amazon.com.tr

 • hayatımda ilk defa bana gazetecilik yaptıran site.

  görsel

  görsel

  görsel

  iadeci, köylü, kötü kalpli anadolu tayfası; amazon sayesinde garibanı dolandıramıyor. bundan dolayı da gıyabında sallıyorlar. şark kurnazı mı anadolu kertenkelesi mi artık neyse...

  (bkz: #150762648) üstte ekran görüntüsü alınmış kişi, amazon'a "çöp" diyen kişi, recebin sırf seçimde oy kazanmak için toplum zararına desteklediği togg adlı takunyayı güzelliyor, eleştirenlere hakaret ediyor. aynı kişi internetten hiç alışveriş yapmamış olduğunu da iddia ediyor. bunlar niye böyle?

  bakın takunyalı arabaya sevinenler vatandaşı esnaf düdüklesin isteyenlerin aynısı.

 • her zaman söylediğim gibi batılılara standart olan bize lüks. çünkü çoğunluğu hakkım değil mi sonuna kadar kullanırımcılardan oluşan bir ülke burası. 6 liraya ampül alıp beleş kargo sisteminden istifa edenler yüzünden şimdi ürün adedi sınırı geldi. yarın ücretsiz kargo için alt limit gelir. geçen aylarda 6 ay iade süresi yaklaşık bir aya indirildi. neden mi çünkü ürünü kullanıp kullanıp beşinci ayda gereksiz sebeple iade edenler yüzünden.

  çok insaflı olduğumdan değil, dünyanın en büyük online alışveriş sitesini savunduğumdan da değil, sadece bizim de doğru düzgün hizmeti hakkettiğimiz için hassas düşünüyorum. sistemin açığını aramak yerine mantıklı rasyonel hareket edelim ve bırakın avrupa standardında hizmet alalım

 • başlık altındaki en çok yazılan şeylerin başında agt kurye gelmesine rağmen hala, "bu firmanın sahibi birilerinin adamı, birilerinin arkadaşı ya da birilerinin akrabası ve bu yüzden inatla çalışmaya devam ediyorlar!" şeklinde yorum göremedim. * türkiye gibi, her görüş ve her kesimin benimsediği torpil, liyakatsizlik ve adam kayırma gibi şeylerin sıradanlaştığı bir yerde, bir amazon türkiye yöneticisi ile agt kurye sahibi arasında bir bağ olma fikri %99 civarında diye düşünüyorum. yoksa, bu kadar tepede ve zirve bir durumda olan şirketin, bu kadar şikayete rağmen* hala bir adım atmaması ve görmezden gelmesi, geriye kalan %1 ihtimal ne olabilir ki diye sorgulatıyor...

 • herkes aynı saatte 5-10 dk aralıklarla aynı şikayetleri yazmış. paralı troll olduklarını düşünmekteyim.

 • burdan abur cubur ve kıyafet alışverişi yaptım. belki toplam 15 20 parça var. her gün 1 tane amazon kutusu geliyor. içini açıyorum 1 tane lays. içini açıyorum 1 defacto pijama. açıyorum şapka.
  balkon koliyle dolmaya başladı. yazık günah o kadar koliye. her bi siparişi ayrı ayrı göndereceklerse yandık. belli ki çok da önemli değil onlar için. ama üzülüyorum ya bu kadar israfa ne gerek var. doldur hepsini bi koliye 2 gün geç gelsin bana önemli değil.

 • salak bir influencer'a onbinlerce lira verip reklam yaptırmak yerine kişi başı birer ikişer tl dağıtarak onbinlerce kişiye reklam yaptıran e ticaret devi. aslansın amazon.

 • oysa arızalı çıkan monitörü değiştirmek yerine "siktir git hangi markaysa onun servisine gönder ve servis raporu al. biz nereden bilelim senin monitörü bozmadığını" deseler kıymete binerlerdi.

  n11, gittigidiyor, hepsiburada, pttavm ve niceleri... bu milletin hak ettiği bunların sunduğu hizmet ve müşteriye yaptıkları köpek muamelesidir. şekil a'da görüldüğü gibi servis vs. uğraştırmadan ürünün iade alan ve değiştiren firma itin götüne sokulmaya çalışılıyor.

 • geçenlerde aldığım kedi mamasını agt kargo getirmeyince kendilerini aradım, durumu ilettim. kargoda yoğunluk olduğunu söylediler. ben, “iyi de hayvan aç kalacak.” deyince. “o zaman kargoya durumu iletiyorum, hesabınıza da 20 liralık hediye çeki tanımlayacağım. bizim için kedinize mama alın.” cevabı aldım.

  teşekkürler amazon. yolladığınız hediye çekiyle aldığım yaş mamaları yuttu, ama biraz fazla yedi galiba görsel

 • trendyol ya da hepsi burada trolleri de görmüş olduk bu sayede.

  tanım: internetten doğru düzgün alışveriş yapabileceğiniz tek platform.

 • şahsım adına zaten hâlihazırdaki en güvenilir, hizmet kalitesi en yüksek e-ticaret sitesi idi. fakat kendilerinden bu kadarını da beklemiyordum.

  bünyesindeki bir satıcıdan 200 küsur liraya bir ürün aldım. satıcının kargocusu ürünü kaybetti, tarafıma teslim etmedi. ben de durumu kendilerine bildirdim. iki iş günü içerisinde satıcıdan bir cevap alınmayınca paramı hemen iade ettiler. aynı gün içerisinde, kayıplara karışan kargomun bana ulaştığını iletip para iadesinin iptalini istedim. talebim işleme alındı ama gerçekleşmedi. ben de tekrar ettim para iadesinin iptalini. bunun üzerine bana şöyle bir e-posta gönderdiler.

  "... numaralı siparişle ilgili olarak elinize ulaştığı haberini verdiğiniz için teşekkür ederiz.
  lütfen bu işlemi tamamlanmış kabul edin. biz satıcıyla ayrıca iletişime geçerek kayıplarını gidereceğiz.
  saygılarımızla."

  böyle bir iş ahlâkını, böyle bir kurumsal yapıyı takdir ve tavsiye etmekten başka bir şey gelmiyor akla. kazancınız artarak devam etsin inşallah. keşke para iademi iptal etseydiniz ama umarım o paranın katları kadar müşteriye ulaşmanıza vesile olurum. o kadar alışkın değilim ki şaşkınlığım hâlâ geçmedi.

  "hâlihazırdaki en güvenilir, hizmet kalitesi en yüksek e-ticaret sitesidir." demiş miydim?