masterchef türkiye

 • bugün konuk jüri içinde bulunan ve hayata sarıl lokantasının sahibi olan kadın, 9 yaşında amcasının tecavüzüne uğramış, hamile iken kocasının abisinin şiddeti yüzünden çocuğunu düşürmüş, kocası tarafından geneleve satılmış, genelevden çıkmak için 700 kişiyle ücretsiz birlikte olup, emniyetin şartı yüzünden gelinlikle genelevden çıkmıştır.

  genelevden kurtulunca da sokakta kalmış, sokakta bulduklarını yemiş, oralardan bugünlere gelmiş bir kadın.

  ismi ayşe tükrükçü. hayatı hayatsız kadın ayşe isimli kitapta anlatıldı...

 • berker, konusunda atlanılan bir detay var.. yarışmacılardan kimse bunu duymadığı için de muhtemelen, bu bölümü izledikten sonra diğer yarışmacıların da berker e bakış açısı bayağı bi değişecektir..

  berker walison diyaloğunda küçük ama mide bulandıran bir detay var..

  berker: "bence sen, bu hafta gitmezsen önümüzdeki hafta gidersin zaten.."

  walison a bunu söylüyor göt oğlanı.. doğru mu? olabilir ama bilemeyiz. walison dediğin adam orda celal den her türlü iyi lan.. vasıfsız celal bile bunca hafta tutunduysa, walison da tutunur.. artı kimin elenip kimin kalacağına bu süt oğlan mı karar veriyor da böyle birşey söyleyebiliyor.. ne kadar şerefsizce bir cümle bu.. ne kadar art niyetli bir yaklaşım.. adam zaten gitmeyi düşünmüş, destek olacağına, sen zaten haftaya gidersin gel bu hafta gönderelim seni de siktir git demek nedir abi??

  berker denen süt oğlan, dün de walison u yazarken,

  "burda herkes bunca hafta emek verdi, bu kadar adam varken onları yazmak ayıp olur, sen yeni geldin bu kadar hafta emek vermedin o yüzden seni yazıyorum"

  gibi birşey de demişti.. bu sıfatsızın ne derece yavşak ve karaktersiz olduğunu orda anlamıştım zaten..

  ulan göt, sen de 3. hafta da dahil oldun.. o zaman o mantıkla, dokunulmazlık alamadığın her oyun seni yazsınlar.. bu kadar da göstere göstere ben yavşak beş para etmez adamın biriyim denir mi berker? ne biçim yetiştirmişler oğlum seni böyle..

  çevrem de bırak senin gibi arkadaşı, seninle arkadaşlık eden bir arkadaşıma rastlasam onu bile silerim.. o kadar uzaksın bana..

  walison babamın oğlu değil.. biz de görüyoruz ada. en fazla celal i falan eler sonra gider zaten.. ama bunu moralmen çökmüş haldeyken yavşak yavşak yüzüne söyleme cüretini kimden alıyorsun sen.. göt.. süt oğlanı seni..

  sinirlendim abi durduk yere yazarken.. ne biçim şeymiş bu süt oğlan..

 • tv'de emir: duygusal insanım üzülüyorum

  instagram'da emir: amk pancarı

 • masterchef türkiye seyrederken öyle bir içli köfte yediler ki canımız çekti. aradım çevremde ki bir kaç çiğ köfteciyi içli köfte sipariş etmek için. hepsinden aynı cevabı aldım, bir tanesi
  "abi bu akşam felaket içli köfte siparişi geldi kalmadı, ne oldu ya hayırdır nerde gördünüz?" masterchef dedim anlamadı yemek yarışması dedim
  "haa...keşke sabahtan haberim olsaydı çok yapardım"
  "abi sabahtan belliydi fragramları dönüyordu"
  "hangi kanalda bu izleyim bundan sonra"
  (bkz: acun ılıcalı) sana bir seyirci kazandırdım, gör beni.

 • hayat bazen kolay
  hayat bazen zor
  o zaman
  hadi bakalım

  - walison de souza -

 • ebru tiroit kanserini yenmiş, tiroit hastası olanlar bilir; tuz bu hastalar için zehir gibidir. o yüzden tuz dengesini tutturamıyor canımın içi.

 • o salaklar niye evde cübbelerle oturuyor xd

 • barbaros'un takım yarışında seline sinirlenip hayvan gibi bağırmasından yarım saat sonra "ben sinirlenince içime kapanırım, içimde yaşarım" dediğini duyunca bastım kahkahayı :d

 • sıfır atık için yapılabilecek en iyi tatlı diye övdükleri limon tatlısı sıfır atık falan değildir. mehmet şef limon kabuklarının en az 60 derecede bir gece pişirilmesi gerektiğini söyledi. bir gece boyunca(8 saat diyelim) bir fırının harcadığı elektrik enerjisi doğaya çok daha fazla zarar veriyor. o kabuğu sıfır atık derdine pişirmek yerine çöpe atarsanız doğa için daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.

 • duygu'ya bayıldığım yarışma programı. serhat'ı ne güzel potaya yolladı ama. mavi takım bir kere daha kaybederse duygu pota için yazılacak ilk isimlerden olur. tuttu en korkulan yarışmacılardan birini
  %80 kendisinin de gireceği potaya attı. serhat kaybetse bile ondan çekinip, değil potaya yollamak oy atmaya bile korkan bir kitle var. çiçeğim, ben potanın perisiyim kıyametiniz gelsin dedi resmen, bence olumlu.