debe başlıkları

#haber konulu entryler

 • 20 haziran 2017 çocuklara musallat olan cübbeliler

  burası müslüman ülke... arkasına sığınabildiğiniz en güzel cümle; değil mi?

  peki, adamın biri yol kenarında bir kadını dövse, "müslüman ülkede yapamazsın!" der miydiniz, ey sakallı amcalar?
  ya da bonzai içmiş bir çocuğa denk gelseniz, "müslüman ülkede gariban yalnız bırakılmaz" diye sahip çıkar mıydınız?
  müslüman ülkede milyonlarca insanın aç yatmasıyla ilgili herhangi bir eyleminiz, talebiniz yahut projeniz var mı?
  müslüman ülkede tecavüze uğrayan kadınlara, çocuklara, gençlere sahip çıkmayı hiç denediniz mi?

  müslüman ülkede torpil olmaz diyebiliyor musunuz? diyorsanız, bunu değiştirmek için ne yaptınız; bu çocukların üstüne yürüdüğünüz gibi, torpilci bir yöneticinin üstüne yürüdünüz mü hiç?

  her gün bu saydıklarıma defalarca denk geldiğinizi biliyorum. o anlarda nerede peki bu duyarlılığınız, bu bilinciniz?

  gücünüz dondurma yiyen çocuğa yetiyor ancak.
  biz sizi biliyoruz.
  biliyoruz.

 • kılıçdaroğlu'na çıkışan kadın

  kadının tepkisinden ziyade, kadına verilen tepkiye dikkat çektiğim olaydır.

  aynısı akp'ye olsaydı teyze, amca, genç, sakat demeden yaka paça dövülerek götürüleceği hatta sürüm sürüm süründürüleceği bir olayda sadece "tamam olabilir tepki vermeyelim beyler" denip olaysız dağılmaları... bilmiyorum. söyleyeceklerim bu kadar.

 • 9 ocak 2016 lemmy kilmister cenaze töreni

  28 aralık'ta kaybettiğimiz, rock ve metal dünyasının efsanevi ismi lemmy kilmister ağabeyimizin cenaze töreni motörhead'ın youtube hesabından saat 00:30'da canlı olarak yayınlanmaya başlayacak.

  yayın linki şurada

  bu da haberi

  #riplemmykilmister

  edit: yayın saat 01:00'da başlayacak deniyor.

  edit 2: başlamıştır.

  edit 3: an itibariyle 250 bin kişi izlemektedir.

  edit 4: tsi kimler konuşuyor şeklinde editlenecektir.

  01:03 grubun menajeri konuşmaktadır.

  01:07 oğlu paul konuşmakta.

  01:24 mikkey dee konuşmakta.

  01:41 tanıdık simalar geldikçe editlenecektir.

  02:05 matt sorum konuşmakta.

  02:12 slash konuşmakta

  02:29 rob halford konuşmakta.

  02:33 scott iankonuşmakta.

  02:45 lars ulrich ve robert trujillo konuşmakta.

  02:56 dave grohl konuşmakta.

  03:08 tören bitmiştir.
  02:13 geçte olsa hepsi editlenecektir.

  kimler var editi:

  ozzy osbourne
  rob halford
  lars ulrich
  slash
  dave grohl
  robert trujillo
  scott ian

  bitti editi: bitmiş olan törendir, muhtemelen defin işlemleri vs. olacak ama yayın buraya kadardı.

  son edit: yayının tamamı yüklenirse yayın linki editlenecektir.

  son olarak r.i.p lemmy kilmister

 • hastasını attığı yumrukla öldüren doktor

  türk hastaları rus doktorlara emanet etmek gerekliliğini gösteren hadise. aynı dili konuşuyorsunuz hem ne güzel.

 • yatakta çıkardığın sesleri sınıfta çıkarma

  söyleyen kişiye bir şey olmazken, söylenen öğrenci okuldan uzaklaştırılmıştır.

  http://www.hurriyet.com.tr/…uzaklastirildi-40038018

  --- spoiler ---
  "yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı" diyen öğretim üyesi e.l.'ye ceza verilmezken; kız öğrenciye "yüksek öğretim kurumu personelinin kurum içinde ya da dışında şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemde bulunduğu" gerekçesiyle iki hafta okuldan uzaklaştırma cezası verildi.
  --- spoiler ---

 • 8 ocak 2016 diyanet işleri başkanlığı açıklaması

  her şeyi en baştan ele alalım:

  bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşürür mü?

  diyanete bu sorulmuş.

  diyanet ne cevap vermiş:

  “babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur (bkz. ibn rüşd, bidayetü’l-mücdehid, mısır 1975, ıı, 33; ibn kudame, el-muğni, vıı, 486; ibn cüzey, el- kavaninü’l fıkhiyye, 138). hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”

  ibn-i rüşd'ün cevabı hanefi fıkhından değil kendisi endülüslüdür. maliki mezhebinden bir babanın oğludur. ispanya'nın sevilla şehrinde kadılık yapmıştır. o dönem malikiler ve zahiriler yaşardı endülüste. zahirilik bugün ehli sünnet mezheplerden kabul edilmiyor, o vakitler kabul edilirdi. ibn-i rüşd mesleğini maliki mezhebinin fıkhı üzerine icra etmiştir. kendisi ise ağır bir aristo aşığıdır. gazaliyi ve eşari okulunu eleştirmiştir. elbette ibn-i sina ve farabi gibi filozoflara da bazı eleştirileri vardır ancak temelde gazaliye karşıdır. felsefeye merak sardıktan sonra ibn-i rüşd'ü endülüsten kovarlar, fas'a postalarlar bütün kitaplarını da yakarlar.

