ümit özdağ

 • hollanda deprem dolayısıyla avrupa'ya kaçacak 5 milyon suriyeliyi de bize kitlemek için görüşmelere başlamış bile, yine de siz bilirsiniz. zaten sizin desteklediğiniz her siyasetçinin dilinden yalan düşmüyor ama yalan haberi bir anlık gafletle yaydı diye bu adama saldırmak ikiyüzlülüğünüzü kanıtlar.

 • adamla taşşak geçiyorlardı, %0.2 ehuheueh, dünya kupasını biz koruycakmışız ümüt görmesin ehueheheueh falan diye havlayıp komik olduklarını sanıyorlardı. bunların dışında devlet görevlisi olduğunu iddia eden birtakım kişiler tarafından ağza alınmayacak hakaretlere de uğruyordu adam iktidarından muhalefetine kadar.

  adam ülkedeki en büyük sorunun başta suriyeliler olmak üzere milyonlarca sığınmacı olduğunu her ortamda, her mecrada dile getirdi diye ırkçı damgası yedi. "bunları gönderirsek ekonomi zaten düze çıkacaktır, kiraların ve enflasyonun bu kadar fırlayıp ve alım gücünün bu kadar çakılmasının en büyük sebebi bunların beslenmesi" dediği için başka programı, plan ve projesi olmadığı iddia edildi. bezelye tanesi kadar akıllarınca itibarsızlaştırmaya çalıştılar adamı.

  şimdi deprem bölgesindeki haberleri görüyoruz, kansız araplar kızlarımızı taciz ediyor, depremde ölen türklerin üstündekileri ve giden tırları yağmalıyor, marketleri soyuyor ve bunlar da yetmezmiş gibi türklerin elindeki malları bıçak zoru ve tehditle zorla alıyorlar. şimdi anladınız mı kaç yıllık akademisyenin demeye çalıştığı şeyi? kaos durumunda bizi ilk sırtımızdan bıçaklayacak olanlar bu başıbozuk, ne olduğu belli olmayan çöl kaçkınlarıdır. bu milyonlarca mülteci * ve bu durumda bile vatandaşından çok onlara öncelik veren iktidar, asla onlara toz kondurmayan sarı muhalefet ile birlikte türkiye cumhuriyeti devleti için bir milli güvenlik sorunu halini almışlardır.

  sike sike ümit özdağ'ın dediklerine geleceksiniz.

  ama siz kıt beyinlilere asıl şunu sormak istiyorum;

  ümit hocanın dediğine gelmeniz için tarihin en büyük deprem felaketinin mi olması gerekiyordu?

 • türkiye için saidi nursi modeli önerebilecek görsel
  bir hadsizi siyaset sahnesinden silerek cumhuriyete bir hizmet daha yapmıştır. sıra diğer cumhuriyet düşmanlarında.

 • amacının ne olduğu hakkında kafamda biraz şüphe vardı. bugünkü tweetiyle konuyu tamamen açıklığa kavuşturduğu için kendisine teşekkür ederim.

 • kılıçdaroğlu'nun yaptığını, akp yaptığında 7/24 rizeli ve trabzonlulara küfür edip duruyorsunuz. e devlette aile kayıtlarıma göre 200 yıldır trabzonluyum ben. bir kez olsun, trabzonlular hakkında yazılan kötü bir şeye tepki vermedim. ama ben sizin rizeli ve trabzonlular için yazdığınız leş entrylerinizin çok daha hafifini yıllar önce suriyeliler hakkında yazdım diye sözlük kaç yıllık hesabımı uçurdu. siz hala aynı hesaplarla buradasınız.

  şu memlekette en korunaklı gruplar, kürt kökenli ve alevi kökenli vatandaşlar. aman yanlış anlama olmasın, aman birisi söylediklerimizi başka yere çekmesin diye diye, yazdıklarımızı 10 kere okuyor, öyle yazıyoruz. ümit özdağ mezhepçilik yapma, bölge taassubu yapma. senin yaptığın ilkel mezhepçiliği saddam yapardı diyor. sünni bir insan üzerinden örnek veriyor. istese baba esat üzerinden de örnek verirdi. mezhep taassubu olmasın diye vermedi. 15 milyon seçmen de sana mezhepçilik yap diye oy vermiyor. laik atatürkçü çizgide bir türkiye arzuladıkları için oy veriyor. çünkü senin öyle olduğunu zannediyor.

  memur emeklisi mezhepçi, bir de millete ırkçı diyor. cesaretin varsa fantastik delege yapının illere göre aslen nereli olduklarını açıkla. tayyip erdoğan'ı sürekli televizyona çağırıyorsun ya cesaretin varsa çık ümit özdağ'ın karşısına. ümit özdağ'ın tayyip'in projesi olduğunu tv karşısında ispatla. rezil et ümit özdağ'ı. hadi çıksana bağımsız gazetecilerin karşısına. erdoğan'ı bağımsız gazetecilerin karşısına çıkamaz diye eleştiriyorsun. sen çık bakalım önce bağımsız gazetecilerin karşısına. tv'lerde karşına çıkmıyor diye tayyip erdoğan'ı eleştiriyorsun. sen çık bakalım başkalarının karşısına. erdoğan'dan aldığın izinle, erdoğan'ın verdiği alanda muhalefet yapıyor, trollerini de halkın üzerine salıyorsun. hadi oradan! hadi oradan!

