debe başlıkları

wishit10
ekşi sözlük profili

 • ultraslan'ın selçuk inan hakkında açıklaması

  2:45'ten itibaren selçuk inan'ın açıklamalarını izleyin.

  şöyle diyor: ...ama bazen bunlardan da önemlisi vardır, adamlık vardır. ben her zaman adam oldum, adam gibi durdum. böyle kendi takım arkadaşımdan kaptanlık alacak bir adam hayatımda olmadım... dediğim gibi adamlık da önemli bir şey...

  üst akıl diye bir şey var diyorlar ya hep, bu adam kavramını kim getirdiyse bize üst akıl odur bence. bence cidden şaka yapıyorlar artık, bu kadar geyiğe sarışmış bir konunun üzerine gitmek gerçekten saçmalık. tamam kardeşim hepiniz adamsınız, adamlar, adamın tanımı, adamlığın kitabı, adamlığın kaptanı, kaptanın adamı.

 • 13 ağustos 2017 barcelona real madrid maçı

  ronaldo yine mütevazi adam. ben barcelona derbisinde öyle gol atıcam, öyle vücudum olacak, yemin ediyorum ptt faturası ödemeye üstsüz giderim; kimse de beni giydiremez. kart ne len, rengine bile bakmam. giymiyorum amk üstümü, cezası neyse yollayın derim.

 • 11-12 ağustos 2017 charlottesville olayları

  bu konu özelinde değil kesinlikle, bu olayın ne olduğunu bile kavrayabilmiş değiliz. ama dünya karışıyor ağalar. kim ne derse desin karışıyor. zamanın da yaratıldığı gibi enteresan liderler tekrar yaratılıyor. stalin, hitler, mussolini, charles de gaulle, chuchill vs... bugün bunlara karşılık kimi bulursanız yerleştirin, ırkçısı da var, milliyetçisi de. putin de var, trump da. kim jong-un da var, le pen de. diğerleri de var malum... durmadan never seen before diye tehdit savuran da, restine rest al sana nükleer diyeni de.

  bugün nat geo'nun çektiği, 6 saat olmasına rağmen şahsen çok özet bulduğum 2. dünya savaşı apocalypse belgeseline baktığımız da bile ilk 2-3 bölüm çekirdek çıtlatarak geçiyor. bu olayların 2. dünya savaşı olduğu yıllar sonra kabul ediliyor. hatta savaşın ilk 1-2 yılı "sahte savaş" olarak anılıyordu. böyle savaş mı olur amk, 3-5 manyak birbirine giriyor demişler meğer zamanında. bugün de böyle gibi. şuan kimse yıllar sonra aktif olarak 3. dünya savaşı tarihlerinde yaşıyor olmadığımızı ispatlayamaz. dünya'nın çeşitli ülkeleri karışık, yıllık gelirin 5.000 dolar olduğu yer de karışık, yıllık gelirin 100.000 dolar olduğu yer de.

 • bir erkeğin hazırlanıp evden çıkma süresi

  benim bir türlü kontrol edemediğim süredir. evimle işim arası 10 dakika, fazla uyumayı seven biri değilim, herhün 7'de saat çalar zımba gibi kalkarım. ama duş alma, evde tost hazırlama, biraz haber okuma falan diyince bir buçuk saati buluyor evden çıkmam. işe vardığımda saatlerdir yaşamış oluyorum, valla daha keyifli oluyor bak deneyin. öyle apar topar işe gelmiş bununla övünen berduşlardan olmayın.

 • atar yapıp dayak yiyen motorcu

  kimse kızmasın ama dayak atan adamın "kavşağa önce girenin yol hakkı vardır" kuralından haberdar olup saldırdığı izlenimi oluşmadı bende. kavşağa havadan inse bile o küfüre arabadan inecek bir abi izlenimi verdi bana.

 • hadise

  "şampiyona şeker geliyor, yıldızı var başında başım mı dönüyor" diye şarkı çıkarmış. bir kader var bilemiyoruz, arkadaşlar dalga geçti, git desemde zor gidersin gibi sözler de içerir.

  söz muzik alper narman ve onur özdemir deniyor. bence içerken makara yapmışlar, şarkı dönüp dolaşıp hadise'ye gelmiş. hadise'nin ablası hülya açıkgöz de şampiyon diye şarkı geldi madem, ponpon kızlı klip yapalım diye bilimsel bir yaklaşım sergilemiş. gurur duyduk bu kadar zeki insanın bir araya gelip ortaya koyduğu bu eserle, yüzde yüz yerli.

  gerçekten bu insanlar zengin, bodrum'da falan yatlarda geziyorlar, minimum 911 turbo'ya falan biniyorlar. bu kadar kolay bir ortamda para kazanamıyorsak cidden mallık bizde, kabullendim artık.

 • kurt yavrularına işkence eden adam

  ya okursa ümidi ile... ulan profiline de baktım, ya sen nasıl bir şerefsizsin, allah senin doğduğun gün cezanı vermiş zaten. köpeğe değil sana daha çok acıdım. o tipin, o <3 şekli yapan kıro cahil tavırların, buram buram yüzünden akan fakirliğin, o fakirlikten kurtulmanı hayatın boyunca engelleyecek cahilliğin, o cahilliğini hiç bir zaman geçiremeyeceğin zekan... yazık lan sana. seni karın falan banko aldatır, yukardaki tüm sebeplerden ayrı ayrı terk edilirsin piç kurusu.

 • 20 mayıs 2017 beşiktaş kasımpaşa maçı

  eline çarptığı için penaltı verdi hakem. biliyorsunuz fifa kurallarına göre penaltı olması için topu, süren oyuncunun ayağından eğilip iki elinizle almanız ve beşiktaş pazarında satmanız lazım. yine bizi koruyor hakemler.

 • 21 mart 2017 fenerbahçe maccabi fox tel aviv maçı

  maç başlamadan izmir marşları, mustafa kemal'in askerleriyiz tezarühatları havada uçuşuyor. evim de yakın, gidip ülker arena'da destek veresim geldi. basketbol taraftarı olayını fenerbahçe ve karşıyaka on numara yapıyor kim ne derse desin.

  kan grubu notu: siyah beyaz

 • unilever'ın türkiye'den çekilmesi

  t.c. merkez bankası'nın türkiye'den çekilmesi olasılığından daha düşüktür.