Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 6 haziran 2021 sedat peker açıklamaları

  ön edit: saatlerdir çıkardığım şu özeti orada burada ''kendi notlarım'' diye okuyan namussuzlar, biraz ahlaklı olun be.

  video yayınlanır yayınlanmaz geniş özetini çıkaracağım açıklamalardır.

  dört videodur birlikteyiz dostlar, sabaha ölüm çıkmazsa beşincide de birlikte olacağız özet konusunda.

  video geldi, başlıyorum.

  - videoya klasikleşmiş, yoklama alma geyiğiyle başlıyoruz. sanırım mekan yine değişmiş, bir önceki videodaki odada değil gibi, pencereler uyuşmuyuyor.

  - arka plandaki yazı tahtası yine boş fakat bu kez iki adet kitap var. ikisi de aynı yazara ait: mario puzo. ilki geçen videodaki aile, diğeri de münih'e kadar 6 mezar

  - ''niye 40 yaş üstü insanların söylemlerini ciddiye almayın diyorum biliyor musunuz?'' diye sorup ''televole'yi izlemiş, zehirlenmiş bir nesilden ne beklenir? akıl sağlığı yerinde olan bir adam izlemezdi bunu, bizden bir şey olmaz'' minvalinde bir cevap verdikten sonra konuyu can ataklı'ya getirdi. ataklı'nın şu videosuna sitem ederek ataklı'yı ''meşhur olmak isteyen, takipçi kasmak isteyen popçulara'' benzetti.

  - ''bu işten (yani yayınladığı videolardan) kârı olan sizsiniz'' dedi türk halkı için.

  - gençlere şu minvalde şeyler: ''ben bütün pisliği, yolsuzluğu, rezilliği anlatacağım, bu işlerin nasıl döndüğünü. bir nesil sonra iktidar siz olacaksınız. ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini öğreneceksiniz. bakın belediyeler nasıl soyuluyor size anlatayım mı?'' dedikten sonra ''şimdi bir b. başkanına rüşvet vermeye gittiğinde senden huylanıyor, senden parayı almıyor, ya bir kelek yaparsa, ya gizli kayıt alıyorsa? diyor ki bizim bir derneğiniz var, şu alt kuruluşa gidip oraya şu kadar yardım yap (1 milyon, 3 milyon, 5 milyon, fark etmez). sen gidiyorsun oraya parayı yatıyorsun, işte hayır işi için diyorlar (burada kahkahalara boğuluyor, ne kadar ironik amk) sonra da ne yapmak istiyorsan onu yapıyorsun''. ''hani süslü sülü'nün akrabası var ya onun gibi ama o dev olmuş, o bakanlık, bakanlar makanlar falan''. sonra belediye başkanlarının parayı nasıl cukkaladığını anlatmaya başlıyor. ''100 bin liralık bir iş var diyelim. güvendiği bir arkadaşına diyor ki git bu işe 1 milyonluk fatura kes. sonra 100 bin lirayı işe, 100 bin de vergi veriyorsa filan, 800 bin lirayı kılçıksız cebe indiriyor''.

  - 9. dakikada da taşeron işi nasıl dönüyor peki deyip anlatmaya başlıyor. ''şimdi siz hep diyorsunuz ya beşli çete, onlu çete. şimdi onlara ihaleyi veriyorlar. kaç para? 1 milyar dolar, tamam. şimdi siz zannediyor musunuz onların işçileri var, osu var busu var. yok. bunların alt taşeron sistemi var. 400 milyon doları bu alt taşeronlara veriyorlar. 600 de kılçıksız bu tarafta, 600 milyon dolar''. ''alt taşeronun da alt taşeronu var, yav rezalat, vallahi komedi, samimi söylüyorum. tüm sistem bu şekilde çalışıyor''.

  - ''yav ben doğruları söylüyorum, bana inanın'' dedikten sonra ''sedat peker'in dedikleri doğru çıkmaya başladı diyorlar. yav bir tanesi yalan çıksın elimi keseceğim diyorum zaten!'' dedi.

  - ''şimdi bir korku iklimi var ya, bu korku iklimini aşmak için gazetecilere cesaret vermeniz lazım (namuslu olanlara)'' dedi. ''siz onlara cesaret verince, muhalefet partilerinin içinde de atarlı, yürekli tipler var, onlar da coşkuyu verince...baskıyı kuruca, oy vermeyiz filan. hoop bir gidecekler, her şey tık tık tık ortaya çıkacak''

  - 11.30'da bakan soylu'nun engin sigorta adlı şirketi için ''lan şirketin %5700 büyümüş, 57 kat büyümüş. ulan dünyanın neresinde böyle bir şey var? erdal baba'ya 20 sene evvel sana arabayı sigortalatmaya getirdiğinde ona 'erdal baba' diyordun, şimdi erdal baba lazım değil ki!'' ''bugün senin son günün'' dedi.

  - ''ulan beni nereden buluyorlar filan diye düşünürken öğrendim nasıl bulduklarını?'' deyip ''kaldığım yerlerin fotoğraflarını indirip, yükleyip eşleştirme yapıyorlarmış, öyle buluyorlarmış. o yüzden artık arka fonlarda böyle zevksiz şeyler olacak, kusura bakmayın dedi''. (sanırım google görseller, google lens muhabbetinden bahsediyor :d) ''saat gecenin 1'i ben bu videoyu çekerken. çoluk çocuk ne varsa geldik yeni bir yere yerleştik. ama biz ne yaşadıysak onların da çolukları, çocukları, torunları onları yaşayacak. şimdi onlar 20 senedir iktidardalar ya, bilmiyorlar bu rezilliği. dünyanın neresine giderlerse gitsinler onlar da yaşayacaklar bunu, tıpkı fetöcüler gibi'' dedi.

