masumlar apartmanı

 • ilk bölümünden beri inci’nin ilk defa arkasını dönüp gitme tribinde yüzde yüz haklı olduğu dizidir efendim.

  han(zo), sözüm sana.
  ablan zor durumda olabilir, ailen senin için önemli olabilir, bunlar fikrini bile sormadığın birini kendinle aynı zindana hapsetme hakkını verir mi sana? sahip olduğu bütün aileyi seninle olmak adına kaybetmiş birine sen benim için fedakarlık yapmadın, tımarhanemi paylaşmamakla bana haksızlık yaptın denir mi? döner arkasını gider işte böyle. napıcan şimdi, de bakiyim bana? yine iki gofret - bi balona bağlarım bu işi diyosan şu dizinin senaristleri bile kurtaramaz seni, söyleyim sana.

  senaristler demişken... şu naci kişisi dizi tarihinin en zorlama karakteri olabilir. durduk yere ahiretten döndü, mektuplar güvercinler derken safiye’nin gönlüne zembille indi, ama aslında onun en iyi arkadaşından çocuk yapmış da sonra terk etmiş derken gözünün toprağa baktığını öğrendik. bir sonraki bölümün finalinde gözlerini safiye’nin gözlerine dikip “hamileyim” derse şaşırmayacak haldeyim. emekli olsa da bi nefes alsak diyorum...

 • deniz tansel öngel ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu tekrar tekrar gösterdi bu bölümde. safiye ile konuşurken gözlerinin dolduğu ve akan gözyaşını sildiği sahneye kalbimizi bıraktık.

 • gülben aç bi tinder, hepimiz derin bi nefes alalım artık

 • ezgi mola. umarim okuyorsundur dizi yayinindan sonra yorumlari.
  hollywood oyunculari bok yemis yaninda. deli, aşık, psikopat, şizoften hepsini bizati hissettirdin bize. diyecek laf çok az sana. bırak alaçatıda otel motel işlerini. senin işin bu, sen çok çok çok iyi ve kıymetli bir oyuncusun.

 • bir erkek olarak türk baba yapısının sorunlu olduğunu reddetmek mümkün değil, türk anne yapısı da oldukça sıkıntılı yalnız.

  misal pandemi sebebiyle eve gelen öğrencilerin çoğu psikolojisinin evde bozulduğunu ve sırf bu yüzden okula dönebilmeyi istiyor.

  evde kaldıkları için ana-baba sebebiyle kafayı yiyorsa millet aile yapısında ciddi problemler vardır o ülkenin.

 • inci'nin hayatının özeti:

  (bkz: dedem, gofret ve ben)

  tanım: güzel dizi, ah bir de her sahneyi don lastiği gibi sündürmeseler.

 • işte kent hafızası bu yüzden önemlidir. yıllar sonra aynı yerde, aynı parkta buluşabilmek için, o parkların yerlerine betonların dikilmemesi gerekir. işte bunun için ağaçları, parkları korumak zorundayız. onlar geçmişimiz, onlar geleceğimiz çünkü. onlar bizden bir parça.

 • ben, bayram efendi ve aşkı memnu beşir kimse bilemedi kıymetimizi.

 • inci hanla arkadaslık edince tü kaka ama ege nerimanla arkadaslık etsin sıkıntı yok.klasik orta doğu aile yapısı işte.dede de aynı.:)

 • o değil de kısmetin nerden geleceği belli olmuyor gerçekten. bizim gitmediğimiz mekan, girmediğimiz ortam kalmasın aşkı bulacaz diye, safiye yıllardır evden bakkala bile gitmeden buldu aşkını, bize de tinder minder..