1999 senesine gelindi. ortada hâlâ akp yok. 1999'da mayınların temizlenmesine yönelik ottawa sözleşmesi imzalandı. sözleşmeye göre taraf devletler sınırları içindeki kara mayınlarını belli bir süre içinde temizleyecekti.

  tsk dönemin hükümetine brifing verdi. ortadoğu'nun dibindeyiz, sınırları arasında çiçekler olan ülkelere öykünüp de mayın temizlemeyin dedi. dolayısıyla türkiye sözleşmeye senelerce imza koymadı. sonra 2002'ye gelindi. artık ortada akp vardı.

  kasım 2002'de akp iktidara geldi. iktidara geldikten sonra 2003'te ilk olarak iki şey yaptı.
  -12 mart'ta ottawa sözleşmesini imzaladı.
  -21 mart'ta ırak tezkeresini meclisten geçirdi. görsel
  (ikisi birbirini tamamlayan düzenlemelerdir)

  ampulizm ottawa sözleşmesini imzaladı ama mayınları hangi şirket temizleyecek? şu allah'ın hikmetine bakın ki mayın temizleme teknolojisinde tekel durumda olan bir ülke var. israil.

  yasa hazırladı akp. yasada dedi ki mayınları temizleyecek şirket 44 yıllığına o bölgede tarım yapacak. muhalefet yasanın iptali için anayasa mahkemesine gitti. mahkeme dedi ki tamam, sözleşmeyi imzaladın, ihaleyi de verdin, mayınları temizleyeceksin ama 44 seneliğine araziyi israil'e verme. yasanın o kısmını iptal etti. görsel neticede mayın temizlenmesi için hukuki hiçbir engel kalmadı.

  sonrası herkesin malumu. 8 milyon suriyeliyi ülkemizde bulduk.

  suriye'de savaş çıkacağı ta o yıllardan belliydi. suriyelilere etnik temizlik yapıldığında türkiye'ye göç edebilsinler diye bu mayın temizleme sözleşmesi imzalandı. peki suriye'nin kuzeyi suriyelilerden temizlendi de ne oldu? pkk'ya devlet kurabilmesi için alan açılmış oldu. temizlik bunun için yapıldı. bugün ypg'nin kontrol ettiği bölge bunu ifade eder. akp bu büyük ortadoğu projesinin türkiye ayağında çalışmak için iktidara getirildi. her iki düzenleme de bu olabilsin diyedir.

  pkk dedik, ancak artık pkk'nın yerini ypg/pyd almış durumda. örgüte katılmak isteyenlere ypg'nin işaret edildiğini ve teröristlerin ypg'ye yönlendirildiğini biliyoruz.

  her ne kadar kürt devleti arzu edilse de arapların da içinde olacağı bir kaotik yapı inşa edilmeye çalışılıyor. çünkü bölge ne tam kürt ne de tam arap. ingiliz diplomat arap ayaklanması zamanında yazdığı mektupta bunu belirtiyor. görsel ve sınırımızda olduğu için bizi de tehdit ediyor.

  1915'te, kahire'de, ingiliz generallerin, birinci dünya savaşı sonrasında büyük arap imparatorluğu için yaptığı planlarda ve çizdikleri haritada, sözde imparatorluğun kuzey sınırını mersin-adana-maraş hattı olarak belirlemelerinin sebebi bu. bugün tam da bu illerimizde demografinin değişmesinin sebebi de bu. o döneme dair asker ve diplomat lawrence'ın çizdiği arap ayaklanmasının haritası. görsel

  sınırımızda ve ülkemizde yaşanan felaketlerin en az 100 senelik bir geçmişi var.

  meşhur sykes-picot anlaşmasının ingiliz tarafını temsil eden asker ve diplomat mark sykes, darü'l islam adlı kitabında şöyle yazar: "ülkesi için canını feda etmeyecek çok az türk vardır. ülkesini içinde bulunduğu dahili çürümeden kurtaracak da çok az türk bulunur."

  t: özdağ, gerek bu tarihi önümüze koymasıyla, gerek her uyarısının doğru çıkmasıyla, gerekse de suriye tehdidini herkesten önce fark edip yazmasıyla, türk milleti için ülkesini dahili çürümeden kurtaracak akla sahip az sayıdaki kişiden biridir.