  - peker kendisi için ''ona istihbarat yardım ediyor'' diyenler için: ''ulan mal! ulan beyinsizler! ulan çakma yorumcular! cia, mi6 bilmem ne! ulan onlar bana yardım etseler demezler miydi 'arka fonda sabit bir yerde video çek, bilgisayarda programlar var yerini tespit ederler diye!' namussuzsunuz ulan siz! internette bir tane çocuk yazmış 'abi yerini böyle buluyorlar diye'. ondan öğrendim. noldu lan mossad'ın, cia'in yardımı?'' dedi.

  - geçmişte yaşadığı bir olayı anlattı: ''bir gün oğlum boğaç han kızlarımı ağlatmış. ama nasıl ağlıyorlar. elimdeki çatalı boğaç'a fırlatmamla koluna saplandı ve yanına gidip 'bir daha onları ağlatırsan seni öldürürüm!' dedim. ben baba olduğumu kız çocuklarımda hissettim. onları ağlatan oğluma ne yaptığımı öğrendiniz. kızlarıma silah çekenlere neler yapacağımı hayal bile edemezsiniz ama göreceksiniz''. (vay amk, adam tam sayko lan. bu da yapılmaz ki, yaptıysan da anlatılmaz ki)

  - ''ben her şeyi planladım, tüm riskleri hesapladım. benden kurtuluşunuz ancak ölüm. beni öldürürseniz kurtulursunuz'' deyip gemileri yaktığını açıkça belirtti.

  - 21. dakikanın 30. saniyesinden itibaren konuyu akit tv'ye getiriyor. kendisine yapılan ajan yaftalarına sitem ediyor. ''lan sülü, fındık kadar beyninle cumhurbaşkanı olmaya kalktın. ama beni satmasaydın olurdun'' dedi. ''şimdi bu akit tv'nin yazı işleri müdürü var murat alan. iyi, şerefli bir adam, dalga geçmeyeceğim. sadece bir şey diyeceğim. kardeşim sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelenlerden biri ben değil miydim? en sevdiğim silahım 45'lik colt'umu çıkarıp sana...seni çocuğunun yanında dövdüler. bir baba çocuğunun yanında dayak yememeli. bir daha gelirse 'murat hepsini vur, sana cezaevinde ben bakacağım' demedim mi?'' dedi. ''ya şevki hocam ya (şevki yılmaz'dan bahsediyor) çocukluğumdan beri senin kasetlerini dinledim ben ya. ben cezaevindeyken sana dershaneler yapıyorsun, yurtdışından çocuklar getirtip kuran bülbülü yapıyorsun diye çoluğumun çocuğunun rızkını gönderdim ben sana ya. yav diyemedin mi 'ben bu adamı tanıyorum, her şeyi yapar ama ajanlık yapmaz' diye hocam ya!'' dedi.

  - 27. dakikanın 40. saniyesinde konu doğu perinçek'e geliyor. ''aslında kibar bir adam filan ama psikolojisi bozuk vak vallahi diyorum. biz bunun yanına ne zaman gitsek oturtur bir şey ikram eder, su uzatır bilmem bir şey yapar. çok saygılı, siz de ona saygı gösterirsiniz. oturdunuz mu masaya yandınız zaten; cia böyle yaptı, cia şöyle yaptı. çin iyi, abd kötü. yav bana ne çin'den abd'den''. ''yaşı büyük. diyor ki mossad'ın kucağına oturmuş. şimdi ben lafı bir koyarım sana, o yaşında 80 yaşında utanmayacak mısın?'' dedi ve devam etti: ''bana dava açmış ona ülkücü katili dedim diye. sen ülkücüleri manşet yapmıyor muydun gazetende? gün geçmeden hepsini şehit ediyorlardı. diğer sol fraksiyonlardan kişileri manşet yaptığında kaç gün yaşıyorlardı? ev adreslerine kadar veriyordun sonra da hepsini öldürüyorlardı. ya hangi yüzle dava açıyorsun sen?'' pkk konusuna da değindi ve ''ya pkk kamplarını ziyaret etmişsin elinde çiçekle çiçek veriyorsun, şimdi de pkk'yı şöyle yapacağım. şu an pkk'yı o çiçek verdiklerin yönetiyor, var ya resimlerin'' dedi.

  - 31. dakikada konu binali yıldırım'a da geldi. ''sayın başbakan, senin oğlunu korumana gerek yok ki. neden? adam 15 yılda kaç milyar dolarlık servet yapmış! biz sadece hollandadaki ayağını biliyoruz onu da hollanda açıkladı diye. diğer ülkelerde kaç milyar doları daha vardı? millet 3000 dolar kazanamıyor adam 3 milyar dolar kazanmış ya! bıraksana, çocuğun senin gerizekalı mı? o konuşsun!'' dedi. konu test kitlerine gelince de ister istemez devreye düşkün abdülkadir girdi. peker abdülkadir selvi için ''yav hangi onursuz, hangi pislik, gurursuz, hangi aşağılık bir insan 150 kiloluk bir adam elinde torbayla kit götürmüş der ya? lan bu nasıl bir onursuzluk, bunu kim diyebilir lan! (burada gülüyor)'' kısacası çok fena giydirdi selvi'ye. ''....150 kiloluk adam elinde pazar filesiyle'' deyip gülmekten nefessiz kaldı.

  konu çok uzadı. pkk'lıların türkiye'deki ayrıcalıklarından falan bahsetti, zengin kürtlerin vs. bunları kendisine ''pkk ile iş tutuyor'' diyenler için anlattı. bilinen mevzular yani. istanbul'da pkk bayraklarıyla konvoylar vs.

  ardından ümmetin lideri mevzuuna değiniyor. öyle bir şeyin olmadığını, olamayacağını vs. anlatıyor. kısacası rte'ye dolaylı olarak rest çekti bu konuda. ''bizi ümmetin gaspçısı diye anmaya başlarlarsa şaşırmam!'' dedi.

