masterchef türkiye

 • ultra yalancı, çıkarcı, bencil, kibirli, insanları çok güzel kullanan, estetik ve botokslardan suratı balona dönmüş bir adet suna adlı piremses ihtiva eden yarışma.

  aşağıda birisi 'ülkenin sorunu bu; başarılı insanları çekemiyoruz' demiş. kardeş ülkenin sorunu ne biliyo musun? başarı için her yol mübah diyerek her türlü karaktersizliği yapan insanlara bayılıyoruz biz. çünkü bizim insanımız da günlük hayatta tam olarak böyle.

  sanırım yeni açtığı kendisine ait bir restaurantı da var. demet akalın gibi gereksiz ünlüleri kullanıp reklamını da yapıyor her yerde.

  şefler tarafından da muazzam bi biçimde kayırılıyor bu kadın. yarışmanın başrolunu buna vermişler sanki. suna aşağı suna yukarı. türkiye'deki iş hayatının özeti gibi. karakterin önemli değil, sen sürekli sesini çıkar, sivril, çirkeflik yap. çünkü başarı için her yol mübah. yarısmacıları öyle sindirmiş ki kıvanç ve yasin dışında hiç kimse kadına gıkını çıkaramıyor. yasin bile sevimli geliyor düşünün artık.

  not: tabi ki izlemiyorum. tv8 benim televizyonda var mı acaba diye bakinirken denk geldim.*

 • batuhanin olayini anlamayanlar olmuş anlatayim;

  yasinin kaptan oldugu hafta, batuhan eda yasinle ayni takimdaydi. bunun yaninda f batuhan ve mustafa da beraberlerdi.

  masterclass oyununu kazanmalarina ragmen, dokunulmazlik oyunlarinin ikisini de kaybeden yasinin takimi kirmizilar toplamda 4 aday cikardi.

  ilk dokunulmazlik mustafadaydi ve simdilerde edayi cok yollamak isteyen mustafa bundan 2 hafta once ne hikmetse edayi degil f.batuyu secti.

  oylamaya gectiklerinde de alinan oylarda edayla alican ayni oyu yakaladi. bu durumda kimin potaya gidecegini kaptan yasin belirledi ve yine guya "adalet" duygusuyla(cunku simdi 3 kisi de olsa 5 kisi de olsa seni potaya gonderecem diyen yasin) alicani potaya soktu.

  ikinci dokunulmazlik oyununu eda kazandi ve arasi iyi olmayan yasini( guya minnet duygusuyla) degil de mustafayi potaya soktu.

  oylamada ise iş dondu dolasti edanin son atacagi oya geldi. ya yasine oyunu verecekti veya batuhana. ve eda haftalardir arasi bozuk oldugu yasine fazladan bir jest daha yaparak( ne hikmetse) batuhana oy atti ve batuhan potayi boyladi.

  o hafta batuhan f.batuhanla son ikiye kaldi ve az kalsin eleniyordu. ama yakin arkadasi f.batuhan gitti.

  bu sebepten batuhan o haftayi unutmadi, ve bugun dokunulmazligi aldiktan sonra ilk is edayi potaya koydu. ve hatta balkonda duran yasine, senin de siran gelecek dedi. zira o haftaki eda ve yasinin yaptiklari kurgudan elemede f.batuhan ve batuhan son ikiye kalmisti.

 • ---------------spoiler------------------------------

  kıvanç: arkadaslar beni gönderiyordu, zayif gorduler herhalde, yeriz dediler.

  suna: seni zayif görmek ne mümkün.(kıvancın aşırı kilosuna laf çarpıyor)

  kıvanç: mideniz genişse bilemem tabi...

  -----------------spoiler-----------------------------

 • eda’ya siyasal islam diyen ülke insanından da, ülke siyasetinden de zerre bi sikim anlamıyordur. eda siyasal islam değil ortalama bir mahalle karısıdır, gerçek siyasal islam güzide denen sinsidir.

