debe başlıkları

cumhuriyet halk partisi

 • "şehitlikte içki içtiler" gibi sığ bir iktidar sataşmasına yatakta basılan eş modeli gibi tepki vermiş partidir. içki içmeyi "ahlaksızlık" olarak değerlendirip içki içtiğini tespit ettiklerini partiden ihraç edeceğini duyurmuş.
  bu hadise chp'nin asla muhalefet yapamayacağının teminatıdır.
  çünkü muhalefet, sığ muhafazakar "eleştiriye" karşı kendi özgürlükçü ve demokratik vizyonundan cevap vermekle mümkün olabilirdi, aynı sığ sularda çıplak yüzmeye çalışan ergen gibi kaçmaya çalışarak değil.
  chp'nin bu kararı akp karşısındaki acziyetinin refleksif yansımasından başka bir şey değildir.
  örneğin muhalefet, çanakkale şehitliğine saygı ile günlerce kamp yapılan bir organizasyonda insanların alkol alması gibi bir şeyin birbirinden alakasız iki şey olduğunu anlatabilmekten geçer. ya da çanakkale şehitlerinin verdiği mücadelenin uluslararası tahakküme karşı olduğu kadar bağnazlığa ve yobazlığa karşı olduğunu hatırlatmakla yapılır. alkol almanın etrafındaki insanlar ve mekanlara rahatsızlık vermediği sürece kişilerin kendi tercihleri olduğu ve buna kimsenin karışamayacağını savunmakla yapılır.
  mehmet bekaroğlu'nun açıklaması da tüy dikmek artık:
  "chp kimsenin içkisine karışmadı... "kurultay alanında içki içilmeyecek" kararı aldı, bu karara uymamak disiplin suçudur, gereği yapıldı."
  yayınlanan "kurallar" bildirgesinde içki içmekle ilgili herhangi bir şey yok bu arada, olay kafalardaki örümcek ağlarında.
  adalet yürüyüşü, kurultay, toplumsal uzlaşma vs diye ulan acaba diye düşünmeye başlarken yine kafamıza baam diye inmiştir soğuk gerçekler. bakalım daha kaç defa akp'nin bu basit ve sığ politik oyunlarına düşecekler. milyonlarca insanın umudunun saygısına çekin şu g.tünüzü yapıştığınız koltuklardan, bırakın batacaksa gençlerin elinde batsın parti, belki atatürk'ün anısı anlam bulur da bununla övünürüz.

 • sine-i millete dönmezse bir daha seçim göremez. yaz gelmeden tasfiyeye gözaltıya tutuklamaya başlarlar hepsini. beceriksizliklerine ve öngörüsüzlüklerine alıştık ama 2019'u görebileceklerini düşünmüyorlardır herhalde. düşünüyorlarsa, ya salaklar ya satılmışlar. zaten olası bir seçimi görseler de sandıkta seçmeni göremezler.

  ulan millet gece uyku uyuyamıyor, ohal'e rağmen sokaklarda tepki koyuyor, ülkenin bu en önemli en acil meselesi için partinin en yetkili organı olan parti meclisi taaa 25 nisan'da toplanıyor. düğün bittikten sonra gelen zurnayı adamın götüne sokarlar anadolu'da.

  seçim ne kadar gayrı meşru ise, bu parti de o kadar gayrı meşrudur artık benim için.

 • şu adamların eline kalmış zavallı parti.

  http://fs5.directupload.net/…es/170419/k2uvcgzx.jpg

  'meclisten çekileceğiz' açıklaması. dengesi kayan borsa. büyük ihtimalle aranıp kulağı çekilen kılıçdaroğlu ve yangından mal kaçırırcasına 2 saate kalmadan gelen 'karar verdik çekilmiyoruz' açıklaması.

  rezilsiniz lan.

 • ülkenin anasını sikip atan partinin destekçilerinin her zaman olduğu gibi yine gelip başlığı altında köpeklendiği parti. lan hem basiretsiz diyorsunuz, hem de memlekette olan her şeyden bunları sorumlu tutuyorsunuz. salak mısınız, dengesiz misiniz, süzme orospu çocuğu musunuz anlamadım ki ben.

 • hakkında aynı gün içerisinde,
  "hdp'nin stepnesi" veya "hdp'yi kapattırmaya çalışıyor" diye yorum yapılan parti.

  matematik hesaplar ve gerçekler ise ikisinin de götten atma olduğunu ıspatlıyor.

  dolayısı ile her iki iddiayı saçmalayan güruh, aslında birbirlerinin stepnesi.

 • hay ebenizin amına kargalar sıçsın e mi! ulan şimdi de mi chp diyorsunuz? bugün de mi bunlar suçlu lan? adam hırsızlığın belgelerini canlı yayında gösterdi memleketin sikinde olmadı, siz daha ne muhalefetinden, ses çıkarmasından bahsediyorsunuz?