  - 50. dakikadan itibaren filmler kopmaya başlıyor ve konu 10 bin dolar alan milletvekiline geliyor. ''benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var'' deyip gülmekten nefessiz kaldı. ''çok ayıp ya? bana 10 bin doları nasıl yakıştırdınız siz?'' dedi ve ardından ''metin abiden, metin külünk'ten konuşacağız'' dedi. külünk'ün onu aradığını biden ile erdoğan görüşmesi öncesi videoyu yayınlamamasını söylediğini iddia etti. ''yav dedim abi, biden işi gücü bırakmış sedat peker'in videolarını mı izliyor? delirdik, hepten delirdik'' dedi.

  başka bir iddia: iddiaya konuk kişi metin külünk'ün bir yakını olduğunu söylediği ömer külünk (ömer tülün de olabilir, soyadını telaffuz ederken ikisi de anlaşılabiliyor) tefeciler bir gün ömer'in 300 bin lira kadar parasına (aslında burası bir taşınamazmış ama para karşılığını söylüyor) çökmüş ve metin külünk peker'den onlarla (tefecilerle) konuşmasını istemiş. peker de ''abi ben zaten adımı unutturmaya çalışıyorum, tahsilat mı yapıyor diyecekler şimdi vs. kaç paraysa ben vereyim'' demiş ve işin sonunda 300 bin lirayı peker ödemiş. ''biz verirsek böyle veririz!'' dedi.

  ''veya almanya'daki o dernekler var ya? el altından rica ederdi(metin külünk) onlara para yollar mısın diye, el altından onlara para yollardım'' dedi. (dernek olayını bilmeyen için de şöyle bir haber bırakayım) ''ama öyle her ay yok. seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım'' da dedi.

  - 57. dakikanın 20. saniyesinde konu yıldırım demirören'e geliyor (pambıkören). ''şimdi biz gazeteyi bastık (hürriyet gazetesi baskınından bahsediyor, konuyu bilmeyenler için şöyle bir haber bırakayım) aydın doğan kargaşalardan korktu tabi, verdi yerleri, 750 milyon dolara. aslında bir tanesi o kadar para ederdi. cnn, hürriyet, kanal d bilmem ne hepsini aldık. bu 750 milyon doları ziraat bankası verdi. ziraat bankası kimin? devletin yani sizin'' dedi ve 750 milyon doların tek kuruşunu bile ödemediğini iddia etti demirören'in. ''ana parayı bırak, faizlerini bile ödemedi ya! şimdi teknik olarak orası sizin. gidin 'açın lan' burayı deseniz girersiniz. (tabi öyle bir şey yapmayın diyecek kadar da naif yürekli). o sene 10 milyon çiftçiye verdikleri kredi bu kadar (750 milyon dolar) biliyor musunuz? çiftçi borcunu ödeyemeyince traktörüne haciz koyuyorlar, bizim kanal d'yi haciz eden var mı hiç, duydunuz mu öyle bir şey?'' dedi.

  ''bunların parasız mal olarak aldıkları kanallarda sabahtan akşama kadar yalan inşa ediyorlar o tartışma programlarında'' minvalinde şeyler söyledikten sonra gençler için söylediğini yineledi: ''bunların hepsi bir blok, öğretiyorum size. yeni kuracağınız ülkede bunlar asla olmamalı'' dedi.

  iddialar devam ediyor: geçmiş videolarında demirören için 'emanetçi' sıfatını kullanmıştı. niye kullandığını anlatıyor. iddiaya göre o medya grubunu meğerse albayraklar (serhat-berat) yönetiyormuş. ''buraları kişiliksiz zenginlerin üzerine yapıyorlar işte maymun gibi, yat ve kalk'' dedi.

  iddiaya göre o paranın (750 milyon dolar+faizler) ödenmesi için de istanbul kemerburgaz'daki bir arsayı imara açıp demirören'in üzerine yapacaklarmış. gazetecilerin sorması gereken soruları soruyor: ''kemerburgaz'da imara açılmak üzere üzerinde çalışma yapılan bir bölüm var mı? var, ben söylüyorum size''

  - 63. dakikadan itibaren olay veyis ateş ve süleyman soylu muhabbetine geliyor. bu kısmı anlatmadan önce videonun başından beridir sık sık bu olayı vurgulamıştı. ''dediklerim çıkmazsa kamerayı açıp elimi keseceğim. baskı kurun. muhalefet, gazeteciler bu olayın üzerine gidin'' diyordu sürekli, bakalım neymiş.

  olaya girmeden önce şunu anlattı: habertürk'ün soylu yayının reklam arasında peker'in eski sağ kolum dediği erdal aras veyis'i aramış ve demiş ki: ''o da tanıyor reisi, ben de tanıyorum, e sen de tanıyorsun, durdursana!''. ''ama onun asıl işi ismail saymaz'ı bloklamaktı'' dedi.