 • dedesi yüzbaşı mikail bey, şeyh sait'i tutuklayıp idama götüren kişidir.

  babası yüzbaşı muzaffer özdağ menderes'e yapılan askeri ihtilalde askeri kadro içinde bulunmuştur.

  şimdi ise kendisi kılıçdaroğlu'na seçimi kazandırırsa aile boyu ülke yönetimlerinde kritik rol oynamış olacaklar.

  enteresan.

 • burada kendisine hakaret eden orospu çocuklarını incelerseniz genelde yeni ve az entryli hesaplar. faho git yat artık amk.

  bu vatansızlara orospu çocuğu dediğim için orospu çocuklarından özür dilerim.

 • ön edit: kemal kılıçdaroğlu'nu kapıda karşılayan ümit hocamız numan kurtulmuş için kapıya inmemiş. hahahahha.

  1- akp ile aynı fikirde değiliz, biz gerekirse zorla göndereceğiz dedi.
  2- akp yanında a haber'e salladı. bundan da nasıl zevk aldığını gülüşünden anlayabiliriz.
  3- numan kurtulmuş arap seçmen sorusu karşısında terlerken bizimki aldı eline mikrofonu arap seçmenlere salladı da salladı.

  ek olarak, beden dillerine de dikkat ederseniz numan'ın konuşmasının 5. dakikası civarında "uzatma" der gibi elini kürsüye koyuyor.

  bu adam büyük, bu adam ana muhalefetin ta kendisi!

 • hala utanmadan ''sarayın adamı, makam istiyor, derdi koltuk, pazarlık yapıyor'' diye eleştirenler var, kafayı yiyeceğim.
  yahu bu adam aylar aylar önce, ne bir vekillik, ne bir ittifak, ne de bir bakanlık istemedi.
  aylarca pazarlık yapan, derdi koltuk olan, makam olan, vekillik olan, bakanlık olan isimleri çok uzakta aramayın dostlar, hepsi içinizde. hatta sayenizde mecliste.

  ümit özdağ sadece ''mansur yavaş aday olsun'' istedi.
  ''yaptığımız araştırmalarda, sokak anketlerinde halkta karşılığı en çok olan aday mansur yavaş'tır, erdoğan rejiminin bitmesi için mansur yavaş'ı göreve davet ediyorum'' dedi.
  ve haklıydı, o gün de haklı olduğunu biliyorduk. bugün de bilmekle kalmadık, acı gerçeği gördük.

  peki siz ne yaptınız? adamı ırkçı faşist ilan ettiniz. oyları bölüyor, akp'ye çalışıyor dediniz. neden? kazanma ihtimali en yüksek adayı söyledi diye mi? en büyük akp'li sizsiniz haberiniz yok. tayyip kendi seçmeninden çok sizi seviyor.

  çıkıp delikanlı gibi ''biz hata yaptık, bu adamı suçladık ama o pes edip sinan oğan'ı aday göstermese şimdi erdoğan'ın balkon konuşmasını dinliyorduk'' demiyorsunuz.

  chp'den, millet ittifakından talepleri ne olur bilmiyorum. fakat her ne istiyorsa, memleketin çıkarlarına olacağına eminim. umarım bir mucize olur ve kazanırız.

 • kendisi (bkz: passat)'ını satan bilge'dir.

  arabasını satıp kredi çekerek, tespihlerini satarak verdiği mücadele olmasaydı şu an kimse ne sığınmacıları ne de 2. turda kazanma şansını konuşuyor olurdu.

 • sicanin biri devlete katil ve pkk'nin katlettigi sehitlere "hayat iste ehehehe" diyerek tasak gececek, ama ümit özdag provokatör ve kötü olacak öyle mi?

  t: orospu evladi terörist pkk'lilari yine hoplatan zafer partisi genel baskanidir.

 • hollanda deprem dolayısıyla avrupa'ya kaçacak 5 milyon suriyeliyi de bize kitlemek için görüşmelere başlamış bile, yine de siz bilirsiniz. zaten sizin desteklediğiniz her siyasetçinin dilinden yalan düşmüyor ama yalan haberi bir anlık gafletle yaydı diye bu adama saldırmak ikiyüzlülüğünüzü kanıtlar.