kemal kılıçdaroğlu

 • chp'nin başına geçtiğinden beri olabilecek en güçlü döneminde şu an. neden ayak oyunu yapmaya çalışsın ki? muharrem ince'nin en güçlü olduğu dönemde bile yapmamışken üstelik.

  bence bu saraya çıkma işinde kemal kılıçdaroğlu'nun payı yok. ak parti chp'yi karıştırmak için yaptı bunu. bu işin çözümü de rahmi turan'ın kaynağını açıklamasıdır.

 • yaptığı/yapamadığı muhalefeti seversin ya da sevmezsin, bu durum herkese göre değişir ama değişmeyen tek şey bu adam hep iyi bir insandı, hep de iyi bir insan olarak kalacak.

  ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ı aday gösterdiği için istanbul ve ankara'nın kazanılmasının da baş mimarı olmuştur ayrıca.

 • herkesin başta “bu adam kim ya” dediği ve kazanacağına pek de ihtimal vermediği ekrem imamoğlu’nu aday göstererek bu topraklar üzerinde akp’nin karşısında kazanabilecek tek adayı keşfetmiş ve ne kadar vizyon sahibi olduğunu göstermiştir. ekşicilere kalsa muharrem ince kalibresinde bir adam aday gösterirlerdi adhakagsjs bir de kemal kılıçdaroğlu’na laf söylüyorlar.

  edit: ekrem imamoğlu’nun icraat ve konuşmalarını 2 senedir takip ettiği söyleniyor. yani adam istanbul adayı yapacağı kişiyi tam 2 sene değerlendirmiş ve nihai kararını bu şekilde vermiş. ileride sahneyi ekrem imamoğlu’na bıraksa da eşbaşkan olarak mentorlük görevini yürütmesini temenni ediyorum.

 • ana muhalefet lideri olması nedeniyle devlet protokolündeki 4. sırada yer alan kişidir. bu kişiye sehit cenazesinde saldırı yapılabiliyor. kim ne derse dersin sorumlusu iç işleri bakanlığıdır.

 • şu ülkede meral akşener'le alper taş'ı, canan kaftancıoğlu'yla mansur yavaş'ı, temel karamollaoğlu'yla selahattin demirtaş'ı ortak bir paydada buluşturabilecek tek insan benim bildiğim.

  sövmeye, saymaya, "lödörlök vosfo yok"lara devam edebilirsiniz tabii ama, kutuplaştırılmanın bu derece müptelası olmuş bir memlekette birleştiriciliğin son örneklerinden biri olduğunu ve bu birleştiriciliğin ne denli hayati bir rol oynadığını görebilmek de bu kadar zor olmasa gerek.

 • çok gülüyorum bu adama.

  buna senelerdir sorgusuz sualsiz oy verenlerin ak partililere koyun demesine daha çok gülüyorum.

 • türk siyasetinin nazire şenlendirici’sidir.

 • galiba uzun süredir kendisi ile konuşmak istediğim tek kişi. ama öyle telefon falan değil, karşılıklı, çaylı, kekli sohbetli, zaman kısıtsız. (tamam lan rakılı da olur, çok belli oldu:)

  iyi insan, çok belli. ama iktidar olmak isteyen parti lideri değil. istifa etme, çağır ince'yi devret. istifa sembolik olsun. tarih seni böyle hatırlasın. bak örnek vereyim, aziz yıldırım gibi gitme. olacak olan o çünkü.

 • istifa et artık. bu ülkeye rte den daha fazla zarar veriyorsun.

 • hak hukuk adalet. demokrasi ve özgürlük. slogan atmak kolay.

  1230 delege var. aday olmak için onda biri yetiyor.

  delegeler bir kişiye imza atabiliyor. sen ise 1100 kişiye imza attırıyorsun. bu yüzden başka aday çıkamıyor. çıkacak olana da sen güya destek veriyorsun, büyüklük yapar gibi demokratik bir davranış yapılmış gibi kasım kasım kasılıyorsun. tayyip'te bile yok böyle kibir. toplamışsın delegeleri, allahçılık oynuyorsun; izin verdiğin aday oluyor vermediğin salona bile giremiyor. yalakaların da bu haltı televizyonlarda öve öve anlatıyorlar. talimat vermiş üstü tamamlanacakmış bilmemne. salağız çünkü biz.

  madem demokratik bir seçim yapılacak. başvurunu 1100 kişiyle değil 130 kişiyle yap. kalan delegeler serbest olsun istediklerini aday göstersinler. bir iki değil beş altı aday olsun. adaylar hatta aday adayları kongreye gelsinler konuşsunlar. hilesiz hurdasız örnek bir seçim yapılsın.

  ama yok. demokratik olmak, özgürlükçü olacak tavır sizde yok. çünkü siz kripto akplisiniz. çünkü siz akp kadar gerici, mezhepçi, halk ve cumhuriyet düşmanı, kemalizm karşıtı ve dikta meraklısısınız.

  size bırakılacak chp yok. yumurta, domates ve sloganlarımız var; size atılacak oyumuz yok.