  iddia 1: ''kıymetli kardeşlerim, bodrum'da paramount otel var. (otelin adını tam anlayamadım, bilenler yazarsa sevinirim) o otelin sahibi kim? sezgin baran korkmaz. bu arkadaş türkiye'de de aranıyor abd'de de. o otelde kimler? ankara bölge idaresi başkanı esat toklu, koruma daire başkanı ekrem gülen, veyis ateş bir de muğla il emniyet müdürü. ''aranan adamın otelinde bunların ne işleri var, bu bile suç da asıl olay bu değil, anlatacağım'' dedi. rasim ozan kütahyalı'nın da o otele gittiğini iddia etti.

  iddia 2: koruma daire başkanı ekrem gülen'in kendi döneminde tıpkı halil falyalı gibi kaset çektirdiğini iddia etti. türkiye'nin en önemli insanlarına koruma veren adamdan bahsediyor ve koruma olarak verdirdiği polislerin gizli kayıtlar aldıklarından bahsediyor.

  iddia 3: ekrem gülen görevinden ayrıldıktan sonra türkiye iş bankasında göreve başlamış. ''parasını iş bankasına ödeyemeyen büyük oteller büyük araziler var ya, şimdi oraya operasyon''. iddiasına göre soylu iş bankasının yönetimini de fetö soruşturmaları kapsamında düzenlemiş. hatta iddiasına göre bakan soylu masak'ın (mali suçları araştırma kurulu) başkanını da fetö soruşturmaları kapsamında kendisine köle haline getirmiş.

  geldik şimdi ''burası çok çok önemli, tekrar tekrar dinleyin!'' diye üstüne basa basa söylediği yere. söylediklerini aynen aktarmaya çalışacağım:

  ''5 aralık! resul hol, organize suçlardan sorumlu emniyet genel müdür yardımcısı abd'de aranan sezgin baran korkmaz'a telefon açıyor. duymuşsunuzdur, aslan diye geçen bir ermeni bir adam vardı. şu an cezaevinde bilmem kaç milyar dolar buraya gelmiş diye basından hatırlarsınız. bu adamı arıyor, içişleri bakanlığına çağırıyor. 5 aralık günü, saati de aklınızda tutun akşam ya da sabah. giriş 10.30, çıkış 12.30. aradaki konuşmayı anlatıyorum. sezgin baran korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından alacağı var. süleyman buna diyor ki senin hakkında tahkikat yapıldı, dosya var. sen diyor yurtdışına çık. yukarının haberi var (cumhurbaşkanını kastediyor), sen bu parayı (yani 45 milyon doları) sil, sorun çıkacak. abd'den de büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya! sezgin baran korkmaz 6 aralıkta yurtdışına gidiyor!''

  buradan sonra da şunu diyor, aynen aktarıyorum: ''bundan sonra anlatacağım hiçbir şeyin önemi olmasa bile, içişleri bakanı resul hol'ün telefonuyla hakkında 6 aydır türk polisi tarafından da dosya hazırlanan bir adamı sezgin baran korkmaz'ı arayıp içişleri bakanlığına çağırıyor ve görüşüyor! sonra yurtdışına çıkıyor. sonra işler bozuluyor, hani 45 milyon doları kabul etti ya bizim sezgin baran, tırstı da ne yaptın adam devlet var karşısında, oteli de istediler. mübariz'e yaptılar ya hani!'' (yani bildiğin bakan soylu ve ekibinin adamın malına ve parasına çöktüğünü iddia ediyor)

  ''iş nasıl bozuluyor, onu anlatacağım! otelini istiyorlar ya, sbk bakıyor ki ulan her şey elimizden gidecek 45'le başladık şimdi de otel. bu dönmüyor türkiye'ye. 28 aralıkta operasyon yapıyorlar. 29 aralık ne biliyor musunuz? o 45 milyon doların ödenme günü, haciz olacak o gün. 28 aralıkta sbk'ın karısını göz altına alıyorlar, tıpkı benim evime girdikleri gibi. sonra bu veyis, yav ben bu olayı toparlayım diye arayan adamı veyis biliyor musunuz?'' dedi.

  ''aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, yüzbinlerce euro hesabı hiçbiriniz ödemiyorsunuz, ulan sonra adamı ağar'ın mübarize çöktüğü gibi çöküyorsunuz, ağar'dan öğrenmişler bu taktiği. ulan siz bu adamın arkadaşı değil misiniz, o otele gitmiyor musunuz devamlı? ulan yediğiniz kabı pisletiyorsunuz, siz adam değilsiniz!'' dedi.

  yine iddiasına göre namuslu adam diye bahsettiği, o dönemin istanbul başsavcısı (belki halen görevdedir bilmiyorum) cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın yanına gidip bu işte bir karışıklık olduğunu, izin vermek istemediğini ve haberinin olup olmadığını sormuş. rte 'benim de haberim yok, kanun ne diyorsa onu yapın' demiş.

  peker sezgin baran korkmaz'ı ''sakın adayı terk etme, dik dur!'' diye de uyardı tıpkı öncekileri uyardığı gibi. ''diğer listeler de bende. hangi hakim hangi savcı orada kalmış hepsini anlatacağım!'' dedi.

  (bu videodaki en kritik nokta bence peker'in gazetecilere ve muhalefete sürekli 'baskı kurun, kayıtlar var, yüce divanda yargılanması gerek' demesi)

  - peker videonun sonlarına doğru rte için çekeceği videodan bahsediyor. ''allah'a yemin olsun benimle mezara gidecek şeyler var ama pislik olmadığımı herkese öğreteceğim!'' dedi.

  bu video ve özet de bu şekilde sona erdi dostlarım. tüm bu özetleri özellikle ve öncelikle duyma engelli dostlarım için çıkardığım unutulmasın.

  sevgiler.

