fernando muslera

 • bir fenerli olarak böyle bir şey yapacağına inanmadığım kalecidir. zaten ortada görüntü falan da yok.
  bazıları şöyle karaktersiz böyle şerefsiz falan yazmış. lan adamın neyini gördünüz. ben yıllardır en olaylı derbilerde bile bu adamın saçma sapan bir hareketini görmedim. en fazla önde olduğu maçlarda topu oyuna yavaş sokmuştur.

 • muslera galatasaraya geldiği dönem dünyanın en iyi 5 kalecisinden biri olarak gösteriliyordu. hatırladığım kadarıyla, 8 yıl önce musleraya ödenen bonservis bedeli de bir kaleci için ödenen gelmiş geçmiş en yüksek 5. bonservis bedeliydi.

  bugün süper lig izleyen herkes kalesinde bir muslera görmek istiyor. fakat günümüzde genç bir muslera 50 milyon eurodan başlıyor.

  sanırım muslera gelmiş, geçmiş ve gelecek süper lig tarihinin en iyi kalecisi olarak anılacak.

  edit: muslera 2011/2012 sezonunda gelmiş geçmiş en çok bonservis ödenen 7. kaleciymiş. sıralama buffon, neuer, toldo, de gea, peruzzi, frey, muslera şeklinde gerçekleşmiş.

 • olum mal mısınız?

  https://www.youtube.com/watch?v=qf6rek0qubk

 • allah belanı versin volkan.

 • genellikle sezonun ikinci yarısında godmode’u açan kaptanımız. vefasız galatasaraylıları bir kez daha göt edeceğine adım gibi eminim. en son söylemeniz gereken kişiye maç kaybettiriyor diyorsunuz. bizim taraftarı bazen hiç anlayamıyorum. bu adam fener’de olsaydı alex’in yanına heykeli dikilirdi, tinercilerde olsaydı adına en az 100 marş yazılırdı.

  penaltı kurtaramıyor diye eleştirenlerin de galatasaraylı olduğunu düşünmüyorum. bir kaleciyi penaltı kurtaramıyor diye eleştirmek en hafif tabiriyle salaklıktır.

 • şu ana kadar ne hatası oldu merak ettiğim kaleci.

  14 hafta geride kaldı maksimum toplam 3 tane hata yapmıştır kendisi, o da tartışılır.
  kendisi süper lig standartların üstünde bir kalecidir, bunu beğenmeyen gs lileri anlamakta güçlük çekiyorum, adam penaltı kurtarmıyor diye eleştiriliyor cidden.

  gidin bakın diğer kaleciler neler yaptı şu 14 haftada, biz karius'a sahip çıkıyoruz bunlar muslerayı eleştiriyor.

 • işin en kötü kısmı şudur: bir oyuncu böyle bir maçta böylesine büyük bir hata yapıyor ve biz sövemiyoruz. ağzımı açamadım evin duvarlarına bakıp sessiz sessiz izledim lan pozisyonu.

  oturduğumuz yerde lal ettin bizi nando.

 • uruguaylılardan fazla üzüldüm amına koyim,bi fenerli olarak yufka yüreğimi sikeyim,çok seviyorum bu adamı.

 • bu maçta 4 net kurtarışı var. son ikisi gerçekten çok önemliydi. konsantrasyon diyoruz da, sadece iç saha için demiyoruz. deplasmanda da bu adam dışında konsantre olan kimse yok gibi. gerçi bir de serdar aziz var; ama o götünden anlamış.

 • yediği golde hiçbir hatası yoktur. hatası var diyen ya futbolu bilmeyen; ama yorum yapan öküzler ya da trollerdir.

  hiç bir kaleci rakip orta sahada iken kale çizgisinde durmaz. defansın arkasına atılan toplar her maçta bir iki defa olurken, bu tip vuruşlar binde bir yapılabileceğinden bu riski alır. şu maçta bile muslera’nın erken sezip çıktığı iki pozisyon var. faul yapılır yapılmaz top bir anda durdu ve kuca çok hızlı ve inanılmaz bir şekilde kullandı. muslera’nın kaleye dönecek, yerini alacak vakti yoktu.

  özetle sığır sığır konuşmayın.