bafetimbi gomis

 • ilk gidişine engel olabilseydik galatasaray şu an kendi tankını üretiyordu büyük ihtimal.

  sergen'e 2 golle kaybedilen şampiyonluk bizimdi mesela.

  falcao ve diagne'den götümüze giren maddi zararı yazmıyorum bile.

 • gelmesine sevindim ancak harry kewell da geri gelirse muhteşem olur.

 • eksiğini doldurmak için diagne- falcao- andone-mohamed-mitroglu-halile maaş ve bonservisle yaklaşık 40 milyon euro ödedik ve 4 yaş yaşlanmış halini kurtarıcı olarak geri aldık.

 • ahmaklıkta sınır tanımayanların sırf aynı yaşta diye burak'la kıyasladığı futbolcu.

  bunlara ne anlatılabilir ki? o kadar süper futbolcuysa niye fransız kulüpleri kapısında yatmadı desen verecek cevapları yok.

  36 yaşındaki şu şu futbolcu çok iyiymiş de gomis de iyi olacakmış. bu mantıkla 34 yaşındaki arda neden oynamıyor?

  hep söylüyorum, yine söyleyeceğim, usanmadan söyleyeceğim: galatasaray'ın en büyük problemi beyni nohut tanesi kadar olan salak taraftarlarıdır.

 • sanılanın aksine sadece 6 milyon euro'ya gitmemiştir. ayrıca al hilal kulübü gomis'in galatasaray'dan alacaklı olduğu 2,5 milyon euro'yu da ödemeyi kabul etmiş. yani bize toplam 8,5 milyon euro gibi bir avantajı olmuş oluyor. ucuz diyorsunuz da, elimizde patlama ihtimali olan 34 yaşına merdiven dayamış bir futbolcu için iyi para bence. geçen seneki performansını görüp de kimse 15 milyon teklif etmedi sonuçta, sadece gol sayısıyla hesaplanan bir şey değil bu bonservis...

  edit: 6 milyon euro şu anki kurla yaklaşık 42 milyon tl yapıyor. evet 42 milyon tl. söyleyeceklerim bu kadar...

 • (bkz: hiçbir oyuncu galatasaray'dan büyük değildir)

  ekşi sözlük'de 2003 tarihli başlık açılmış, 2018 yılında bjkli taraftarlar tarafından galatasaray'ın bu zihniyeti fikret orman'dan ithal ettiği iddia ediliyor, ve an itibariyle bu entry günün en beğenilen entrysi olarak çıkıyor. ekşi sözlük ilginç bir yer...

 • menajeri zam için yoklamıştır, yönetim reddetmiştir. bitti.

  onun üstüne "zam almadığı için performansı düşmüş", "fatih terim'le bire bir görüşüp rest çekmiş", "bayramda mustafa cengiz'in elini öpüp 500 bin euro harçlık istemiş" gibi şeyler sadece ve sadece takıma zarar vermek için sıkılan yalanlar. (üçüncü örnek çok komik geldi di' mi? ilk iki örnek de aynı derecede komik.)

  bu yalanlar sayesinde geçen sezon "sen olsan bari" şarkısıyla coşan ağır abilerimiz bugün gomis'in kişisel hesabında paylaştığı antreman videolarının altına "fuck off n****r" yazıyor. masa başında yazılan "hate-fiction" haberler sağ olsun, takıma en büyük zararı her zamanki gibi takımın taraftarı veriyor.

  bu takımda sneijder de zam istedi, muslera da zam istedi, muhtemelen hagi de istemiştir. zam istemek, performansına güvenen her oyuncunun, düzeltiyorum, her çalışanın hakkıdır. yönetim buna katılırsa zammı alır, katılmazsa alamaz. üstüne bizim konuşabileceğimiz bir şey yok.

  takıma zarar vermek istiyorsanız başka. o zaman konuşun, gomis'i kötülemeye devam edin. yaptığınız en ufak haksızlık, kelebek etkisiyle adamın performansının düşüşüne katkı sağlar. siz de kendini gerçekleştiren kehanetinizin gerçekleştiğini görüp göbek atarsınız, ardından da "son iki sezon bok gibi oynadı, yata yata maaşını aldı pis herif" diye haklı haklı konuşursunuz.

 • yıllık ücret: 3.350.000 euro
  imza parası: 2.500.000 euro (iki buçuk milyon da bonservis ödenmiş olmasına rağmen)
  maç başılar (bu yıl toplamı): 350.000 euro
  şampiyonluk primi: 200.000 dolar

  toplam: 6.200.000 euro + 200.000 dolar.

  kalan iki sezonda ise imza parası olmayacak ve üç yılın maliyeti yaklaşık 15 milyon olacak. yıla vurduğumuzda 5 milyon.

  ulan sen bu ligin her türlü en çok kazanan oyuncususun. belki pepe senden fazla alıyordur ortalamada. elmayla armutu karıştırıp, belhanda şu kadar feghouli bu kadar gol attı onlar niye çok alıyor gibi saçma sapan argümanla geliyosun. atacaksın tabi gol. onun için para alıyosun.

  tanım: bu yıl kazandığı para kadar gelecek her teklifte satılması gereken futbolcu.

 • adam 27 gol atmış. penaltı kaçırdım diye hırsından ağlıyor. siz gelmiş sikinizi taşağınızı yayarak gomis’i eleştiriyorsunuz.

  sizin galatasaraylılığınızı sikeyim!

 • bugün kendisine siktir git diyip lanet okuyan galatasaraylılarla 3 ay önce muslera'ya siktir çekenler aynı mallardır.

  göztepe'ye 90da atınca boynunuza dolarsınız. ne gerizekalı adamlarsınız hakikaten aklım almıyor.