 • 2. 2021 azerbaycan gp

  o değil de bakü'nün mimarisi ve yeşile verdiği önemle avrupa başkentlerinden farkı yok lan.

  aliyev de diktatör ama adam ülkesini seviyor demek, bizimki gibi ırzına geçmiyor her fırsatta.

 • 3. tayt giydiği için öldüresiye dövülen kız

  zerre kadar acıdıysam ne olayım kendin kaşınmışsın. resmen aranmışsın.

  edithor: sanırım yanlış anlayan çok oldu, öküz haklı demiyorum öküzü seçtiği için kadın hatalı diyorum anlayın artık yeter ya.

  2. edithor: arkadaşlar bu kadar kıt anlayışlı olamazsınız bilerek mi yapıyorsunuz, kalbinizi kırarım özelden yazıp durmayın.

  hala kadının yaptığını bla bla adamın yaptığını görmüyon mu diyen anlama özürlüler için, ben böylesine adam demem böyle bir hayvana da ancak semer vururum.

  3. edithor: ya arkadaş şu konuya gösterdiğiniz ilginin 10'da 1'ini (bkz: muhalefet istifa) konusuna gösterseydiniz ya. ülke elden gidiyor siz neyin derdindesiniz.

 • 4. ne olmak istiyordunuz ne oldunuz

  olmak istediğimi oldum ama istediğim gibi olmadı.

 • 5. 1 milyon tl verseler akp'ye oy verir misin

  veririm tabi amk. bu ülkeden bir bok olmaz. insanlar bok içindeki yaşamlarından memnun. bende alır paramı memnun memnun yaşarım. 2 lokma ekmeğe muhtaç kalıp da hala rte diyen adamlar düşünsün amk.

 • 6. veyis ateş

  sürekli osurmasından bir gün sıçacağı belliydi.

 • 7. survivor 2021 ünlüler-gönüllüler

  bu ayşe vallahi ülkedeki varoşluğun kokuşmuşluğun özeti

 • 8. 6 haziran 2021 güney beldesi seçim sonuçları

  bbp'ye 500 oy çıkan yerden genelleme yapılmaz. 2. parti çıkmış bir de.

 • 9. sedat peker videolarından öğrenilen en önemli şey

  devlet devlet değil en organize suç örgütü olmuş amk. bilinenler buzdağının tepesiymiş sadece.

 • 10. kadın doktorla evlenebilecek meslek grupları

  çevremdeki doktor kadınların tercihleri
  1) beden eğitimi öğretmeni
  2) tıbbi sekreter
  3) matematik öğretmeni
  4) esnaf
  5) mühendis
  6) avukat
  geri kalan hepsi doktor. uzman olanların tamamı uzman ile evli.
  sonuç olarak kadın doktorlar, pratisyen doktor hariç bütün meslek grupları ile evlenebiliyor.

 • 11. ziraat bankası

  çiftçiye destek olsun, kredi versin de tarım gelişsin diye kurulan bir banka.

  nereden nereye dedirtmiştir.

 • 12. 3 haziran 2021 alanya hakiminin açığa alınması

  biz de garip insanlarız aq. böyle şeyleri gündem yapmayıp sıçmık başlıklara yazıyoruz sonra adalet yok diye ağlıyoruz.

 • 13. pokemon go

  bana hep 15 temmuz gecesini hatırlatan oyun. pendik kaynarca üst geçit tarafında pokemon kovalarken e-5'ten tanklar geçmeye başladı. şöyle bir baktık allah allah dedik. sonra yürü la caminin orada vardır bir şeyler diye oyuna bakmaya devam ettik.

 • 14. iyi ateist cennete gidebilir

  edit: alışkanlık. bilim adamları yerine bilim insanları olacak

  yani şöyle bir bakalım cehenmede kimler olacak.

  billim adamları, sanatcılar, edebiyatcılar, ilim irfan sahipleri

  peki cennette kimler olacak.

  el bağdadi, usame bin laden olacak. mantık?

 • 15. ziraat bankasına borç ödemiyoruz kampanyası

  bugün başlattığım kapmanyadır.

  kredisi, kredi kartı ve envai çeşit enstrümanlardan kaynaklı borçlarımızı ödemeyelim. neden derlerse de cevap belli aq.

  edit: hacizlik ve hapislik olmaktan korkan arkadaşlar için de, ünlü bir felsefecinin sözünü hatırlatmak isterim. doğduk anadan babadan kork, malledeki kabadayıdan kork, okuldaki hocadan, askerdeki komutandan, iş yerindeki müdürden, öleceğiz allahtan kork.

  biz korktukça birileri milyon dolarları sağa sola peşkeş çekiyor, ceplerini dolduruyor. o orospu çocuğu pambık yemedi paraları, kimin yediği belli. biz devam edelim korkmaya.

  edit: ulan milyon tane insan var, kimse ödemese hangi birimizi alacaklar. ayrıca keyfe keder mi ödemeyelim diyoruz, birileri paramızı çalıyor ulan! nesini anlamadınız.

  son edit : ödememek değil de, mevcut bakiyelerin ve çalışmaların da başka bankalara taşınmasını seçenek olarak görenlerin sayısı çok. ama artık bir hareket olsun, yarın çalıştığım firmanın vadeliden gelen parasını tekrar o/n bağlamayacağım. diğer bankaya transferi için talimat bile hazır.

