masumlar apartmanı

 • 11 yaşımdayken ergenliğe ilk adımımı attığımda yaşadığım şeyin tam olarak ne olduğunu bile bilmiyordum. ağlayarak ablama bunun ne olduğunu sormuştum. anlatmadı bana ne olduğunu, annemin haberi de olmadı. bir gün çamaşırları yıkarken pantolonumda kan gördü. gelip bana ne olduğunu sormadı. dövmeye başladı. o dayağın kaç saat sürdüğünü bilmiyorum. biri mi dokundu sana, eğer biri dokunduysa baban seni denize atar, dedi. birinin dokunmasının ne demek olduğunu o zaman bilmiyordum. hatta, biri dokundu dersem belki dövmeyi bırakır, diye de düşündüm. ama söylemedim. daha sonra dövmekten yoruldu da mı bıraktı, bayıldım mı yoksa uyuya mı kaldım orayı asla hatırlayamadım. bu ve başka benzeri anılar, ne zaman bu diziyi izlesem aklıma geliyor. safiye'nin okuldan alınması, fiziksel ve duygusal şiddeti bana pek uzak gelmiyor. hatta, böyle bir anne gerçekte yoktur, diyen arkadaşlarıma böyle düşünebildikleri için şanslı gözüyle bakıyorum. bazı travmalar geçmiyor. ne kadar mutlu olursanız olun, kaç tane naci tanırsanız tanıyın yine de arada o eski anılar gün yüzüne çıkabiliyor. size, asla sevilmeye layık olmadığınızı söylüyor o duygular.

 • han babasını yıkarken gözlerimden yaşlar döküldü,
  annemle birlikte alzaimer olan anneannemi yıkamamız geldi aklıma, küçükken bizi yıkayan anneannemi şimdi ben ve annem yıkıyoruz, misler gibi oluyor, bir bebek gibi seviniyor, gülüyor banyo sonrası, hayat böyle bir şey be sözlük, içime battı sahne, üzdü beni,
  han ağlıyor ben ağlıyorum..

 • kimse kusura bakmasın da, bu dizi bir ruh hastalığı pornosu.
  oldu olacak bir hastanenin psikiyatri koğuşuna gidip dikiz yapın.
  ya da dahiliyeye gidin, böbrek taşı düşüren bir hastanın acı çekişini izleyin hoşunuza gidiyorsa.

 • valla hiç acımıyorum, üzülmüyorum ne safiye'ye ne gülben'e... gayet cin gibi kadınlar. kendileri bu bok çukuru hayatı istiyor... yaşasınlar o zaman amk... tedavi olmak adına hiçbir şey yok, iyilik güzellik adına hiçbir şey yok, ona bağır, buna tokat at.. siktirin gidin... cok sinirlendim...

 • inci yivrum neden hep alaskada zor yaşamlar modunda giyiniyor neden allah kitap aşkına neden. istanbul bu kadar soğuk bi yer değil neden bunu yapıyorsunuz kıza

  kazak giyip altına bi de boğazlı body giymişti kesin alt tarafta termal tayt da vardı. bi ara yorgan giyiyordu. sırtına bi tane ufo ısıtıcı bağlayın kuzum, o da rahat etsin biz de.

  sinirimi bozmayın

 • inci karakterinin yayında söylediği her şeyin altına imzamı atarım. tüm kaypaklara gelsin.

 • karısını manipule ederek şunları yaşamak zorunda bırakan, bir adet şerefsiz han karakteri içeren dizidir.

 • manipülasyon nedir ne değildir öğrenmek isterseniz han karakterini izlemeniz yeterli. çöp toplarken yakalandı hala inci'yi suçluyor..

 • dizide en normal ve aklı başında insan esra.. güzel konuştu. gerçekler acıdır. çat çat çat koydu ortaya. safiye'nin hastalığına başlarım; hastalık başka terbiyesizlik başka. bu kadın mahalle karılarını da geçti..

 • safiye'nin han ve incinin yataklarını ayırması ile han'ın safiyeye nasıl naciyle gazoz içersin diye trip atması psikopatlıkta yarışır.