pierre de persie6
profili

 • mesleğini bir cümleyle anlatmak

  ekşi sözlükte sürekli hakaretlere maruz kalır.

 • 28 yaşında olmak

  bu öyle bir yaş ki,her şey için çok geç kaldığını düşünüyorsun ama ileride bunun böyle olmadığını anlayacağını da. kendini ikna edemiyorsun, öyle arada kalmış bir yaş.

 • bütün parçaların güzel olduğu albümler

  tarkanın karma albümüdür. belki de gelmiş geçmiş en iyi türkçe pop albümü olabilir. tutmayan, kötü olan tek bir şarkı dahi yok. bu albümün şu an çıkmış olma durumu olsaydı etkisini çok daha net hissedebilirdik.

  şarkılara göz atalım.

  ask
  ay
  kuzu kuzu
  gitti gideli
  uzak
  yandim
  o'na sor
  hup
  sen baskasin
  tas
  her nerdeysen
  verme

  şarkıların ismini okurken bile arkaplanda çalmaya başlıyor.

  edit :imla

 • 0.5 uç vs 0.7 uç

  sizi ciddiyete davet ediyorum, açılın ben doktorum, kalem doktoru. bazı kesimler buna kalem tamircisi diyerek aşağılamaya çalışsa da onların art niyetli cümleleri ile zaman kaybedemem. konuya dönüyorum, dikkatimi dağıtmayın. piyasadaki en iyi uçların ve iyi uçlu kalemlerin kombinasyonunu yapmış birisi olarak size uç ve uçlu kalemseverlere muhteşem bir ikili tavsiye edeceğim. uç olarak pentel ain stein 4b 0.5mm alıyoruz. bu ucu normal kırtasiyelerde bulma ihtimali çok düşük, ayrıca biraz da pahalı. internetten bi kaç kutu sipariş ederek kullanmak en mantıklısı. neyse, uçlu kalem olaraksa rotring rapidi tercih ediyoruz. pentel, faber, rotring, pilot, scrikss gibi orta sekment kalemler arasından kullanış, dayanıklılık ve tutuş açısından en iyisi bu arkadaşlar. bakın bu ikili o kadar mükemmel bir yazış deneyimi yaşatıyor ki hayran olmamak elde değil. 0.5’in inceliği ile 0.7 siyahlığını yakalayabiliyorsunuz. tabiri caizde kağıtta yap gibi akıyor beğenmeme ihtimali yok. hatta daha da ileri gidiyorum tutmayın beni, bu ikiliyi kullanırsan başka bir uç ve kalem kullanmayacaksın.

  tanım: 0.5 uç diyerek katıldığım versus.

  edit de souza : imla

 • 10 nisan 2020 fırınlarda ekmek kuyruğu oluşması

  ömrümde böyle saçmalık görmedim evin önündeki fırında 100 kişi var zaten korona bulaşana bulaştı. yasak olmasa bu kadar etkileşim olmazdı. yeme lan iki gün ekmek yeme.

 • luiz gustavo dias

  adamın ayağına gelince derin nefes alıyorum en az 3 yıl izleriz.