 • 18 yaşıma girdiğim günden bu yana istisnasız olarak her seçimde mhp'ye oy verdim.
  muhtarlık seçimlerinde dahi mhpli muhtara attım oyu.

  bugün ilk kez oy attığım parti oldu chp. yılların ülkücüsü babam da kabinde oy pusulasının fotoğrafını çekmiş. o da chp'ye atmış. annem akpliydi, o da ben de verdim dedi :)

  bizler türkçü ve atatürkçü vatandaşlarız.
  dilerim bizi dışlamazsın chp.

  mhp'den atatürk'ün partisine geldik. hoşgeldin diyen olsun diye beklemesek de, yarın 65 yaşındaki annem, babam ve bana "ne işiniz var sizin chp ile?" demeyin, olur mu?

  oy verdik ki "gitsinler."

 • genelde seçim yazılarını bir gün önceden yazıyorum ki eğer bir iki kişi üzerinde etkili olursam, fikrini değiştirecek zaman bulamasın :)

  türkiye’de oy verirken partiye değil lidere bakılır. özal’dan sonra anap’ın, tayyip erdoğan’dan sonra akp’nin, erbakan’dan sonra saadet’in durumuna bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

  o yüzden hdp demirtaş’la müthiş bir ivme yakaladı, kitlesi demirtaş’ın liderliğine iman etti. ancak hdp ne derse desin, ne yaparsa yapsın temelinde kürt partisi, eleştirmek için söylemiyorum, çıkış noktası orası. türkiye genelinde siyaset yaptığını iddia eden bir parti için bu bir dezavantaj, misal bir önceki seçim oyumu hdp’ye verdim ve daha akşamına demirtaş “sayın öcalan’a teşekkür ediyoruz” derken içim kıyıldı üzüntüden.

  ayrıca türklerin abdullah öcalan hakkındaki fikrini değiştirmek çok zor, hdp’liler adamı kahraman olarak görüyor olabilir, ancak ülkenin büyük çocuğunluğu için -maalesef fiziksel görünümünün de etkisiyle- sempatik bir figür değil, ve asla olamayacak. ne yaparsa yapsın bunu başaramayacak, dolayısıyla abdullah öcalan’ın barıştan bahsetmesiyle benim kuantum fiziğinden bahsetmem aynı kapıya çıkar, kimseye bir şey ifade etmez.

  yani bu seçim hdp’ye gönülden başarı diliyorum, yüzde onluk barajı geçmelerini hem kendilerini ifade etmeleri açısından hem de demokrasi gereği çok istiyorum, ancak oyumu bu seçim kemal kılıçdaroğlu’nun uzlaşmacı, sakin ve kararlı kişiliğinden dolayı cumhuriyet halk partisi’ne veriyorum. türkiye siyasetinde partilerden çok, liderlerin önemine biraz da şunun için değinmiştim aslında, mesela ben deniz baykal’ın chp’sine hiç oy verdiğimi hatırlamıyorum, ödp’ye falan verirdim o seçimlerde, hiç de umrumda olmazdı chp. ama kemal abi öyle değil, insana güven veren bir lider, evet iyi bir hatip olmayabilir, otoriter olmayabilir, fakat yoksul, bizlerin bilmediği öteki türkiye’den gelen güzel bir köylü. hani ben yazarım ya hep köylüleri, nefret kusarım hepsine, tiksinirim hatta, kemal abi öyle bir köylü değil, o bir cumhuriyet köylüsü, öyle köylülere canım feda, siz anladınız ne demek istediğimi sanırım, bu mevzuya uzun uzun girmeyeyim şimdi.

  bu yazı hdp’lilere “gel kardeş chp’ye oy ver” demek için yazılmadı, demirtaş iyi bir insan, o da kitlesine güven veren bir lider, cesur bir lider, türkiye’nin ihtiyacı olan bir lider, peşinden gidenlere saygım büyük, onlarla anlaşamadığım tek nokta öcalan konusu, o da zamanla çözülür herhalde,

  neyse, zaten bu yazı kimsenin fikrini değiştirmek için değil, yarın oy atmaya gitmeyecek chp’liler için yazıldı, lütfen yarın kayıtlı olduğunuz sandığa gidiniz ve oy kullanınız.

  cumhuriyet’i iktidara taşıyınız.

  belki farkında değilsiniz, farkında olsanız bu kadar duyarsız olmazdınız, bizlerin bu topraklarda varolmak için tek bir şansı var, o da;

  cumhuriyet halk partisi

 • hani klişe bir söz vardır, "sen x'i seversin ama cenazene y gelir" diye. işte bugün tam o gün. bugün cemaat'in kanalları kapatılırken chp milletvekilleri orada. kim bu cemaat? yıllarca chp'ye darbeci suçlaması yapan bir oluşum. aynı cemaat, akp ile el ele verip askerleri hapise tıkarken silivri mahkemeleri önünde de chp'liler vardı. kimin için? chp'yi amerikancı olmakla suçlayan paşalar için. yetmedi mi? cizre'ye 8 gün sokağa çıkma yasağı uygulandığında da chp baskıdan zarar gören sivil halkın yanındaydı. kim onlar? chp'yi yıllarca devletin partisi olmakla suçlayıp, yüzde 1 bile oy vermeyen kürtler.

  işte chp bu. vaktiyle kendisine düşman olmuş olsa bile mazlumların yanında, vicdanların sesi, herkes için adalet arayanların buluştuğu adres.

 • orospu çocuklarının nefret ettiği parti . demek ki doğru yolda .