debe başlıkları

survivor 2018 all-star

 • hayatımda ilk defa survivor için birine oy attım o da mustafa kemal oldu. hem isminin güzelliği hem de herkesin sonunda aralarından birinin gideceğini bilmelerine rağmen pis pis gülüşleri ve bir tek mustafanin gozlerinin dolu başı onde oluşu beni çok etkiledi, dayanamadım. zaten bizde ezelden beri mustafa kemale hep destek tam destek, mustafa kemaller tükenmez !

 • turabiye takılan muskanin içinde hakanın yaptığı büyü var. ünlüler takımını karıştırmak için kertenkele bacagiyla yaptı hakan büyüyü. bak görürsünüz ünlülerin burnu boktan çıkmayacak bu haftadan sonra. hakan reyiz stratejik dehasini kullandı.

 • hakan' ın aşırı bölücülük yaptığı gibi bir gerçek var. adam sürekli "cumali ile arkadaş olamaz gibi gözüksek de olduk" diyor. adam hayatı boyunca doğulu biriyle arkadaş olmaya o kadar uzakmış ki 30 yaşında ilk defa böyle bir şey yaşayınca inanılmaz bir şey yaptığını zannediyor.
  "benim kürt arkadaşlarım da var" ın ikinci bir versiyonu bu.
  kardeşlik edebiyatı yaparken sürekli bölücülük yapıyor farkında da değil amk.
  diğerleri gayet cumali' ye dengi gibi davranırken hakan uzaylı gibi davranıyor lan.

 • şu başlığa gelip izlemeyin kitap okuyun, dışarı çıkın diyenlere naçizane tavsiyem:

  - izlemediğiniz programın başlığına girmeyin. ne işiniz var? hatta sözlük büyük oranda goy goy ve muhabbete döndüğüne göre sözlüğe de girmeyin. kitap okurken ya da dışarda gezerken sözlükte ne işiniz var allah aşkına?

 • — 2 hafta sonra —

  ümit karan: acun abi iznin olursa bir önerimiz olacak. cumali’yi biz de 2 hafta misafir ettik. ziyadesiyle yetti. cumalikos akgülos olarak yunanistan takımına göndermeyi teklif ediyoruz.

 • doğukan manço’nun zamanında dediği gibi:
  “bahçıvansın biberin yok, hıyarsın haberin yok hakan.”

 • anıl ,cumalıyi yazarken hakkını helal et yazmak istemezdim diyor.cumali her geldiğinde karaktersiz, acgozlu diye hakaret yagdiriyor. eğer oylama sistemi olmasaydı cumali anılı adadan gonderecekti. zayıflık dediğin şey kötülükten başka bir şey doğurmaz. cumalinin gozünde acizligin verdiği nefret var. bir muratta veya birsende göremezsin bunları çünkü ihtiyaçları olmamıştır. ama cumali gibiler bu nefretle varolur, nefretle kendi gibi acziyet içindekilerle sürüsünü kurar. iftira atar, baskı kurar bunlara hiç ihtiyacı olmamış iyilerin buna karşı bir savunma mekanizması da gelişmez. yarışmada tüm bunlara vicdani müdahalede bulunacak izleyiciler var.ama gerçek hayatta bir halk jürisi yok. güçlüyu ve iyi olanı koruyabilecek bir yapıda yok. o yüzden hayatta cumali gibiler kazanırken anıl gibiler kaybetmek zorunda kalır.

 • o değil de cumali aşırı derecede itici bir insan değil mi?

  kendisi anadolu insanı imajından yürümeye çalışsa da çomarın vücut bulmuş halidir. kentli gençler arasından mazlum anadolulu olarak sıyrılmaya çalışmak çakallık değil mi? . gülünce falan aşırı irrite oluyorum. yolda soru sorsa ingiliz turist taklidi yaparım. otobüste yanıma otursa ilk durakta inerim. evladım olsa eldivenle severim. eroinim olsa cebine koyar polise ihbar ederim. babam olsa sen survivora katıl der gönderir, 5 ay rahat ederim.

 • cumali'nin saçına da, sesine de, performansına da, karakterine de hatta ismine de sinir oluyorum.

  oh be rahatladım.

 • sen git geçen senenin en hanımefendi yarışmacısına “sürtük” de, bu sene karşıdakilere ezik, gerizekalı, “bunlar” de. sonra çık “ ben oğluma derim ki, sana kötülük yapana kötülükle karşılık verme taaam mı?”. hadi len. “oğlum sana cevap verene bas tokadı” demiyorsan ne olayım.