 • 16. demirören'in kredi sorusuna ziraat'in cevabı

  chp milletvekili ali haydar hakverdi tarafından ziraat bankasına sorulan, "demirören aldığı krediyi geri ödemeye başladı mı" sorusuna, banka tarafından verilen cevaptır.

  ziraat bankası bu soruya "müşteri sırrı" cevabını vermiş.

  kaynak.

  iyi de yarram, ziraat bankası milletin vergileri ile dönen bir bankadır.
  sana millet adına bir soru soruluyor, sen milletin paralarıyla yandaşa kredi verip buna da müşteri sırrı diye geçiştiremezsin.
  milletin vekilinin millet adına sorduğu bu soruya eşşekler gibi cevap vermek zorundasınız.

  edit: (bkz: 128 milyar dolar nerede/#124253775)

 • 17. pfizer biontech covid-19 aşısı

  dün ilk dozunu olduğum andan itibaren sol kolumda uyuşma ve microsoft ürünlerine sempati etkisi olan aşı. sürekli olarak lisanslı office 365 almayı düşünüyorum.

 • 18. 34 plakanın diğer illerdeki karizması

  ben nedense 34 plaka bir aracın bir şahsa ait olacağına kendimi inandıramıyorum. sanki hepsi kiralık şirket aracı gibi geliyor. *

 • 19. bekar erkek akşam yemeği

  humus ve ekmek uzeri pesto peynir domates ve de bira

  görsel

  edu: su baslik sayesinde gerek muhabbet ettigim, gerek merhabalastigim erkek yazarlarin kalitesini gorunce guzellige olan inancim artiyor. iyi ki varsiniz...

  lugano: arkadaşlar bu ne ilgi, kendimi instagramı olan güzel bir hanımefendi gibi hissettim mesajlara yetişemiyorum... 21 yıldır bu sözlükteyim toplamda bu kadar mesaj almadım * çok çok teşekkür ederim

  aurelio: hayır bir de en basit tabakla, demek ki bu sosyal medyada zamanlama her şeydir lafı çok doğru... *

  anelka: arkadaşlar tamam, kadın olmak çok zor bir şeymiş onu anladım bu gece. *

 • 20. lgs 2021

  lgs yüzünden öğrencilerin çoğu matematikten nefret etmeye başladı. dershanelerde yeni nesil soru diye anlaşılması güç soruları çocukların önüne koyup hadi bakalım iki dakikada çözün diyorlar. çocuk daha üslü sayıları kareköklü sayıları tam anlamıyla bilmiyor sınavlarda bu konular ile ilgili en zor sorular soruluyor. çocuklar ben yapamıyorum deyip iyice matematikten nefret etmeye başladı. lgs, sadece fen lisesi öğrencisi seçmeye yönelik bir sınava dönüşmüş. geride kalan yuzbinlerce öğrenci kimsenin umrunda değil.

 • 21. dövme yaptıranların genelde boş insanlar olması

  askere gelene kadar bu onermeye karsiydim lakin askerde fark ettim ki bu onerme maalesef dogru. keske dogru olmasaydi dovmem yok ama dovmeyi cok severim, estetik gozukuyor bence lakin yok arkadas birlikte ne kadar muhabbet edilemeyecek sorunlu tip varsa illa ki bir dovmesi vardi.

  dovmesi olup dolu insanlar yok muydu? vardi ama sayica azlardi. iste kurunun yaninda yas da yaniyor, maalesef.

 • 22. ahmet şık

  net adam. kesinlikle böyle insanların ülkede çoğalması lazım . saygıyı hakediyor.

 • 23. sedat peker'in oğluna çatal fırlatması

  lan adam mafya, çekip vursa oğlunu ben şaşırmam.

  yok kız çocukları daha çok seviliyor, erkek çocuklarının dünyadaki kaderi böyle diye yorum yapıyorsunuz.

  ne anlatırsa anlatsın, ne yaparsa yapsın ama bu adam kimsenin rol modeli olmasın.

 • 24. 200 km/s ile giderken dinlenecek şarkılar

  saatte 200 km hızla gitmeyin geri zekalılar.

 • 25. satılmayan evlerin fiyatlarının sürekli artması

  ama yeğenim, dolar artıyor, eyro artıyor. en kötü bakkaldaki yağın fiyatı artıyor. sonuçta sen bütün birikimini ve birikiminin dolar/faiz/borsa/kripto paradan sağladığı kazancı bana yastıklamıyorsan ne anladım ben o zikiş pardon alışverişten. elinde avucunda ne varsa benim 50 yıllık kum olmuş betonuma vermelisin ki bu zikiş pardon alışveriş tat versin.

  ek: hala enflasyon, stagflasyon, maliyet cart curt yazanlar var. bir malın fiyatını arz ve talep belirler. arz ve talebin kesiştiği yerde fiyat oluşur. yani sen sikko malına 10 milyon yazınca o mal on milyon olmuyor. ben o mala on milyon vermeye hazırsam o mal 10 milyon oluyor. sen istediğin kadar fiyat artır. maliyetinin ne olduğu önemli değil. bende onu alacak para yoksa ancak sikkimi (bkz: sikkim) alırsın. satmayıp da göttüne sokacaksan bilemem tabi. ancak paraya ihtiyacın varsa sikke sikke benim ona vermeye razı olduğum fiyata satacaksın. satmıyorsan keyfin bilir. oturur eşe dosta, "bunun maliyeti x, bu puştlar y veriyor" diye ağlar durursun ancak.

  ulan bir de bu ülkedeki üniversite mezunlarının yarısı iibf mezunu. en basit iktisat kuralını bilmeden nasıl mezun olmuşlar?

  ben derken yanlış anlaşılmasın. buradaki ben piyasa. yoksa ben, bizzat şahsım herkesin malını alamam.