 • 4 günde ümit özdağ'ın gerçek yüzünü gören ben, 12 senedir kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzünü göremedim. çünkü ben chp'nin belediyelerinde çalışan asalak bir trollüm.

 • yahu azıcık aklı olan bir dijital dünya takipçisi kendıne sunu sorar, basın acıklamasına cıkarken yanına dogru durust adam bulamayan, yoldan geçeni çevirmiş gibi cıkıp soyluya düello daveti gönderen adamın nasıl oluyor da tüm twitterda bir anda her yerde troll orduları destekcıleri beliriyor. sırf suradaki kesirden anlayabiliyorsunuz akp nin tüm troll ordusunu ve bu ıse ayırdıgı butceyi bu adama tahsis ettigini, bakın daha niye iktidara giydirmiyor veya bahceliye sesini cıkaramıyor kısımlarına girmedim.

  bir de kendınıze sunu sorun ıstanbul secımlerınde iyip ve chp birleşmesin diye her türlü fitneyi yaptı, bir hayal edin bakalım o donem chp ve iyip bir araya gelmeseydi bugun neleri konusuyor olurduk, cok uzaga gitmeyin son uc senede yapmaya calıstıklarını alt alta koyun, yanlarına da ‘’iktidara yarar’’ ‘’muhalefete yarar’’ die tik atın bakalım ne göreceksiniz orada?

 • milliyetçi tayfanın neden güvenilmez olduğunun belgeli kanıtı gibi bu arkadaş. senin işin gücün iktidarın hatalarını göstermek eleştirmek ve gerekiyorsa* uygun muhalefetteki partilerle ittifak yapıp akp'yi bir şekilde bu ülkeden indirip def etmek.

  bu arkadaş ne yapıyor? ceğabe şunu yaptı, ceğabe bunu eleştirmedi. rte gülerek ve keyif alarak izliyordur.

  peki ümit efendi sen 2015 kasım seçimlerinden yani mhp'den atılmadan önce bahçeli ne oldu da döndü ne zaman açıklayacaksın? ne zaman bu durumu eleştireceksin? ne zaman halkı bilgilendirip mhp yönetimi sayesinde bu ülke bu hale geldi yoksa bu iktidar 7 sene önce gidiyordu diyeceksin?

  geçiniz.

 • an itibarı ile atatürkçü türk çocuğu ali ismail korkmaz’a atılan tekmelerin sorumlularından intikam alıyor.

  bu yüzden bu ve bu hocaya kara çalma twitleri atıp duruyorlar, “canan kaftancıoğlu’nun yanına bunları da alın” dediği için.

  mıy mıy beta muhalefete ders olsun. türk ulusunun umudu ümit özdağ’dır. gördüğünüz gibi her yöne cephe açtı, hiçbirinden korkmuyor. iktidara muhalefete, liberale kızıla, kürtçüye arapçıya, nagehana hilale, akit’e birgün’e. her açtığı cephede binlerce kişi oraya mevzilenmeye geliyor, gönüllüce.

  şu yaşadığımız süreç türk siyasi tarihinde bir case study, bir dönüm noktası. ilber hocanın da dün dediği gibi “oyları dövizden hızlı fırlıyor”. tarihi bir ana şahitlik ediyoruz.

 • aileden chpliyiz. kılıçdaroglu'nu çok destekledim. entarilerim duruyor, bakın görün.
  sezgin'i, canan'ı, bekaroglu'nu aldı ses çıkarmadık. bardağın taştığı nokta yasadışı istilacılar için takındığı sahte ve yalan dolu tavır oldu.

  imamoğlu'nu destekledik. ama nagehan bir simge idi. ali tatar'ın, kuddusi okkır'ın ve nice diğer namuslu vatansever kişilerin çektiği acıların simgesi. sırıta sırıta yanına aldı. benim için bitti.

  şimdi ümit özdağ'ın yanındayız. o da dönerse (sanmam ama) başka bir cephe buluruz.

  işte bu kitle, her şeye rağmen vatan, ahlâk, istikbal, fazilet, millet kavramlarına inanan atatürkçü kitledir.

  kaypak, liboş, memleket düşmanı çürümüş kitle anlayamaz. anlamasın da zaten.