masterchef türkiye

 • ya çok rica ediyorum dilara'yı seyirci iradesi ile eleyebilir misiniz?

  bütün takım hiç hak etmediği halde safanur'u yazıyor kızın sesi çıkmıyor, dilara piremsesi kendisine 1 oy çıkınca "ay nedeeğğn ben?" diyor çemkiriyor.

  gül böreği yapamamışsın, ne demek neden sen? gül böreği ya, allah'ın sevimsizi!

  bu iticiye çok bileniyorum ben ya..

 • eren i doğru dürüst elemelerde görmedik, mavi takım kaptanlığında görmedik, özel bir başarısını görmedik. ilk hafta burcu nun saçma sapan takım kurmasının ekmeğini hala yiyor. potaya girdiği tek seferde de taktik yaptı, dilara yı potaya gönderdi ki ağır sinsilikti. her seferinde ilk alınan ve ilk seçecek takımda olunca yarışmak kolay tabi. bu adam iyice kendini birinci ilan etti; daha kötüsü de akil adam ilan etti. gereksiz şovlar falan. tabakların pis duruyor erencim, o kıl yumağı halinle de ben elinden yemek yemezdim. kim öldü de birinci oldun ulan ajsjsjs

 • tahsin başörtü taksa ziraat'ten ninesinin maaşını çeker

 • millet ittifakı emre, mert, mustafa
  zillet ittifakı dilara, sergen, milhan
  bir ona bir ona giden tahsin karamollaoğlu
  zillet ten ayrılıp kendi yoluna giden hasan babacan
  millette olup zillette çalışan tunahan demirtaş
  şampiyonluğa yürüyüp 1% oy alan hamza perinçek
  kritik anlarda ortadan kaybolan şükrü ince
  seçim günü bozcaadada kuzu çeviren eren kabasakal

 • salkım saçak saçlar, sakallar, kolda saat parmakta yüzük, elinde kolunda yara olan, devamlı eli ağzında burnunda bir takım insanların, devamlı karides levrek veya bonfileyi her malzemeyle çeviren güya yaratıcı aşçıların, muhallebi yapamayıp sırıtarak ''yeaa beni niyeaa yazdınğğ' diye zırlayan bebenin, yarıştığı;
  bütün bunları kurgulayan, organize eden, vasat olduğu buradan belli olan tipleri seçip oraya diken, türkiye'de borusu ötüp kapı kule'nin ötesinde gordon'un getir götürünü yapamayacak kalibrede jüri sıfatındaki üç adamın da bütün bunlardan zerre gocunmadığı şov programı. birde hijyenden, ciddiyetten filan bahsediyorlar. şaka gibi.
  asıl mesele şu ki bu ve benzeri yarışmalarda yarışmacılar kimsenin skinde değil. kasa daima kazanır mantığıyla; yetenekliyi değil reyting malzemesi çıkaracakları seçen acun ve jüri, sadece kesesini doldurma peşinde.
  zaten kendine saygısı olan, işine ve yeteneğine güvenen kimse gelip de buralarda kendini maskara etmez. gider efendi gibi, gerçek ustalardan eğitimini alır. buraya gelenlerin de işte kalbur altı olarak, şuradan kazancı olsa olsa biraz takipçi kasıp, becerebilirlerse youtuber filan olmak olur.
  bunları şurada izleyip de bırak elit bir restoranı, seyyar büfem olsa tekini işe almam, gerek karakter gerek kabiliyet bakımından. hele şu sivilceli ergene pastaneyi fırını bırak, kümesimi emanet etmem. öyle bir vasıfsız amele. hem ortada ben somer şefim, mehmet şefim diye gezineceksin, hem de böyle bir kabiliyetsizi getirip ilk 16'ya sokacaksın! gerçi bu jüriyi bu gün sınava soksan o 16'ya da giremez bu vizyonla. adamlar düşünün ki birine 40 defa yemek yaptırıyorlar hala daha yemek yapamadığını anlayamıyorlar. böyle bir şey mümkün mü! ben olsam gurur yaparım. alıverin reyting olur deseler bile, ulan o kadar adımız sanımız var kendimizi rezil etmeyelim, derim. ama işte para. her şeyin önünde.

  ps: geçen yıl yaşanan uğur linci rezaletinden sonra arada bir youtube'dan bakıyorum. ne yalan söyleyeyim, çıtayı giderek düşürüp kendilerini rezil etmelerini reklam terörü olmadan keyifle izliyorum.

 • hasan’a “sen kazanırsan beni yaz tabağım kötüydü” diyen, emre kendini yazınca “bunu hak etmiyorum” diye emre’ye çemkiren ergenin tekini seyretmek zorunda kaldığımız program.

  ayrıca “hayatta yenemeyeceğin adamlar var, psikolojik olarak tahsin’i yenemezsiniz” dediği tahsin ilk hafta hamza ve burcu karşısında sinirden kaşık fırlattı sağa sola.

  tunahan ve tahsin, yarışmada rakip olamayacakları emre’yi bu şekilde alt etmeye çalışıyorlar ama ne kadar itici ve sahte göründüklerinin farkında değiller.

  iddiaya göre haftasonu odalarına çekilip planlar yapıyorlarmış ama bence odalarına çekilip sevişiyorlar. o vibe’ı alıyorum bu ikisinden.

  son olarak puding kıvamını nasıl kontrol etmedin diye kaptana kızıyorlar ama puding kıvamını da kontrol etmezsin abi, puding pudingtir. puding yapamayacak bir yarışmacı olduğunu düşünemezsin, bu kişi tunahan olsa bile.

  son olarak tunahan’ı ilk eleme etabında salak taklidi yapan zeki biri sanmıştım ama taklit yapmıyormuş meğerse. acı.

 • madem girdim şunu da yazayım;

  geçen sene furkan tabağından memnun olmadığı halde boş tabak vermek istemedi ve mehmet şef furkan'ı itin g.tüne sokarak ağlattı.. ayyuce de aynı yemeği beceremediği için tabak vermemişti.. mehmet şef de furkan'a getirmeseydin o zaman, ayyüce çıkaramadım tabağı dedi, sende çıkarmasaydin bunu vereceğine dedi.. furkan ağlamaktan kendisini bile cevap verip savunamadı garibim..
  aha da burada
  yamulmuyorsam mehmet şefin bu ayarsız davranışı yüzünden de ceza verdi rtük..

  şimdi, şükrü sevdalısı değilim ama adam kurabiyeye benzemiş diye tabağı çıkaramadım dedi ve sunmak istemedi.. bu defa hep bir ağızdan bunu saygısızlık olarak nitelendirdi şef beylerimiz.. bu ne perhiz ne lahana turşusu?.. geçen seneden bu yana değişen nedir çok pardon?..

  tanım: bir dedikleri diğerini tutmayan şeflerin sunduğu zaman ayarsız program..

  edit: linkler ve imlâ..

 • yeni yemekler, lezzetler öğrenelim diye gelip, her hafta türlü ibretler alıp gittiğimiz program.

  önemli olanın yemeği değil, çocuğu doğru yapmak olduğunu zannediyorum hepimiz dehşetle izliyoruz.

 • somer: bugun tatli var ve bu tatli mehmet sef'i temsil ediyor adeta. tahmini olan var mi?

  ateş: halka tatlisi :)

  ateş, geldigi ilk hafta mehmet şef'i kerane tatlisina benzetti :)) bravo çocuk.

 • burcu bu akşam komutan logar konseptiyle aramızda galiba.