  hanefi fıkhına göre el ihtiyar hanefi fıkhı isimli eserin nikah kitabının "kıza dokunmak sebebiyle karının haram oluşu" babında diyanete sorulan sorunun cevabı vardır buyrun ekran görüntüsü: http://i.hizliresim.com/5my7zm.png

  "bir kimse cinsi münasebette bulunmak için şehvet çağındaki kızı ile birlikte uyumakta olan karısına yönelir de karısı zannederek kızına elini vurup onu şehvetle çimdikler veya tutarsa; karısı artık kendisine haram olur."
  (el ihtiyar, hanefi fıkhı, nikah kitabı)

  türk islam sentezinin, cemil meriç'in bahsettiği o muazzam mazinin, gizli hazinelerimizin bir diğer muhteşem ahlaksal çıkarımını daha paylaşayım sizlerle. bu sefer "dört mezhep fıkhı" isimli eserden gelsin: http://i.hizliresim.com/mlkpan.png

  "adamın biri bir cariyeye (kadın köleye) sahip olur, bu cariyeyi sahih bir beye satar ama henüz müşteriye teslim etmeden önce onunla cinsel temasa girerse ne mehir vermesi gerekir ne de had cezasına (kamu/allah davası olarak genel hukuka aykırılıktan verilen el kesme, kafa kesme, falaka, sopa gibi cezalar) çarptırılır. fakat müşteri, eğer bu cariye bakire ise bakireliğini yitirmesi nedeniyle eksilen değeri oranında fiyatında indirim yapabilir. ama bu cariye bakire değilse cinsel temas nedeniyle fiyatında indirim yapamaz."

  (dört mezhep fıkhı, nikah kitabı, şüphe ile yapılan cinsel temaas babı, abdurrahman cezeri)

  birileri ışid cariyelerin ırzına geçip geçip başkasına satıyor mu diyordu? ışid gerçek ehli sünnet müslüman değil mi diyordu? al işte en insani fıkıh denilen hanefi fıkhı budur; hanbeli fıkhı daha beter ondan. ışid birebir hanbeli fıkhını uyguluyor. ışid tutarlı siz değilsiniz. hala ben sünniyim diyorsunuz. sünni isen kölelerin olacak. onların ırzına geçeceksin. bazıları bakire olacak. bakire olanları birine satmaya uğraşırken pazarlık sırasında bakire olduğu için karşı taraf senden indirim isteyecek. eğer bakire değilse pazarlıkta avantajlı taraf sen olacaksın. cariyeyi yatırıp tecavüz edeceksin. sonra da parayla aynı bir mal gibi satacaksın onu. mezhepçi islam budur güzel kardeşlerim. ehli sünnet fıkhı, o muhteşem mazi budur. o müthiş osmanlının ahlaksal sistemi budur. o muazzam selçuklunun sosyal düzeni budur. oysa akıl nasıl bir şey? her insan; rengine, diline, dinine, ırkına, cinsiyetine bakmadan eşittir diyor akıl. ehli sünnet islam ise ırkına bakılmaksızın bütün sünni erkekler eşittir kadınlar eşyadır cariyeler ırzına geçilebilir metalardır diğerlerinden haraç vergisi alın vermezlerse de öldürüp kadınlarını cariye yapın diyor. bu çelişkiler hiç mi rahatsız etmiyor sizi. allahını seven açıp biraz fıkıh okusun ulan!!!!!!!!! çıldıracağım!!!!!!!!!!

  işte mehmet görmez efendi böyle durumlar. şimdi diyelim ki seni oyuna getirdiler. yukarıda kaynağını gösterdiğim ehli sünnet fıkhı da mı yalan? diyelim ki seninle oyun oynuyorlar, seni rezil etmeye çalışıyorlar. islamı küçük düşürmeye çalışıyorlar. hanefi fıkhı da mı yalan? senin işin değil mi hanefi fıkhı? senin mesleğin bu fıkhı insanlardan saklamak değil mi? ne zamana kadar saklayacaksınız? daha da önemlisi kendinizden ne kadar daha saklayacaksınız? kendinizi ne kadar daha kandıracaksınız?

 • 9 ocak 2016 kanal d açıklaması

  kısa özeti;

  "sakın bize kızmayın hazretlimiz, 7 haziran seçimlerinde bir hata yaptık ama 1 kasım günü nasıl döndüğümüzü ve %50'yi gördüğümüz anda nasıl aniden bir milli irade bağımlısı haline geldiğimizi siz de çok iyi biliyorsunuz. beyazıt'ı da ciddiye bile almayın siz; yıllardır yaptığı samimiyetsizliğin doruklarındaki programına, her zaman olduğu gibi etliye sütlüye karışmadan cici cici devam edecektir."

 • tek yolcusu mezun olunca kapanacak tren hattı

  yine japonya'dan bir güzellik... japonya demiryolları, tek bir öğrenci yolcusu kalan tren hattını kapatma kararını, öğrenci mezun olana kadar ertelemiş...
  ekleme; kapatma kararı istasyonla ilgili ancak o yöre insanı için istasyonun kapanmasıyla hattın anlamı kalmayacak...

 • 1 ocak 2016 salih memecan'ın kovulması

  (bkz: bu sefer güldürdü)

 • diyarbakır'da götünden vurulan pkk'lı terörist

  beyninden vurulmuşa dönmüştür.

Aslında bu konuya ait çok daha fazla entry var. Ancak entryleri konularına göre ayırabilmek için biraz editör gücü gerekiyor. Editör olmak ister misin?

evet olayım no