poyraz karayel

 • daktilonun başındaki poyraz'ın yanındaki hayali ayşegül'ün üstündekiler, ilk bölümde poyraz'la tanıştıklarında ki kıyafetlerle aynıydı.

 • bu dizinin bitmesiyle benim hayatımdan aşk kavramı da tamamen çıkmış olacak. bana hatırlattıkları her şey için teşekkür ederim.

 • --- spoiler ---

  poyraz mayıs 2016'da ölüp 2 sene sonra döndüğüne göre 2018'de geçmekte olan dizi. baktım da hala uçan arabalar yok. ne diyelim, "allah belanı versin mümtaz."

  --- spoiler ---

 • neşet'in bakkalın telefonunu kullanmasına rağmen, aradığında ekranda "neşet" yazmasıyla artık kendilerinin de çektikleri diziye karşı bağlarının kalmadığını düşündüğüm dizidir. ne güzel başlamıştın be.

 • sado ile begüm'ün ilişkisi sado mazo bi ilişkiye doğru gidiyor. yakında kelepçeler, kemerler havada uçar.

 • --- spoiler ---

  songül: acaba evliliğimize bir şans daha versek mi diyorum? *
  sadreddin: songül merak ediyorum, sen gizli gizli haplanıyor musun ne yapıyorsun?

  --- spoiler ---

 • ve songül "yirttik oglum" diye sevinen selcuk'u arabayla ezer.

  kahkaha attigimdir. tam bir kara komedi...

 • bir türk dizisi klasiği daha geliyor. "eğer bir karakter eski model bir arabaya binerse o araba mutlaka imha olur".

 • --- spoiler ---

  sadrettin'in ölümünü tüm bölüm boyunca hazırladılar aslında detaylarla..

  - bölümün başlarında sadrettin tam kendi sonuna yakışacak ve hayatını özetleyen cümleyi sarfetti.
  "şu kadarcık kalmıştı mutlu olmama"

  - daha sonra zorlama bir salaklık yapıldı ki ölümün yolu açılsın. kendini gitti adil'in önüne atıp adamı vurdu. böyle kritik bir anda bu kadar saçmalayacak kadar da aptal değildi aslında sadrettin.

  - ama bu sayede gitti koltuğunu babasına bıraktı ve boş kalan koltuk için yer açtı.

  - oraya poyraz'ın geçmesi için bir tercih gerekiyordu, ya ayşegül ya da kötü tarafı seçecekti poyraz. onu işlediler tüm bölüm gitgellerle. ve sonunda poyraz'ı o boş koltuğa geçirecek kötülük geldi.

  - tabii mafya olabilmesi için polisliği bırakması gerekiyordu, onun için de müdürü bahane ettiler ve daha bölümün başında poyraz istifa etti.

  - ve baba-poyraz diyalogları aslında varisi belirledi. koltuk boşken baba tabii ki bunu oğluna bırakacaktı. ama iki oğlunu da adil öldürdüğü için geriye tek isim kalıyordu ve bunu bölümde birkaç kez baba "sen benim oğlumsun/ senin baban benim" gibi cümlelerle poyraz'a belirtti.

  yani çok üzülsem de sadrettin'in ölümü güzel güzel işlendi tüm bölüm. buradan sonrası 3.poyraz dönemi.. artık ayşegül ve polislik olmayacak, poyraz babanın yanında o koltuktaki insan olacak bir süre. bol kanlı ölümlü silahlı bölümler izleyeceğiz. benim tercihim bu süreci çok uzatmamaları çünkü mafya dizisi istesek başka alternatiflerimiz var, poyraz karayel'i silah, intikam için sevmedik.
  tez zamanda 4.poyraz dönemine gireriz inşallah..

  --- spoiler ---

 • dizinin takipçileri bu hafta da demiş ki batıyonuz... dizi boktanlaştı... senaristler napıyonuz... bla bla...

  demek istediğim şu ki;

  pardon da

  amk nerenizden izlediniz lan bu diziyi 1.bölümden bugüne. ulan ilk günden beri poyrazın babanın yerine geçeceği belli. dizinin iki yıldır değişmeyen introsunda bile poyraz siyahlar içinde karanlık bir yüzle bir koltukta oturuyor.

  o adam bu hale nasıl gelecekti acaba ???!!!

  artık güldürmüyomuş da sinancık yokmuş da (ki ben de hastasıyımdır) devamlı üzgün karanlıkmış da. ulan dizi çözülme yoluna girdi. belki bu yıl belki seneye bitecek (ki bence bir türk dizisi en çok üç yıl devam etmeli) yani asıl dizi aslında şimdi başladı bunlar beklenen ve eminim senaristin de yazmayı iple çektiği karanlık sona doğru giden acılı hikaye gidişatı. siz bu diziyi sitcom neyin olarak izliyodunuz anlaşılan. adam deli bir karakter, ilk günden beri de gitgide daha da delirecek olan bir kafa sürecinde.

  e günaydııın kalk kız sabah oldu-oğlum git sen de yerine yat hadi gari.

  gerçekten hayretler içinde okuyorum yorumları. ben diyorum heralde başka bişi izledim bunca zaman ya da hepsi manyak bunların.