 • ulan çalışırken arka planda dinlemeye devam ediyorum. (izlediğim de oluyor, izlemiyorum yaa tripleriyle yazmadım)

  biraz önce bir yarışmacı çiğ et getirdi. sonra "dur patatese bakalım" dendi şefler tarafından. yarışmayı izliyorsanız sonucu tahmin edersiniz. tabii ki patates şefin yaptığının aynısı, acayip güzel bir patates. ama ana yemek güzel olmadığı için "tüh beeee, yazık oldu sosa."

  la bu kaçıncı. ne zaman ana menü çok kötü olsa, yanındaki sos, üstündeki karamel çaklıt makiyato (sıkıyorum) tam şefinki gibi. hatta yer yer daha iyi.*

  hep aynı senaryo. şu oyun motorunu bir güncelleyin. yeni senaryolar ekleyin rica edeceğim.

 • yasin'in numaraları mide bulandırıyor, kendisinin gayet de normal bir türkçesi varken böyle aptalca, nerenin ağzı olduğu belli olmayan bir türkçe ile konuşmak zorunda olması cidden mide bulandırıyor. ayrıca o kadar zorlanıyor ki böyle konuşmak için sanki sıçacak zannediyorum yayının ortasında. rezil herif. eda ile ikisi bir an önce giderse yemek yarışması izleyeceğimizi düşünüyorum. bonus olarak kıvanç da gidebilir.

  favorim alican. hem efendi hem eli ayağı düzgün hem de yetenekli. geldiğinden beri çizgisini bozmadı. bazılarında olduğu şekliyle köpek yavrusu gibi bakmıyor en azından.

 • acun medya şunu anlamıyor. seyircinin boya posa, tipe, dedikoduya, kavgaya prim verdiği zamanlar bitti. buyrun bakın "mucize doktor" un aldığı reytinge. iki kişiden biri seyrediyor. çünkü iyilik var, temizlik var, güzel karakter var. seyirci güzel insan, güzel karakter seyretmek istiyor artık.

  ve bu akşam masterchefin en güzel insanını ve bence en sevilen yarışmacısını elediniz. batuhan giderken bile güzel gülümseyerek, arkadaşlarını teskin ederek gitti, o da beni kahretti. suratını asmadı, trip atmadı, negatif enerji yaymadı. asil bir yarışmacıyı kaybettiniz.

  bu arada şeflere yapılan yorumları okuyorum. sanırım bir daha dünyaya gelmeliler eski saygınlıklarını kazanmak için.

  faruk batuhan, gerçekten çok güzel bir karaktersin. asilsin, iyisin... umarım her şeyin en güzeli seni bulur. çok sevildin bunu bil.

 • güzideye bakınca aklıma, siyasal islam sayesinde zengin olmuş, land rover süren, başak şehirde oturan, kocası yada babası müteahhit olan bir kadın geliyor.

 • en azından eleme turunda şeflerin yarışmacıların masasını görmemesi, önlerine yemeklerin karışık dizilmesi ve tabaklara numara verilmesi gerekiyor. kimin hangi tabağa sahip olduğunu şeflerin bilmemesi gerek. ama yemez.

 • mehmet şef ve açelya arasında ilişki olduğunu iddia edenlere cevaben sanırım, açelya’nın elendiği açıklandıktan sonra mehmet şef tarafından neredeyse on kere falan ”evladım” denilerek ”senin yaşında kızım var” vurguları yapılan yarışma.

  _____________________

  edit: konuyu bilmeyenler varmış. sosyal medyada, ekşi de dahil olmak üzere; açelya ile mehmet şefin ilişkisi olduğuna emin halde açıklama yapan insanlar oldu. argümanları da gerçekten çok acıklı. neymiş eğilip kulağına bir şey söylüyormuş, iyi davranıyormuş. (iyi mi davranıyormuş! yok artııııık! nasıl iyi davranır yaa..)

  danilo başı çekmek üzere açelyayla az mı kafa bulup üstüne gittiler. bu bölümde bile “inek gördüm” dedi diye nasıl kafaya aldılar falan. gayet de onun seviyesine uygun bir şekilde iğneleyip duruyorlardı kızı.

  neyse ne... insanların hayatlarına dokunacak yorumlar yapmadan önce bir durup onların da aileleri ve kamera arkasında bir hayatları olduğunu unutmamak lazım.

  bu arada; açelya da gittiğine göre let the linç begin for eda.