süleyman soylu

 • bir zamanlar efkan ala vardı, astığı astık, kestiği kestik, gezi döneminden hatırlayın. o da soylu gibi agresif, girişken, eli uzun bir tipti, operasyoncuydu, mekan falan basardı, devlet geleneğini yıkmaya en net teşebbüsler bence onun içişleri bakanlığı döneminde başladı akp'de. ama ne oldu? bugün kim hatırlıyor ala'yı?

  soylu'nun da unutulması bir çöpe atılmasına bakar. önemli görevlere getirilmeyen tüm akp maşaları herkesten daha hızlı eskiyorlar. çünkü tayyip tam bir insan öğütücü ve buna partidaşları da dahil. unakıtanlar bilmem kimler, kimse, hiç kimse kalmadı o “ünlü” isimlerinden, sürekli yenilerini bulacak ve o yenilerini hızlıca öğütecek tayyip. eskiden atıyorum bir yıldırım akbulut gibi tipler uzuuuuun yıllar aktif kalırlardı siyasi hayatta, akp'de yükselenler ise çok hızlı uzaklaşıyorlar. bu da elbette tesadüf değil.

 • 2022 yılının sonunda istanbul'un göbeğinde patlama oldu, haberi yoksa haber verelim. haberi olsun.

 • cumhuriyet tarihinde, devlet adamı adabından bu kadar uzak başka biri görülmemiştir. tam da recep tayyip erdoğan'a yakışır bir "atanmış memur"dur. ülkedeki her kriminal ile fotoğraf çektirmek gibi bir hobisi de mevcut. adamın tanıdıklarını toplasa başında olduğu bakanlık, ülkede suç oranı azalacak...

  (bkz: ortalığı hep sen karıştırıyorsun kel)

 • ülkenin sığınmacı istilasına uğramasının en büyük 2. müsebbibidir. sen, ben affetsek tarih affetmez. tarih bu gerçeği hep hatırlatacak ve kendisini hiç de hoş anmayacak.

  hudut namustur seninle hudut yolgeçen hanıdır anlayışına dönüştü.

  hiç öyle bağırıp çağırıp, damarlarını çıkarıp üste çıkmaya çalışma sayın soylu!

  ülkedeki manzara-i umumiyenin perişan halinden önemli ölçüde sen sorumlusun.

 • eğer akp iktidardan giderse ve dosyalar adaletli savcılar tarafından incelenirse mevcut ceza hukuku koşullarında muhtemelen ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet hapis gibi bir ceza alacak mevcut içişleri bakanıdır, belki de bu kadar çok bağırmasının, bu kadar çok konuşmasının sebebi budur. "çok korktuğu için çok konuşuyor." genelde faşistler çok konuşur ve çok korkar.

 • "kim beni görevden alacakmış görelim" diyen polis müdürünü bugün de görevden alamayan sigortacı.

 • moderatör: sayın soylu, binali beyin oğlunun venezuela ziyareti konusunda..

  süleyman: emrullah abi benim bi arkadaşım var. tencere imalatçısı. aynı yaştayız. lavuk burdan atlıyor uçağa tayland'a gidiyor. karıyı üzerine işetiyor. yıkanmadan geri geliyor.

 • trthaber’deki canlı yayında aynen şu sözleri söyledi;

  "ben ömrümde bir tek güvenlik makalesi okumamış bir adamım. okumadım yani. ben içişleri bakanlığı ile ilgili bir şey biliyorum dersem yanlış olur."

  pek yankı bulmadı ama ülkenin komple özetidir.

 • bütün konuşmaları iç çamaşırı, kucağa oturma vb. bakanı geçtim, toplum içinde herhangi bir birey olarak konuşulması yakışıksız ifadelerle bezenmiş bakan.

 • üsluba bak, ic isleri bakani mi konusuyor cennet mahallesi sakini mi belli değil amk