masterchef türkiye

 • 10 puan veriyorsan kaşık atacaksın

 • kazanının hamburger dükkanı açıp cheddar peyniri diye şoktan aldığı sarı burger peynirini müşteriye iteleyip özel cheddar peynirli burger diye fahiş fiyatlara satacağı vasat program. şaşmaz.

 • adam tolga'yı meksika karteline benzetmiş yetmemiş bir de köpeğini çok sevdiği için suçlayıp, pis olmakla itham etmiş.

  yahu bu ne nefret? nasıl besliyorsunuz hiç tanımadığınız birine karşı böyle duyguları? alt tarafı yarışma programı ya. birisi kazanır, kaybeder ne olacak.

 • zamanında siklemediği, hatta kendince ezmeye çalıstığı burak kaya tarafından gönderilmesi umarım büşra'nın kibrini biraz törpülemiştir. burak'a verdiği işi "yapamıyorsun" diye gamze'ye havale etmişti. şimdi ikisi de yok, ama burak kaya devam ediyor. bu burak ilk dörde girecek gibi duruyor. üzerine vardıkça yükseliyor oğlan.

 • potaya atıldığı hafta pilav yapamayarak takımı sabote eden kadını karakterli diye savunanlar olmuş ya la!?

 • yarışmacıların kalitesizliğinden bu sezon zaten geçen yıla göre daha az seyrediyorum. evimde reyting ölçüm cihazı olsa gerçekten bir etkim olsun diye izlemeyi tamamen bırakırım.

  artık torpil ayyuka çıktı. yani elbette programın reyting için yayınlanan bir program olduğu ve birçok şeyin reytinge göre kurgulandığının farkındayım. ama bu kadarı da fazla. yani bu kadar göze sokularak torpil yapılması fazla.

  bu tatlıyı mehmet şefin restoranında yedim, tatlının bütün olayı üstündeki çikolatayı kırmak. adı da o yüzden dilek, çünkü dilek tutuyorsun. sapı uzun tatlı kaşığı getiriyorlar yanında kırmak için. söyleyen herkes kırıyor, video falan çekiliyor. tatlının olayı o. bu dilek tutup çikolata kırma o kadar önemli ki geçen sene çikolatası kırılmayan birine inanılmaz kötü şeyler söylenmişti.

  bu sene gamze çikolatayı koymadı diye, bir anda tatlının bütün olayı olan çikolata kırma olayından vazgeçildi. bir anda mevzu bu aslında bir puding tatlısına döndü. hayırdır mehmet şef, artistlik yapıyordun yarım saat önce kırılacak da içine düşecek diye. geçen sene kırılmaması bile bir problem olan çikolata bu sene nedense asla bir problem olmuyor.

  ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama eskiden sanki eksik ürün olan tabağın tadına bakılmıyordu. eksik malzemeyi geçtim, kadın bildiğin tatlının en önemli malzemesini koymadı. şerbetsiz baklava verse mesela, alttaki hamur çok iyiydi diyip yine geçirecekler. sinir bozan da bu, tabağa sıçıp bok koysa, inanılmaz güzel bir görsel diyecekler.

  rezillik, kepazelik, ve torpilin ayyuka çıktığı yarışma.

 • a o ne, a şu ne, güle güle.

 • “gamze” diyor, “bu toplar muhteşem bir şeydi” diyor, “neydi bu, nasıl yapabildin” diyor.

  “şefim” diyor. “mor patatesi ezip fesleğen ekledim” diyor. “sonra kızarttım” diyor.

  “gamze” diyor. “buram buram fesleğen tadı geliyordu” diyor. “hayran kaldık” diyor.

  hz. gamze’nin yaptığı dandik patates kroketin kutsal emanet muamelesi gördüğü program.

 • rana isminden de atikenin sesinden de gına geldi artık. en kısa zamanda kızına kavuşur umarım.

 • mehmet şefin bu gamze sevdası nedir ya. dereceye bile giremeyen tabağı övdü , dereceye giren büşra’nın tabağını itin götüne soktu neredeyse. kaza bela gamze elenirse bu yarışmadan dokunulmazlık oyununda rus ruleti oynatır bu mehmet.

  - gutularınızın altında birer revölver var.