süleyman soylu

 • "kim beni görevden alacakmış görelim" diyen polis müdürünü bugün de görevden alamayan sigortacı.

 • moderatör: sayın soylu, binali beyin oğlunun venezuela ziyareti konusunda..

  süleyman: emrullah abi benim bi arkadaşım var. tencere imalatçısı. aynı yaştayız. lavuk burdan atlıyor uçağa tayland'a gidiyor. karıyı üzerine işetiyor. yıkanmadan geri geliyor.

 • trthaber’deki canlı yayında aynen şu sözleri söyledi;

  "ben ömrümde bir tek güvenlik makalesi okumamış bir adamım. okumadım yani. ben içişleri bakanlığı ile ilgili bir şey biliyorum dersem yanlış olur."

  pek yankı bulmadı ama ülkenin komple özetidir.

 • bütün konuşmaları iç çamaşırı, kucağa oturma vb. bakanı geçtim, toplum içinde herhangi bir birey olarak konuşulması yakışıksız ifadelerle bezenmiş bakan.

 • üsluba bak, ic isleri bakani mi konusuyor cennet mahallesi sakini mi belli değil amk

 • kabinedeki bakanların buna benzer durumlarda attıkları arkandayız, aslansın, kaplansın mealindeki tweetlerin ortada olmamasından süslü nün bittiğini anlayabilmek mümkün.
  ulen temiz sülü, senin de bitişin bir mafya liderinin elinden olacakmış meğer.

  tanım: dönüş bileti

 • (bkz: temiz süleyman)

  sedat peker'in bugün yayınlanan videosunda kendisine sorduğu sorular:

  1- dyp genel başkan adayı olduğunda kongrelere giremiyorum bana sıkıntı çıkarıyorlar dediğinde yanında akrabalarım var mıydı yok muydu?

  2- istanbul'a karışamam orayı berat albayrak yönetiyor dedin mi demedin mi?

  3- yurtdışına kaçmadan önce bir cenazede benim akrabama sedat peker için dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olunca haber vereceğim dedin mi demedin mi?

  4-ilk iki videoyu yayınladığımda berat'la ilgili kısımları çıkar ve bana yayını durdur diye haber gönderdin mi göndermedin mi?

  5- istifa ettiğin gün 1milyon 300 bin robot hesaptan tweet attırdın mı attırmadın mı?

  6- eşkıya mısın lan sen?

  7- silivri emniyet müdürü hakan çalışkan neden intihar etti?
  ( iddiaya göre emniyet müdür,gaziosmanpaşa'da önemli birini gözaltına alıyor, süleyman soylu arayıp adamı bırak diyor)

  8- zengin fetöcülerden mallarının yarısını verenleri serbest bırakıyorlar mı bırakmıyorlar mı?

  9- haydar baş'a kininden cenazesine covid sebebiyle kimseyi sokmadın mı?

  10- ablanın kocasını benim yanıma, oğlu şarkıcı olacak, destek ver diye yollamadın mı?

  11- berat albayrak'la beni sen düşman etmedin mi?

  (bkz: aslan süleyman)

  ülkeye bak be!

  edit: süleyman soylu sosyal medya hesabından bilindik şekilde cevap vermiş. "mafyayı bitirdik" demiş. o zaman ben de kendisine sorayım; sanayi ve turizm açısından gelişmemiş, az sayıda büyük şirketin olduğu mersin gibi bir ilde porsche bayisi açıldı, marinasında süper lüks yatlar bağlı, milyon liralık daireler kapış kapış gidiyor, bu paranın serbest bölge ve limanla alakası var mı?

  sosyal medyada eli silahlı, lüks arabalarla racon kesen tipler var, mafya nasıl bitirildi?

 • anayasa'ya karşı faaliyet gösteren ve türkiye cumhuriyeti'ne düşman bir organizasyonun üyesidir. hem anayasa'ya, hem de tck'ya karşı suç işlemektedir.

  türkiye cumhuriyeti anayasası:
  madde 10- herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
  kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. bu maksatla alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı olarak yorumlanamaz.
  çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz.
  hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.
  devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.
  madde 11- anayasa hükümleri, yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını ve diğer kuruluş ve kişileri bağlayan temel hukuk kurallarıdır.
  kanunlar anayasaya aykırı olamaz.

  türk ceza kanunu:
  madde 122 - (1) dil, ırk, milliyet, renk, cinsiyet, engellilik, siyasi düşünce, felsefi inanç, din veya mezhep farklılığından kaynaklanan nefret nedeniyle;
  a) bir kişiye kamuya arz edilmiş olan bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya kiraya verilmesini,
  b) bir kişinin kamuya arz edilmiş belli bir hizmetten yararlanmasını,
  c) bir kişinin işe alınmasını,
  d) bir kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını, engelleyen kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır

  madde 216 - (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 • imamoğlu'nun kaybetmesi için trt'de pkk kurucularının beyanat vermesini görmezden gelmiş "hdp kudurtucu"... yersen... neyse ki sağcı değilim de yemiyorum...

  bugün hdp'liler için ne söylüyorsa üç katını erdoğan için söylüyordu.

  edit: hala ''kudurtmuş'' yazan tipler var. olm siz ne kadar kullanışlı aptallarsınız böyle ya.

 • su katılmadık bir faşisttir.