 • 26. sedat peker

  psikopat ya da akıl hastası filan değil, son derece aklı başında. sadece akıl hastası taklidi yaparak alanını sınırlamış. kendini ahlaktan azad etmek için belki kendisi de buna bir süre inanmıştır ama evliliği ve çocukları kendini affetmesine vesile olmuş, bu inancını da geride bırakmış. şimdi hem öfke, hem suçluluk içinde.

  kendisi değil ama türkiye toplumu deli. anlattığı şeylerin bir kısmını biliyor, bir kısmını duyuyor, bir kısmını tahmin ediyor. ben bir kısmının doğru olduğunu biliyorum, gerisinin de çok büyük oranda doğruluğundan eminim. zaten kim bilmiyor ki? aslında hepimiz biliyoruz, isteyerek ya da istemeyerek hepimiz bu düzenin parçası olduk, çünkü türkiye'de başka türlü yaşamak mümkün değil. fakat absürtleştirmeden bu deliliğe katlanamıyoruz, o da katlanamıyor. işte bu videoları bir çeşit şizofrenik ayrışmanın ifrazatıdır, türk toplumunun şizofrenisinin ifrazatıdır.

 • 27. ahmet şık'ın sokağa çıkalım çağrısı anketi

  iktidara can suyu verecek anket. sokağa çıktığın an ellerindeki medya gücü ile öyle büyük bir propaganda yaparlar ki kendi seçmenlerini konsolide ederler. tüm ekonomik enkazın sorumlusu olarak da sokak eylemlerini gösterirler. ve seçimde de bu durum muhalefetin zararına olur.

  mantıklı düşün; sen sokağa çıktın diye kaç iktidar seçmeni "aa lan muhalefet sokağa çıktı, dur oyumu değiştireyim de koşa koşa muhalefete oy vereyim" der? kimse demez ama eylem gerçekleşirse bu durum iktidarın medya bombardımanının etkisinde kalıp, normalde ekonomik krizden dolayı iktidara gıcık olup sandığa gitmeyecek birçok iktidar seçmeninin sandığa gidip iktidara oy vermesine yarar. dolayısıyla muhalefete 1 gram faydası olmayan aksine zararı olacak olan bir çağrıdır sokak çağrısı.

  tepki mi vermek istiyorsunuz? sandık geldiğinde var gücünüzle sandıkları koruyun, sandığa gidin.

  bu ankete evet verenlerden bir kısmının iktidar tarafında olan kişiler olduğuna bahse girerim...

 • 28. türkiye'nin dünya lideri olduğu konu

  dijital bankacilik ve dijital devlet

  her ne kadar lider olmasa da bu konularda early adopterlardan ve yon verenlerden.

  - dijital bankaciligin turkiye'de gelisimi konusunda garanti bankasi'nin emegi buyuktur.
  - dijital devlet konusunda ise mevcut iktidarin simdiye kadar herhangi bir konuda yapmis oldugu hem de iyi yapmis oldugu tek iyi sey e-devlet olabilir.

 • 29. lewis hamilton

  nikita mazepin'e geçilen tek pilot.

  hahahahaha

 • 30. türbanlı kızın camiler hakkındaki isyan tweet'i

  haklı söylemdir, keşke bilgisi olmayanların fikrini de filtreleyebilsek şu başlıklarda.

  hem ankara kocatepe camii gibi, edirne selimiye camii gibi tarihi camilerde, hem de ankara ahmet hamdi akseki camii, beştepe millet camii gibi son yılların mimarisi olan camiilerde de kullanılan ve yakışık alan usul, kadın bölümlerinin erkeklerce doğrudan görülmeyecek şekilde fakat caminin tüm mimarisine yine hakim durumda, dış duvarlardan iç merkeze uzanan üç cephe bir balkon formatında olması ve böylece kadınların erkeklerden üst katlarda ibadet ediyor olması şeklindedir. fakat özellikle yerel camiilerde ne yazık ki paylaşan kişinin fotoğraflarındaki gibi alelade, sırf yer ayırdık demek için ayrılmış bazı alanlar var. umarım bu uygulama denetlenir ve düzenlenir.

  edit: bu uygulamayı islam'a isnat etmek için fırsat bulunca sevinçle tepinenler için bir hadis:

  “kadınlar, geceleyin dahi olsa mescide gitmek isterlerse onları gitmekten men etmeyin.” (muslim, salat, 138, 139; ebu davud, salat, 568.)

 • 31. filtre kahve tavsiyeleri

  (bkz: tarihi beyoğlu kurukahvecisi)

 • 32. amcam fetönün lideridir

  ben anlamıştım zaten adı soyadı falan çok benziyodu.

 • 33. aşk acısı çekenlere tavsiyeler

  bu acının dibini gördüm inanın. bugün geçmişe baktığımda sadece kendime üzülüyorum.
  nasihat verecek değilim sayfalarca zaten pek bir şey değiştirmez sadece şunu bilin.
  ileride çok pişman oluyorsun acı ile geçen günlerine...

 • 34. sedat peker'in damadı olmak

  son videodan sonra anladım ki böyle bir babayiğit, yürek yemiş biri çıkmaz bu diyarlardan. kızı ağladı diye oğluna çatal saplayan adam sana bana ne yapar kamil?

 • 35. pazar sabahı erken kalkmak için bir neden

  tabiki 1.sezon 9. bölüm peker'in intikamı dizisi.

 • 36. temmuz ayından itibaren ekonomi atağa kalkacak

  bu yılın temmuzu demedim, temmuz dedim :)

 • 37. cüneyt özdemir

  ''diyo diyo diyo diyo '' diye diye 1.5 saat program yapan gazeteci.

  0 analiz

  0 yorum

 • 38. ikinci üniversitede okumak istenilen bölümler

  havacılık ve uzay mühendisliği.
  türk astronot seçmeleri bekle beni! *

 • 39. yıldırım demirören

 • 40. mutlu eden basit şeyler

  basit falan değil. anam ağladı ama başlığı görünce aklıma geldi.

  özel eğitim öğretmeni olarak çalışıyorum. bir öğrencimde çok fazla davranış problemi vardı sene başında. sınıfa girmeden önce dosyasını görmüştüm. benden önceki öğretmenin sırtında sandalye kırdığına dair tutanağı vardı. ve daha birçok tutanak. raporlardaki uzman görüşleri falan... baya kan gövdeyi götürüyordu sınıfta herhalde. öncelikle kendime sabırlar dileyerek başlamış ve çok zorlanmıştım.

  çocuktaki davranış problemleri tamamen bitmiş değil ama azaldı. sene başındaki kadar arkadaşlarına vurmuyor, küfretmiyor.

  neyse benim önceliğim çocuğun davranış problemleri olmuş ama akademik çalışma konusuna da eğilmiştim. çocuk sayıları daha önce duymuş ama sıralamayı bilmiyordu. aynı zamanda sayının karşılığını da bilmiyordu. üç diye bir şey var ama üç tane kalem ver desem çarşı karışıyordu.

  cuma günü yanıma geldi. hiçbir sebep yokken 1'den 9'a kadar hatasız saydı. sallana sallana, bir öne bir geriye giderek. ilk kez. önümde küpler vardı. 7 küp verir misin dedim. 7 küp saydı ve verebildi. ilk kez.

  herhalde ben gelmeden hemen önce diğer öğretmen arkadaş çalıştırdı veya akşam sayma çalışıyor diye düşündüm. normalde kimsenin ilgilendiği bir çocuk değil. ne ailesi ne sınıftaki diğer çocuklar ne de açıkçası diğer öğretmen bu kadar yoğun davranış problemiyle baş etmek istemiyor.

  "x, öğretmeninle şimdi mi çalıştın bunu? sana kim öğretti?" dedim.

  "sen öğrettin ya dürzü." dedi. canımın içi.

  umarım pazartesi de sayabiliyor olursun.

 • 41. instagram'da yoksan yaşamıyorsun

  instagram hesabınızı kapatırsanız kafanız rahat eder. saatlerce reels videosu izlemek zorunda kalmazsınız. gerizekalı reklamları görmez, kim ne yemiş bilmezsiniz. sosyal medya uygulaması olarak en iyisi sadece twitter, tabi bi de ekşi.

 • 42. evde hamburger yapmak

  öncelikle "gidin burger'dan whopper alın" diyenleri takmayın. kimyasal madde tüketmek yerine, ekmeğini de köftesini de kendiniz yaptığınız hem sağlıklı hem de damak tadınıza hitap eden leziz bir hamburger elde edebilirsiniz. gerçekten hamburger yapan mekanları tenzih ederim fakat mcdonald's ve burger king öven insanda gram damak tadı yoktur.

 • 43. süleyman soylu

  "kim beni görevden alacakmış görelim" diyen polis müdürünü bugün de görevden alamayan sigortacı.

 • 44. kadının kocasının soyadını alması

  birkaç kuşak önce bir büyük annemiz bunu yapmamış, aksine evlendiği adama soyadını vermiş. o günden beri soyadımız o büyükannenin soyadı ile aynı. o soyadını alan dede de dedemin dedesi. dede nasıl aşık olduysa artık, sevdiceğinin gönlü olsun diye kabul etmiş :)

 • 45. bir satranç taşı olsaydın

  at olurdum. toplumda diğerlerinin hemen önüne geçmek gibi bir dürtüm var kısa sürede. sonra da vezir, kale, fil yanımdan ışık hızıyla geçer, piyonlar vezir olur... böyle baka kalırım ne hayatlar var diye.

 • 46. sarhoşken bar tuvaletinde yapılan hareketler

  o karanlıkta aynada kendinize şaşkınca bakarken pişmiş kelle gibi sırıtmak

 • 47. 10 yaşına dönmek vs 10 milyon dolar

  10 yaş demek iki odalı, her yeri akıtan, kışları buz gibi olan eve dönmek demekse kalsın, hiç istemem. annesiz olacaksam, yine sarhoş babamı işe uyandıramadığım zamanlar olacaksa, eve sürekli icralar gelecekse, aylardır borcunu ödemediğimiz bakkala veresiye yazdırmaya gideceksem uzak dursun 10 yaş benden. 10 milyon dolara da gerek yok.

  edit: annemin öldüğünü düşünenler olmuş, annem yaşıyor, sadece benim çocukluğum biraz kemalettin tuğcu romanı. şurada biraz bahsetmiştim: (bkz: #123748274)

 • 48. bi kızla ilgilenmediğin her dakika onu kaybedersin

  önemli olan, onsuz kaldığın vakitlerde de sevmeye devam etmesidir sayın meriç. gitmek için ilgisizlik fırsatı kollayan, aslında hiç gelmemiştir zaten. sadece sen varken var olan değil, sen yokken de var olandır gerçek seven.

 • 49. türkiye'nin çelik üretiminde dünya 7'ncisi olması

  olum siz kendinizi deliliğe mi vuruyorsunuz? adamın partisinin kokain ve silah karteli olduğuna dair suçlamalar var herif çelik diyor güçlü türkiye diyor ötlgkthandbdjsjsns

 • 50. üzerine yoğurt konup yenebilecek şeyler

  taştan yumuşak ne varsa o